Uued privaatsusreeglid genis - natuke halba ja head

Started by Henn Sarv on Tuesday, April 6, 2010
Problem with this page?

Participants:

  • Geni Pro
  • Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 61-90 of 1175 posts

teavita kiindlasti Geniaalseid

irwww..kes kellega käib? Seda me siin välja selgitada proovimegi sugupuud tehes.

Kas see ilming, et kui otsinguga otsides perekonnanime järgi ei sorteeri profiile enam eesnime järgi on ka Geni paremaks muutmise apsakas või peabki see nii olema?

see on kindlaste Geniaalsete napakus

Lauri: kui tegu on ikkagi kasutajaga, siis on tegu bugiga ja saada sellekohane kirjeldus koos profiiliaadresside ja ekraanipiltidega help@geni.com

kui ta aga ei ole kasutaja enam, sisi on tegu ka buugiga ja saada sellekohane teade koos profiiliaadresside ja ekraanipiltidega help@geni.com

Henn

help@geni.com on suhteliselt mõttetu auk. probleemi võid seletada piltide ja viitadega, vastavad ikka omasoodu ... oleks see nüüd selle viimase laksuga, aga varasemalt on mul ka olnud niiviisi, et esimest vastust ootan 3-4 päeva, siis täpsustan, et ei olnud ikka sellele vastusele vastav küsimus, siis kordavad sama ja siis kolmandal korral vaatab keegi teine otsa ...

minul on nendega enamvähem OK kogemus
väike viide, ajavööndi põhjal on olemas

saada ja pane mulle CC - ma omalt poolt kordan üle ja lisan paar rida :)

Henn

Mina küll sõprade puudest peale valgete kastide ja perekonnanimede ei näe.

Mina ka ei näe. Ainult valged kastikesed ja siis eesnime täht ja perenimi.

sõprade puus võivad olla isikud, kelle sisestaja (haldaja) on keegi teine kui sinu sõber

sõbrasuhe avab sulle vaid TEMA sisestatud (hallatavad) profiilid

Henn

@Janika ja @Anna-Liisa
Teil peab kõigi seostuvate haldajatega olema nii Collaboration kui ka Friends et näha täisnimesid ja linke. Eri pereliikmete profiilidel võivad erinevad haldajad olla.

Mina igatahes loobun nüüd siin lehel tegutsemast, ei jõua enam oodata igasuguste uimerdiste järgi collaboration ja friend ja siis järgmisega sama jura

nagunii see sugupuude ühendamine on vaid üks kosmeetika kui omal arvutis sama andmebaas olemas, mingit püha üritust siit nagunii ei kasva

Tegelikult on ikka tõsiseid huvilisi nii väike käputäis, saimegi petta nagu alati. Õnn veel, et olen siin napilt üle kuu tegutsenud, oleks võinud hullemini minna.

Teiega hingelt koos, Tõnu Meldre

I'm sad to hear that you feel 'cheated' somehow & that you think no particular gains are to be made here (if those are the correct translations). Personally, I feel the opposite - but likely it all depends on what sort of expectations you had when first signing up of course. My own interpretation of the Geni 'spirit' has been that it does not mainly try to focus on catering services for elitist researchers & hardcore perfectionists - it's rather a social experiment too, in a sense - fast moving, constantly changing. For better & worse.

The people here with large & well researched trees who do manage to cope in the current environment are likely equipped with loads of patience, interest & a forgiving attitude towards people with less knowledge & experience in genealogy. I owe these patient professionals many thanks for elevating & expanding my interest horizons beyond what is just me, myself & I :)

Keep your account though, being active is not mandatory & things might change further down the road.

Best regards,
Olav

Ah, et kuuajaga kõik selge, kui jama see GENI on. Ma arvan samuti nagu inglane - asjad liiguvad ja see sõltub seltskonnast. Ma olen vanamehena oma teadmisi oma hõimkonnast tõsiselt laiendanud tänu GENI-le. Igaljuhul omaette nokitsedes seda ikka päris ei saavuta. Kannatlikkust, härrased! Asjad siiski liiguvad, ma arvan.

@Tõnu. OK, kõik oleks tore, aga kes siis Sinu sisestatud profiilid üle võtab? Ega sa neid ometi ära kustutama hakka kõiki? Ei ole püha üritust võimalik teha? Kuule...peaaegu pool Genis leiduvatest profiilidest (üle 38 miljoni profiili) on ühendatud. ja nende sisemiste harude ühendamine on tõesti kosmeetika jah, aga mõnele väga vajalik kosmeetika, kes ei leia neid õigeid kohti üles, kust oks tüve külge tagasi pookida.

Ma leian, et siin on täiesti võimalik luua kõikehõlmav teaduslik andmebaas kui teha perekonnagruppide ja sõprade võrgustik ja kogu see kupatus teaduseks teha jne. Iseasi kas on piisavalt toetust sellele ideele.

@Olav. I had such expectation of this site that i can research and connect different branches and people are willing to cooperate and are active. In many cases that's not true. I have some requests waiting for months. Social experiment - fast moving, constantly changing? What´s the point? They should not turn it into some kind of business project again!! I thought its more like a place for making science and cooperation. IMHO the point is that people work together with the common interest - find relatives. Why should you make a family tree here if you just want to put there your living relatives an keep it private? There is lots of free software for keeping it in your computer.

I do not argue against the fact that people are more and less experienced, but that's the point of cooperation - help each other!

ei noh, ega inimsed ikka tüdivad ühest ja teisest ära ja enam ei tegele endiste asjadega. küllap siis polnd ikka päris see hobi, suvi ka nüüd tulemas ja aeg kulub aias ära. ja kui internet omas arvutis ka on, pole vist mõtet enam elionile maksta ;)

@Jaak, olen sinu mõttettega täitsa nõus, oleme samasugused. Ei arva et se "fast moving, constantly changing" midagi head alati, lihtsalt ütlen et nii meil asjad siin nüüd on.

@Märt: Exactomonde! :)

Ja tahaks ka lisada teistele - et siin Genis täitsa võimalik "mitme maitsega puid kasvatada". Tähendab, et ehitada puud koos teistega ja samal aja hoida endale privaatset puud kuhu kedagi sisse ei lase.

Olav

Aitäh, Olav, nende sõnade eest! Paistab, et me mõistame teineteist ja loodan, et Geni'alistid ka mõistavad, et tuleb ka kasutajate huvidega arvestada. Seda minagi, et privaatsus võib olla, aga ometi ju saab puud topeltharudest puhtaks teha. Lehed võivad olla nii privaatsed kui avalikud, aga puu struktuur võiks korras olla.

Minu arvamus asjast.
Teeme sugupuud korda läbi koostöö ja sõpruse, siis pärast on võimalik privaatsust jälle kokku tõmmata. Sest koostööd ja sõprust on hiljem võimalik muuta.
Edu kõigile Geni-listidele.

@Jaak & Olav: olen teie mõtetega samas paadis
@Enno: nii peakski olema-tegema :-)

@Tõnu.
Ootamised olid ka enne viimaseid muudatusi - see on koostöö üks osa. Vaid ülemus saab korraldust anada koheseks täitmiseks.
Hea siiski, et olemas on toimiv koostöövõrgustik. Hea ka, et see FB abil laieneb. Oma arvutis ei saa iial olema sellist harulisust, sest kõige ja kõigiga ei jõua üks inimene tegeleda. Muuseas. Isegi, kui 10 kribajast 2 teevad vigasid, siis kokku sünnib vigasid vähem, kui ainult nende kahe tegutsemine olemas oleks. 8 parandavad - kui tahet on.

@Märt aias nokitsemise koha pealt on sul jumala õigus, kuluks marjaks ilmselt sullegi ära kui ajud aurama lähevad. Genis pole küsimus tüdimuses vaid selle piirini jõudmises kust enam üle ei tohiks minna, s.t teiste eest sugupuid sisestada nn. harival eesmärgil. Märkan siin seda suunda päris palju ning osadel on millegipärast oluline kvantiteet kui ronitakse väga kaugete okste peale ja kukutakse alla.

Veel üks kurvaks tegev satikas ilmneb siis, kui vaatate oma Relatives List ja valite sealt valikukriteeriumiks Recently added.
Zombide jahil ja privaatsuse profleemidest koormatud Geni-tlejad on serveri ilmselt sedavõrd ülekoormanud, et minu poolt ajavahemikul 06.04.2010 - 10-04.2010 sisestatud kümned ja kümned eellased ei anna ennast näole. Muidu oleks ju kama kaks, aga üritage koostada mõni SÜNDMUS ja lisada sinna osalisi, keda ei näidata. Neid, keda arvuti omaks ei tunnista sisestada ei saa. Nii pole neid minu jaoks sisuliselt enam olemas, suguvõsa on muutunud lihtsalt võsaks, millest läbi ei näe.

Kes paneb paika piirid, kust üle ei tohi minna? Kus lõpeb üks või teine sugupuu? Kas õnneks või kahjuks, aga inimkond ei jagune mittelõikuvateks sugupuudeks. Iga inimene kuulub reeglina väga paljudesse sugupuudesse ja ei saa kuidagi reegleid kehtestada, kes mõnda isikut sisestada tohib.

@Arne - minu teada indekseerib Geni kord nädalas ning äsja sisestatud profiilid ning uued sugulusteed saavad nähtavaks mõne aja jooksul - 06.04.2010 oli parasjagu nädal tagasi, seega lähipäevil peaks nähtavaks muutuma. Andmemaht on suuuur, sellega reaal-ajas toimetada ei ole võimalik. Geni on dimensionaalselt küll väiksem, kui FB, aga viimane pidavat jooksma 30 000 (kolmekümne tuhande) serveri peal.

@Tõnu - ok, lähen aiatööd tegema ;) aga respekt - kuu ajaga 1700 profiili sisestada - ma kahtlustan, et mul läks 1000deni jõudmine pea pool aastat ... samas 1700 vaevalt et väga lähedalt sugulased kõik on ;)
aga põhimõtteliselt olen ma sinuga väga päri - ma enda jaoks olen pannud piiri, et kõik, mis Saagas saadaval, on vaba; sealt edasi ainult lähiringi teema. alul oli tõesti kiusatus hõimlusliine pidi laiuti minna ... aga pealiskaudse tähelepanuga ja ilma viideteta laiuti rokkida - ei ole ilus, veel vähem akadeemiline, iga inimese oma otsustamise õigustest rääkimata.

Noo--jah.
@Tõnu@Märt
Tagasihoidlikul (st alalhoidlikul v ettevaatlikul) kaugete okste peal turnimisest on ikka kasu küll. Minul on mitu näidet varnast võtta. Perenimi üldlevinud, esmapilgul pole mingitki seost minuga (no kust Geni selle võtma peaks, kui andmeid veel ei ole). Search nimekiri annab 4 vääääga sarnast persooni. Kontrollin isikuvaates üle (vabandust, vanasti sai, enam ei tohi)- kokkulangevused on ilmsed. Kuid Geni on ju masin, mitte inimene. Ühel juhul oli inime eksinud sünniaastas 100ga, teisel juhul oli nimest puudu keskelt kaks tähte jne - GENI ise neid samasusi poleks vast leidnudki (tegemist on ju hõimkondade äärealaga, mida keegi väga innukalt täiendada ei taha). Edasi tegin "Force" compare match. Kaasrabajad üllatusid, kontrollisid ja nõustusid. Nii just puud kokku saavad. Kes aga viitsib kõik oksad (eriti need, msi tunduvad kuivanutena) ise läbi turnida- no jõudu neilegi :-)

Veel ääremärkusi.
Minu tähelepanekute järgi (pole nad vist ju avaldanud täpset loogikat) toimus (enne veeuputust) isikute samasuse iseeneslik ettepanekute soovitamine Geni poolt juhul, kui oli olemas 3-4 olulis kokkulangevust (rohkem juhul, kui sünniajad on ca ning vähem siis, kui sünniajad on "exact") st emad-isad, vennad-üed, lapsed jne. Näiteks Isa-naine-laps on samad või äärmiselt sarnaste nimede ja väga lähedaste sünniaegadega.
Sellise info tekkimine (tekitamine) äärealadel on vähem tõenäoline. Järelikult seisneb Geni-poolne tänane koostöö loogika selles, et kõiksepealt pead Sa tundma reaalelus oma sugulast Austraalias, määratlema ta enda sõbraks jne - siis annab ka Geni Sulle tarkust tööks. Eestikeelsele kogukonnale selline peitupugemine ei tundunud sobivat, seetõttu olemegi roninud kõiksemees ühe teki alla (aka H.Sarv: "saame sõpradeks").

Kallele - Genis ei olegi piire, kust algab üks j akust lõpeb teine sugupuu.
Genis on pilt selline, et on üks suur (ok mõned pisemad veel) sugupusa ja selle sees on piirid, mida sa näed, mida sa näed kaugemal ja mida ei näe üldse.

see on umbes samamoodi nagu maakeraga - kus ta lõpeb, sõltub sellest kui kõrge mäe otsa sa ronid. KUi aga sõidad laevaga, sisi ei lõpegi vaid tuleb ringiga tagasi

Arnele: sündmustele ja fotodele isikute lisamisel kasutage järgmist nippi (sama saab kasutada ka kirjadele TO reale isikute lisamisel) - ei anna 100% tulemust, aga enamasti aitab.

Kui sa hakkad nimereale sisestama nime, sisi ilmub sinna väike kastike search more. PRoovi nüüd nii, et sa ei pane sinna inimese nime vaid tema profiili ID (vana tuntud loom kopipaste tuleb appi) ja vajuta siis search.

nagu ütlesin, 100% see alati ei toimi

Henn

Showing 61-90 of 1175 posts

Create a free account or login to participate in this discussion