Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Tallinna Rahumäe kalmistu

view all

Profiles

 • Alma Lina (1907 - 1982)
  Sünd: II pihtkonna IV personaalraamat; TLA.1358.2.55; 1894-1940
 • Endrik Viitmaa (1939 - 2015)
 • Salme-Susanna Hinnov (1924 - 2015)
  Sünd /Birth: Sündinute ja ristitute nimekirjad; EAA.3169.1.55; 1874-1891, 1918-1926
 • Peeter Lõokene (1946 - 1993)
 • Aurelie Mathilde Tammel (1901 - 1983)
  abielu - : 09.05.1918kihlatud: 29.12.1922 Kaarli kirikusAbiellunud: 02.04.1923 Kaarli kirikusMaetud Tallinna Rahumäe kalmistule 15.11.1983

Olete teretulnud kõik need kes soovivad oma lähedased seoses selle rahupaigaga ära märkida ja projekti lisada.

Projekt "Tallinna Rahumäe kalmistu" koondab neid, kes on aegade jooksul seal oma rahu leidnud.

Asukoht kaardil: Rahumäe kalmistu, Rahumäe, Nõmme, Tallinn, Eesti

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rahumäe kalmistu

Rahumäe kalmistu avati 1903. aastal Tallinna koguduste kalmistuna ning siin on oma osad Kaarli, Jaani, Pühavaimu ja Pauluse kogudusel, mitmel vabakirikul ning Tallinna VTÜ-l. Rahula kolm kabelit on kõik võetud arhitektuurimälestistena kaitse alla. Juudi kalmistu puust kabel on valminud 1910. aastal. Kaarli koguduse kahe telkkiivri ja kellatorniga paekivist historitsistlik kabel valmis 1913 ehitusinsener Anton Uessoni projekti järgi. Pühavaimu koguduse funktsionalistlik kabel ehitati 1932. aastal, arhitektiks Elmar Lohk.

Kalmistul on 1905. aasta 16. oktoobril Tallinnas, Uuel turul, mõrvatute ühishaud. 1959. toodi kalmule J. Raudsepa skulptuur, mis oli valmistatud 1931 ja algselt seisis Estonia teatrimaja juures. Kalmistule on maetud ka seitse 1924. aastal kommunistide mässu ohvrina langenud politseinikku ja sõdurit.

Surnuaias asub Vabadussõjas langenud kalevlaste matuseplats, kus 31. mail 1931. aastal, spordiseltsi „Kalev" 30. juubelil, avati mälestussammas. Katte eemaldas ja pidas pikema kõne riigivanem Konstantin Päts. 1997. aastal avati krundil uus mälestusmärk, esimese koopia. Langenute nimed paigutati eraldi tahvlitele. Samba avas peaminister Mart Siimann, õnnistustalituse viis läbi piiskop Einar Soone.

Allikas: "Jalutaja teejuht" Leho Lõhmus, Solnessi Arhitektuurikirjastus 2007.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projektiga liituda on võimalik nupu "Tegevused" alt valides "Liitu projektiga" Selle peale saadetakse projekti koostööpartneritele Teie taotlus, mille rahuldamisel liitute projektiga. Isikute projekti lisamiseks ja selles osalemiseks peab isiku profiil/isikukirje olema ja püsima avalikuna. Avalikuks on profiili/isikukirjet võimalik muuta võttes profiilil/isikukirjel olles "Muuda selle isiku andmeid" (puu vaates "muuda") ja lisades linnukese "Selle isiku andmed on avalikud" ette ning salvestama valiku. Kui see võimalus puudub, ei ole Teil õigust profiili/isikukirjet avalikuks muuta ja tuleb liituda kas profiili/isikukirje haldaja pererühmaga või taotleda lisada soovitavale profiilile haldus.

Selleks, et lisada isikuid projekti on vajalik minna lisatava isiku profiilile/isikukirjele ja kasutades nuppu "Tegevused" lisada isik projekti. NB! Kui isikukirje/profiil ei ole avalikuks tehtud puudub ka menüürida, mis lubaks isikut projekti lisada. Olles liitunud projektiga ja kasutades seal nuppu "Tegevused" on võimalik kutsuda projekti ka koostööpartnereid.

Kalmistuga seotud foto projektis osalemiseks tuleb ka see projekti lisada lisaks projektis osalevale profiilile/isikukirjele endale. Vastasel korral ei ole see täieõiguslikult nähtav koos oma võimalike lisaandmetega. Fotosid on võimalik projekti lisada ka eraldi, profiilist/isikukirjest sõltumata.

Samuti on võimalik projektist lahkuda. Selleks tuleb samuti kasutada projektis olevat "Tegevused" nuppu ja sealt vajudes "Lahku projektist" menüüriba.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sticker_new_right.gif Kui Teil on pakkuda märksõnasid, mis aitaksid paremini seda rahupaika Geni otsinguga leida ja iseloomustada või sooviksite, et sama piirkonna kalmistud oleks kohe sellest projektist leitavad võib need vabalt ise lisada ja teised kalmistuprojektid selle projektiga ära siduda.