Prince Ostej Michał Połubiński

Is your surname Połubiński?

Research the Połubiński family

Prince Ostej Michał Połubiński's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Prince Ostej Michał Połubiński

Russian: князь Михаил Андреевич Полубенський, Lithuanian: kunigaikštis Mykolas Palubiškis h. Vanagas, Polish: książę Ostej Michał Połubiński
Also Known As: "Michailas"
Birthdate:
Birthplace: Vitebsk, Vitebsk province, Belarus
Death: 1385 (31-40)
Moskova, Moskova, Venäjä
Immediate Family:

Son of Wingold and Grand Princess of Trubetsk
Brother of Onufri Fiodor Połubiński, Grand Duke of Polotsk 1392–1399; Prince Symeon Wingoldowicz Połubiński and Iwan Wingoldowicz Połubiński, Prince of Pskov 1396–1399

Managed by: Private User
Last Updated:

About Prince Ostej Michał Połubiński

Ostey (Michael) Andreevich. Died ca. 1382- 1835 Moscow.

Apie kunigaikštis Mykolas Palubiškis h. Vanagas (Lietuvių)

Kunigaikščiai Palubenskai: senovės kunigaikščių šeima, kurios atstovai užėmė labai aukštas pareigas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Pats pavadinimas Palubenskas greičiausiai turi lietuvišką šaknį (Palubiškis ?) ir tik vėliau pradėjo rašyti lenkiškai („Polubinski“).

Kalbant apie bendrąjį kunigaikščių pavadinimą (Polubensky), yra daug versijų (Jozef Wolf ir kt.).

Štai keletas iš jų: 1) Polubniki kaimas (prieš tai(tariamai) - Polubenskas) netoli Lidos miesto (16 amžiuje jis nebėra Polubinsko nuosavybė); 2) Polubichi arba Polubitsa (Polubicze, Polubica) kaimas Bresto vaivadijoje, 1503 m. Suteiktas princui Baziliui Andrejevichiui Polubenskui (galbūt jo protėvių palikimas); 3) Lubniai (Lubno; Łubno) kaimas, kaip dalis Jabloni komunos netoli Parčevo, priklausanti Polubenskams (ateityje: Palubinskams).

Seniausiuose istoriniuose (viduramžių) veiksmuose Polubensko kunigaikščiai (Polubinskas) pasirašė: „... Polubinskis, Lubnių kunigaikštis“.

Grįžtamasis ryšys taip pat galimas tarp Polubenski ir Polubnik, Polubich arba Lubno, t.y. Taip pat įmanoma, kad visos minėtos gyvenvietės įgytų savininkų vardą.

Pasak knygos "SPIS szlachty wylegitymowanej W guberniach Grodzienskiej, Minskiej, Mohylewskiej, Smolenskiej i Witebskiej" (Stanislav Dumin ir Slawomir Guzhinsky, Varšuvoje 1992), viena Polubenskių dalis padaryta trečiosios dalies kilmė knygos Vitebsko ir Smolensko provincijose, ir kita nukelta į 6-osios tauriųjų šeimos knygų Vitebsko, Gardino ir Mogiliovo gubernijų dalį.

XVIII ir XX a. Likusieji Palubinskų klano nariai tapo neturtingesni, ir daugelis iš jų pamiršo savo kunigaikštišką kilmę. Tačiau su labai retomis išimtimis, kurių atsiradimo tikimybė yra labai maža, visi, turintys šią pavardę, yra kunigaikščių Palubenskų palikuonys. Be abejo, visi šie žmonės turi teisę į kunigaikščio titulą, nes šiuo metu nėra tų, kurie galėtų atimti šitą pavadinimą.

Volfas randa giminystę ir panašias aplinkybes Palubinsko, Krošinskio ir Lukomskio kunigaikščių kilmėje. Nors rusų heraldikos genealogijos jų nepaiso, lenkai ir lietuviai laiko juos kilusius iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino. Dviejų giminių - Lukomskių ir Palubinskų - herbas "Jastšebets" (Jastrzębiec, išverstas į lietuvių kalbą - "Vanagas(Vanagėlis)"), kurį Okolskis vadina "Polubinčik".

view all

Prince Ostej Michał Połubiński's Timeline

1349
1349
Vitebsk, Vitebsk province, Belarus
1385
1385
Age 36
Moskova, Moskova, Venäjä