Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 91-120 of 2971 posts

Eelmisele jutule järg - Sain sellele daamile ligi ja ka duplikaatide mestimise ära teha kui lisasin tema "profiili peremehe" (kellega mul nagunii juba koostöö oli) peregruppi (FamilyGroup). Ja see 18. sajandi proua oli ka surnuks märgitud. Arusaamatud piirangud....
P.S. Ka siis kui juba sellele Kadrile ligi lasi näitas ikka veel üleval suguluskirjelduses eesnime asemel vaid K. tähte.

Lauri

kas nüüd peaks siis kõik teineteist pereliikmeteks tegema?

mul on selline lugu, et ühe nõndaviisi lisatud pereliikme (5th cousin) alaealist last näen täielikult (s.h. saan muuta profiili! manager ei ole) , tema täisealised lapsed on hallid.

Veel muutustest... Mille alusel keegi Public profiiliks seati - no sellest ei suuda ma üldse enam aru saada. Ütleme et mu vanaisal oli (temaga) kokku 12 õde-venda kõik sündinud 19 saj lõpus 20 saj alguses. Neist enamus kasvas ka suureks ja abiellus. Nüüd näitab neid kõiki koos kaasadega puuvaates ühes reas. Umbes pooled neist on nüüd Public ja pooled pole. Valikute alus pole mõistetav. Miks üleüldse peab nii palju isikuid vaikimisi Public olema?

@Märt - ega need täisealised lapsed äkki pole ise juba Geni kasutajad (vähemalt kord sisse loginud) - kellega sul ühtegi sidet (Friend, Collaboration, Family Group) sõlmitud pole?

Lauri

Lauri:

Sa ei ole üle vaadanud sulle saadetud uue privaatsusreegli sisu. See rippus juba mõnda aega üleval. Mitte et ma sellega väga rahul oleks, aga tutvuda tuleks ikka.

Uutes reeglites EI TEHTA vahet elavatel ja surnutel vaid ainult avalikel ja isiklikel profiilidel

Henn

kuna teema uutest reeglitest on läbivalt nii siin kui teistes rubriikidest, siis teen uue teema (diskussiooni) kus proovin uusi reegleid ja uut privaatsussüsteemi natuke lahti seletada

see elgitab (ei kiida kõiki heaks) ka pisut uusi ilminguid

Henn

mhmhh - nii vist ongi ... eelnimetatu õde, kellega mul sama side on, teine laps on hall, teine nähtav, samal ajal on aktiivne "invite" nupp - s.t. pole veel liitunud, seetõttu näen ...

kutsun üles kõikidest absurdsustest help@geni.com kirjutama, samuti foorumis sõna võtma (paraku ainult ingliskeene).
http://forum.geni.com/topic.php?id=62401

kui me siin omakeskis olukorda kirume, ei muutu midagi - teatades tegijatele, mis meid häirib, on lootust, et ehk lähevad asjad paremaks.

geni on teerajaja sellise koostöö vallas ning ilmselt ei oska me ette kujutada, millise surve all nad võivad kõikvõimalike institutsioonide poolt olla. meelevaldse analoogina meenub napster.

ilmselt on mõistlik töö säilitamiseks aeg-ajalt gedcom alla laadida. kui vaja keskkonda vahetada, on üleminek hõlpsam.

M

Jah, Märt! Kui poleks olnud koostööd ei oleks ma siiani teadnud, et olen üsna lähedalt seotud näiteks meie kirjandusklassiku Tammsaarega jne. Õige üleskutse - ühinen!

Jah, mõnevõrra kummaline on küll, et ingliskeelses foorumis kurdetakse ainult selle üle, et pärast muudatusi on kõik liiga avalik ja siin, et kõik on liiga isiklik.

simple.
inglisekeelsed profiilid mis enne olid privaatsed- keerati öösel avalikuks.
eestikeelsed , mis enne olid avalikud - kanditi kell 11 privaatseteks.
süsteemi omanikud on nt psühholoogid ja kirjutavad dissertatsiooni.

Kas keegi on privaatsuse kruttimise kõrval märganud ka uut "tabi" profiilis - sources ehk allikad? Iseenesest äärmiselt tervitatav idee, kuid kahjuks tundub esmapilgul, et selle kaudu saab viidata ainult oma geni dokumentidele, mitte aga välistele allikatele (näiteks saaga dokumentidele).
Kuidas oleks siis "Eesti genis" õigem, kas laadida saagast pildid dokumentidena Genisse või viidata ikkagi lingiga (ja soovitavalt koos täpse viitega) saaga leheküljele, kasutades "about me" kasti?
Forumi diskussioon on selline:
http://forum.geni.com/topic.php?id=62411

Mina eelistan kindlalt linki ''about me'' all. Peamine põhjus on, et see tunduvalt lihtsam ja kiirem viis jagamiseks kui dokumenti alla ja üles/edasi-tagasi laadida.
Ei oska kahjuks öelda, on see nüüd õigem eelistus kuidagi või mis üldse on siin enam ''õige'', mis ''vale''..

dokumentide laadimine piltidena on jama.
- koormab mõtetult süsteemi
- laadimine on aeglane
- pildi teravus ei ole piisav selle uurimiseks
Linkide tegemist kasutatakse siin ammu. Asjalikumad teevad ka - lihtsustamaks teiste võrdlustööd.
vt nt

Rukla Johann

Üles laadida asub dokumente mis on unikaalsed , st ei ole internetis teistele seni kättesaadavad olnud

Mina olen lisanud Saaga linke sündmuste (Events) juurde, et kui võtta isiku Timeline ette, siis on ka sündmuste juures link. Ei ole teinud seda süstemaatiliselt, rohkem raskestiloetavamate ja vanemate sündmuste puhul. Juhul, kui miskit valesti läinud, siis lihtsam vaielda/arutada ning ka kirikuraamatuid ennem mitte uurinud sugulastel parem aru saada, kust sellised andmed tulnud.

Sääse Tiina

Olen ka kasutanud sündmuste juurde kirjelduse lisamise võimalust, selle eeliseks on tegelikult ka see, et saab viidata täpselt seda sündmust kajastavale kuupäevale vms ja mitmete osalistega sündmuste juures läheb kirjeldus kõigi osaliste profiilidesse. Aga mulle tundub, et paljud kasutajad ei taipa sealt neid viiteid otsida ja nii olen ma ikka seda about it kasti ka linkidega täitnud.

Samas mulle tundub, et selles kastis peaks tegelikult olema selline kokkuvõttev jutt inimese kohta, sest see on näha ka nendel "puu lehtedel" (tree nodes). Ehk siis hoopis panna sinna kasti kirja, et vaata allikaid sündmuste juurest?

Kadri Rebane

mhm. tore.
ja kes seda linki nüüd näeb?? või eriti eventsite juures linki.
Äkki ei näe enam keegi peale sinu!?

Praegu näeb seda linki see, kes puu vaates võtab Kadri Rebase lehe (node'i)lahti. Linki sealt küll avada ei saa, aga sealt on näha, et profiilis on üldse mingid täpsemad andmed kirjas.

Ma pidasin silmas seda, et kuna "about it" kastis olev jutt on nähtav ka puu vaates ja peaks andma lühikese ülevaate selle inimese kohta, siis ei pruugi lingirägastik seda ülesannet täita.

Õige oleks minu arvates see, kui ka lingid saaks panna allikate alla, kuid kahjuks see praegu võimalik ei ole. Dokumentide üleslaadimist ma ise samuti ei poolda.

Otsin kahe asja abi :)

---

1. Küsimus kellegile kes EI ole minu collaborator/family group/friend: Kas on teil näha "Documents" nende kohtadel paremas kolumnis @'Overview' - või mitte - Viktoril on 2 x dokumenti 'Public' ja Vallil on 1 x sünnitunnistus 'Private' pandud:

Viktor: http://www.geni.com/people/Viktor-Valfrid-Po%C3%ABll/60000000007005...
Valli: Valli Karla Pöhl (Mändmaa)

---

2. Lisaks, kui keegi kes ON minu collaborator/family group/friend jaksaks testida kas saad kätte dokumenti nii, et ise muuta seda "plain texti" või mitte. Kirjuta enda nime docile sisse kõige üleval kui võimalik on: "Edit Text" ja siis "Save" jne.

Test Document - What is Lorem Ipsum?: http://www.geni.com/documents/view/6000000000700358965?doc_id=60000...

---

Täname / Thanks a lot!

/O

!. Viktori puhul näen kaht dokumenti - Estonian Swedes today / Eesti Laskurkorpuse lahingutee - recent activity kaudu.
Valli puhul ei näe midagi.

lorem ipsumit saan vaadata aga muud sellega teha ei saa. vähemalt mina ei leia kohta kätte, kust ligi pääseda (dokumendi aknas või ka dokumentide loetelus).

Peale sõbrataotlusele vastamist sain ka teist punkti proovida - ei õnnestunud. Ei mingid editit ega save as'i..

@Olav - Viktor om Public - Overview tab on kõigile lahti
P.S. Väljaspool GENI näha vaid "About Me" tekstiosa.
Valli on Private - Overview sisu on peidus, aga näha saavad sinu Sõbrad (Friends).

Lorem ... on vist kõigile näha. P.S. See link kasutatuna väljaspool GENI suunab koheselt Login lehele.

Lauri

@ Ly, Märt & Lauri - Täname, täname, suurepärane!

Panin Valli ka 'Public' nüüd.

@Ly - Sõbrastaatus annab vaid - View ehk profiili vaatamisõiguse, Private isiku redigeerimiseks vaja nüüdsest vist vaid Family Group liikmelisust...

Aga paremas kolumnis siis keegi ei näe neid Viktor/Valli dokumente? Ainult 'recent activity' kaudu?

Jah, Recent activity's on näha ja saab lahti ka. Aga paremal pole midagi...

@Olav - Kus seal see parempoolne kolumn peaks olema?
Dokumente näeme (Viktoril) otse alumise Overview Tabi kaudu.

Kardan et tahan liiga palju. Kui ainult recent activity's, siis kukkuvad dokumendid varsti alla :) Niviisi oleks igaljuhul minu enda mõttes ideaalne ka näitamine 'vaatajatele':

http://images.rjctd.com/vvp.png

Tänan teie abist!

Olav

Tere Henn!
Küll on hea, et oled olemas Genis ja aitad inimesi Geni viperustega.
Need arutlused on nii kasulikud.

Teemasid ja juhtnööre on palju olnud jausun, et üldiselt on inimesed nendega nõus.

1. Kas saaks kusagile ühte kohta panna lühidalt kõik Sinu Soovitused/reeglid kuidas me infot peaksime sisse panema, kuidas "merges" teha jne. kuhu saaks kiiresti aeg ajalt vaadata, eriti kui oled algaja. Pealkirjad suurelt nii et saab leida mida just huvitab.

2. Eriti peaks meelde tuletama et me lisaksime "Source" kus me infot saime ja selgitama kuidas lisada SAAGA link, mida peaks panema About Me osasse. See pole nii selge esimesel pilgul.

Lilian

Showing 91-120 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion