Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 691-720 of 2971 posts

Private User

Siis teed näiteks Google otsingut: otsitav_nimi site:geni.com
näiteks see: http://www.google.ee/#q=Rein+Kannum%C3%A4e+site:geni.com&num=10...
otsib sinunimelisi.

Private
Pahalaste otsinguks soovitan seda:
http://www.filehippo.com/download_spybot_search_destroy/
lisaks võiks see ka http://www.filehippo.com/download_spywareblaster/
paigaldatud olla.

Liivi Murumets ilmselt peaks sellise "klubi" Eestis korraldama mingil tehnika progressi arvesse võtval kujul. Logid puhverserverisse sisse ja muudkui mestid. VPN või miski selline abiks.

Rein Kannumäe. Enda profiili teisiku mestimise lubamiseks tuleb konto seadetes õigused sektsioonis märkida, et lubad perekonnagrupi liikmetel oma profiili muuta. Sama soovitaks kõigil mittePRO-del teha, et siis ei oleks konto teisikute mestimisel probleeme. MittePRO-na ei saagi ju enda profiili liitmist enam kinnitada. Lihtsalt vaja ühte aktiivset PRO-d peregruppi, kes asjad joonde ajab.

Tere!
Vabandan rumalate küsimuste pärast. Palun, kas te selgitaksite, millised õigused tavakasutajale järele on jäänud. Jaagu kirjast sain aru, et tavakasutajal pole õigust isegi enda hallatava profiili mestimistaotlust kinnitada. Kas see tähendab, et GENI kulutab ressurssi topeltprofiilide leidmiseks, nende hoidmiseks andmebaasis, nimekirjade väljasaatmiseks,aga samas puudub võimalus mestimist normaalsel teel realiseerida? See on ju täiesti loogikavaba.
Tänan

Aare Külaots, Feliks Koidumaal on hetkel pooleli 3 privaatset mestimist http://www.geni.com/merge/compare/6000000009904529154?idx=2&return=. Haldajad:

1. Private User
Liitunud: 15. aprill 2010
Viimati Genis: 5. juuli 2010
Lisasin ta siia projekti http://www.geni.com/projects/Abandoned-Tree-H%C3%BCljatud-puu

2. Unknown Profile
Liitunud: 20. jaanuar 2010
Viimati Genis: 29. jaanuar 2011

3. Ene Tampuu
Liitunud: 19. jaanuar 2010
Viimati Genis: 19. jaanuar 2010
Seda kasutajat on eelnevalt Genile teatatud kui hüljatut ning seetõttu õnnestus mul ta profiil avalikuks muuta ja ta seos esivanematest eemaldada (et saaks avalikuks muuta tema lisatud profiile). Võtsin privaatsuse loori Ene isa andmetelt ja mestisin Aare lisatutega. Kas nüüd on võimalik pereliikmetel teised 33 Ene lisatud profiili mestida?

Sirje Mäekivi just nii see ongi, võtad kätte ja kiljud appi, ma olen nii abitu ja need, kes Genile maksavad higistavad.
Geni-aalne sotsiaalne eksperiment.
Ilmselt kulub veel nädalakene ja kui nad näevad täpselt, mitu maksvat klienti nad tegelikult said, tuleb tüüpiline Geni taandumislahing, mille käigus antakse osa õigusi tagasi. Reaalselt on nad lahenduse juba kasutajaliidesesse sisse ehitanud, kuid hetkel see ei toimi.
Mestimiste ja muude toimingute puhul hüppab esile raha pommimise lehekülg, mille allosas on nupuke "Tänan, ei" hetkel suunab see tagasi algusesse, kuid sama edukalt võiks see suunata ka edasi.

Enda profiiliga seni probleeme pole olnud. Aga järjest tekib juurde topeltkandeid sugulaste seas. Aga need pole minu sisestatud, nii et haldajad on teised. Ja need teised pole ka PRO-d. Näiteks Mare Raimla esineb veel kahes puus aga Google otsinguga leiab ainult ühe. Mestimiskeskusse on ka tekkinud 9 taotlust, millega midagi ette võtta ei saa. Kellele need võiks edasi saata?

Rein Kannumäe Kui topeltkandes olevad sugulased on alles hiljuti sisestatud, siis otsing hakkab neid näitama alles mõne aja pärast, mitte kohe.
Kui sul on mestimistaotlustes mõlemad profiilid avalikud, siis saada mestimislehe link mõnele PRO-le, näiteks mulle. Kõik PRO-d saavad mestida kõiki avalikke profiile. Kui mõni profiil on privaatne, siis vaata, kas on sul õigust seda korraks avalikuks teha (oma sugulaste puhul), saada link ja pärast mestimist teed uuesti privaatseks. Kui avalikuks teha ei saa, siis saad taotleda teise profiili haldajalt, et ta teeks avalikuks.

Private User, kui lähete otse aadressile http://www.geni.com/gedcom siis peaks see õnnestuma.

Nii tore, nii tore. Iga päevaga suureneb puus kokkulangevuste arv ja midagi ette võtta ei saa. Hiljuti lugesin ühe Geni bossi selgitust. Seal ta rääkis, et Geni eesmärk on luua üks ülemaailmne korrektne puu. Ja need uued muudatused olevat just selle eesmärgi pärast tehtud. Aga praegu küll liigub asi nagu vastupidises suunas. Iga uus liituja hakkab aga uuesti kõiki sugulasi lisama ja topeltkannete mestimist ka algatada ei saa.
Aga mis ma ikka sellest räägin, siin kirjutajatele on see nagunii teada.

Private User
Mis kokkulangevused need on mida teile pakutakse?
Vaatasin PRO-na (+C ka veel) teie perühma:
http://www.geni.com/list?focus_id=6000000001860418156
Avalikkude kohta sael küll eriti jooksvaid kokkulangevusi ei näidatud (ca 515 avaliku isikukirje kohta 6 õiget ja 3 valet (lihtsalt korduvad nimed) kokkulangevust pole just palju).
Kui need aga puudutavad privaatseid siis ei saa ka PRO juhul kui ta pole teie pererühmas neid näha - sel juhul saate osa neist omapoolt avalikuks muuta et mestimist võimaldada.

Need kokkulangevused on 'Minu sugulased' all aga need pole minu sisestatud. Ja kuna on tegu elavate inimestega, siis on jah need privaatsed profiilid. Eks need saab jah ajutiselt avalikuks teha. Tegin näiteks selle http://www.geni.com/people/Taive-N%C3%B5u/6000000009754095047 avalikuks. Kas siis mõni PRO vaataks, kas saab midagi teha. Geni otsing leiab 4 Taive Nõud, kes on kõik sama isik. Aga ülejäänud 3 ei ole avalikud profiilid, nii et mestida siiski vist ei saa. Aga mestimistaotlused ehk saab algatada.

Lauri Kreen see ei ole päris adekvaatne lähenemine. Kui varem ma tegin midagi avalikuks, siis ma ka kirjutasin sellest ka kasutajale, kelle (hallatava) isikukirje koopia see oli, et ta võtaks vaevaks seda oma kontrolli alla võtta või mestida. Nüüd tuleks teha keegi oma pererühmast avalikuks, riputada tema isikukirje avalikule arutelule ja seejärel loota, et äkki keegi isegi mestib. Samas ei pruugi seda ju juhtuda, aga avalikustaja on kõigile teada! Süüdlane on leitud!
Kõige koomilisem on hetkel see, et kui käia mestimiskeskuses vaatamas vastuolusid puus, siis saad koheselt ka külge muutja tiitli, mis siis, et tavakasutajana pole võimalik midagi muuta.

Private User Antud juhtumil see olukorda palju ei muutnud kuna ülejäänud kolm Taivet in privaatsed edasi:
http://www.geni.com/search?search_type=people&names=Taive+N%C3%B5u
S.t PRO saab nüüd käsitsi "keevitada" mestimistaotlused http://www.geni.com/merge/compare/ID1?to=ID2
selle avaliku ümber aga seniks kuni teiste haldajad PROks ei hakka või omi avalikeks ei muuda nad ootele/rippuma jäävadki.

Adobe FlashPlayeril lõpuks ometi uuendus väljas....

Private Flashi uuendus on abiks, kuid päris täiuslikult probleemi ei lahenda, sest nimed jäävad nüüd nimekaardi sees osaliselt serva taha. Korralikuks saab pildi vana nipiga: klõps taustal ja CTRL või puu zuumiastet muutes.

Mitu põlve esivanemaid on tasuta Geni kasutajatel lubatud sisestada? Leidsin veel esivanemaid (otseseid) juurde aga neid lisada ei saa :(

Rein Kannumäe - Kuskilt jäi meelde , et 4 pölve , edasi saad ainult körvalt jälgida , kuidas PRO-d seal üleval askeldavad

Neli põlve eisvanemaid on eestlase jaoks, kes Saaga maitse suhu saanud, ikka NAERUVÄÄRSELT vähe...

Puus nimed vertikaalis veel täna hommikul.-Chrome-ga
Õhtul tegin Chrome uuenduse.
Tööriistad (mutrivõti) aadressirea lõpus, Teave Google Chrome kohta,
Vasakus nurgas hakkab keerlema ring, ˇumbes minut aega, siis taaskäivita Chrome.sellest samast aknast.
FOX`iga töötas juba varem ilusti, IE-ga pole veel proovinud?
Kerimis nupuga puu suurust aga muuta ei saa enam ???
Enne oli sellest abi puu osade printimisel.

Kuidas (kui üldse) saaks mestida isikuid kelle üks kirjetest on privaatne? Kust leida varjatud kirje id? Privaatsete kirjete haldajatele juba kirjutasin, üks ka nõustus minu koostöö taotlusega, kuid siiski jäi vajalik kirje mulle suletuks ja mestida ma neid ei oska...

koostööst pole sul kasu kui profiil on privaatne, vaja on peregruppi ja peregrupist on kasu ka ainult PRO-le, sest tavakasutaja ei saa mestimisi kinnitada nii või teisiti. Kodusta keegi PRO ära ja palu tal kõigi probleemse koha osapooltega peregruppi võtta, kes on dublikaatide haldajad kui profiilid peavad privaatseks jääma või siis palu haldajatel muuta profiilid avalikuks. See oleks isegi parem, sest kaua aega tagasi surnud isikud võiks ikkagi olla kõigile olemas ehk avalikud.

sorri, ei vaadanud, et sa ka PRO...et siis sama jutt ikka, ainult kodustamist sul vaja pole, saad ise kõik teha.

Tundub, et minu poolt jääb enamus andmeid Genisse sisestamata, uuritud esivanematest olen jõudnud ainult paar haru sisestada ja kaugelt rohkem kui 4 põlve. Nüüd ei saa neile enam lapsi, vendi ja õdesid juurde lisada ega midagi.
Tagantjärele kahju kulutatud ajast, aga positiivne see, et nüüd jääb andmeisisetamise asemel rohkem aega Saagast puuduvate andmete otsimisele. Geni lubatud 4 põlve mind ausalt öeldes eriti ei huvita, nagunii on kõik kirikuraamatutes ilusti kirjas, ei mingit avastamisrõõmu.

Abiks ikka CEDCOM ja mingi sugupuuprogramm, mille abil siis puuduvad andmed lisada. Hiljem ehk avaneb võimalus täiendatud fail Genisse tagasi eksportida..... :)

Tere
Kalendris näitab mul tänaseid sünnipäevalisi kolm, aga avalehel kahte ja ühte seitsmenda septembri sünnipäevalast (suvalist).
Seadetega seda vist ise muuta ei saa? Ma vaataks avalehel kõiki elavaid sünnipäevalapsi.

GEDCOM´i oodates peab kannatust olema:) Ma esimesel korral ei saanudki kätte, 24 tunni järel tuli teade, et tekkis probleem. Siis tellisin uuesti ja teisel korral tuli 2 ööpäeva pärast.

Mina olen Gedcom faili tellinud 3 korda, siis oodanud 3 päeva ning seejärel on teade minu esilehelt Gedcom faili koostamise kohta kadunud. Nüüd ootan vastust Geni tehniliselt personalilt, miks faili minuni ei jõua. Minu e-maili aadressis ka viga ei saa olla, sest tehn personali enda kirjad jõuavad tavaliselt kohale.

Showing 691-720 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion