Is your surname Kivi?

Research the Kivi family

Marta Kivi's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Marta Kivi

Current Location:: Kohila, Kohila Parish, Rapla County, Estonia
Birthdate:
Birthplace: Kakuna, Saare County, Estonia
Immediate Family:

Daughter of Anton Kivi and Juliana Julia Kivi
Widow of Evald (Kivi)
Mother of Private
Sister of Aleksander Kivi and Boris Kivi

Managed by: Andrus Vahter
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Marta Kivi

Marta Kivi sünd Tornimäe kiriku meetrikas 23.01.1912 (ristinimi Marfa) Saaga EAA.1985.1.135:94?458,1426,1588,732,0

Marta Kivi (sündinud 5. veebruaril (vkj 23. jaanuaril) 1912) on alates 10. detsembrist 2018 Eesti vanim elanik ja teadaolevalt kõigi aegade vanim saarlane.

Ta sündis Saaremaal Kakuna külas. Tema isa Anton Kivi oli õpetaja ja koolijuhataja Tornimäe koolis. Marta vanem vend Aleks oli ka koolijuhataja, kes küüditati Venemaale. Teine vend Boriss oli sõjas Nõukogude armee ohvitser, hiljem Leisi keskkooli ja praeguse nimega Saaremaa Ühisgümnaasiumi direktor.

Marta alustas kooliteed 7-aastasena 1919. a sügisel Tornimäe 4-klassilise algkooli 1. klassis, kus tema õpetaja oli tema oma isa Anton Kivi. 4. klassi alustas ta Uuemõisa algkoolis, kus lõpetas 1925. aastal ka 6. klassi. Pärast Uuemõisa kooli lõpetamist asus ta Haapsalus õppima Läänemaa õpetajate seminaris. Seminari lõpetamisele 1932. a järgnes kaheaastane õpetajana töötamise kohustus. Marta esimeseks töökohaks sai 1932. aastal avatud Tumala kool.

Peale Tumala kooli on Marta Kivi õpetaja olnud veel Kuressaares, Audlas ja ka mandril, kuid 1944. a sügisel, pärast koolidirektorist isa Anton Kivi surma sai temast Tornimäe mittetäieliku keskkooli direktor. Peale algklassides õpetamise andis Marta ka eesti ja saksa keele tunde. Tema käe all tegutsesid nii kooli kui ka rahvamaja laulukoorid ning muusikaõpetust ja laulmist andis ta ka kogu koolile.

view all

Marta Kivi's Timeline

1912
February 5, 1912
Kakuna, Saare County, Estonia