Jädivere õpetajate seminar oli Vigala kihelkonnas Jädiveres asunud pedagoogikaõppeasutus, mis tegutses aastail 1844–1864.
- https://register.muinas.ee/public.php?menuID=monument&action=view&i...
- Jädivere õpetajate seminar - Wikipedia
- Nimekiri
- Jädivere Seminari esimene juhataja Berend Gildenmann Berend Gildenmann
I lend
1844-1847
- Hans Aman
- Jaan Arnak (Arnack / Harnack)
- Priidik Brandt (6. X 1830 Sipa - 15. V 1890 Tallinn) 1847-1868 Sipa vallakooli õpetaja, kohtu- ja vallakirjutaja, 1868 - Nõva abikoguduse köster, 1875-1890 Risti koguduse köster, raamatuköitja Tallinnas, kirjanik
- Jaan Eisen
- Jüri Ermann
- Jüri Huberg
- Mihkel Kalpus
- Karl Op
II lend
-1851
- Kristov Alato (Alladu)
- Madis Altmann
- Jüri Fridolin
- Kustas Juhkenthal
- Mats Kerdi
- Toomas Kikajon
- Tõnu Kinkar
- Jaan Krein (15. XI 1827 Laiküla - 23. V 1909 Martna) 1851 - ... koolmeister Laikülas
- Anton Kremann
- Jaan Küll
- Robert Neuhoff (Neihov)
- Hans Piimson
- Karl Reinvaldt
- Jüri Sunni
- Villem Zimmermann
- Juhan Tuts
- Jüri Vanamölder
- Kustas Varemurd
- Jaan Vessirat
- Rein Värvär
III lend
-1854
- Jüri Hoop
- Hans Kibus
- Madis Pääsuke (4. VIII 1833 Vigala - 1869 Raikküla) Õpetaja Haimre koolis
- Aadu Pürkop (3. X 1832 Nurtu - 24. V 1911) Koolmeister Raasikul ja Alaveres
- Priidik Rosenblatt
- Rein Thal (13 IX 1933Koluvere - ...) 1854-1858 koolmeister Saulepis ? 1858-1863 Paadremaa koolis
- Jüri Vänja Virtsu kooli esimene koolijuhataja (1854-1855) Hanila kirikumõisas Läänemaal, Keblaste koolis, ...
IV lend
-1855
- Päärn Berstenfeldt
- Jüri Hiibus
- Annus Käärt (Hannus Keerd / Kärth)
- Aadu Leo
- Jaan Mats
- Jakob Nessel
- Mihkel Schmidt Koolmeister Läänemaal Hanilas Virtsu vallakoolis 1855-1872
- Jüri Uustal (Uustalu)
V lend
-1856
- Tõnis Vennart
VI lend
-1857
- Hans Immar
- Aadam Reisich (Adam Reisig)
- Tõnis Tubal Märjamaa kihelkonna köster 1860-1906
VII lend
-1859
- Jaan Elmann
- Peeter Gerstenfeldt (1. X 1838 Kasti - ) Õpetaja Kasti koolis Märjamaal
- Peeter Kamarik (14. IV 1841 Päärdu - 29. IV 1922) 1862-1888 õpetaja Nurtu koolis
- Madis Redlich
- Rein Rohbach
- Jaan Vilbert
VIII lend
-1860
- Tõnis Ackermann
- Jüri Kask
- Jüri Roikas
- Gustav Vender
IX lend
-1861
- Peeter Freudenthal
- Kaarel Kokk
- Abram Krein (24. X 1842 Laiküla - 8. XII 1897 Tallinn) Koolmeister Vedra koolis Lääne-Nigula khk-s
- Jüri Reindov (14. XI 1839 Koluvere - 18. VII 1818 Kirbla) Koolmeister Loodna koolis Kullamaa khk-s
- Juhan Sillart
- Juhan Tikerpuu (9. VIII 1842 Rannamõisa - ... ) 1861 - ... koolmeister Rannamõisas Martna khk-s
X lend
-1862
- Kristjan Brindfeldt
- Mart Mänd
XI lend
-1863
- Jaan Jürgenfeldt
- Jaan Kukk
- Päärn Matsar
- Jaan Miks
- Jüri Tamberg
- Jüri Vimma
- Hans Volga