Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 421-450 of 2971 posts

Tere Aikki Sard ja kõik teised

Kui teil kellelgi esineb veel juhtum, et isiku puu asemel teatab Geni inglise keeles:
We have found problem
We're having a problem completing your request.
Please try again. If problem persists, please contact help.geni.com

Siis palun andke sellest katkisest puust (koos seostuva isiku lingiga) mulle kohe postkasti teada. Saan need katkise puu probleemid otse oma Geni kontaktisikutele edastada.

Teid ette tänades ja paremale koostööle lootes

Lauri Kreen,

... kes ma nüüdsest ka Geni hooldaja (Curator) olen.
Loodan, et jaksan Hennule abiks olles üha kasvava Geni Eesti Kogukonna probleemidega toime tulla.

Mul selline probleem: topeltproffilide ühendamisel on minu puus nüüd tekkinud selline olukord, kus ma oma lähisugulaste profiile enam ei näe. Ehk siis oma isa profiili ma nägema ega muutma ei pääse, samuti ka õdede omi. Lisaks on mul nüüd õed topelt ja ma ei saa neid kuidagi kokku liita.Oleks justkui võõras omas puus. See kõik juhtus peale seda kui paar tegelast ühendasid minu profiili ühes teises puus(mis oligi juba ligi aasta ootel). Ma lolli peaga akseptisin, seal ei viidanud miski et puu nüüd totaalselt sassi läheb. Mis ma tegema peaksin või kuidas saaks taastada oma seisu enne 8.aprilli?

Tere Private User

Teie isa on ise Geni kasutaja ja kui ta on oma privaatsusseadetes
http://www.geni.com/account_settings/permissions/
keelanud pererühmal oma andmeid muuta siis te tema isikukirjes (profiilis) "sees käija" ei saa. Sama lugu on ka teie Geni kasutajatest õdedega.
Siin pole miskit seost mestimistega (õed on mõlemad teil ju siiamaani topelt) vaid lihtsalt selles et nad kutsuti Genisse ja nad tulidki kasutajate hulka - kasutajad aga on üsnagi privaatsed.

Palun püüdke mulle selgeks teha kuidas tuleb mõista teie juttu - et te ei näe oma pereühmas lähisugulasi? Mida ja kuidas te nende juures ei näe?

NB! Puude liitmisega nõustumine on Genis kohustuslik mitte aga lolli pea eksitus...

Katrin Vilk
Teie isa ja õed on kõik Geniga liitunud isikud. Nende topeltkanded saavad üheks siis, kui nad ise ka käivad Genis iseenda mestimist iseendaga kinnitamas. Geniga liitunute profiile saavad muuta ainult nemad ise. Sassis seega pole midagi, poolel teel korrastuseni ainult.
Valige ülalt ribalt "Minu pere" ja "Liikmed". Avanevas tabelis vaadake üle, kes on liitunud, kes on kelle haldaja jne. Te võiksite oma Geniga liitunud lähissugulastega sõlmida koostööleppe (avage nende profiil ja sealt "Request to Collaborate") samuti oma mitteliitunud sugulaste haldajatega. Viimastega, kui nad on Teile teadaolevad kaugemad sugulased, ka kaaluge liitumist peregrupiks. Genis on juba nii, et üksi pusides kaugele ei jõua, ei näe, ei oska...

Avastasin täna, et isik, keda eelmisel nädalal kutsusin oma pererühma, on muutnud minu profiili avalikuks (tegemist on partneri tädi pojaga, kes alusas oma puu sisestamist, olles jõudnud eelnevalt juba hulga kattuvaid profiile sisestada). Oma profiilis olin lubanud näha nime, avatari piltii ja neiupõlvenime ning pereliikmetel keelanud oma andmete muutmise. Püüdsin privaatsust muuta enidiseks, kuid Geni teatas, on mingid tehnilised probleemid. Ka teisel katsel asi ei õnnestunud. Logisin siis oma koostööpartneri (õetütre) paroolidega sisse ja sain temana enda profiili kohe endiseks muuta.
Nüüd mind huvitakski, kas keegi oskab öelda, kuidas üldse võis selline asi osutuda võimalikuks ja miks ma ise ei saanud oma andmetes parandusi teha?
Tervitades
Karin

Private User - Ei saa aru - kelle ta muutis avalikuks?
Avalikuks pole võimalik muuta Geni kasutajat. Geni kasutaja enda privaatsusseadeid ei saa keegi peale kasutaja enda muuta. Kui on lubatud pererühma liikmel muuta oma andmeid siis need muudetavad on vaid nimed, aastad jne - ka valed õed, vennad ja vanemad saab sel juhul n-ö maha lõigata. Aga privaatsust muuta ei saa. Iga haldaja saab muuta vaid oma mitte-kasutajatest hallatavate privaatsust. Ka koostööpartner ei saa muuta teie avalike andmetega isikute privaatsust juhul kui ta ise pole samas ka teie lähisugulane.

Huvitav süsteem kui vastastiku koostööpartnerite paroole pruugitakse - see on vastuolus Geni reeglitega!

Millistes oma andmetes te parandusi teha ei saa?

Lauri

Private User teie juhtumit uuritakse. Kui teil oli juba 09.04 setud püsiparool ja te olite 100% iseenda haldaja siis pidi toimunu korral olema tegu Geni rikkega.

@Lauri Keen, tänan!

Ma ei näe puuvaates oma lähisugulasi enam eesnime ja perekonnanime pidi, vaid näen ainult eesnime initsiaali ja perekonnanime, isegi mitte nende isikute puhul keda ma olen kutsunud geniga liituma ja kes on vägagi lähisugulased (nende puhul ei peaks ju eraldi peregrupiga liituma või...?). Isikute andmeid ma ei tahagi muuta, aga enne ma sain neid vaadata. Nüüd kui ma näiteks klikin õe kastil näitab mulle tabalukku ja ütleb you have o permission..., enne seda küll ei olnud. Isa kohta nt. ütleb et ta on mu isa (rohkem midagi ei näe) ja soovitab lisada pererühma või saata koostöötaotlus??? Ma ise kutsusin ta geniga liituma ja enne sellist probleemi pole olnud. Nii, et mina kahtlustan ikkagi, et seoses selle teise puu liitumisega, kus mind jt. oli sisestatud aga mestimisele polnud keegi pikka aega vastunud, on nüüd midagi sassi läinud.

Ma ei näe puuvaates oma lähisugulasi enam eesnime ja perekonnanime pidi, vaid näen ainult eesnime initsiaali ja perekonnanime, isegi mitte nende isikute puhul keda ma olen kutsunud geniga liituma ja kes on vägagi lähisugulased (nende puhul ei peaks ju eraldi peregrupiga liituma või...?). Isikute andmeid ma ei tahagi muuta, aga enne ma sain neid vaadata. Nüüd kui ma näiteks klikin õe kastil näitab mulle tabalukku ja ütleb you have o permission..., enne seda küll ei olnud. Isa kohta nt. ütleb et ta on mu isa (rohkem midagi ei näe) ja soovitab lisada pererühma või saata koostöötaotlus??? Ma ise kutsusin ta geniga liituma ja enne sellist probleemi pole olnud. Nii, et mina kahtlustan ikkagi, et seoses selle teise puu liitumisega, kus mind jt. oli sisestatud aga mestimisele polnud keegi pikka aega vastunud, on nüüd midagi sassi läinud.

Ja veel mis kõige kummalisem: oma ema ma näen puus ees- ja perekonnanime järgi, samuti tema andmeid, aga isa puhul mitte. Samuti ka teiste sugulaste puhul, osasid keda ma enne nägin mõlemat nime pidi, näen nüüd vaid initsiaali ja perekonnanime pidi, kusjuures samas perekonnas näiteks mees on mõlema nimega, naine ja lapsed initsiaalidega, enne nägin ma neid kõiki kindlalt.
Vaatasin huvi pärast oma abikaasa puud, seal on kõik endine, kõik keda ma enne nägin mõlema nime pidi on ka nüüd nii.
Oleksin ütlema tänulik kui keegi suudaks selle probleemi lahendada.

Katrin! Kui seisund on endine - anna teada (mulle otse)
võimalikuks problemiks saab olla kas plokeeriv sugulane või pooleli mestimine

Henn

Private User - teil puudub vast pererühm mõnega või kõigiga neist isikuist: Aira Toss
ja/või Teet Lehtme ja/või Kaido Haljasmäe ja/või Rene Haljasmäe
Kuna enamik teie lähisugulasi on märgitud privaatseteks ja kõigil mittekasutajatel on erinevad haldajad (nii emal kui isal erinevad) siis on ainult eesnime initsiaali nägemine puus tavaline nähtus...

Alles siis kui te mainitud isikutega + oma mõlema kasutajast õega (sest nad liitusid teise haldaja alt ja mestimised teie vana puuga on pooleli) pereühmas olete on probleemid lahendunud.

Kas on võimalik, et mestimisel läheb osa infot kaduma, näiteks "lisateave" alt? Lihtsalt on tunne (ei saa kinnitada, kuna nii täpselt ei mäleta), et mõnel algselt minu sisestatud profiilil oli seal Saaga link, peale mestimisi aga mitte.

Private User

Ei lähe sealt mitte midagi kaduma, kui ma õigesti mäletan siis oli seal mestimise tulemus selline:

Lisateabe tekst täiuslikumast kirjest A
..
..
N-rida
------------------------------------------------------
Lisateabe tekst vähemtäidetud kirjest B
..
..
N-rida

mingis varasemas versioonis läks kaduma küll..... mingi backup aga peaks ikke igaühel enda jaoks tehtud olema :)

Backup peab küll mingi aja tagant tehtud olema, aga millega soovitate neid faile vaadata, kui näiteks interneti võimalust pole. Olen proovinud Ahneblatti ja MyHeritaget. Igal ühel omad miinused. Teine kord vajalik näiteks näidata sugupuud mõnele inimesele seal, kus internetti pole või pole head levi.

no näiteks installida http://www.myheritage.com/download-family-tree-builder mis olemas ka eestikeelsena, edasi exportida oma sugupuu GEDCOM-faili (suure sugupuu korral võib ka paar päeva aega võtta).... :)
ja pärast see fail Familytree builderiga avada

Ma saan täna iga sinisel plussil klikkimise peale teate:

Error
You don't have permission to view this page

Ehketsiis kui mul ei ole teise mestitava konto suhtes õigusi (ei ole haldaja, koostööpartner ega pereliige) saadetakse mind pikalt. Sama lugu kui tahan samadel tingimustel mestimist algatada. Kas see on ainult minu häda või üldine?

Mul on sama moodi, kuigi olen ise asjaosaline.

Tundub tõesti, et on mingi probleem, üritasin ka mestimistaotlusi teha, aga sain sama veateate.

Hm, sama siin, kusjuures tahtsin vaadata pooleliolevat mestimist, mida ma ise 8.aprillil olen uuendanud ja sain @Anu Vares poolt viidatud teate.

Põhjus on siin: http://www.geni.com/discussions/86405?msg=692393

Muudatused viidi sisse täna öösel kl 02:00. Siis hakkas see jama pihta ja tuli magama minna. ;)
Ilmselt püütakse "liiga aktiivsete" GENIstide koormust vähendada. :D

See on üldine. Tegemist on Geni uuendustsunami esimese faasiga. Teate küll, meri taandub. Nüüd jääb üle oodata, kuni üle pea lööb ja siis proovime koos jälle välja rabeleda.
http://www.geni.com/discussions/92365?msg=692418&page=4
Mike Stangel kirjutab seal sellest

Ehk on siinkohal mõttekas järjekordne GEDCOM-fail tekitada: http://www.geni.com/gedcom/export/

Midagi pole kadunud. Osa asju on hetkel peidus (pisut rohkem kui vaja)
Mestimiste juures on kindlasti "BUG" lisaks.

Otseteed avavad ka peidetutel siiamaani väga delikaatseid asju

uurige:
http://www.geni.com/discussions/92365?msg=692418

Oodake ikka homseni! Kirjutati ju
http://www.geni.com/discussions/92365?msg=692362
et pool tööd veel tegemata. Homme arutage edasi

Tundub, GENI hakkab kujunema MÕTTETUSEKS. Edu talle absurdi jooksmisel! Peab hakkama millegi ASJALIKUMA peale mõtlema. Näiteid! Palun väga. Minu poolt lisatud profiil on KUSTUTATUD. Taastamine ei ole sisuliselt enam võimalik. Paistab, et enne kustutamist on nimi maha nühitud. Seejärel näeb healjuhul pöördumist: leidke üles haldaja, kelleks ma ju olin.
Jobutis, aga mitte asjalik süsteem.

Süsteemide tegijana ei tekitaks ma tsunamisid. Olen oma elu elanud ilma tsunamiSOOVIDETA! Tundub, et need vennikesed soovivad TSUNAMISID. MINA TAHAN SEDA näha, mida ma kunagi lisasin, aga mitte teadet - püüdke taastada, kui SAATE.
P E R S S E! ah jaa tagumikku. Olen jälle viisakam.

Olev Ait Anna teada kellest räägid - nii kustutatu kui kustutaja.
Hooldajatele näidatakse teatavaid muudatusi ja revisjone täies ulatuses.
Kui sina olid kustutatud isiku põhihaldaja (või oled tema pereliige) peaksid ta saama ta siit ilusti taastada:
http://www.geni.com/list/deleted/?focus_id=364452893140011025

Showing 421-450 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion