Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 121-150 of 2971 posts

Kas keegi on kokku puutunud sellise probleemiga - pärast andmete muutmist managed by listis (staatuse "elus" asendamine staatusega "surnud") on kõik muudetud profiilide nimed (hetkel u 80 tk) sellisel kujul:

"Tawet Middle Name Wäljatagga Suffix"

Geni help suutis nüüd ühe sellise probleemi jälle normaalseks teha, aga vähemalt esialgu ei osanud ka nemad öelda, milles on põhjus.

@Vaike - kokku pole puutunud kuid äkki on uus BUG.
Geni ju just muutis Suffiksite loogikat (loe ka: http://forum.geni.com/topic.php?id=62441). Äkki sellest tulenev muutus?

Tegemist on suhteliselt lihtsa veebirakenduse buugiga

KUi lehe lugemine mingil põhjusel katkeb või katkestatakse ja siis seda lehte toimetada, sisi osa lehel olevaid välju on poolikult (loe vigaselt) väljutatud. sisendvälja "prompt" (etteüte) on muutunud selle sisuks (muutunud-jäänud). Tulemus on, et kui selline vorm edasi saata (submittida) - siis väljade promptid lähevadki andmebaasi

Olen sellised asju näinud aegajalt - tegu on küll kleindipoolse masina veaga, aga eduka progemisega on võimalik sellist viga vältida. Eks ma kirjutan neile kahh.

sa sad seda ise proovida (IE-ga pole seda kohanud, chromeiga küll) kui on aeglane netiühendus. MIne poole laadimise pealt ostinguaknasse ja sisesta midagi. seal lahtris oled tekst "Search Name" muutub sisestatud tekstiks mitte ie kao.

Henn

@Henn - "ja sisesta midagi. seal lahtris oled tekst "Search Name" muutub sisestatud tekstiks mitte ei kao"

See BUG esineb Genis tihti (Mozilla Firefox kasutusel) ja mitte ainult poole otsingu pealt... Sellised liitnimed kipuvad ka mõnikord tekkima + Personal osas muud õpetused sisestuse hulka jääma.

Lauri

Mida ma siis nüüd tegema peaksin. Ma ei näe oma otseseid 300 aasta taguseid esivanemaid. Tõenäoliselt selle pärast, et ma ei ole neid ise lisanud. Ma ei saa ka vaadata kes nad lisas, et õigusi juurde kaubelda.

Ja nüüd siis ongi tõestatud, et tuleb hakata jälle topelttööd tegema ja koostööst on saanud farss. Eks nüüd tuleb siis hakata välja uurima sisestajaid ja igale üksikule profiilile enda haldaja külge pookimist taotlema, Väga vanade profiilide puhul peaks aitama kui on collaboration olemas nende isikutega, kes on vaatlusalused profiilid loonud (või mis?)

@Anu: puu vaates halli kasti pääl pressi nupule "more" - sääl on valik "request to view" vms - sellega saadetakse teade haldajale, kel siis võimalik sulle nähtavus anda.

Tänks :) Oleks võinud ju ise ka selle peale tulla, aga niisugused asjad ajavad nii närvi, et igasugune kaine mõistus kaob. Miks ma peaks paluma luba vaadata kes on minu esivanemad.

naaa - kui sa oleksid nad ise üles otsinud ja genisse sisestanud, siis ei peakski, kuivõrd aga keegi teine on selle töö ära teinud, pead tema käest küsima (siinkohal ma ei anna hinnangut sellisele tegevusele, aga geni reeglite tegijad on õigeks pidanud nii teha).

@Anu - sest Geni piirangud + Public ja Private seaded on nüüd määratud sisestaja (haldaja) suhtes...

@Jaak - koostöö pole farss (enamikku Public surnuid näed sa selle kaudu ikka (ka neid kes sust ... liiga kaugel)), lihtsalt elavate ja Private peale seatud surnute vaatamiseks tuleb haldajaga nüüd ka sõber olla...

Redigeerimiseks - tuleb aga FamilyGroup-i pruuki. Mul juba üks juhtum olnud kus lasi kaks isikut mestida/ühendada aga pärast koondprofiili redigeerida (nime paremaks seada - kuna kumbki versioon polnud lõpuni õige) ei lasknud - saatsin siis sellekohase kirja haldajale (kõigile kah ju FamilyRequesti saata pole mõtet - Hennu sõnul pidavat nende lubatud arv piiratud olema).

Muud juutu ka: inglisekeelses foorumis räägitakse peatsetest uuendustest kus mestimispalved ja ka haldajaõigused edaspidi aeguma hakkavad - juhul kui aktiivsust pole (kuude kaupa?) täheldatud.

Lauri

Ikkagi on farss. Kui ma tahan selle isikuga edaspidi koostööd jätkata kutsun (tegelikult juba kutsusin) ta peregruppi. Ühtlasi avanevad talle ka kõik elusolevad isikud tänapäevast k.a alaealised lapsed. Kus see privaatsus siis nüüd?

Meile piisaks ajaloo ühisest käsitsemisest. Või ei ole ma jälle suutnud seda vahepealset varianti välja nuputada. Mitte, et mul selle konkreetse isiku eest midagi varjata oleks vaja, aga nii põhimõtteliselt.

Ma väga loodan, et keegi ka inglisekeelses foorumis arvamust avaldab. Endal keeleoskus liialt niru.

Anu kirjutas "Kui ma tahan selle isikuga edaspidi koostööd jätkata kutsun (tegelikult juba kutsusin) ta peregruppi. Ühtlasi avanevad talle ka kõik elusolevad isikud tänapäevast k.a alaealised lapsed. Kus see privaatsus siis nüüd? "

Peregruppi on vaja kutsuda vaid need kelle halduses olevate piirangutega (elusad isikud või Private surnud) profiilide sisu redigeerimist (Edit) on vaja. Kõigeks muuks on Koostöö (Collaboration) ja Sõprus (Friends) piisav.

Privaatsus ka peregrupis on a) Geni sees - väljast vaadatuna ei muutu midagi ning
b) kahepoolne - nii nagu tema näeb kõigi sinu profiilide (surnud, elavad, lapsed) sisu nii näed ka sina tema profiile samal viisil.
Vastastikku saate nüüd üksteise asju koguni ära kustutada (kogemata rikkuda, valesti siduda jne jne). Aga kõigest sellest jäävad (Recent activities + kirjaga teadustused) jäljed.

Kui seda ei soovi ega taha (loe: ei usalda) siis pole vaja Family seost tekitada.

Lauri
P.S. Selle Family Group sees olijatele ei muutnud viimane muudatus eriti palju miskit ei turvalisemaks ega vähem-turvalisemaks.

Kõigi eelduste kohaselt oleks ma pidanud neile kahele 300 aastat tagasi surnud isikule ligi pääsema, sest collaborate suhe on mul sisestajaga juba oma kuu aega. Aga ma praegu rohkem enam ei vahuta enne kui näen mis staatuses need isikud on.

Nagu ma arvasingi ei olnud just need profiilid peale kohustuslikku profiilide avalikustamist enam avalikud ehkki nad varem seda olid. Ja mina selles osas midagi muuta ei saa. Ei aidanud ka korraks elavaks tunnistamise nipp. Lisaks sellele, et mul juba oli sisestajaga collaborate suhe ja täna sai ka peregrupi liikmeks lisatud, palusin veel eraldi nende profiilide "manageerimise" õigust. Uhh... piinlik on niimoodi inimestele pinda käia. Aga no mis seal's ikka, tuleb üle saada.

@Märt: @Anu: puu vaates halli kasti pääl pressi nupule "more" - sääl on valik "request to view" vms - sellega saadetakse teade haldajale, kel siis võimalik sulle nähtavus anda.

Minul ei ole kahjuks sedagi võimalust, sest hallile kastile vajutades tuleb ette ainult teade "Error loading profile information" ja võimalik on valida isiku puu vaade. Aga ka tema oma puu vaates ei tule sinna lehele rohkem infot. :(

@Anu
"Nagu ma arvasingi ei olnud just need profiilid peale kohustuslikku profiilide avalikustamist enam avalikud ehkki nad varem seda olid. Ja mina selles osas midagi muuta ei saa. Ei aidanud ka korraks elavaks tunnistamise nipp."

Need asjad vist parandab Geni täna öösel ära. Inglisekeelses foorumis anti täna hommikul teada et nad on avastanud selle probleemi kus muude Public ja Private muutustega kaasnes ka nende varasemate ümberlülitus. Lubati nende endine olukord taastada.

Lauri
P:S. @Vaike saata läbi profiili "request to view" on samaväärne kui minna profiili haldaja lehele ning saata "Invite to Friends"
Jah osa profiile annab (profiili kaudu) nüüd sõbrapalve ja/või koostööpalve kohta veateate - aga enamasti otse haldaja profiilist saates asi toimib.

@Lauri - ja kuidas ma saan teada, kes seda profiili haldab, kui puus on kirjas ainult initsiaal ja info asemel tuleb ainult veateade?

@Vaike - Mul pole lihtsal sellist juhtumit veel esinenud et ma haldajat välja ei suuda selgitada.

Kõik need nupud mida sa saad vajutada (valik erineb Public/Private ning living/deceased):
Contact Profile Manager
Send Message
Request to View Profile
Add to Family Group
Invite to Friends
Request to Edit Profile
Request to Collaborate

Sisaldavad oma sees (link/shortcut) viidet haldajale.

Ja enamikel profiilidest on ju kohe ära toodud:
Added by:
Managed by:
Kui sealne nimi peaks must (st mitte link) olema (ma pole seda kohanud) siis saab ju selle nimega otsingut teha.

Lauri
P.S. Kui sul esineb see probleem puu vaates (seal on asjad pisut piiratumad) siis mine n-ö profiilivaatesse.

@Lauri - ilmselt on tegemist mingi minu erilise probleemiga, aga infot näen ma ainult "värviliste" kastide puhul, hallide kastide puhul on puust avanevas lehes ainult selline info:

Nimi kujul "I. Perenimi"
tree (lingina)
Error loading profile information

Eks ma esialgu arvasin, et hallide kastide puhul see peabki nii olema, aga nüüd siin seda juttu lugedes tundub, et vist siiski mitte?

@Vaike - saada mulle (Geni - Inboxi ehk siis PM) mõni selline link profiilile mida sul eriti ei näidata ja veateade tuleb.

Minul oli hall kast ja eesnime esitäht, mis ei olnud link, aga "more" töötas ja selle abil sain teada ka sisestaja. Errorit ei suutnud küll üheltki hallilt kastilt esile kutsuda.

Mul on ka üks mure, aga metsa välja eksportimise osas. Mida konkreetselt siis välja eksporditakse, mul on näiteks üks soov, et saaks näha ühe konkreetse isiku eelnevat põlve, aga ekspordis seda ei ole. Kõik selle isiku haldajad on mul peregrupis, samuti selle isiku vanemate profiilide haldajad on samad, aga ekspordis neid vanemaid ei ole.

Kuidas parandada vigu, kui olen ekslikult sisestanud ja rist puudub

kustutada saab ainult "lehti" (soovitav on kustutada ainult erandjuhul)

kui sul rist puudub, siis on kolm võimlaust
1) kõnealune profiil on ühendamiseootel
2) kõnealune profiil seod teisi omavahel
3) mingi muu imelik põhjus

Kui sa saadaks mulle (otse) kõnealuse profiili aadressi, siis ma saaks ehk vaadata ja vajadusel lahti ühendada

Henn

Henn, sa suhtled nende geni tegijatega. Ma leidsin ühe häiriva vea, kas sa saad neile teatada?
Kui kasutada profiilide muutmiseks seda lehte, kus on kõik nimed järjest (Relatives -> Edit Profiles) ja siis mitu inimest ühel lehel ära muuta (näiteks nime tänapäevastada) ja siis vajutada all nuppu "Save All Changes", siis ta salvestab neile, kel mingi nimeväli täitmata, sinna nimeks "Middle Name" ja "Suffix". Väga tüütu, pärast peab käima neid ükshaaval inimeste alt ära muutmas.
Aga muidu oleks see väga mugav koht lihtsaks muutmiseks.

Viga on tuttav ja raporteeritud
see on tingitud tõrkest lehe laadimisel

olen nõus, et tegu on ebamugava veaga

Henn

Mai algusest ei tule enam esilehele teateid "Jüri is now collaborating with Mari". Kas neid ei tehta enam avalikuks? Võite ju küsida, et millest selline uudishimu teada, kes kellega käib. Leidsin neid lugedes hulga sugulasi-tuttavaid, kelle olemasolu genis ma ei osand niisama kahtlustada ja otsida ei tulnd ka meelde, nii et kasulik asi oli.

ehk on sul kogemata või meelega uudisfilter peale läinud?
kohe avalehel Family News pealkirjast paremal

Henn

@Henn ja @Sander - neid koostööteateid ei tule jah enam. Samas on seadetes kõik vanaviisi. Sama lugu ka filtriga.

Lauri

Ma lugesin kusagilt inglisekeelsest foorumist, et Geni teeb lähiaegadel mitu järjestikust pisimuudatust - kõik suunatud taas privaatsuse suurendamisele (klientide tungival nõudmisel).. Seega ei jää see botox viimaseks.

Showing 121-150 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion