Is your surname Timmas?

Research the Timmas family

Mihkel Timmas's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

 • Build your family tree online
 • Share photos and videos
 • Smart Matching™ technology
 • Free!

Share

Mihkel Timmas

Birthdate: (75)
Death: February 2, 1909 (75)
Immediate Family:

Son of Ado Timmas and Anna Maria Timmas
Husband of Tiina Timmas
Father of Mare Timmas; Liisa Kald; Ado Timmas; Viiu Ülgekütt; Miina Toomväli and 1 other
Brother of Wio (Vio) Timmas and Heddi (Häddi) Timmas

Managed by: Ingrid Mai Kütt
Last Updated:
view all 16

Immediate Family

About Mihkel Timmas

vanematega: Püha PR II 1834 - 1915 lhk 97

abielu: Püha Meetrikaraamat 1851-1873

Umbes 8-eluaastani jooksis ta ringi pikas linases särgis. Kord tulnud sinna kirikuõpetaja lapsi loetama, kas nad ka lugeda mõistavad ja piibli salme öppinud on. Mihkel pole sel ajal midagi teadnud, mille peale õpetaja pahandanud ja öelnud: "Sa kõlbad metsa hundiks, ainult saba puudub." See lause oli teda nii ehmatanud, et tal tekkinud kohe tahtmine öppima hakata. Ja ta oli ka öppinud lugema ja kirjutama ja hiljem oli tal ka võimalus end tisleriks väljaöppida.

  Ta abiellus Tiina Uljas'ega ja alguses nad pidasid väikest renditalu Pihtla kandis mere ääres. Üks aasta olnud väga kehv lõikus ja tema ei ole saanud rendi õigeks ajaks tasuda. Palunud maaomanikku temale renditasumise tähtaega pikendada, kuid see ei ole tema palvet kuulda võtnud, vaid oli tema pere majast välja tõstnud lageda taeva alla. Tiina istudes õues kõige noorema tütrega (tütar Tiina oli imik sel ajal) öelnud maaomanikule et: Jumal hoidku sind seda nägemast mis sa meile oled teinud. Kuid maaomanik oli käinud linnas kaebamas, et Tiina teda ähvardanud. Selle eest oli Tiina karistatud mõneaegse arestiga vanglas ja et ta tütar Tiina alles imik oli, siis pidi ka tema selle aja ühes emaga ära istuma.
  Kui Mihkel juba tislerina töötas, siis elasid nad Suurel-Sillal. Sealt käisid lapsed linnas koolis. Tee Suurelt-Sillalt linna olnud sügisel ja kevadel nii põhjatu ja porine, et lapsed pidanud linna jõudes alati jalatseid vahetama. Prl. Eke mõneaastane kool asunud Kruubi ragatki lähedal (endise Kubermangu tänava lõpus) seega oli lastel kaunis pikk koolitee.
  Mihkel oli sageli teinud kõiksugu tisleri töid Kaali mõisa omanikule kunstnik Moller'ile. Kord on ta ka Mollerile modelliks olnud ühe Kristust kujutava altaripildi maalimisel. See mõisnik oli temale kinkinud ka majapalgid, millistest ta omale linna maja ehitas. See oli üks esimistest majadest Uuel tänaval. Hoovimajas oli ta tisleri töökoda kus ta ka puusärke valmistas. Nii tegi ta ka omale juba aegsasti valmis ilusa tammepuust puusärgi. Ta töötas mitu aastat Kuressaare St. Laurentiuse kiriku teenrina, ja oli mõni aasta Piibliseltsi vaimulikkude raamatute müüjaks. Samuti oli ta Saaremaa Vennastekoguduse liige ja käis vanemas eas kiriku palvemajas kõnelemas. Ta oli väga töökas, nii valmistas ta kõigile oma tütardele korteri sissesäede: voodi, riietekapi, kummuti, söögi-, köögi-.sohva- ja lillelaua, 6 toolit ja köögikapi.
  Mihkel ja Tiina on maetud Kuressaare Kudjapäe kalmistule. Ristil Joh. ilm14, 13 ja 1. Tess 4,14.
view all

Mihkel Timmas's Timeline

1834
January 21, 1834
1859
July 2, 1859
Age 25
Sandla, Saaremaa
1861
June 19, 1861
Age 27
Sandla, Saaremaa
1864
October 21, 1864
Age 30
Sandla, Saaremaa
1867
August 22, 1867
Age 33
Sandla, Saaremaa
1870
September 11, 1870
Age 36
1873
January 21, 1873
Age 39
Sandla, Saaremaa
1909
February 2, 1909
Age 75