Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Eesti Asutava Kogu liikmed

« Back to Projects Dashboard

Project Tags

view all 111

Profiles

  • Jaan Teemant (1872 - 1941)
    Sünd: Saaga EAA.1241.1.135:272?494,276,109,49,0 Eesti poliitik ja advokaat, oli 4 valitsuse riigivanem., EW prokuratuuri rajaja ja 1. prokurör Teemantid Karuse khk. Illustis: Saaga EAA.1241.1.149:3...
  • Hans Pöhl (1876 - 1930)
    The member of Parliament for the Estonian Swedes. Here is a blog by the authors of his biography— Hans Pöhl: Estlandssvenskarnas hövding —about the work on writing it. ( link retreieved at 2010-12-23 )...
  • Jaan Poska (1866 - 1920)
    Jaan Poska (vene keeles ka Ivan ja Joann)(24. jaanuar 1866 (12. jaanuar Juliuse kalendri järgi) Laiuse õigeusu kirikla - 7. märts 1920 Tallinn) oli Eesti vandeadvokaat, poliitik ja riigimees, Eesti del...
  • Timofei / Timotheus Grünthal (1893 - 1955)
    sünd Saaga EAA.1952.1.163:15?429,2283,1634,696,0 abielu 1919
  • Peeter* Siegfried Nicolaus Põld (1878 - 1930)
    Oli 1908 - 1918 Eesti Noorsoo Kasvatuse Seltsi tütarlastegümnaasiumi direktor, 1918 - 1925 Tartu Ülikooli kuraator, aastast 1920 pedagoogikaprofessor, 1925 - 1927 prorektor, aastast 1927 audoktor. Ee...

Asutav Kogu (23.04.1919 - 20.12.1920)

Vt ka:

Hetkel siinses nimekirjas 168 nime kes mingil hetkel olid Asutava Kogu liikmed. Osade allikate kohaselt peaks olema kokku 173 nime. Kes on puuduvad 5 isikut?


Eesti Sotsiaaldemokraatiline Tööliste Partei

(41 kohta)

  • Mihkel Martna (1860-1934)
  • Karl Ast (1886-1971)
  • August Rei (1886-1963), Esimees (23.04.1919–20.12.1920)
  • Nikolai Köstner (1889-1959), astus tagasi 03.02.1920, teda asendas Johan Epner. Kaubandus-, tööstus- ja teedeminister (09.05.1919–18.11.1919; 18.11.1919–28.07.1920)
  • Juhan Jans (1880-1941)
  • Aleksander Oinas (1887-1942). Siseminister (09.05.–18.11.1919)
  • Alma Ostra-Anwelt (1886-1960)
  • Eduard Wilde (1865-1933), astus tagasi 27.05.1920, teda asendas Alma Ast–Anni
  • Aleksander Tulp (1883-1952)
  • Juhan Kartau (1883-1964), Haridusminister (09.05.–18.11.1919)
  • Hans Mets (1882-????)
  • Leopold Johanson (1888-1941)
  • Robert Astrem (1887-1955), astus tagasi 23.04.1920, teda asendas Gustav Küjen
  • Karl Wirma (1879-1942)
  • Willem Ernits (1891-1982)
  • Jaan Wain (1886-1942)
  • Mait Püüman (1882-1965)
  • Hugo Kikson (1898-????)
  • August Tibar (1888-????), astus tagasi 08.08.1919, teda asendas Anton Ratasepp
  • Hans Martna (1890-1941)
  • August Onton (1881-1965)
  • Gustaw Grünwald (1888-????), astus tagasi 14.11.1919, teda asendas Jaan Pakk
  • Jüri Uustalu (1889-1973), astus tagasi 23.10.1919, teda asendas Nikolai Raps
  • Minny Kurs-Olesk (1879-1940)
  • Jakob Lindros (1885-????)
  • Jaan Ammerman (1889-????)
  • Mihkel Neps (1890-1937)
  • Woldemar Hammer (1894-1982)
  • Artur Kaplur (1894-1953)
  • Peeter Karin (1877-1944), astus tagasi 15.04.1920, teda asendas Johannes Rätsep
  • Karl Inglist (1874-????)
  • Arnold Westerberg (1878-????)
  • Anton Martinson (1883-1919), teda asendas alates 18.06.1919 Märt Raud
  • Marie Aul (1893-1955), astus tagasi 12.05.1919, teda asendas Karl Michael Lukk
  • Johannes Ernesaks (1876-1952)
  • Emma Asson (1889-1965)
  • Eduard Nipmann (1889-1960)
  • Hans Nurk (1889-1944)
  • Helmi Press-Jansen (1889-1960)
  • Georg Puusepp (1869-1937), loobus kohast 23.04.1919, teda asendas Peeter Londo
  • Jaan Letner (1887-1960), loobus kohast 23.04.1919, teda asendas Tõnu Talbak
  • Peeter Londo (1878-????), alates 23.04.1919 (Georg Puusepa asemel)
  • Tõnu Talbak (1888-????), alates 23.04.1919 (Jaan Letneri asemel), astus tagasi 25.10.1919, teda asendas Jakob Puss
  • Karl Lukk (1887-1970), alates 13.05.1919 (Marie Helene Auli asemel)
  • Märt Raud (1878-1952), alates 18.06.1919 (Anton Martinsoni asemel)
  • Jakob Mikiwer (1881-1964), alates 01.07.1919 (Voldemar Hammeri asemel)
  • Anton Ratassepp (1881-????), alates 09.08.1919 (August Tibari asemel)
  • Jakob Puss (1894-????), alates 25.10.1919 (Tõnu Talbaku asemel)
  • Jaan Pakk (1877-1948), alates 15.11.1919 (Gustav Grünvaldi asemel)
  • Rudolf Koil (1879-????), alates 17.12.1919 (August Reebeni asemel)
  • Johannes Epner (1893-????), alates 04.02.1920 (Nikolai Köstneri asemel), astus tagasi 31.07.1920, teda asendas Werner Nerep
  • Gustaw Küjen (1871-1920), alates 24.04.1920 (Robert Astremi asemel), teda asendas alates 18.08.1920 Johannes Põllupüü
  • Karl Rand (1880-????), alates 05.05.1920 (Johannes Rätsepa asemel)
  • Alma Ast-Anni (1884-1958), alates 28.05.1920 (Eduard Vilde asemel)
  • Johannes Põllupüü (1889-1946), alates 18.08.1920 (Gustav Küjeni asemel)
  • Werner Nerep (1895-1959), alates 07.09.1920 (Johan Epneri asemel)

Eesti Tööerakond

(30 kohta)

  • Julius Seljamaa (1883-1936). I abiesimees (10.10.1919–20.12.1920)
  • Lui Olesk (1876-1932). I abiesimees (23.04.-10.10.1919), Kohtuminister (09.10.-18.11.1919), Töö-, hoolekande- ja siseminister (26.10.1920-25.01.1921)
  • Otto Strandmann (1875-1941)
  • Aleksander Weiler (1887-1950)
  • Johannes Kukk (1885-1942). Rahaminister (09.05.-18.11.1919; 18.11.-30.07.1920), kaubandus-, tööstus- ja teedeminister (26.10.1920–25.01.1921)
  • Hans (Anton) Piip (1884-1942). Välisminister (09.10.-18.11.1919), peaminister (26.10.-20.12.1920), sõjaminister (26.10.1920–25.01.1921)
  • Tõnis Kalbus (1880-1942)
  • Konstantin Konik (1873-1936)
  • Peet Johanson (1881-1939). Toitlusminister (26.10.1920–25.01.1921)
  • Kaarel Baars (1875-1942). Rahaminister (26.10.1920–25.01.1921)
  • Johannes Päts (1890-1977)
  • Theodor Pool (1890-1942). Põllutöö- ja toitlusminister (09.05.-18.11.1919), põllutööminister (18.11.1919-30.07.1920; 26.10.1920–25.01.1921)
  • Timoteus Grünthal (1893-1955)
  • Aleksander Weiderman (1888-1972)
  • Ado Anderkopp (1894-1941)
  • August Arras (1881-1968), astus tagasi 16.10.1919, teda asendas Theodor Käärik
  • Arnold Schulbach (1888-1968)
  • Woldemar Päts (1878-1958)
  • Eduard Säkk (1875-1943). Teedeminister (18.11.1919–30.07.1920)
  • Jaan Mets (1891-1969)
  • Karl-August Saar (1887-1941), astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Peeter Ruubel
  • Johannes Lehtman (1886-1953), astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Jakob Sõnajalg
  • Aleksander Welwelt (1897-1950)
  • Johannes Zimmermann (1882-1942), astus tagasi 04.11.1919, teda asendas Eduard Kansman
  • Nikolai Talts (1890-1949)
  • Mihkel Juhkam (1884-1942), astus tagasi 03.11.1919, teda asendas Ferdinand Peterson
  • Christoph Peiker (1888-1924)
  • Viktor Tomberg (1891-????)
  • Tõnu Loik (1875-????)
  • Mihkel Warrik (1879-1942), astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Anna Tellman
  • Jakob Sõnajalg (1887-1947), alates 07.10.1919 (Johannes Lehtmani asemel)
  • Anna Tellmann (1886-1953), alates 07.10.1919 (Mihkel Varriku asemel)
  • Peeter Ruubel (1885-1957), alates 07.10.1919 (Karl Saare asemel)
  • Hans Oraw (1882-????), alates 07.10.1919 (Aleksander Velvelti asemel)
  • Theodor Käärik (1889-1940), alates 17.10.1919 (August Arrase asemel)
  • Eduard Kansman (1887-1946), alates 05.11.1919 (Johannes Zimmermanni asemel), astus tagasi 16.03.1920, teda asendas Madis Käbin
  • Ferdinand Peterson (1887-1979), alates 04.11. 1919 (Mihkel Juhkami asemel)
  • Madis Käbin (1877-1954), alates 17.03.1920 (Eduard Kansmani asemel)

Eesti Rahwarakond

(25 kohta)

  • Jaan Tõnisson (1868-1941). Peaminister (18.11.1919–30.07.1920; 30.07.1920–26.10.1920)
  • Jaan Poska (1866-1920), teda asendas alates 09.03.1920 Karl Kirp. Välisminister (09.05.–20.09.1919)
  • Aadu Birk (1883-1942). II abiesimees (23.04.-21.11.1919), välisminister (18.11.1919-28.07.1920), peaminister (28.07.-30.07.1920), välisminister (30.07.–26.10.1920)
  • Kaarel Parts (1873-1940), astus tagasi 11.12.1919, teda asendas Heinrich Tats
  • Oskar Philipp Kallas (1868-1946), astus tagasi 21.05.1919, teda asendas Aleksander Schipai
  • Peeter Siegfried Põld (1878-1930), astus tagasi 11.12.1919, teda asendas Eduard Birkenberg
  • Jüri Jaakson (1870-1942). Kohtuminister (09.05.-18.11.1919; 18.11.-30.07.1920; 30.07.-26.10.1920)
  • Jaan Mägi (1883-1939), astus tagasi 26.08.1919, teda asendas August Ehrlich
  • Johan Ploompuu (1867-1943)
  • Mats Nõges (1879-1973)
  • Hugo Jakob Küüsner (1887-1942)
  • Artur Uibopuu (1879-1930)
  • Jaan Lõo (1872-1939), astus tagasi 16.12.1919, teda asendas Harald Normak
  • Johan Pitka (1872-1944), astus tagasi 28.05.1919, teda asendas August Sternfeldt
  • Jaan Masing (1875-1948), astus tagasi 26.04.1919, teda asendas Karl Einbund
  • Adam Bachmann (1890-1966). Töö- ja hoolekandeminister (28.07.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)
  • Eduard Hubel (Mait Metsanurk) (1879-1957), astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Johannes Reinthal
  • Marie Reisik (1887-1941)
  • Eduard Rosenwald (1877-????)
  • Jakob Westholm (1877-1935). II abiesimees (21.11.1919–20.12.1920)
  • Johannes Paalberg (1883-1949), astus tagasi 11.05.1919, teda asendas Julius Reintam
  • Jaan Uri (1875-1942), astus tagasi 21.05.1919, teda asendas Hans Priimägi
  • Karl Johannes August Wäli (1882-1925), astus tagasi 24.07.1919, teda asendas Nikolai Maim
  • Karl-Ferdinand Kornel (1882-1953)
  • Johan Mihkel Ainson (1873-1962), astus tagasi 18.12.1919, teda asendas Juhan Ostrat
  • Johannes Reinthal (1875-1945), alates 23.04.1919 (Eduard Hubeli asemel)
  • Karl Einbund (Kaarel Eenpalu) (1888-1942), alates 26.04.1919 (Jaan Masingu asemel). Siseminister (28.07.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)
  • Julius Eduard Reintam (1883-1965), alates 12.05.1919 (Johannes Paalbergi asemel)
  • Hans Priimägi (1880-????), alates 22.05.1919 (Jaan Uri asemel), astus tagasi 26.08.1919, teda asendas Jaan Järwe
  • Aleksander Schipai (1890-1942), alates 22.05.1919 (Oskar Kallase asemel)
  • August Voldemar Sternfeldt (1884-????), alates 29.05.1919 (Johan Pitka asemel)
  • Nikolai Maim (1884-1976), alates 25.07.1919 (Karl Wäli asemel)
  • Jaan Järwe (1894-1945), alates 27.08.1919 (Hans Priimägi asemel)
  • August Ehrlich (1893-1942), alates 27.08.1919 (Jaan Mägi asemel)
  • Eduard Birkenberg (1872-1943), alates 12.12.1919 (Peeter Põllu asemel), astus tagasi 21.10.1920, teda asendas Gustav Seen
  • Heinrich Tats (1878-1940), alates 12.12.1919 (Kaarel Partsi asemel), astus tagasi 28.09.1920, teda asendas Christian Brüller
  • Juhan Ostrat (1883-1957), alates 19.12.1919 (Juhan Ainsoni asemel). Astus tagasi 22.01.1920, teda asendas Jaan Sitska
  • Eduard Kübarsepp (1877-????), alates 24.01.1920 (Harald Normaku asemel)
  • Jakob Ploomipuu (1872-1948), alates 12.03.1920 (Karl Kirpi asemel)
  • Jaan Sitska (1867-1937), alates 23.01.1920 (Juhan Ostrati asemel)
  • Christian Brüller (Prüller) (1877-1950), alates 28.09.1920 (Heinrich Tatsi asemel)
  • Gustav Seen (1871-1920), alates 22.10.1920 (Eduard Birkenbergi asemel)

Eesti Maarahwa Liit

(8 kohta)

  • Konstantin Päts (1874-1956)
  • Jaan Teemant (1872-1941)
  • Jaan Hünersson (1882-1942)
  • August Jürmann (Jürima) (1887-1942). I abisekretär (23.04.1919–20.12.1920)
  • Jüri Uluots (1890-1945)
  • Karl Ipsberg (1870-1943)
  • Eduard Georg Aule (1878-1947), loobus kohast 23.04.1919, teda asendas Jaan Raamot
  • Julius Grünberg (Tarmisto) (1890-1956), loobus kohast 23.04.1919, teda asendas Kristjan Haho
  • Jaan Raamot (1873-1927), alates 23.04.1919 (Eduard Aule asemel)
  • Kristjan Haho (1877-1937, alates 23.04.1919 (Julius Grünbergi asemel)

Eesti Sotsialistide-Rewolutsionääride Partei

(7 kohta)

  • Hans Kruus (1891-1976)
  • Andres Loorits (1869-1941), astus tagasi 09.10.1919, teda asendas Aleksander Janson
  • Johannes Semper (1892-1970), astus tagasi 06.09.1920, teda asendas Karl Oskar Freiberg (Kurmiste)
  • Hugo Viktor Paul Raudsepp (1883-1952). II abisekretär (23.04.1919–20.12.1920)
  • Jaan Kärner (1891-1958)
  • Erich Jonas (1893-1944)
  • Theodor Koik (1888-1941), astus tagasi 02.05.1919, teda asendas Jaan Piiskar
  • Jaan Piiskar (1883-1941), alates 03.05.1919 (Theodor Koigi asemel)
  • Aleksander Janson (Alumäe) (1881-1939), alates 10.10.1919 (Andres Looritsa asemel)
  • Karl Oskar Freiberg (Kurmiste) (1894-1941), alates 07.09.1920 (Johannes Semperi asemel)

Kristlik Rahwaerakond

(5 kohta)

  • Johan Kõpp (1874-1970), astus tagasi 29.07.1919, teda asendas Aleksander Kapp
  • Jaan Lattik (1878-1967)
  • Nikolai Kann (1873-1948). Haridusminister (28.07.–30.07.1920)
  • Anton Laar (1885-1933), astus tagasi 17.11.1919, teda asendas Hans Leesment
  • Hans Pöhl (1876-1930)
  • Aleksander Leon Richard Kapp (1874-1940), alates 30.07.1919 (Johann Kõpu asemel)
  • Hans Leesment (1873-1944), alates 18.11.1919 (Anton Laari asemel)

Saksa Erakond Eestimaal

(3 kohta)

  • Hermann Georg Willibald Koch (1882-1957)
  • Max Woldemar Gustav Bock (1885-1948)
  • Johannes Meyer (1858-1945), astus tagasi 26.01.1920, teda asendas Georg Stackelberg
  • Georg Rudolf von Stackelberg (1872-1934), alates 27.01.1920 (Johannes Meyeri asemel)

Wene Kodanikkude Kogu

(1 koht)