Uued privaatsusreeglid genis - natuke halba ja head

Started by Henn Sarv on Tuesday, April 6, 2010
Problem with this page?

Participants:

  • Geni Pro
  • Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 121-150 of 1175 posts

@Jaak. Ei oska kommenteerida - kolasin sinu puus ringi et kontrollida, võõrad Private'd on ikka vaid puuvaates eesnime esitähega. Aga jah erinevalt varasemast on nüüd Public profiilidega seotud Private'd (kaasad, vanemad, lapsed) profiilivaates jälle linkideks muutunud (räägin profiilidest kus pole mingit sõbra või koostööseost tekitatud).

Lauri

mõnes mõttes tore, et nad kruvi panevad, egas saa ju ainult ka ühe asjaga tegeleda ja nati liiga palju aega siiasamusesse maetud. a ma ka proovisin muutusi, poleks Jaak rääkinud, poleks tähelegi pannud. mul õnnestus perering laiendada - kollaboratsiooni asemel kutsutakse nüüd siis pereringi ja ühesama merge kutseid saata nii asjasse puutuvaile kui mittepuutuvaile genistidele, sealhulgas iseendale, nutikas programm muidugi varmalt punaselt teatas, et iseendale ei saa ... pähh ...

Jah, privaatsed profiilid on jäänud privaatseteks, aga üks väga hea asi, mis juurde on tulnud on more all view nearby merge issues. Kui on konfliktne profiil, siis konfliktsed profiilid on avatavad ehk siis ei pea otsima enam mis nimelised seal täpselt nüüd konfliktis on, vaid otse profiilist avab mõlemad ja avab mõlemad eraldi aknasse, nii et profiilinumbrid saab lihtsalt kopida liitmise aknasse ja kombes. See oli eelmise versiooni puhul tõsine miinus.

Super oleks nüüd see kui süsteem oleks nii tark, et kui on konflikt, siis profiili avades ise pakuks, et kas need konfliktsed profiilid on sama isik või mitte kui on tuvastatud match.

oih kirjutasin segaselt. Profiilisiseselt on selle profiiliga seotud topeltprofiilid otse avatavad - näiteks kui on topeltema või topeltisa või topeltpartner. Topeltlaste puhul pole seda veel märganud kahjuks.

Tundub, et URL kaudu mestimise algatamine ei toimi enam.

ei toimi jahh - enam ei saa algatada mestimisi, kui sul emma kumma profiili üle ei ole muutmisõigust.

Henn

toimib väga hästi. Mis moodi ei toimi? Võibolla jah on vaja teisiti seda teha...http://www.geni.com/profile/compare/xxx?to=yyy&return=match

kas see valem toimib?

Et siis pole enam mõtet minna nende harusid korraldama, kellega kollaborant ei ole. Selles ongi muudatuse mõte? Äkki minu mingid mestimised jõuavad nii kaugele, et hargneb kuhugi pusasse, mida tahaks aidata kokku võtta, aga näed ei saa ja siis hakka jälle taotlema. Võib-olla tahaks lihtsalt selle "otsa kukkunud jama" ära korraldada ja mitte kunagi enam sinna harusse trügida, aga hakka jälle koostööliseks saamist nuiama.

"Et siis pole enam mõtet minna nende harusid korraldama" - Pole enam üldse mõtet miskit Genis korraldada. Nüüdsest korraldagu Geni Inc imbetsillid ise oma süsteemis topeltprofiile. Minu huvitatus kedagi aidata, midagi ühiselt ära teha jne on Geni "autorite" pideva vastutegutsemise tõttu lõplikult kadumas. Kahju et see nii on läinud. P.S. @Jaak & @Henn - mismoodi tagate et need - kohati võõrad isikud teie koostööpalve kunagi aktsepteerivad? Ja kui see ka kunagi toimub kuidas tuletate meelde keda te üldse seostuvalt mestida tahtsite?

Lauri

Lauri: mai tea, kuidagi saan hakkama. siiani miski 4000 inimest on aktsepteerinud. Jahh - excelis arve pidamisest on natsa kasu. Õnneks ja kasuks on tulenud ka VBA oskus :) mõned asjad teeb Excel minu eest ära.

Tõnu: kedagi ei sunnitagi :)

Loodetavasti tuleb peagi ka miski requestide ja kirjade haldamise parem vahend. Praegune uuendus lubab vähemal ootel requestid liigiti sorteerida-filtreerida

Aga kokkuvõtteks - mergedega on jamamamks läinud jahh - eks ma peksan neid oma jaksu pidi.

Henn

Peksa jah. Siin on kasutajateks palju vanema põlvkonna inimesi, kes ilma kõrvalise abita ei julge ega oska ise topeltprofiile ei leida ega ka leiu korral ühendada. Samas kui selle väikese liigutuse keegi nende eest ära teeb, siis saavad edasi ilusti toimetatud. Ei usu, et need inimesed väga omale kollaborante lisadad ja julgeksid ning ega ise ei viitsigi kedagi aidata kui see nii keeruliseks tehakse.

juba peksangi

senikaua soovitan sellist nippi - see kokkupandud merge URL kopida ja pasteda kirja sisse ja saata "vanainimesele" koos lühikese selgitusega

vahel toimib see sama hästi ja tulemus sama enamvähem

Mul on muide üks exceli valem, mis profiili aadressidest otsib välja ID-d ja paneb selle MERGE-URLi kokku. Kui on huvilisi - võin jagada. Mul endal on selle URLi kokkupanemine jubelihtsaks tehtud

Henn

oleks selline hea valem olemas, mis süsteemisiseselt pakub sulle mergemisi, mis lihtsalt ei näita matche, aga see juba liiga probleemne, tundub, geni inseneride jaoks. Igaüks peaks oma privaatsuse üle ise otsustada saama, mitte ei pea süsteemi üldiste korralduste kaudu kõiki ühtsesse patta panema, kus keegi ei saa enam oma suppi keeta :))))

rahu rahu rahu
ei tasu erutuda
Järgmise Geni pisimuudatusega tehakse mõned väheolulised toimingud hästi mõistetavaks ja klaariks, sedaküll pisku tasu eest:
- versioonis LITE - saab vaadata andmeid, sh enda profiili
- versioonis MEDIUM - saab muuta andmeid, sh enda omi
- versioonis EXTENDED - saab kusutada andmeid, sh ennast

Tere taas

Neist uutest mestimisreeglitest:

A) Nendega keda "tohib" mestida kaasneb nüüd koostööpalve asemel hoopis peregrupi liitumispalve:
"Join Family Group:
Include a request to join the family group of Liisbet so you can merge other profiles in this branch of the tree. Family group members can edit and merge each other's private profiles."

B) Kui
http://www.geni.com/profile/compare/xxxxxx?to=yyyyy
või
http://www.geni.com/profile/compare/xxxxxx?return=match&to=...
annab teate: "Error
You don't have permission to view this page "
või "We are experiencing technical difficulties"
siis tasub proovida teist järjestust:
http://www.geni.com/profile/compare/yyyyyyy?to=xxxxxx
või
http://www.geni.com/profile/compare/yyyyyyy?return=match&to...
(vahetate vasaku ja parema poole).
Osadel juhtudel tundub toimivat.

Lauri

mida olen tähele pannud, siis juba liitmises staatuses olevatele profiilidele (sinise risti all ehk part of pending merge) ei saa uue profiili liitmist külge pookida, peab põhiprofiiliks võtma "mitte pending merge all" oleva profiili esimeseks ja siis seda võrdlema pending merge all oleva profiiliga, olgu neid siis 2 koos või rohkem. Loodan, et seletasin arusaadavalt...

uus liitmine käib niimoodi, lisan selle ka tehnilistesse nõuannetesse.

http://www.geni.com/merge/compare/xxx?to=yyy.

Seejuures tuleks arvesse võtta, et aluseks olev profiil ehk x-dega peaks olema mitte pending merge all olev profiil, muidu võib tekkida probleeme "süsteemiga suhtlemisel". y-dega märgitu ehk liidetav võib olla pending merge all olev profiil.

Kahjuks ei toimi.
Algus oli palju lubav, tõi ilusti profiilid compare lehele, merge nuppu vajutades saadab kutse ka aga rohkem ei midagi, merge kutse kinnitamisel ei liida kokku.

http://www.geni.com/merge/compare/xxx?return=match&to=yyy

võib seda ka proovida. Minul see eelmine ka toimis. Ei tea, mis siis seekord viltu oli...võimalik, et konfliktsed andmed jäid veel lahendamata, aga ei saa muidugi kindel olla.

@Kõik toimis. Tänu Jaagule sai nüüd mitu ripakil liitmiskatset edukalt sooritatud. Tänud!!!

NB! Eespoolsetes näidistes (linkides) peab match ja to vahel olema vaid see AMPERSAND sümbol ehk nn AND märk. Selle "amp;" või "amp;amp;" lisab siia teksti mingi Geni/veebi tarkvara.

Lauri

Eh, ei saa aru miks mul ühes haruotsas ei töötanud aga täna sain ka selle http://www.geni.com/merge/compare/xxx?to=yyy teises harus tööle.

Need privaatsusreeglid on iikka imelikud
mida kaugemale sugulus sidemetes lähed seda imelikum,
liitmiseks sai kutsutud Family gruppi aga mõned profiilid olid teise sisestatud ja ligi ei pääse, Siis vaatasin selle teise profiili, tema profiili sisestaja on see kes sai Family kutse ja oh imet ma saan seda editeerida, , kuigi on seal on email ja ta on sisestanud profiile millele ma ligi ei saa. Vaatasin veel ringi ja leidsin veel selliseid profiile. Imelik

Margus: saada täpsustada, kellega on tegu?
Täpsusta palun otse meiliga

ehk on tegu isikuga, kes on sisestanud ja on oma konto sulgenud?

Henn

asi läheb ikka sootuks naljakaks - mu pole permissiooni enam kahe enda sisestatud profiili mergeerimiseks, veel vähem enda ja oma peregrupi liikme, kollaboraatori poolt sisestatud profiilide jaoks.
kas sellist geni tahtsimegi?

saaksid sa täpsustada, kus selline asi juhtunud on?

sinu sisestamine või mitte sisestamine ei mängi õiguste osas mingit rolli
oluline on kes on profiili haldur (oletan, et sa oled jätkuvalt) ja kas profiil on avalik või mitte

Kui sul ei ole (või sulle tundub, et ei ole) õigust sinu HALLATAVA Profiiliga opereerimsieks, siis on kaks võimalust

a) see inimene on ise Geni kasutaja (sisi sa enam pole haldur)
b) selle profiiliga on pooleli ühendamine (selle saad sa alati tühistada)

saada mulle eraviisiliselt (kui sa ei saa/taha siin) kõnealuste profiilide aadressid ja ma annan korrektse selgituse, milles võib olla asi (eeldusel, et ma profiile näen)

Henn

Kas keegi seletaks mulle, millest tuleneb selline olukord: Võtab minuga ühendust inimene sooviga ühendada puud, kuid mina tema lisatud profiile (ehk siis meie ühised hõimlased) ei leia otsinguga ja ka tema puus ütleb neile profiilidele lähenedes, et 'you don't have permissin to view that profiles tree'. Profiilide lisaja on mul lisatud nii koostööliste hulka kui ka peregruppi. Kas seadete alt saab panna profiilid mitte leitavaks ja ka täiesti nähtamatuks?
Ette tänades Kristel

Kristel, ehk on asi hoopis selles, et see teine inimene alles hiljuti lisas need profiilid, mida ta nüüd mestida tahab. Geni uuendab oma andmebaase mõningase viivitusega ja (ma olen märganud) äsjalisatud profiilid ei ole otsinguga kohe leitavad.
Ehk tuleb lihtsalt natuke oodata. Mõned päevad kuni nädal...

Siin v6ib igasugu ehmatusi tulla,mul vahel ei anna oma vanaisa ka ka''tte otsingust ning pooltes liinides olen juba harjunud poolel teel vajalikuni m6ne profiili otsingust v6tma,mida tean,et programm selle annab,ja siis liikuma piki ahelat vajalikuni.Kunagi pole enam kindel,kas ta otsitava annab otsingust v6i ei...parem mitte liiga palju loota

Kui võtta koostööpartneri profiilil "veel tegevusi" > "vaata lähemaid mestimisi" siis annab Geni selle kasutajaringis pooleliolevate mestimiste loetelu. Geni uuendusega kuvab Geni nüüd haldaja kohal account deleted. Mida need mestimised endast kujutavad ja kas sellisel kombel mestituid ja mestitavaid profiile on võimalik üldse kunagi siduda või peaks kasutama abi neist profiilidest n.ö. lahti saamiseks ja eelnevalt vajadusel profiili info ümber tõsta n.ö. ligipääsetavasse profiili.

Showing 121-150 of 1175 posts

Create a free account or login to participate in this discussion