Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Tallinna Mustamäe Gümnaasium (Eesti)

« Back to Projects Dashboard

Project Tags

view all

Profiles

 • Peeter Jakovlev (1949 - 2013)
 • Tõnu Kõrvits
  Tõnu Kõrvits (sündinud 9. aprillil 1969 Tallinnas) on eesti helilooja ja orkestratsiooni õppejõud. Vikipeedia.
 • Peeter Rand (1961 - 2020)
 • Ardo Põder (1971 - 2021)
  Ardo Põder ( 1971–2021 ) oli eesti trummar. Ta on mänginud nt ansamblites Varaan, Kolumbus Kris, J.M.K.E., Shower ja Linnu Tee (1991–1993). - surmakuupäev, foto
 • Madis Hint (1970 - 2001)
  Eesti ajakirjanik.

Palume selle projektiga ühineda kõigil Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpetajatel, vilistlastel, direktoritel ja töötajatel. Kindlasti võiksid siia kuuluda ka need endised õpilased kelle jaoks Tallinna Mustamäe Gümnaasium oli algkool või põhikool. Koostööpartnerite hulka palume nii endisi kui ka praeguseid õpetajaid ja õpilasi.

Tallinna Mustamäe Gümnaasium sai tuule tiibadesse 1965. aastal, mil Mustamäele valmis teine koolihoone, mis hakkas kandma Tallinna 44. Keskkooli nime. Eelnevalt oli Mustamäel töötanud Tallinna 50. Keskkool, mille rüpes õppis juba kenake hulk Mustamäe uude elurajooni kolinud õpilasi ja tööd saanud paljud noored ja värsked Tallinna Pedagoogilise Instituudi lõpetajad..

Kõik oli uus: kool ja õpetajad olid uued, uus oli ka elurajoon, millega meil, 20. sajandi teisel poolel sündinutel, tuli kokku puutuda.

Paljud olid siiani elanud väga kitsastes tingimustes, ahiküttega majades, kus puudusid elementaarsedki elamistingimused, seetõttu tundus kolimine 1-, 2- või 3-toalistesse kõigi mugavustega korteritesse lausa kuningalossi sarnastesse tingimustesse sattumisena.

Esimesel õppeaastal lõpetas 8. klass, kuid keskkooli lõpetajaid ei olnud. 1. lend keskkoolilõpetajaid läks ellu 1967. aastal.