Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1081-1110 of 2972 posts

See sugulussidemete leidmine on väga imelik.
Kui ma avan enda sisestatud elukaaslase nime, siis ütleb Geni, et " x is your partner".
Kui ma vaatan ühe teise inimese poolt sisestatuna, siis pakub Geni "x is your second cousin once removed's wife's first cousin's husband's aunt's ex-husband's nephew's wife."
Kui vaatan kolmanda isiku poolt sisestatut, saan vastuseks "x is your third great aunt's third great niece"

Sander SulgSiin ei ole midagi imelikku. Geni jaoks on need erinevad isikud ja Teie side ongi erinev. Tegemist on Teie elukaaslase mitme erineva profiiliga, mis oleks tarvilik mestida.

Henn Sarv, tänan selgitamast!

Ei tundu see algoritm eriti optimaalset tulemust andvat (kirjelduse alusel st), aga ta vähemalt töötab :)
Tundub, et otsesed esivanemad (vähemalt N taset) leitakse kuidagi kiiremini ja täpsemalt - huvitav, kas geni viitsib järsku neid kõiki puhverdada (st iga profiili jaoks hoida listi selle profiili otsestest järglastest, kes on geni kasutajad - neid ei pruugi keskmiselt väga palju ollagi)? See on vist seesama "samas peres" osa.

Eks nad vast leiavad mõne graafiteooriaalase teadusliku töö, kust midagi veel äkilisemat kokku panna (mina ei ole seni leidnud, aga pole palju otsinud ka).

Nojahh - minu kirjeldus on saadud "kõrvalt vaadates"

See, et lähiperekond on puhverdatud, see on enamvähem kindel. Et ei peaks graafist otsima.

Ahjah - üht asja ma natuke tean - kuidas määratakse, kas kaks isikut on ühendatud või ei ole. Selleks elektrit sisse ei lasta. Kasutatakse "vanema puu indeksit"

Iga uus loodav puu saab unikaalse numbri
Kõigil sellesse puusse lisatud profiilidel on küljes oma puu number

Suvalise puudevahelise mestimise korral saab uuem puu vanema puuga sama numbri. St kõigil selle uuema puu kirjetel muutub puu number, kuhu nad kuuluvad

kahe profiili puhul piisab nende puu numbri võrdlemisest, et otsustada, kas nad on samas või eri puudes.

Puu lahtilõikamisel uut numbrit ei tekitata. Mõlemad (või kõik) tükid on sama numbriga. Seepärast leidub aegajalt puuharusid, milles 20 isikut kuid mis pole suure puuga seotud, mille puhul aga väidetakse, et nad on sinuga seotud (tuleks lugeda on või on olnud sinuga seotud)

Praegusest "suurest puust vaneaid puid on baasis väga vähe. Kui mõni selline suure puuga mestida, tooks see kaasa 100 miljoni kirje muutmise :)

Henn

Henn

Hennule tuhat tänu eelnevate väga põhjalike selgituste eest!

Mina tõin siin ennist konkreetse näite minu ja kirjanik Juhan Jaigi vahel (meil on veresugulus), aga Geni näitab sugulussidet hoopis läbi teise suguvõsa, justkui meil ei oleks ühist esivanemat.

Uurisin seda fenomeni täna lausa süvitsi. Minu higistamine kandis vilja, selgus, et Geni lähtub hoopis teisest printsiibist, kui lihtsurelikule ehk tavainimesele omane. Geni leiab algoritmi alusel lähima pöörde sihtinimese suunas, selleks võib osutuda n-ö kõrvalharu, mis viib otseteed sihtinimeseni. Selle tulemusena võib juhtuda, et sugulussideme näitamisel selgub, et kahe inimese vahel puudub veresugulus, kuigi tegelikult veresugulus eksisteerib, aga selle näitamiseks peaks algoritm eirama esimest pööret sihtinimese suunas, liikudes hoopis mööda esivanemate liini aina edasi, ning kui on jõudnud esimese ühise esivanemani, alles siis tegema pöörde sihtinimese suunas.

Oi, ma kardan, et seletasin Geni sugulussideme näitamise baasalust vist üsna segaselt. Seletada nii lihtsalt, et ka normaalne inimene aru saaks, on üsna suur kunst. Kui jäi arusaamatuks, andke teada.

normaalne inimene ei saagi sellest aru saada,paljudega,kellega enne oli hõimlus,näitab nüüd kas,pole ühtki sugulusteed leitud,või mingi värk üle 4-5 abielu.Päris totter on aga lugu mu isapoolse suguvõsaga,kus alguses näitab paar astet otse,siis hakkab näitama läbi ema suguvõsa , mis tähendab jällegi mingit 3-5 abielulist nihet ja hüppab kusagil 5 astme vanavana...isa juures ringi uuesti otsese esivanema näitamiseni

Too suguluse asi tahaks küll geni juures uuendamist - miski nipiga, et läheks ikka verelõhna pidi. Praegu jah, väga sassis see värk. Mõned esiisa jäljed saab kuidagi samm-sammu haaval selgeks teha, aga mitte enamust, muudest sidemetest rääkimata.

Proua Tikkerperi: "normaalne inimene ei saagi aru saama" pani mind sügavalt juurdlema. Tegelikult on tal õigus, isegi mina ei saa siin pooltest asjadest aru, samas avastasin, et ka Genil on loogiline õigus näidata sugulusteel nn "esimest pööret", mis võib viia üle mitme abielu, aga selleks on algoritm, mis allub loogikale, et esmatähtsust omab siiski esimene pööre. Toon näite - kui te sisestate siia abikaasa, siis Geni teatab teile, et ta on teile abikaasa (see tuleneb sugulussideme nn "esimesest pöördest". Pole ju välistatud, et abikaasa võib osutuda ka veresugulaseks, aga Geni ei saagi seda näidata, sest ta lähtub algoritmi alusel esimesest pöördest, st ta on teile esmalt abikaasa.

Nõuda, et Geni näitaks sihtinimese sugulussidet teises variandis on siiski lootusetu, sest sellisel juhul peaks esimest "pööret" piirama, aga seda peab tegema juba teadlikult, st minu näite puhul peaks sugulustee otsija panema eitava otsuse näiteks enda abikaasa suhtes, alles siis saab Geni näidata selle inimese sugulusastet kaugeima esivanema osas, juhul kui abikaasa on teile ühtlasi ka veresugaulane.

Ma nõustun kahe eelneva kommenteerijaga, aga samas pean möönma, et veresugulust saab otsida ka veresugulaste lingi kaudu, mis on kõigile genilastele siin ju olemas, tõsi, selle liikmete arvukus oleneb sugupuude liitmisest.

Ma tahtsin viimase lõiguga öelda, et Genilst tuleb osata lugeda infot, st teie veresugulased on loetletud veresugulaste leheküljel. Tõsi, näiteks minul on neid 5000, sega üsnagi palju, et teha kindlaks iga üksikisiku täpne sugulustee minuni. Kuid kes ei higista, see vaeva ei näe, aga kes vaeva ei näe, see tulemust ei näe :)

Aivar Jänes
"Tõsi, näiteks minul on neid 5000, sega üsnagi palju"

Mitte-PRO-de jaoks näidatakse kõiki statistilisi numbreid mis >5000 ainult 5000-na.
Teatud ulatuses saab näiteks veresugulasi täpsemalt uurida loetelu + filter abil. Sinu jaoks siis: http://www.geni.com/list?focus_id=6000000013441851250&group=blo...
aga arvuks näitab ka siin 5000 kuna Geni ei luba sellest arvust pikemaid loetelusi (ka hooldajate jaoks mitte).

Minul näitab avalehel statistikas küll veresugulaste arvuks 12,854.

Private User Jah, PRO näeb enda kohta tegelikku (suurt) arvu, kui kui te sinna numbrile klõpsate siis loetelus on ligipääs ikkagi vaid 5000-le esimesele (lähimale).

Jah, suundudes avalehelt veresugulaste nimekirjale (250 lehekülge) saan näha kõiki 5000 veresugulast, aga üsna paljud nendest on privaatsed.

Kui hästi kõvasti higistada, siis suudab loogikaga ka nendeni jõuda. Kui siis ühe nendest n-ö loogika abil kättesaadud veresugulasest profiilina avasin, siis Geni näitas temaga meievahelist sugulusteed vaid inglaste lemmikkeelsena, sealjuures avamata seda. Kui uurisin põhjust, siis selgus, et see konkreetne Soomes elav veresugulasest neiu on siin lukustanud enda vanaisa, kes sündis aastal 1900. Pealegi on selle inimese poeg, ühtlasi haldaja isa, samuti maisest ilmast lahkunud.

Veidi kummaline lugu. Miks ammu surnud inimesed on Genis privaatsed? Kui kõik sellist põhimõtet rakendaks, siis Geni kaotaks igasuguse mõtte.

Genis peaks olema selline keeld, mis keelaks mingikindla aja surnud olnud isikte privatiseerimise, muidu nendest privaatsuse hulludest ilmselt lahti ei saa.

Aivar Jänes esitab õigeid küsimusi, aga ta peab suutma välja selgitada, mis haigust sellised inimesed põevad, seda haigust ravima, ma ütleksin välja ravima nende juures ja siis edasi lootma.
Mõistlikku avalikku GENI-t soovides OLEW AIT.
Niikuinii on info nähtav GENI ehitajatele. Natuke mõelda, milleks s iis nii, et info neile, kes seda ilmtingimata vajavad, aga siiski seda ei näe; aga võib-olla EESTLANE ei vajagi seda infot, vaid see on GENI ehitajatel nagu 500 kroonine JAKOBSON (ka mul on see kogu aeg taskus, ja enamgi veel) igaks juhuks taskus, et siis peremeestele CIA-st või FBI-st ette visata (infot, ma mõtlen). EESTLASED vajavad eestlaste kohta infot, kasvõi nimede ja sugulus- ja hõimlussuhete tasemel. Ainult siis on süsteemil mõtet. ON ÄÄRMISELT labane, et keegi kuulutab ennast privaatseks, nagu seda oli vene aja dokumentidel kogu info, maakaardid olid nagu trükivead, kus maanteed jooksid keset merd.
S Õ N N I K.
J U B E D U S.
GENI ammendub kahjuks minu silmis. Ma pigem jälgin, kui osalen. Ma ei jõua ega taha nende muudatuste ebameeldivustega kaasas käia. EESTLASED ei pea kannatama ansipite ja bureesinite musta mineviku pärast, need tegelased rüüstasid arhiive, panid peale keelde, et EESTLANE ei teaks nende mustast minevikust.
Ainuke lahendus saab olla EESTI lahendus, kus igasugustel haigetel väljamaale putkanutel ei ole mingit asja. Nende minimaalne info võib seal figureerida, sest nad ei ole muud ka väärt. Vähemalt ei tasu neil tulla õpetama, kuidas EESTLANE EESTIS peab elama, katsugu oma austraalia üleujutustega hakkama saada.

Kas ma pingutasin üle? Arvan, et mitte, sest poliitikat jälgides tundub, et meid juhivad mingid poolsegased maniakid. ELAME VEEL, ELAME ÜLE.
Tee või ise INTERNETIS paiknev süsteem, mida saan ise igaltpoolt jälgida ja muuta, aga mis ei ole teistel niisama lihtsalt jälgitav-SOLGITAV-privatiseeritav-õiendamistele kutsuv. Igaljuhul onGENI oma kitsenduste jaburustega alla käinud. GENI – see on mini EL, kus igal tegelasel on on oma arusaam EL-ist,m ille tulemusena arutatakse, mida teha, kuidas teha, aga ei tehta, kasvõi natuke valesti. GENI inimesed vist tänavatele märatsema ei lähe ja mina külaelanikuna ei pea ka vajalikuks metssigu ja kormorane ja laglesid ja hülgeid hirmutama minema, vähemalt mitte GENI kitsenduste pärast.
Kas on õudne? Võimalik, aga tugevnev tsensuur GENI-s on vist veel hullem.

Õige jutt!

Paar mõtet Olev Ait artikli kohta. Nii juhtub paratamatult kui üritatakse teha mastaapset projekti või ühendust, mis kõigile meeldib. On ju öeldud, et kui üks asi kõlbab kõigeks, siis ei kõlba ta mitte millekski, tõmmates siis paralleele EL-i või muu sellise värgiga. Siiski on minu meelest kohatu nii otseselt võrrelda EL-i või ameerika salateenistusi ja Geni´t omavahel. Üks on kõigest portaal, EL on riikide ühendus, aga juhtimismallides on sarnasusi tõesti. Probleem on selles, et üritatakse ikka jätkuvalt viljeleda kastisüsteemi. Ajaloost me teame nii mõndagi sellist ja mis neist on saanud. Ei ole võimalik lihtsalt - inimesed ja rahvused ja keskkond igas mõttes on liiga erinevad, aga näed on vaja maailma juhtida ühe puuga või siis kõigile maadele siin ühe puuga süsteemi luua.

Genis on kindlaks tehtud, et Jumalast, kes lõi esimese inimese, on Inglise praeguse kuningannani vaid 67 inimpõlve. Samas olen ka kuulnud, et tõsised inimeseuurijad on tulnud järeldusele, et inimloomus ei ole inimese loomisest saadik muutunud ei paremuse ega halvemuse poole. Võrdlusmaterjal Piibli näol on kõigile kättesaadav. Millal sünnitati demokraatia? Inimajaloo mõistes suht hiljaaegu, peetakse ju USA-d ülemaailmse demokraatia hälliks. Isegi Eesti põhiseadus on nii demokraatlik, et lubab igal inimesel olla "nii loll kui ta just oskab".
Minu soovitus kõigile (olen seda kord juba varem ka soovitanud): lugegem oma kiri enne posti panekut veel kord rahulikult läbi, et ei juhtuks nii nagu minul juhtus III klassis eesti keele õigekirja vigade parandusega, kus olin kirjutanud pealkirjaks Vigade parandus asemel Vigade pasandus.

Rahulikku jõuluaega

Halloo - tirin teid siin sügavast filosoofiast tagasti - valgustage mind, tumedat inimest: VAJAN ABI MESTIMISEL.

Saatsin Pro-na välja mestimistaotlused mitmete profiilide ühendamiseks. Paraku pole vastaspoole profiilide haldajad prod- ja on probleem ühendamisega. Kas keegi saab aidata ühendada:
Suule Traat
ja tema lähedased.
Oleksin väga tänulik.

Kaidi Sarv
Kutsuge Triinu oma pererühma ja saatke koostöö kutse, siis peaks õnnestuma.
Tema puu on nn isoleeritud puu - ei ole ühendatud suure puuga.

Kaidi. Mõlemat - perekutset ja koostööd pole vaja. Piisab koostööst, kui asjaosaline teeb OMA puus mõne profiili PUBLIC profiiliks

Piisab perekutsest, kui on duplicate-private tema isoleeritud puus. Siis saad ise mestida, kui temaga side on.

Henn

Mis juhtub võtmeisiku (Master Profile) profiiliga kui ta ise Geniga liitub? Kas ta muutub privaatseks või jääb avalikuks?

Ivo: MP litumisel Geniga kaob MP ära. MP-d kutsuda ei saa - enne tuleb MP maha võtta.

Kuna vaid MP-d on nn "populaarsete" kirjas ja saavad projektides kajastatud olla, siis mitmed liitujad on jätnud oma MP alles (või olen mina jätnud mestimisel alles). Mõni liituja on jäänud isoleeritud kõrvaltvaatajaks, mõni oma MP vennaks.

Liitunud kasutaja ei ole PUBLIC ega PRIVATE vaid LIITUNUD (claimed). Oma privaatsuse või avalikkuse defineerib ta ise.

Henn

Tore - avastasin täna, et on loodud selline projekt - Eesti sotsiaaltöötajad. Tundsin muidugi suurt huvi, kuna olen sotsiaalvallas töötanud juba ligi 20 aastat.
Mõned tähelepanekud seoses selle projektiga, ja siis projektidega üldse:
- kas isikuid lisada saab ainult oma veresugulasi? Nt õnnestus mul lisada meie kursuselt ainult 1 nimi, kes nüüd, olles avastanud geni, tuleb välja, et mulle otsesugulane on. Tahtsin ju lisada hulgim isikuid, keda tean, et ka genis figureerivad - ühega mul isegi koostöö ja pererühmas - aga isegi teda ei õnnestunud projektiga liita.
Ometigi Tarmo Reier lisab iga nädal Geni aktivistidesse hulgem inimesi - need vaevalt et kõik talle veresugulased on :)
Kui kõva tegija siin genis peaks olema, et oleks kõik õigused ja volitused isikuid lisada, nagu nt Lauri Kreen minugagi tegi? Kas saadan nüüd nimekirja, kes kõik võiksid seal olla?? Et siis teadjamad ja oskajamad lisavad?
- kuidas näen ma neid isikuid, kes on liitunud/seotud projektiga? Praegu saan vaadata ainult neid, kes jälgivad uudisvoogu, aga seal pole ju kaugeltki kõik seotud eesti sotsiaaltööga.
- Projektil on 3 koostööpartnerit - Lauri Kreen, Maaja Vadi ja mina... Kas need ongi need, kes liitunud/seotud projektiga?
- Praegu jälgivad Eesti sotsiaaltöötajate uudisvoogu Kenneth Johnson, Nilce Fonseca, dorothy stephens, Gilda Zegman, Barry Lipsius, Veronica Lasek.
Huvitav, mis on neil ühist Eesti ja sotsiaaltööga? Lugesin ühte - ta oli pikalt oma eluloost kirjutanud - no ei ole nagu mingit seost....
Ah et las vaatavad ja jälgivad, kui midagi aru saavad - nii või?
terv.Agnes

Saab liita neid, kellele on sul juurdepääs. Liitusid projektiga, siis vaata need sots töötajate lingid välja ja rippmenüüst profiili all kus on ka pererühma ja taotluste ja muud seaded on ka link "lisa projekti".
Liitunuid näed kui võtad projekti lahti, seal kõik listina kirjas siis. Kui nii kirjas, nagu siin kirjutasid, siis järelikult on nii. Uudisvoogu võib jälgida iga mats kui tahab, äkki on teema vastu huvi vms.

Olen juba pea nädala vältel korduvalt proovinud kasutada pakutavat 25% allahindlust pro konto ostmisel. Miskipärast saan pärast krediitkaardi andmete sisestamist alati järgneva veateate:
"Ei saa lisada krediitkaarti järgneva vea tõttu: this transaction has been declined"
Ei aidanud ka palve abikaasale, et ta kingiks mulle pro konto oma kaarti kasutades. Saabus täpselt sama veateade.
Kas keegi oskaks kommenteerida? Niipalju vast igaks juhuks veel, et pisut enam kui 2 aasta eest õnnestus see probleemideta hankida. Kasutasin tollal amex-i kaarti, millest vahepeal loobusin. Kui eelmine pro periood ümber sai, ei hakanud seda ka pikendama. Arvan küll, et selles ei tohiks põhjus olla.
Häid jätkuvaid pühi ja vorsti/seaorgiast toibumist muidugi kahh kõigile!

Mart - kirjuta mulle isiklikult ja täpsusta natuke, mis kaardiga sul tegu.

See on hetkel TEINE juhus. Eelmisel oli VISA kaart ja tal oli probleem PLUSS-PRO uuendamisega.

MInul siiamaani kõik kaardid toimivad ilusti

Henn

Minul oli probleem Swedbanki krediitkaardiga, aga peale teenusega "Turvalised ostud internetis" liitumist ei olnud probleemi https://www.swedbank.ee/private/home/security/security/3dSecure?lan...

Ahjah Mart - kui sa vahepeal ei ole Internetis oma kaarti kasutanud, siis mine internetipanka ja LUBA SEAL kaardi kasutus Internetis. See on uus turvareegel ja vähemlat Hansapangas kehtib 13. oktoobrist

Saigi asi korda. Aitäh teile, Henn ja Maidu!

Mina olen see tegelane kellel ei lase Plussist Proks muuta. Veateate annab sama mis Mart Varvasel, ehkki olen liitunud teenusega Turvalised ostud internetist.
11 dets. lasi osta Plussi nüüd ei lase seda muuta Proks.

Tekkis mõte, et äkki peab enne iga uut ostu liituma selle teenusega või ei saa Genil sellega mingil põhjusel hakkama?

Showing 1081-1110 of 2972 posts

Create a free account or login to participate in this discussion