How are you related to Ludvig Puusepp?

Connect to the World Family Tree to find out

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Ludvig Puusepp

Russian: Людвиг Мартынович Пуусепп
Also Known As: "Puusep (Pussep)"
Birthdate:
Birthplace: Kiiev, Kyiv, Ukraine
Death: October 19, 1942 (66)
Tartu, Tartumaa, Estonia (gastric cancer)
Place of Burial: Tartu Raadi kalmistu
Immediate Family:

Son of Martin Puusepp and Victoria Stephania Puusepp
Husband of Maria Puusepp and Maria Puusepp
Father of Liivia Luts
Brother of Aleksander Puusepp; Eduard Puusepp; Karolina Puusepp and Maria Puusepp

Occupation: doctor
Managed by: Laura Vals
Last Updated:

About Ludvig Puusepp

Ludvig Puusepp (also Pussep or Pousep, rus. Людвиг Мартынович Пуссеп), (3 December [O.S. 21 November] 1875, Kiev – 19 October 1942, Tartu) was an Estonian surgeon and researcher and the world's first professor of neurosurgery.

http://russianestonia.eu/index.php?title=%D0%9F%D1%83%D1%83%D1%81%D...

03.12.1875 Ludvig Puusep (Pussep) Eesti Rahvusraamatukogu digiarhiiv, nlib-digar:16598 Sõdur ; 47-48 1935, 3. detsembril s. a. pühitseb eesti silmapaistvamaid teadusemehi, Tartu ülikooli professor ja kaitseväe konsultant, san.-kindralmajor Ludvig Puusepp oma 60-dat sünnipäeva. Hõbejuukseline hällipäevalaps on sündinud 21. 11. 3. 12. 1875. a. Kiievis, kuhu tema isa oli rännanud välja Rakverest. Keskhariduse omandas juubilar Kiievi gümnaasiumis, kutsealase — Peterburis sõjaväe arstiteaduse akadeemias, millise lõpetas arsti diplomiga 1899. aastal, kusjuures ta kui andekamaid õpilasi jäeti akadeemia juurde ettevalmistamiseks professori ametile. Siin töötas ta alul kuulsa professori V. M. Behterovi assistendina närvihaiguste alal, teotsedes ühtlasi ka kirurgiaga. 1900. aastal täiendas end Viini, Berliini ja Pariisi kliinikutes. 1902. a. omandas arstiteaduse doktori astme. 1907. aastal valiti sõjaväe arstiteaduse akadeemia eradotsendiks ja 1910. aastal — psühhoneuroloogia instituudi neurokirurgilise psüholoo-gia professoriks ja neurokirurgilise kliiniku juhatajaks, millistel ametkohtadel püsis kuni 1920. aastani, ühtlasi teotses ta ka pikemat aega Petrogradi orthopeedia instituudis konsultandina ning Petrogradi sõjaväe haigemajas ülemarstina. Võttis osa Vene-Jaapani sõjast, kus sai põrutada Mukdeni lahingus. Maailmasõjas oli tegev alul arstina rindel, saades ka siin põrutada võitluses sakslaste vastu Batschki küla all 1914. aastal; sõja lõpupoole teotses ülemarstina Petrogradi sõjaväe neurokirurgilises hospidalis. 1920. a. sügisel tuli Eestisse, kus 8. 11. samal aastal määrati 1. Tallinna sõjaväe haigemaja nooremaks arstiks ja järgmise aasta 15. jaanuaril — kaitseväe neuroloog konsultandiks, ühtlasi valiti juubilar varsti pärast kodumaale ilmumist Tartu ülikooli närvihaiguste professoriks ja närvikliiniku juhatajaks, kellena toimib praegugi. Nimetati sanitaar-kindralmajoriks 29. juunil 1921. Eestis viibides on san.-kindralmajor Puusepp oma otseste ametikohuste kõrval energiliselt jätkanud ka teotsemist laiemas ulatuses arstiteaduslikul ja seltskondlikul alal. Tema algatusel ja kaasabil on asutatud Eesti Neuroloogia Selts, Tartu Prantsuse Instituut ja ajakiri „Folia Neuropathologica Estoniana", mille toimetajaks ta on käesoleva ajani. Samuti on ta ülaltähendatud seltsi ja instituudi esimeheks. Peale selle kuulub san.-kindralmajor Puusepp „Eesti Arsti" ja paljude välismaa teaduslikkude ajakirjade kaastööliste hulka, on mitme teadusliku seltsi korrespondeeriv ja auliige, Portugali teaduste akadeemia liige 1927. aastast, Torino arstiteaduse akadeemia korrespondeeriv liige 1934. aastast, Padua ülikooli audoktor 1922. aastast ja Vilno ülikooli audoktor 1929. aastast. Teaduslikul otstarbel on juubilar mitmel puhul matkanud Lääne-Euroopas ja P.-Ameerikas. Oli 1923. ja 1927. aastatel Pariisis ärapeetud rahvusvahelistel neuroloogide kongressidel auesimees. Arstiteaduslikkude teenete eest on temale annetatud rida Vene, Prantsuse ja teiste välisriikide aumärke.

Ludvig Puusepp (vene keeles Людвиг Мартынович Пуссеп) (3. detsember (vkj 21. november) 1875 Kiiev – 19. oktoober 1942 Tartu) oli eesti arst ja arstiteadlane, neurokirurgia rajajaid.

http://www.tervishoiumuuseum.ee/et/uudiste-arhiiv/229-ludvig-puusep...

https://arhiiv.err.ee/vaata/huvitaja-meditsiiniajalugu-ludvig-puuse...

О Людвиге Мартыновиче Пуусеппе (русский)

Лю́двиг Марты́нович Пу́усепп (Пуусеп, Пусеп) (эст. Ludvig Puusepp; 21 ноября (3 декабря) 1875, Киев — 19 октября 1942, Тарту) — российский и эстонский врач и учёный, основоположник нейрохирургии в России и Эстонии, первый профессиональный нейрохирург в мире, первый заведующий кафедрой нейрохирургии в Российской империи и в мире.

Вошёл в составленный по результатам письменного и онлайн-голосования список 100 великих деятелей Эстонии XX века (1999)

Отец Людвига Пуусепа Мартин Пуусепп (Martin Puusepp) был эстонцем, мать Виктория-Стефания Гёбель — чешско-польского происхождения. Он был третьим ребёнком в семье (первые два умерли во младенчестве). После него в семье родилось ещё четверо детей, которые были такими же одарёнными, как их старший брат: Эдуард стал профессором математики, Каролина — инженером, Мария — врачом.

view all

Ludvig Puusepp's Timeline

1875
December 3, 1875
Kiiev, Kyiv, Ukraine
1932
February 2, 1932
1942
October 19, 1942
Age 66
Tartu, Tartumaa, Estonia
????
Tartu Raadi kalmistu