Is your surname Liesment?

Connect to 235 Liesment profiles on Geni

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Agnes Valgiste (Liesment)

Current Location:: Kuusalu, Harjumaa
Immediate Family:

Daughter of Private and Tiiu Liesment
Wife of Raul Valgiste
Mother of Private; Private; Luisa Valgiste and Private
Sister of Külliki Liesment and Margus Liesment

Last Updated:
view all

Immediate Family

About Agnes Valgiste

Üle kõige meeldivad mulle pildid, vanad fotod juba ammulahkunud inimestest. Nii tore on meie ühises maailmapuus olevatele hallidele peadele nägusid ette kleepida :) Nii huvitav on vaadata vanadest albumitest pilte inimestest, kes kord elasid ja olid. Sõprade-tuttavate arv, kellelt olen nende eellaste kohta andmeid ja pilte saanud, on juba kaugelt üle 100. Erilised lemmikud on pulmapildid, sest alati on pruutpaar oma kaunimas vormis ning ja väga ilus vaadata! Pulmafotode album täieneb pidevalt!

Erihuvi on ka kalmistuprojektid - käin, fotokas kaelas, mööda surnuaedu (enamasti mööda neid, mille projekti veel genis algatatud ei ole) ning pildistan ilusaid, selgelt loetavaid hauakive. Praeguseks olen pildistanud Abja, Avinurme, Haljala, Halliste, Häädemeeste luteri ja Häädemeeste õigeusu, Iisaku, Illuka, Ilumäe, Kilingi-Nõmme õigeusu, Karksi-Nuia Arumäe, Rahumäe ja Papi; Kuusalu, Käsmu, Leesi, Metsaküla, Mihkli, Mõisaküla, Mäetaguse, Penuja, Pärnu Alevi, Vana-Pärnu, Raasiku, Saarde, Saha, Surju luteri ja õigeusu, Taagepera, Tarvastu, Tallinn Liiva ja Tallinn Pärnamäe, Tallinna Siselinna, Torma, Toila, Türi vanal ehk väiksel, Türi kiriku, Türi Kesklinna ja Uulu kalmistutel. Kindlasti võivad projektid puudulikud olla, kõiki hauatähiseid ei ole jäädvustanud. Väiksematel surnuaedadel olen "lauspildistanud", ent siiski olen klõpsu tegemata jätnud loetamatutest kividest ning ristidest.

Koos koostööpartneri Jaanusega oleme kaardistanud täismahus Kuusalu ja Loksa ja Leesi ja Saha kalmistu. Nii on aadressi järgi leitavad kõik hauakohad, millel on nähtav tähis. Samuti oleme arvele võtnud kõik kanded Maetute raamatust.

Hauakivid on väga informatiivsed - paljudel on genis puudu surmaaeg, tihti on puudu mõlemad daatumid, mõnikord saab andmeid abikaasa või varalahkunud lapse kohta.

Kui isik on juba niigi genis, siis võiks ju võimalikult täpsete andmetega olla. Mitte nii, et isik on, aga ei ole sünni- ega surmaaega või on näha, et surnud on, aga millal - ei tea.

Samuti kena, kui need, kes maetud samale kalmistule, võiksid olla lisatud selle kalmistu projekti. Küll on neid, kes on tänanud, et nende lähedase hauakivi olen pildistanud ja nüüd näevad, sest ise elavad kaugel ning surnuaiale minek pole lihtne. Minult on sageli palutud ka leida konkreetse inimese haud ja tihti on see ka õnnestunud.

Kui isikukirje haldaja on üks mu arvukatest koostööpartneritest, siis olen lisanud hauakivi pildi tõestusmaterjalina isikule - tuvastanud ta genis, hoolimata sellest, et pilt hüppab siis kohe profiilipildiks. Kui isikust on juba näoga pilte varem lisatud, siis on lihtne - hauakivi pilt jääb lihtsalt üheks teiste seas Meedia-sakis. Ka siis, kui hauakivi pilt on profiilipildiks sattunud, saab näoga pildi olemasolul ja genisse teisena lisamisel selle kenasti avatariks sättida,

Kui isikukirje haldajaks on arusaadavalt selle isiku järglane, siis olen enamasti ikka kontakti võtnud ja küsinud, et kas tohib pildi lisada ja vastava kalmistu projektiga liita. Enamasti mu kirjad ja taotlused jäävad geni avarustesse hõljuma, sest paljud varem genis toimetanud enam siin keskkonnas ei käi.