Projektien siivouksesta yhdistelyistä ym.

Started by Private User on Saturday, October 23, 2021
Problem with this page?

Participants:

  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing all 2 posts

Heips kaikki keskisuomalaiset ja varsinkin jämsäläiset

Jos ihmettelette, miksi päivitän/korjaan/yhdistän/lisään projekteihin sekä lisään lähteitä profiileihin niin seuraan myös tuota https://www.ysj.fi/poikkeamat/ sivustoa sekä ristiriitoja mitä yhdistelyistä tulee. Jämsä ja Keski-Suomi on siellä nyt aika mukavasti yläpäässä niin profiilien kuin lähteidenkin puolesta 😊 Jämsä on minulle suvun syntymäkunta, siksi siis puuhastelen varsinkin siellä loikkien naapurikuntiin.
Toinen syy miksi korjailen ristiriitoja ja putsaan tuplatietoja on se, että kaikki mitä kirjataan Genissä Tietoja-välilehdelle näkyy julkisesti verkossa myös kaikille heille jotka eivät kirjaudu Geniin käyttäjänä tai ylläpitäjänä. Eli sukujen puolesta elossaoleville.
Mukavaa yhteistyötä ja toivottavasti kukaan ei ole pahoillaan yhdistelyistä ja muista, toivon niin.
Terv. pedantti-tutkija

Tässä vielä esimerkki kuinka tiedot näkyy kirjautumatta ja myös kirjautujille, saako siitä kukaan mitään tolkkua? Nils Stenroth

Showing all 2 posts

Create a free account or login to participate in this discussion