Natalia Shukhevych

Is your surname Shukhevych?

Research the Shukhevych family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Natalia Shukhevych

Birthdate:
Death: February 21, 2010 (87)
Nalchik, Kabardino-Balkaria, Russia (Russian Federation)
Immediate Family:

Daughter of Josyp Jaroslav Shukhevych and Yevhenia Stocky
Wife of Private
Sister of Roman Taras Shukhevych and Jurij Shukhevych

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Natalia Shukhevych

_____________

О Natalia Shukhevych (русский)

Сестра Наталія (*1922 — †21 лютого 2010), студентка Львівського медінституту, була заарештована 7 вересня 1940 р. і засуджена на процесі 59 членів ОУН на 10 років каторжних робіт на лісоповалі на Уралі й 5 років заслання в Казахстан, де вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, балкарцем Муталіфом Геграєвим. Після весілля подружжя переїхало на батьківщину чоловіка — до столиці Кабардино-Балкарії, Нальчик.

Натал­ка (1922 р. н.) нав­ча­лась у гім­на­зії сес­тер-васи­лі­я­нок і у гім­на­зії “Рід­ної школи” ім. Коко­руд­зів на вул. Гіп­со­вій.

8 верес­ня 1940 р. була ареш­то­вана орга­нами НКВД. Судили її на відо­мому львів­ському про­цесі 59 чле­нів ОУН у січ­ні 1941 р., під час якого 41 особу було засуд­жено до смер­ті, а 18 — на 10 років табо­рів. Піс­ля від­бут­тя 5-тиріч­ного ув’язнен­ня була нап­рав­лена у Казах­стан на зас­лан­ня. У 1948 р. вий­шла заміж за бал­кар­ця Мус­тафу Гег­ра­єва, народ якого у 1944 р. біль­шо­вики висе­лили до Казах­стану. Тут Натал­ка влаш­ту­ва­лася на роботу й заб­рала до себе маму, яка мала ще три роки зас­лан­ня і зов­сім не мог­ла ходити. 30 чер­вня 1956 р. мама помер­ла. Зго­дом до Натал­ки в Казах­стан при­ї­хала дру­жина Романа з сином Юрком. Через два місяці всі переб­ра­лися в Укра­їну. У Львові Натал­ка закін­чила медич­не учи­лище, але через пос­тій­не перес­лі­ду­ван­ня совєт­ськими полі­цій­ними орга­нами зму­шена була пере­ї­хати до Наль­чика на Кав­казі. У Львів змог­ла повер­ну­тись лише в 1991 р.

Вранці в неділю, 21 лютого, в російському місті Нальчик померла рідна сестра головнокомандуючого УПА Романа Шухевича - Наталія Йосипівна.

Вона не дожила кількох днів до свого дня народження – 25 лютого їй мало виповнитися 88 років.

Наталія Шухевич була репресована в 1940 році: отримала 5 років таборів на Уралі. Потім її відправили у заслання до Казахстану, де вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, балкарцем Муталіфом Геграєвим. Після весілля подружжя переїхало на батьківщину чоловіка – до столиці Кабардино-Балкарії Нальчика.

Як розповів друг сім'ї, журналіст Сакен Аймурзаєв, Шухевич буде похована на батьківщині - у Львові.

"Мені подзвонили з Секретаріату президента, сказали, що ситуацію під контроль узяла особисто Віра Ульянченко. І Наталія Йосипівна з усіма почестями буде похована на Львівському кладовищі, швидше за все, поряд з батьками. Це найкраща нагорода для неї, адже останніми роками, кажучи про смерть, вона мріяла повернутися до України назавжди", - розповів Аймурзаєв.

За його словами, сестра Шухевича померла в одній з міських лікарень. "Вранці їй стало погано. Відвезли в лікарню Нальчика. Не витримало серце", - зазначив Аймурзаєв.

Він пригадав, що знав Наталію Шухевич багато років. "Наталія Йосипівна була дуже віруючою. Вона не пропускала жодної недільної служби, була дуже інтелігентною людиною. Дуже любила Україну, але не хотіла туди повертатися на постійне місце проживання, не хотіла сатисфакції. Востаннє вона була на батьківщині в 2000 році, на месі у Львові, яку служив Папа Римський Іоанн Павло II", - розповів друг родини Шухевич.

view all

Natalia Shukhevych's Timeline

1922
February 25, 1922
2010
February 21, 2010
Age 87
Nalchik, Kabardino-Balkaria, Russia