Johanna Henderina Israëls

Is your surname Israëls?

Research the Israëls family

Johanna Henderina Israëls's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Johanna Henderina Israëls

Also Known As: "Hanny", "Anny", "Annie"
Birthdate:
Birthplace: Amsterdam, Government of Amsterdam, North Holland, Netherlands
Death: January 07, 2002 (85)
Charleston, Charleston County, South Carolina, United States
Immediate Family:

Daughter of Simon Israëls and Jenny Josephs
Wife of Seymour Alexander Frankfort and Henry Cunningham
Mother of Private
Sister of Alexander (Lex) Israëls

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Johanna Henderina Israëls

Johanna H Cunningham

  • U.S. Social Security Death Index (SSDI)
  • Birth: Jan 11 1916
  • Death: Jan 7 2002
  • Last residence: Charleston, South Carolina 29414, USA

https://www.dutchjewry.org/genealogy/ff2/371.shtml NN CUNNINGHAM {MY 985} Place (family): CHARLESTON,USA to: JOHANNA HENDRINA ISRAELS {MY 952}, birth 11 Jan 1916 AMSTERDAM, died 07 Jan 2002 CHARLESTON,USA, lives: , Johanna komt op deze datum in te wonen bij haar moeder Jenny Israels-Josephs op de Koniningeweg nr.58, boven, onbekend van waar gekomen, en zij wordt op 22 mar 1946 uitgeschreven naar de Cliostraat nr.26 3hg. 1st marriage 2nd marriage, daughter of SIMON ISRAELS and JENNY JOSEPHS Informatie over haar oorlogsjaren, gegeven door Leon Israels:-

Ik weet van mijn tante dat zij nogal idealistisch was ingesteld. Zij is later in de oorlog, nadat haar man was overleden, opgepakt als verzetstrijder en heeft in enkele concentratiekampen gezeten. In die periode heeft ze in Haarlem gezeten en ik sluit niet uit dat ze betrokken was bij de groep van Hannie Schaft. De Duitsers hebben echter nooit in de gaten gehad dat zij joods was. Ze heeft ook decennia lang nog contact gehad met haar kampvriendinnen.

Op de overlijdensadvertentie van haar schoonzuster Dientje Annette Frankfort gebruikt ze de naam Johanna Cunningham-Frankfort (en niet Israels)

view all

Johanna Henderina Israëls's Timeline

1916
January 11, 1916
Amsterdam, Government of Amsterdam, North Holland, Netherlands
2002
January 7, 2002
Age 85
Charleston, Charleston County, South Carolina, United States