Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 391-420 of 2971 posts

Private User õigem oleks seda nimetada olnud Auto Complete või vormi automaatseks täitmiseks, rahmisin veidi. Leidub igal sirvijal ise kohast
CHROME
chrome://settings/personal
Vormi automaatne täitmine
MS-IE
Tools-Internet Options-Content ja sealt Auto Complete alt Settings nupp

Don't enter any date now! They can be saved in wrong way!
Ära sisesta praegu ühtegi kuupäeva! Nad võidakse salvestada valesti!

Praegu on olukord selline et kui mõne kuupäeva andmetes ära muudate peate muutma (õigesti üle kirjutama) kõik teised ka.
Just praegu muutis Geni mul ühe surnultsündinu kolmekuuseks kuna varem sisestatud sünnikuupäeva 12/8/1837 peeti 12. augustiks (mis on õige) aga minu poolt lisatud surmakuupäeva 12/8/1837 juba 8. detsembriks.

Alternatiiv on praegu sisestada kõikjal 12 Aug 1837 -
et siis Jan - Dec, inglise kolmetäheline kuunime lühend on hetkel ainus (kuigi dokumenteerimata aga toimib) viis sisestada kuupäevi usaldusväärselt.

Vabandan et topeltpostitus - aga oluline!

Veel üks oluline asi - kui sisestate kuupäeva siis vajutage seejärel "Enter" või klõpsake lehel väljaspool sisetusakent. Alles siis vajutage allpool Salvesta, kohe pärast sisestamist salvestades tekivadki "valetõlgendused".

läbi puu profiili kuupäeva muutmine ikkagi ei toimi, tuleb profiil avada ja siis tegutseda Lauri soovitatud viisil

Private Pole vahet kummas aknas (kas puuvaate Flash aknas või isikukirjelduse tekstiaknas), mõlemal pool on sama segadus ja varemsisestatuid (kuni neid ei muudeta) võidakse "taluda" vales formaadis kuid uued peavad olema vastavalt http://www.geni.com/account_settings/localization (juhul kui numbritega) või Jan - Dec abil.

uute kuupäevade sisestamisel aktsepteeritakse küll ainult formaati KK/PP/YYYY, kuid hiljem on sisestatud andmed ikkagi nähtaval seadetes valitud kujul. st kui on valitud PP/KK/YYYY, siis on nii ka nähtaval.
AGA kui üritada täna sisestatud kuupäeva 14.08.1845, mis on nii ka nähtaval, muuta kuupäevaks 15.08.1845, siis on tulemuseks invalid date.
Lauri soovitus kontrollida ennetavalt sisestuse tulemust on asjakohane mitte ainult praegu, vaid ka üldiselt, sest väldib ka tavalisi inimlikke eksitusi.

heheh.... vahepeal pakuti jälle rippmenüüde valikut, nüüd on need jälle kadunud.... näha et töö käib....

Ma ei näe eilsest saadik "puud". Mis lahti ?

Private User Selgitage - mis mõttes ei näe - kas puu ei avane või ei leia sellist nuppu üles?
Kelle puud ja kas äkki ta suhe teiega (koostöö, pererühm) pole vahepeal muutunud?

Kui valin kellegi puu (enda sisestatud isiku) või kasvõi iseenda puu, vastab arvuti, et "done", aga minu jaoks on see valge leht. ei mingeid kaste.
Vahet pole, olgu või pererühmast, ei näe.

Minul ei õnnestu Allikatesse Saaga linke panna, kuigi seal on menüüs kolm võimalust ja üks nendest on lisa link. Mida ma valesti teen? Aruteludes on võimalik lingi lisamine tavateksti. Seepärast olen lisanud oma profiilides Ülevaatesse lingi, mille ette olen oannud ka kirikuraamatu koguse ja allika nime.

@Lauri Kreen
ja teised, kes oskavad aidata.
Oma konto puud teisest arvutist nägin. Kust saaks abi ?

Private User Mul vana Firefox-iga (3.6.16 toimib kõik)
Kas uuendasid brauserit (sirvikut)? Millist kasutad?
Kas äkki probleem Java-s või Flash-is?
Uuri siit kas sul on nad värskeimad ja uuenda ära:
Adobe Flash: http://www.adobe.com/software/flash/about/
ja http://get.adobe.com/flashplayer/
Sun Java: http://www.java.com/en/download/installed.jsp?detect=jre&try=1

Mati Tekkel Seal on sellega mingi probleem jah. Seda kurdeti ka ingliskeelsetes aruteludes. Asjaga väidetavalt tegeletakse. P.S. Saaga linkidega dokumentide juures oli varem see häda et nn lingi eelvaade tekitas vaid tundmatu kasutaja (Geni robot) sisselogimisakna. Sestap on kasutajate soovitus salvestada Saaga lehest jpg või pdf, see dokumentide hulka Genisse laadida ning link Saagasse lisada vaid selle kirjelduse ja/või kommentaari ossa.

Minul ka probleem, et osasse abikaasa sugupuusse sisse ei saa. Mis päevast see häda on, ei tea. Lihtsalt eile tuli jutuks selle inimesega, kes neid isikuid sinna puusse oli lisanud, et tema ei saa Tõltside puusse. Ei ole väga põhjalikult ei enda ega abikaasa puid mööda kolistanud, äkki ei saa mõnda muusse harusse ka, aga siiamaani ma rohkem pole märganud. Lisaks on viimasel ajal Geni jubedalt hanguma hakanud.

Ja üks teine mure ka. Äkki pole see Geni probleem, vaid minu enda arvuti seadete oma, aga kurdan ikka. Kui ma lisateabe all olevale Saaga lingile klikin, siis ei avane Saaga mitte uues aknas, vaid lähebki Genist Saagasse. Pole vahet, kas on kellegi teise lisatud või minu enda pandud link. Äärmiselt tüütu igatahes . Varem avanes mu mälu järgi ikka link uues aknas.

Lauri Kreen - millised kasutajad soovitavad lisada Saaga dokumente failidena Genisse? Seda muidugi võib ka teha, keelata ju ei saa, aga tundub sama mõistlik tegevus, kui salvestada kellegi Vikipeedia artikkel pdf failina ja lisada Genisse.
Aga probleem on muidugi olemas, praegu näitab mestimise aknas eraldi lisatud dokumente kui allikaid, lisatud linke aga mitte.
Private User - samas aknas avanemise vastu aitab see, kui vajutada lingile kõigepealt parema hiireklahviga ja siis valida tekkinud menüüst "Ava link uuel kaardil" või "Ava link uues aknas". Või ka "Kopeeri lingi aadress", kui teine aken on juba lahti ja on soov lisada sinna üks kaart. See kõik käib siis Firefoxi kohta.

Vaike Murumets Ega see väga levinud pole kuid paari isikut ma tean - nii kaitsevad nad hoopis väidetavalt Saaga rikete ja aadresside muutuste (mis praegu ju toimub) eest.

Private User - Kas äkki mõni neist Tõltside haldajaist katkestas koostöö ja pererühma sideme...
Kellele te siit puu kaudu enam ligi ei saa (varem saite)?: http://www.geni.com/search?search_type=people&names=T%C3%B5lts
P.S. Helle Sarnet võiks need oma ammusurnute andmed avalikeks seada!

Lauri Kreen - täiesti arusaadav, et Saaga ümberpildistamine ja kaadrite nihutamine tekitab kenakese kaosa, aga küsitav, kas üksikute piltide Genisse laadimine on õige vahend sellega toimetulekuks. Kui peetakse silmas seda, et pildi järgi saab nihkunud lehekülje üles otsida, siis see on OK, aga kui keegi arvab, et pilt ühest kirikuraamatu leheküljest on sama hea allikas kui link raamatule, mida saab edasi ja tagasi lehitseda, siis selles osas jään ma küll eriarvamusele.

Peale minu valduses paberil oleva sugupuu osalist sisestamist leidsin kattuvused profiilides kahe teise haldajaga, aktsepteerisime koostöö ja peale mestimist avastasin, et pole enam ühegi profiili kaashaldaja ja profiilid minu jaoks suletud (s.t. näen perekonnanime ja eenime esitähte)
Milles viga?

Mati Tekkel

Kaashaldaja või siis põhihaldaja katkestas sinuga koostöö ja/või eemaldas sind pererühmast.
Kui lähed selle haldaja enda isikukirjele - mis valikud on sinu jaoks võimalikud seal?

Kirjelda täpselt. P.S. saada mulle nende haldajate lingid sõnumiga.

@Mati Tekkel
Koostöö katkestamine või pererühmast eemaldamine ei tohiks haldusõigust ära võtta. Vaata, kas Sinu postkasti pole tulnud teadet, et Sinu poolt sisestatud profiil on kustutatud. Minul üks nn. "koostööpartner" tegi nii.

@Lauri Kreen - oeh, need olid need, kelle nimekuju on Tõlts. Neid on Töltse ja Töltze kah, kõiki neid ei jõua üle käia, aga üldiselt on mul küll mulje, et enamustesse puudessee ei saa sisse. Nende haldaja ka ei saa.

Private User
Enamik viidatud isikud on privaatsed - haldajad on: Helle Sarnet, Kerli Peterson ja Mare Veddel
Kui vaja näha nende puud peate liituma haldajate pererühmaga (ja ka koostööpartneriks hakkama).

P.S. Pool sellest nimekirjast (nn ammusurnud) peaksid olema avalike andmetega. Ma ei tea miks Helle Sarnet need privaatseteks on märkinud.

Lauri Kreen
2/3 neist haldajatest on mu abikaasa üsna lähedalt sugulased, st need haldajad on minu meelest pererühma liikmed. Ma näen neid Töltse-Tõltse sugupuus roosade ja helesiniste nimedega kastikestena, mitte hallidena, st nad on täisnime ja andmetega nähtavad nende Tõltside-Töltside puudes, kelle puud avanevad, ja ka nende endi järeltulijate puudes. Saan muuta nende isikute andmeid, kes on piisavalt lähedalt sugulased, et mahtuda pererühma. Saan teha kõike peale selle, et nende endi sugupuud vaadata. See isik näiteks on avaliku profiiliga, aga puud ikka ei näe http://www.geni.com/people/Jaak-T%C3%B5ltz/6000000008605879460 . Kui klikin mõne sellise "keelatu" peal, tuleb peale pisukest järelemõtlemist selline kiri: "Oleme leidnud probleemi. We´re having a problem completing your request. Please try again. If the problem persists, please contact help.geni.com." Kahjuks ma nii palju inglise keelt ei mõista, et oma probleemi kirjeldada. Eesti keeleski ei suutnud esimese korraga arusaadavalt selgitada ja ei ole ju veel teada, kas teise korragagi sellega hakkama sain :).

Selline küsimus ka, et tegelikult ju ei piisa, kui trükkida @Eesnimi Perenimi. Kas peaks siis jutumärkidesse panema? Mina saan küll lingiks nime muuta ainult siis, kui hakkan peale @ nime trükkima ja alla rippmenüüsse ilmub inimese nimi. Valin ta sealt, tuleb topelt kandiliste sulgude sisse üks number. Kui enda trükitu ära kustutan, siis tulebki postituses inimese nimi lingina. Kui see inimene sugulane ei ole ja varem teda siin selle @-ga kirjutanud pole, siis rippmenüüsse teda ei tule ja nimi jääb kujul @Lennart Meri. Hmm, nüüd ei tule jälle üldse seda rippmenüüd @Aikki Sard

Aikki Sard
Kui tahate teada mitu Aikki Sard'i (või kedagi teist) Genis on, siis sisestage nimi otsinguaknasse ise lõpuni ja ärge võtke vastu ühtegi Geni poolt pakutut nime. Otsingutulemuste tabelis veenduge, et Teile näidatakse tulemusi "Kogu Genist".

@Mart Veide
Aitäh Teile. Ma küll pidasin silmas seda märkust, mis on siinsamas foorumis vastuse kirjutamise kasti kõrval. See väidab, et nimi muutub lingiks, kui kirjutada @Eesnimi Perekonnanimi. Tühja sellest lingina töötamisest, aga kui kellegi poole pöörduda, siis on pöördumine märgatavam, kui see on teist värvi. Private User . Kahjuks mul küll ei muutu niisama lihtsalt. Näiteks ma kaldun arvama, et Teie nimi ei ole lingi kujul, kuigi kirjutasin nii, nagu õpetus oli.

Private User Suutsin täna ka ise probleemi näha ja edastasin Genile raporti.

@Eesnimi Perenimi töötab vaid isikutele kes on:
Teie pererühmas, koostööpartnerid (kuid mitte alati) või viimati külastatud.
Et (võõras) isik ilmuks seilesse loetelusse tulen käia enne tema andmeid vaatamas. Alati võib asju teha käsitööna - eespoolt kopeerida
http: // www.geni.com /people/ Aikki-Sard/ 6000000008241008287 ja siis siit tekitada [[ 6000000008241008287 ]] ilma tühikuteta -> tulemus siis: Private User

Showing 391-420 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion