Onufri Fiodor Połubiński, Grand Duke of Polotsk 1392–1399

Is your surname Połubiński?

Research the Połubiński family

Onufri Fiodor Połubiński, Grand Duke of Polotsk 1392–1399's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Related Projects

Onufri Fiodor Połubiński, Grand Duke of Polotsk 1392–1399

Lithuanian: Fiodoras Anupras Palubiškis, Polotsko Didysis Kunigaikštis 1392–1399, Polish: Fiodor Onufry Połubiński, Wielki Książę Połocka 1392–1399, Russian: Фёдор Онуфрий Полубинский, Великий Князь Полоцкий 1392–1399
Also Known As: "Teodoras"
Birthdate:
Death: August 12, 1399
Takhtaulove, Poltavs'kyi district, Poltava Oblast, Ukraine
Immediate Family:

Son of Wingold and Wife of Wingold
Husband of Łukomska h. Roch, Grand Duchess of Polotsk
Father of Prince Jan Łukomski; Jędrzej Łukomski h. Roch, Prince of Łukoml and Starodub and prince Fedor Polubinsky
Brother of Prince Ostej Michał Połubiński; Prince Symeon Wingoldowicz Połubiński and Iwan Wingoldowicz Połubiński, Prince of Pskov 1396–1399

Managed by: Private User
Last Updated:

About Onufri Fiodor Połubiński, Grand Duke of Polotsk 1392–1399

Onufri Fiodor Wingoldowicz was the Grand Duke of Polotsk. Reign 1392 – 12 August 1399. Preceded by Skirgiełło. Succeeded by Grand Duchy of Lithuania.

Grand Duke of Polotsk (1392 – 12 August 1399). Known from the genealogy of Połubiński (according to V. Koyalovich) and a deed of gift to the monastery of St. John the Baptist, where he is titled the Grand Duke of Polotsk (22, v. 1, N 14, pp. 27-28).

Apie Fiodoras Anupras Palubiškis, Polotsko Didysis Kunigaikštis 1392–1399 (Lietuvių)

Fiodoras Anupras buvo Polotsko didysis kunigaikštis. Karaliavimas: 1392 m. – 1399 m. Rugpjūčio 12 d. Prieš tai: Skirgaila. Pavyko: Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė.

Didysis Polotsko kunigaikštis (1392 m. – 1399 m. Rugpjūčio 12 d.). Žinomas iš Polubensky (pasak V. Koyalovičiaus) genealogijos ir dovanojimo vienuolynui šv. Jonas Krikštytojas, kur jis tituluojamas didžiuoju Polotsko kunigaikščiu (22, t. 1, N 14, p. 27–28).

Kunigaikščiai Palubenskai: senovės kunigaikščių šeima, kurios atstovai užėmė labai aukštas pareigas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Pats pavadinimas Palubenskas greičiausiai turi lietuvišką šaknį (Palubiškis ?) ir tik vėliau pradėjo rašyti lenkiškai („Polubinski“).

Kalbant apie bendrąjį kunigaikščių pavadinimą (Polubensky), yra daug versijų (Jozef Wolf ir kt.).

Štai keletas iš jų: 1) Polubniki kaimas (prieš tai(tariamai) - Polubenskas) netoli Lidos miesto (16 amžiuje jis nebėra Polubinsko nuosavybė); 2) Polubichi arba Polubitsa (Polubicze, Polubica) kaimas Bresto vaivadijoje, 1503 m. Suteiktas princui Baziliui Andrejevichiui Polubenskui (galbūt jo protėvių palikimas); 3) Lubniai (Lubno; Łubno) kaimas, kaip dalis Jabloni komunos netoli Parčevo, priklausanti Polubenskams (ateityje: Palubinskams).

Seniausiuose istoriniuose (viduramžių) veiksmuose Polubensko kunigaikščiai (Polubinskas) pasirašė: „... Polubinskis, Lubnių kunigaikštis“.

Grįžtamasis ryšys taip pat galimas tarp Polubenski ir Polubnik, Polubich arba Lubno, t.y. Taip pat įmanoma, kad visos minėtos gyvenvietės įgytų savininkų vardą.

Pasak knygos "SPIS szlachty wylegitymowanej W guberniach Grodzienskiej, Minskiej, Mohylewskiej, Smolenskiej i Witebskiej" (Stanislav Dumin ir Slawomir Guzhinsky, Varšuvoje 1992), viena Polubenskių dalis padaryta trečiosios dalies kilmė knygos Vitebsko ir Smolensko provincijose, ir kita nukelta į 6-osios tauriųjų šeimos knygų Vitebsko, Gardino ir Mogiliovo gubernijų dalį.

XVIII ir XX a. Likusieji Palubinskų klano nariai tapo neturtingesni, ir daugelis iš jų pamiršo savo kunigaikštišką kilmę. Tačiau su labai retomis išimtimis, kurių atsiradimo tikimybė yra labai maža, visi, turintys šią pavardę, yra kunigaikščių Palubenskų palikuonys. Be abejo, visi šie žmonės turi teisę į kunigaikščio titulą, nes šiuo metu nėra tų, kurie galėtų atimti šitą pavadinimą.

Volfas randa giminystę ir panašias aplinkybes Palubinsko, Krošinskio ir Lukomskio kunigaikščių kilmėje. Nors rusų heraldikos genealogijos jų nepaiso, lenkai ir lietuviai laiko juos kilusius iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino. Dviejų giminių - Lukomskių ir Palubinskų - herbas "Jastšebets" (Jastrzębiec, išverstas į lietuvių kalbą - "Vanagas(Vanagėlis)"), kurį Okolskis vadina "Polubinčik".

About Fiodor Onufry Połubiński, Wielki Książę Połocka 1392–1399 (Polski)

Fiodor Onufry Andrzejowic był wielkim księciem połockim. Okres panowania: 1392 – 12 sierpnia 1399. Poprzedzający: Skirgiełło. Następcy: Wielkie Księstwo Litewskie.

Wielki książę Połocki (1392 – 12 sierpnia 1399). Znany z genealogii Polubenskich (wg V.Koyalovicha) i aktu darowizny dla klasztoru św. Jana Chrzciciela, gdzie nosi tytuł Wielkiego Księcia Połocka (22, w. 1, N 14, s. 27-28).

О Фёдоре Онуфрии Полубинском, Великом Князе Полоцком 1392–1399 (русский)

Федор Онуфрий Aндреевич был Великим Князем Полоцким. Правление: 1392 – 12 августа 1399. Предшественник: Скиргелло. Преемник: Великое княжество Литовское.

Великий Князь Полоцкий (1392 – 12 августа 1399). Известен с родословной Полубенських (по В.Кояловичем) и дарственной грамоте монастырю св. Иоанна Предтечи, где он титулуется Великим Князем Полоцким (22, т. 1, N 14, с.27-28).

Про Onufri Fiodor Połubiński, Grand герцога - Polotsk 1392–1399 (Українська)

Федір Онуфрій Aндреевіч був Великим Князем Полоцьким. Правління: 1392 – 12 серпень 1399. Попередник: Скіргелло. Наступник: Велике князівство Литовське.

Великий Князь Полоцький (1392 – 12 серпень 1399). Відомий з родоводом Полубенськіх (по В.Кояловічем) і дарчим грамоті монастирю св. Іоанна Предтечі, де він титулується Великим Князем Полоцьким (22, т. 1, N 14, с.27-28).

view all

Onufri Fiodor Połubiński, Grand Duke of Polotsk 1392–1399's Timeline