Abi (pildid)

Started by Private User on Sunday, July 8, 2012
Problem with this page?

Participants:

Showing all 19 posts
Private User
7/8/2012 at 1:52 PM

Kas on selline arutelu või keegi saaks aidata vanade fotodega seonduva kohta. Nimelt sain hulga vanu pilte, võin muidugi oletada, kes ja millega tegu aga siiski.......:)

7/9/2012 at 3:05 AM

Tere

Nende piltide äratundmisega saavad sind paljud siin ja mujal aidata, kui sa:
A) Skaneerid need arvutisse ja
B) Laadid siis näiteks Genisse - Genis pead nad kõik siduma mingi projektiga, näiteks looma selleks koguni uue projekti "Vanad fotod - kes tunneb?"
Võimalus on ka lisada nad Picasa (Google Picasa Web-Albums) avalikku galeriisse aga siis ei saa neid Genis olevate isikutega nii lihtsalt siduda.

Jaksu

Lauri Kreen

7/9/2012 at 5:50 AM

Mind huvitab samuti vanade piltide probleem. Panin siia hulga vanu pulmapilte küsimusega, kas keegi tunneb, kuid ei saanud kahjuks ainsatki vastust. Samuti olen neid näidanud suguvõsa kokkutulekul, aga pea kõik on tundmata. Pilte on esivanematelt veel üpris palju, kvaliteet enamasti üsna hea ja pildid on ilusad. Osadele on õnneks taha kirjutatud nimi ja isegi aastaarv, mistõttu olen nii mõnegi siin tuvastanud ja kas ise pildi lisanud või kui haldaja on keegi teine, siis kas talle saatnud või küsinud luba pildi lisamiseks. Aga tervitav oleks küll taoline fotode projekt tuvastamiseks.

Private User
7/9/2012 at 8:33 AM

Perekonnaajaloo foorumis on olemas ka teema "Vanad fotod" http://www.isik.ee/foorum/viewforum.php?f=173&sid=afeba97e12d18...

7/11/2012 at 6:09 AM

Merike Poljakov Kui nad on siin vaid teie konto albumis siis saavad neid ära tunda vaid pererühma liikmed.
Soovitan tekitada vastav projekt ja need fotod projekti fotodeks lisada. Siis saavad neid ka teised vaadata (kui vaja pole ju projektiga liituda raske).

Private User
7/11/2012 at 1:44 PM

Tere. Sain need pildid esialgu üles laadida Delfi. Olen aru saanud, et Geniga võib juhtuda, et ühel hetkel neid pilte pole. Aga see mõte on hea, isegi väga hea. Teha siin projekt, nii saame üksteist aidata.Aga kuidas see projekt välja näeks??? Grupid, inimesed, kohad. Siis saaks hakata sinna pilte laadima.
Olen
Merike Poljakov (Laane)-ga samal arvamusel. Panin ka pilte aga ei mingit reaksiooni. Aga ega ma otse abi pole palunud:), need ju minu albumis ja paljud ei saa ligi, kui just pererühmast keegi.

Aga suured tänud, kes te vastasite minu palvele.
Päikest ja sooja suve jätku!!!

Private User
7/11/2012 at 4:30 PM

Mul on koos Eda Liiväärega tehtud selline projekt: http://www.geni.com/projects/Kes-on-pildil-inimesi-Maidlast-Hageri-... - tegelikult pole veel tööle hakanud isikute tuvastamise osas.

Veel on ka selline projekt: http://www.geni.com/projects/Otofoto/5649, kus ka tuvastamist eeldatakse

7/11/2012 at 10:56 PM

Private User "Olen aru saanud, et Geniga võib juhtuda, et ühel hetkel neid pilte pole"
Mille poolest Delfi või mõni muu arvuti/server/säilituspaik teisiti on? Jah suurte looduskatastroofide korral võib häving toimuda (alati ja kõikjal). Mina küll ei usu et Amazon.Com serveritest (seal hoiab Geni fotosid) võiksid asjad suuremas koguses hävida.
Lihtsalt tekitate uue projekti Genis ja igale pildile (kus vaja) lisate seose selle projektiga. Projekti lisatud fotode nägemiseks ei pea kasutaja olema isegi projekti uudisvoo jälgija rääkimata koostööpartnerlusest. Siin on fotode projekti näidiseid: http://www.geni.com/projects/Kes-on-pildil-inimesi-Maidlast-Hageri-... (kasutab Geni albumite/fotode süsteemi); http://www.geni.com/projects/Otofoto/5649 (kasutab FaceBook albumit), http://www.geni.com/projects/P%C3%A4rnu-vanad-pildid/1097 (kasutab Picasa/Google+ albumit)

7/11/2012 at 10:57 PM

"need ju minu albumis ja paljud ei saa ligi, kui just pererühmast keegi."
Niipea kui seote pildid projektiga on nad kõigile nähtavad.

Private User
7/12/2012 at 2:16 AM

Ei, ei mitte seda. Lihtsalt parem oleks kui mitmes kohas ja kaduma ei läheks. Kunagi sai üles laetud pildid, www.pilt.ee ja see sait pandi kinni ja enam neid sealt kätte pole saanud ka korduvate palvetele.Ja kui ma paneks sinna Geni projekti, selles see iva on, et siis näeksid kõik ja see on hea. Teen algust:)

7/12/2012 at 4:45 AM

Loomulikult ei keela keegi oma asju rohkem kui ühes kohas hoidmast, pigem vastupidi. Riskide hajutamiseks peaks oma puud hoidma lisaks Genile veel vähemalt ühes teises Internetikeskonnas (MyHeritage, Ancestry vm - mlle teadaolevalt on meist paljud juba seda teed läinud) + ca paarikuuse värskusega GEDCOM oma arvutis. Pilte võiks lisaks Genile jagada Picasa, Nagi, PhotoBucket jt vahel jne. On teada mitmeid isikud kes kestvuse või säilivuse mõttes ei usalda isegi Saagat ja/või Radurakstit ning salvestavad kõik oma leiud png/jpg/pdf kujul oma arvutisse (+ lisavad neid ka Geni dokumentidesse).

Private User
7/12/2012 at 5:42 AM

Ma ei saa vist hakkama:) Panin pildi üles aga Projekti nime muuta ei saa. Inimesed pole Hagerist ja pildi lähevad kõik ühte projekti.

Private User
7/12/2012 at 6:16 AM

Tasuks teha uus projekt, kasutades sama projekti tiitli matriitsi, siis on sarnase sisuga projektid loendis lähestikku. Nt: Kes on pildil - inimiesi xxx kohast (yyy khk)

Private User
7/12/2012 at 7:52 AM

lähen katsetan:)

7/12/2012 at 10:17 PM

Private User Millise projekti nime sa soovisid ära muuta?
Seda saavad praegu teha vaid hooldajad / kuraatorid,
selliste palvetega võib alati meie (Henn Sarv, Lauri Kreen, Liivi Murumets; Jaanus Luuse, Jaak Tulp) poole pöörduda.

Private User
7/13/2012 at 1:41 AM

Sain hakkama, tegin uue projekti ja sidusin teisega ehk samalaadsega:).
Kõik tuleb eraldi teha. st grupid jne
Suured tänud abi eesti. Loodame , et see projekt ka käivitub:)

7/15/2012 at 1:19 PM

Fotod tuleb pärast skaneerimist (eelistatud) või ülespildiatamist (tagades objektiivi parallelsus fotoga + paiknemine teljel + ühtlane valgustus igalt küljelt) mõõtu lõigata (MS Paint vms), heledust/kontrasti parandada (MS Office Document imaging vms) ja alles siis ükshaaval üles laadida.
Pregu moodustab seal taustaks olnud laudlina enamiku ja pilt on pisike ning liiga tume.

Private User
7/15/2012 at 3:01 PM

Need pildid on enamik väga pisikesed, nagu passipilt. mõnik üksik on 10x15. Ja fotod pole hea kvaliteediga. Selleks, et neid suurendada, parandada, võib minna fototöötlust programmi.Minul seda pole. 1 Pilti tegin mingi veebipõhiselt:(
Püüan järgmistega midagi ette võtta.:)

7/17/2012 at 1:39 PM

Ma ju loetlesin vaid programme neid mis tavaliselt arvutiga kaasas...

Showing all 19 posts

Create a free account or login to participate in this discussion