Ragnhild Grove / Leuthen

public profile

Is your surname Grove / Leuthen?

Research the Grove / Leuthen family

Ragnhild Grove / Leuthen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Ragnhild Grove / Leuthen (Welt)

Also Known As: "Leuten", "Grove"
Birthdate:
Death: October 1728 (66-75)
Enebakk prestegård, Enebakk, Enebakk, Akershus, Norway
Place of Burial: Enebakk, Enebakk, Akershus, Norway
Immediate Family:

Wife of Sogneprest Peder Evensen Leuthen and Wilhelm Andreasen Grove
Mother of Ulrich Frederich Wilhelm Hundsgaard Grove; Andreas Wilhelmsen Grove and Antoinette Wilhelmsdatter Ader

Occupation: Offisersfrue i Christiania fra 1678 til 1692, (Preste)frue i Enebakk fra 1696 til 1728 . gnr. 115/1 Enebakk
Managed by: Ingvild Alme
Last Updated:

About Ragnhild Grove / Leuthen

Ragnhild Welt

Kapteinfrue i Christiania fra 1678 til 1692

Prestefrue i Enebakk fra 1696 til 1728 . gnr. 115/1 Enebakk

  • f. ca. 1657 Ragnhilds foreldre er ukjent
  • 1678 Willum Growe og Ragnille Welt giftet seg i Oslo Domkirke den 16 februar. En kjenner til 3 barn
  • ca 1962 Ragnhild blir enke
  • ca 1696 Ragnild gifter seg med presten Peder Evensen Leuten og flytter til Enebakk, De får ikke barn,
  • 1701 Manntallet. Ragnhilds sønner Ulrich Frederik Wilhelm og Andreas fra første ekteskap bor på Enebakk prestegård
  • 1704 Herr Peder døde og svigersønnen Johan Plate overtar som prest i Enebakk
  • 1728 Ragnhild dør 71 år gammel og hun ble gravlagt i Enebakk den 16/9 samme år

Kilde:

  1. Bygdebok II for Enebakk side 96
view all

Ragnhild Grove / Leuthen's Timeline

1657
1657
1687
1687
(Christiania), Oslo, Norway
1688
1688
(Christiania), Oslo, Norway
1690
1690
1728
October 16, 1728
Age 71
Enebakk, Enebakk, Akershus, Norway
October 1728
Age 71
Enebakk, Enebakk, Akershus, Norway
1998
November 21, 1998
Age 71