Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg

Is your surname von Ungern-Sternberg?

Research the von Ungern-Sternberg family

Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Related Projects

About Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg

Haus Wenden-Grossenhof (Hiiu-Suuremõisa), Dagö (Hiiumaa), Estland. Rahva seas tuntud nimega Ungru krahv, kuulus Hiiumaa mereröövel.

Eestimaa kubermangu balti saksa päritolu aadlik, kes on tuntud tema kohta levitatud mereröövli legendide kaudu. Talle kuulus Vastse-Kuuste, Kõrgessaare, Putkaste, Hiiu-Suuremõisa ja Partsi mõis.

Otto Reinhold von Ungern-Sternberg sündis Ungru, Erastvere, Kooraste ja Kuuste mõisniku Reinhold Gustav von Ungern-Sternbergi ja Chrstina Sophia von Roseni pojana.

Õppis Leipzigi Ülikoolis, rändas Aasias ning jõudis kuni India ookeanini, kus inglise võimud ta Seitsme aastase sõja ajal Madrases vahistasid kahtlustatuna spionaažis ja saatsid välja Euroopasse.

Teenis viimase Poola kuninga Stanislaw Poniatowski ehk Stanislaw II õukonnas ja pärast Poola jaotamist asus Venemaa Keisririigi teenistusse Peterburis keisri õukonnas kammerhärrana.

1781. aastal ostis ta Carl Magnus Stenbockilt Hiiumaal asunud Kõrgessaare mõisa. 1796. aastal omandas ta Carl Magnuse vennalt Jakob Pontus Stenbockilt Hiiu-Suuremõisa mõisa, kus ta elas kuni 1802. aastani, mil ta vahistati süüdistatuna oma laeva "Brügg Morian" kapteni Carl Johan Malmi tapmises sama aasta 19. vkj/30. oktoobril. Ta väitis, et tegutses hädakaitse seisundis (tunnistajaid ei olnud), kuid mõisteti süüdi tahtlikus tapmises ja saadeti Siberisse, kus töötas ülejäänud elu kantselei ametnikuna.

Hiljem levitatud kuulujuttude kohaselt oli ta ehitanud valemajaka, mille abil meelitas laevasid madalikule, laevade lastid olevat ta röövinud ja ellujäänud meremehed lasknud tappa. Need kuulujutud ei vasta tõele. Ta ei ehitanud valemajakat ega lasknud tappa pääsenud meremehi. Küll võis ta mõnel tormiööl käskida Kõpu tuletorni tulel kustuda lasta, samuti olevat ta Näkimadalale jooksnud laevadelt seaduses ettenähtust suuremat päästetasu võtnud.

Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg on Herman Sergo romaani "Randröövel" üks peategelasi.

Viited:

view all

Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg's Timeline

1744
August 15, 1744
Vastse-Kuuste, Põlva County, Estonia
1773
March 27, 1773
Age 28
1774
March 11, 1774
Age 29
1777
April 5, 1777
Age 32
1779
August 14, 1779
Age 34
Vana-Kuuste, Vana-Kuuste, Tartu County, Estonia
1782
October 9, 1782
Age 38
Vana-Kuuste, Vana-Kuuste, Tartu County, Estonia
1811
August 3, 1811
Age 66
Tobolsk, gorod Tobolsk, Tyumen Oblast, Russia
1811
Age 66