Uued privaatsusreeglid genis - natuke halba ja head

Started by Henn Sarv on Tuesday, April 6, 2010
Problem with this page?

Participants:

  • Geni Pro
  • Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 91-120 of 1175 posts

Tänu nõuande eest, panen kõrva taha.
Mis puutub uuendustesse, siis tundub, et see soosib latifundiste. Neid, kelle võsad tõesti rohkem inglise keeles kasutatava forrest sõna mõõtu ulatuvad ja kes mõistagi on PROd ning elavad oma kõrgetes elevandiluutornides (hei, ärge lööge, see oli ju nii ilus kujund, mida ei saanud kasutamata jätta, autš).
Kõik ülejäänud saavad peatselt kõrini postkasti ummistavast läkituste voolust ja need, kes on veidi eemal olnud ja uuesti piiluma tulevad , põgenevad õuduses, sest uus uljas Geni-ilm on varasema jõhker kõverpilt, kus episoodiline kasutaja on nagu elevanti kirjeldav vaegnägija.
Katsudes olla prohvet, ennustan ma, et pärast zombide vastase võitluse lõppu asutakse tasahilju uuesti liberaliseerimise teele, sest muidu jäävad alles ainult oma raha ammu ära maksnud PROd, pageview-de arvukus kukub alla kriitilise piiri ja viimane kustutab valguse...

@Henn - "PRoovi nüüd nii, et sa ei pane sinna inimese nime vaid tema profiili ID (vana tuntud loom kopipaste tuleb appi) ja vajuta siis search."

Kas sinna läheb siis vaid see pikk number (nüüd tavaliselt 600000000xxxxxxxxxx, varem ka tunduvalt lühemad ja 3..., 4...., 5.... algusega)?
Mul see ei õnnestunud kuidagi. Püüdsin nädal tagasi foto Identify funktsiooniga viidata isiku profiilile kas veel polegi Geni kasutaja ega ka mitte minu sugulane/sõber/koostöös.

Lauri.

see pikk number jahh

mul umbes 60% juhtudest avitab

Henn

panin Andruse ja Lauri uuele pildile
kasutasin täpselt seda tehnikat

Kuna pildil on veel paar inimest, siis võite katsetada - kas õnnestub

Henn

Tere. Nii siin kui FaceBook diskussioonis on mõned isikud kavanud et neile ei näidata enamiku isikute eesnimesid ja tegelikkuses puuduvad sellisel juhul tihti ka nupud "Request to View" ning "Request to Edit".
Inglisekeelses foorumis kerkis see samuti esile - põhjus/selgitus:
See olukord kaasneb uute privaatsusreeglite korral isikutele kes kasutavad Genisse sisenemiseks neile saadetud linki ja EI OLE ENDALE SEADNUD PÜSIPAROOLI!.

Lauri

Oot kuidas sellest peaks aru saama? Mina kasutan alati sisselogimiseks avalehte ja sisestan oma kirjad sinna kastikestesse ja login sisse. Kui see pole põhiparool, siis mis see on? Need initsiaalidega kastid on ikka võõrastel oksadel, kus on üks osanik koostööline. Kui kõik haldajad on võõrad, siis ju ei saaks midagi näha.

Sina kasutad püsiparooli. Osad (uued) kasutavad neile meiliga saadetud linki...

"Kui kõik haldajad on võõrad, siis ju ei saaks midagi näha"
- lähed läbi otsingu ja saad alati näha (ka siis kui kõik haldajad võõrad). Näitab küll vaid nn Basic infot (ehk peidus on sugulaste perekonnanimed). Ka sellest saab võõral jagu kui teha poolik võrdlemine:
http://www.geni.com/profile/compare/xxxx - toob kõik sugulaste ees ja perenimed lagedale.

Lauri

Varasemalt lugesin ajalehest naljanurkasid. Nüüd käin Genis korra päevas kõkutamas: tänane kiri postkastist "You requested to collaborate with you." Ilmselt otsustas Geni tülika kasutaja kasti lüüa. muig.

..järg. Kes arvab ära ?:
1. Mis juhtub kui vajutada * Accept Request ???
2. Mis juhtub kui vajutada * Send Message ???

Ei tea!

"We are experiencing technical difficulties." on vastus iseendale saadetud kutse vastuvõtmisel. Ja zombie-kutse näib igavikustuvat sinu INBOXi.

Ja puzzle, mille lahendamiseks üritasid koostöökutse saata 1810 sündinud inimesele ei lahene ikkagi.

INBOX tühjeneb, kui keeldud koostööst "Decline Request"

Ise-endale saatmine oleks ju tobe. Ise isegi ei tea kuidas endale saata. Ikka Geni tegi seda oma tarkusest.

Arne - kes on see 1810 sündinud inimene?
mul on endal ka mõned puu tipud isikustatud?

Henn

@ Andrus Just seda see Geni teeb. Ma olen üpris kindel, et kui ma vajutasin nupule SEND, ei olnud adressaadiks veel mina. Ajal, mil mina tegin desperaatseid katseid lahendada ühinemismüsteerium, lõpetati kõnealuse inimese lapse ühendamine minuga paralleelselt ja nii adresseeris Geni lõpuks kirja mulle ümber (ju siis olen autahvlile kuuluv otlitšnik).

@Henn kuidas see ammusurnute isikustamine käib? Mul nüüd ka koostöö ning sõprus ühe 176x sündinud isikuga.

@Andrus ja @Arne - olen saatnud endale vähemalt kahel juhul koostöö ja sõbrapalveid (nii on Geni nad läbi elavate aktiivsete haldajate adresseerinud). Veateateid pole saanud, kohale pole nõuded ka seni tulnud.

Lauri

ennevanasti oli võimalik "ennast surnuks kuulutada". Nüüd see vist ei õnnestu enam. aga läbi merge saab ikkagi.

ja kuna ma tahtsin suuremaid puid alla laadida, siis tegin tippudes olevatele tegelastele kontod. Kutsusin genisse ja sisi nad tulid logisid sisse ja panid endid surnuks ja keerasid privaatsuse nii, et ei paistaks välja

Henn

kui inimene on ise konto teinud, siis on ju pigem loomupärane, et keegi teine, isegi tema mees (XXI saj lääne-euroopa tüüpi kultuur!), tema profiili muuta ei saa. sama lastega ...

(minu jaoks on nad küll kõik hallid kastid - s.t. mu väide põhineb arvamusel)

Tõnu: tütar Kristiine on täiskasvanud (üle 13a) ja täieõiguslik kasutaja. Kas ja kes tema andmeid saab muuta otsustab tema

poeg Magnus on samamoodi täieõiguslik kasutaja. Kusjuures oma privaatsuse on nad erinevalt seadistanud. Mina näen puus vaid tütart nimepidi.

naine Kersti on täieõiguslik kasutaja ja oma privaatsuse oma moodi seadistanud.

Ära pahanda Geni ega teistega vaid löö kodus korda majja. Naine ja lapsed peavad sulle kuuletuma kodus mitte genis :) Kui ikka peavad kuuletuma ;)

Tõnu: kas naine on geni jaoks friend või collaborator?
küsimuse mõte jäi arusaamatuks - kas "sinu naine" või "naine üldiselt"

Geni jaoks on kõik inimesed kas
a) kasutajad
b) mittekasutajad, kelle andmed on genis
c) inimesed, kelle andmeid ei ole genis

geni jaoks ei ole keegi ei sõber, vend ega seltsimees. Sõbrad ja sugulased oleme me omavahel ja see kuidas me end defineerime või positsioneerime, määrab ligipääsu meile endile ja meie andmetele

on nelja liiki profiile genis
1. kasutajad
2. elusad isikud, kes ei ole kasutajad
3. lahkunud (kes ei ole kasutajad)
4. lapsed (kes ei saagi olla kasutajad)

kolm esimest jagunevad avalikeks (public) ja isiklikeks (privat) profiilideks. Laste puhul ma pole proovinud, kas saab olla avalik - minu teada ei saa.

Avalike profiilide ligipääsu määrab haldussuhe (manager) ja koostöösuhe (collaborator). Siin ei ole SUGULUSEGA mitte mingit pistmist. Avalikke profiile näevad KÕIK ja muuta saavad selle profiilli haldajad (reeglina sisestaja) ja tolle koostöölised.

Isiklikele profiilidele on ligipääs selle profiili ja tema sisestaja (haldaja) lähiringi sugulastel (4 põlvkonna ring). Seda juurdepääsu saab laiendada lisades omale sõpru ja nn kutsutud sugulasi.

kutsutud sõbrad saavad kutsuja hallatavatele profiilidele lugemisligipääsu. kutsutud sugulased saavad kutsuja hallatavatele profiilidele muutmisõigusega ligipääsu.

sõltumatult ligipääsust on kõik privaatprofiilid leitavad ja otsitavad - erandina lapsed - lapsed ei ole otsingus leitavad. Otsitulemuses näidatakse profiili nimi ja link. Nimistutes näidatakse nimi ja link.

Henn

nii et vastuseks Tõnu küsimusele.
1. kui sa tahad ligipääsu oma naisega teie teineteise sisestatud privaatprofiilidele ei oel sul vaja midagi teha. Te olete teineteise peregrupis automaatselt (NB! ärge palun lahutage!) ja kõigile teineteise sisestatud andmetele on teil ligipääs

2. Kui sa tahad ligipääsu oma naisega teineteise sisestatud avalikele profiilidele, ei ole sul vaja samuti midagi teha - avalikke profiile näevad kõik - kaasa arvatud sinu oam naine.

3. Kui te tahate KOOS toimetada avalikke profiile (näiteks kaugemaid sugulasi ja nende andmeid) sisi seadke sisse koostöö (collaboration). see on ainus kus te midagi omavahel täiendavalt tegema peate.

Henn

@Henn "kolm esimest jagunevad avalikeks (public) ja isiklikeks (privat) profiilideks. Laste puhul ma pole proovinud, kas saab olla avalik - minu teada ei saa."
Uurisin. Profiili haldaja (enamasti siis lapsevanem) saab muuta lapse profiili publicuks "Make This Profile Public" ma ei tea miks Geni on selle võimaluse jätnud - sest see on vastuolus Geni privaatsuspõhimõtetega (http://www.geni.com/safety jt.).

Lauri

@Henn 2. "sõltumatult ligipääsust on kõik privaatprofiilid leitavad ja otsitavad - erandina lapsed - lapsed ei ole otsingus leitavad."
Sama/Oma Family Tree sees olevad lapsed on otsinguga leitavad, tundub et ka koostööliste ja sõprade omad. Võõrad lapsed pole leitavad (isegi kui tead täisnime) - muutuvad leitavateks oma 13.-dal sünnipäeval.

Lauri

kusjuures üks nüanns, mis võibolla isegi õigustab seda laste PUBLIC tegemist. Nimelt saab plokeerida igasugused muudatused profiilides, kui muuta nad public ja mitte kellegagi koostööd teha.

Henn

Inglisekeelsest foorumist tuli see laste Public põhjus välja - see on vastutulek rojalistidele (Rootsi, Norra, Taani, Suurbritannia jne) kes soovivad kõikide oma printside ja printsesside (sõltumata vanusest) eluga kursis olla.

Lauri

Sain ka teise endale adresseeritud kutse (kohaletulekuks kulus 2 päeva). Tundub, et süsteemis on väike satikas sees, kuigi nad on sellele mõelnud ja üritanud vältida.
1. Kui mõne kutse lähetamisel Geni leiab, et kõige paremaks adressaadiks oled sa ise, siis seda kutset kohale ei toimetata. See olekski mõtetu süsteemi koormamine.
2. Kui kutse lähetamise hetkel Geni arvates on asjakohane adressaat keegi, kes on seotud kutsutavaga, kuid vahepeal toimub Merge, siis adresseerib süsteem läkituse automaatselt ümber ühinemise käigus tekinud struktuuris asjakohasemale adressaadile, kelleks võib olla ka kutse läkitaja.
3. Seda viimast võimalust ei ole ette prognoositud ja tarkvara ei oska reageerida selle kutse aktsepteerimisele ning annab hämara veateate. "We are experiencing technical difficulties".
4. Sellest kutsest saab lahti, kui keeldud seda vastu võtmast.
5. Reaalselt peaks Geni oma tarkvaras tõstma ümber või topeldama läkituse adressaadi ja läkitaja andmete võrdlemise hetke. Sama rutiin peaks korduma ka kohaletoimetamise eelselt või peaks toimuma ainult kohaletoimetamise eelselt.

@Arne
Vot seda p2 öeldud ma usun täiega. Minugi tunne ütleb, et viimatise (vb isegi eelviimase) muudatuse käigus näpiti mestimise adressaate. Varem oli ka selliseid olukordasid, kus näitas mingit profiili näiteks perenime "search" listis 2x. (vastavalt kummagile haldajale). Klikkides match ettepanekutel saaatis vist ka ettepanekud siis mõlemale haldajale. Iva selles, et esimesena ühendaja sai reaalse tulemuse. Teine sattus tühja koha peale. Oletatavasti andis ka error sõnumi, mida Geni hakkas lahendama omapoolse kontrolliga: kellele saata, kuidas saata. Tänaseks üritavad nad lisada (ära kasutada) vist ka haldajate aktiivsust. Iseenesestki möista ei suuda Geni näha ette eesti genialistide koostöö ja friends massi sees tekkivaid lisa-suhteid v otse-teid. Ega ma imestagi, kui sarnaseid kutseid edaspidigi tuleb. Juttu on olnud ju ka pikemat aega uinunud haldajatele saadetud kutsete hävitamisest mootori poolt! Las käia! Siiski võiks teavitada kutse tegijat sellest kambripuhastustööst. Mina paneks hoobilt teele uue merge ettepaneku lootuses, et nüüd läheb aktiivsemale haldajale ja tekib ka möni tegevus, mitte tühi seisak.

Nii ja mis nüüd siis toimunud on? Peaks ütlema, et "now we are talking" nagu inglased räägivad. See, et nüüd näitab perenimesid profiilivaates on igati postiivne ja et neil ka klõpsata saab, on veel eriti hea, siis ei pea aimama, mis perenimega inimest nüüd otsima peab ega poolikut merget selle jaoks tegema. Pole ka vaja enam ilma perenimeta inimeste leidmiseks imetrikke teha, vaid otse profiilivaates on kõik duublid näha ja avatavad.

Lahe muudatus!

Showing 91-120 of 1175 posts

Create a free account or login to participate in this discussion