Uued privaatsusreeglid genis - natuke halba ja head

Started by Henn Sarv on Tuesday, April 6, 2010
Problem with this page?

Participants:

  • Geni Pro
  • Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 151-180 of 1175 posts

@Jaanus - see et endist haldajat enam Genis pole ei tähenda et mestimistaotlus kehtetuks muutuks.

Aga Genis on kindlasti osa mestimisi "katki". Näiteks eile katkestasin ära neli kunagi ammu saadetud "rippuvat" mestimistaotlust ja püüdsin neid uuesti taotleda.
Selle peale teatas Geni üks kord et "Mestimine on juba teostatud", teisel juhul küsis mult nimekuju täpsustust et seda haldajale saata, kolmandal korral teatas et seda profiili millega mestida püüan enam pole ja neljandal korral tekitas taas uue taotluse (peregrupiga liitumist või koostööd pakkumata).

Viimasel ajal on ka seda juhtunud et otsingutulemuses oleva isiku profiili näitamise asemel teatab Geni et haldaja kustutas selle profiili juba 2007 aastal!

Lauri

Kummalgi profiilil on üks haldaja ja kui teine otsustab oma konto keset kõike sulgeda, ilma profiile üle andmata, siis võib otsad vette visata selliste profiilide mestimisele? Kas siinkohal ei oleks õige rahvast neid vanu ootel olevaid mestimisi üle vaatama kutsuda või ma olen lihtsalt liiga tormakas.

Genist on see muidugi tobe, et ta ei anna kasutajale teada, et üks või teine profiili haldaja on Genist lahkunud ja, et neile profiilidele ei ole võimalik enam mestimist taotleda.

Kas Geni ei peaks veel pealekauba keelama välimistel otsingumootoritel (Google jne.) indekseerimise? Või tegema seadistuse, et saan väljalülitada otsigumootori minuga seotud tegevuse kohta

Seaded -> õigused
http://www.geni.com/account_settings/permissions/

Linnuke ära eelviimase seade eest: "Let the public search for me (profile privacy settings apply)"

Jah, imelikus kohas - Õigused - !!! - õigus olla avastatud :P
Nii, otseselt Geni enda kataloogist ei leia aga läbi teiste profiilide, kui olla haldaja annab midagi ikka välja.
Näis mis Google teeb aga seal võtab tükk aega kirjete muutumisel.

Avalikes aruteludes osalemine ei aita samuti kaasa ;)

Tänasest on mingid väga imelikud muudatused tehtud, vähendavad tugevalt mu sõltuvust genis istuda :(

1. Paar nädalat sai vaadata ilma pro-d omamata sugulusidet 1 kõik kui kaugelt seotud inimesega, alates tänasest ei näidata kui veresugulane pole.

2. Ja ma näen ühendamist vajavate all Hennu 413 lõpetamata merget. Nende vahelt leidsin mingid merged, mis puudutasid minu sisestatud profiile, aga mida ma ei näe, kui ma collaboratorite mergeprobleeme näha ei taha. See mergede leht on väga loetamatuks läinud. Korraks tekkis tahtmine collaboratorite hulka kärpima hakata.

Sirje kirjutas: "1. Paar nädalat sai vaadata ilma pro-d omamata sugulusidet 1 kõik kui kaugelt seotud inimesega, alates tänasest ei näidata kui veresugulane pole."
Tegelikult ta vist ei näita isegi veresugulaste kohta, keda sa ise sisestanud pole, rohkem kui sugulussidet (third cousin once removed). Aga kelle kaudu sugulane oled, selle nägemine on nüüd ilmselt väikse papi eest :D

"July 31, 2010.07.31 - Free Relationship Paths for Everyone!" [...] "We're giving away enhanced relationship pathways to all Geni users for the month of August." [...] http://blog.geni.com/2010/07/free-relationship-paths-for-everyone.html

Tasuta lõunasöök otsas? Can I offer you some more whine to go with that cheese? ;)

Geni turundusega tegelev inimene ilmselt pole kuulnud, et millegi andmine ja pärast äravõtmine ei tekita äkilist tahtmist raha maksta, vaid pigem ... oleneb iseloomust.

Siin on ikka hulk millega tasuta võib tegeleda, kuigi ei olegi asjadel inimõiguse staatus. Jah, millegi andmine & pärast äravõtmine on alati kibe lugu, aga genidotcomi turundus (Freemium) on senini päris kenasti arenenud sarnaste ettevõtete käitumisega, ka teistel, töötavad näidised: Flickr, LinkedIn, Spotify & Skype. Geni alternatiive on ka vabalt olemas kus turvalisus on tugevamalt jõustatud & võõrad ei pääse ligi häirida teineteise päikese võttmist.

http://www.ancestry.com

Aga kas ka odavam, selgem, sõbralikum, seltskondlik & huvitavam - seda ma ei tea. Oleneb kindlasti iseloomust. Ise maksan hea meelega Geni teenust, mis minu arvates on odav, lõbus & mõistlikult usaldusväärne. Arvan & loodan et Geni tänu sellest saab veel pisut jõudu et lõppude lõpuks keeta ühte päris head suppi.

Ok, see selleks, aga mina panen pahaks jälle seda korda merge centeriga seoses, et requests listis on ära kadunud liitmiste taotlemised. Ei saa aru, kas asi ootab kellegi "elava surnu" (mitte/harva genis käia) taga või saab äkki saata kellelegi tema koostöölisele...Lisaks ei ole enam e-maili teavitusi liitmiste kinnitamisest.

Kui keegi minu taodeldud liitmise kinnitab, siis kust krt ma sellest teada saan? Ainult konfliktsetest andmetest? Neid ei ole ju alati. Kui veel tegemist ei ole koostöölisega, vaid peregrupis olijaga, siis ainult kolla mööda harusid ajaviiteks kuni järsku leiad jälle mingise kollase kolmnurga...

Jaak Tulp - "Kui keegi minu taodeldud liitmise kinnitab, siis kust krt ma sellest teada saan?"
Jah kirjaga nad e-mailile enam ei tule, juba juuli algusest peale, kahjuks.
Nende kohta saab infot oma postkastist, saadetud taotluste alt.
Kõik ootel asjad istuvad sel "saadetud" osas ja kõik nõustutud ja keeldutud leiad "Ajalugu" alt.

Lauri

Tänased uudised mestimiste kohta:
"More merging enhancements

We just released some more merging enhancements:

1. We are now removing requested merges from the list of matches on a profile. Let's say for example there is a profile for Fred Berry that has one match and you have approved that match. Fred Berry's profile will no longer show that there is a match, and Fred will be removed from your list of profiles that have matches. This should make working through the tree matches tab of your merge center as efficient as the profile merges tab.

2. We've updated the columns in the merge center to make them more consistent. We've also updated the sorting options.

3. When viewing data conflicts, a new icon indicates any fields that are supported by sources. Click on the icon to view the source(s).

4. Finally, instead of seeing the "Profile id#XXXX has been merged into a different profile" error, you will now see a link to another profile merge that you must complete first.

We've also found some pending merges that were not converted to the new merge center, so there may be a one time increase in the number of profile merges in your list. I'm sure we'll work through these quickly."

ja veel:

"There are still some outstanding issues we are working on and hope to have resolved today:

1. The number of issues is increasing because we are running a script to popular your profile merges tab with merges we missed the first time around. Mine has more than tripled! The good news is, once this is done (hopefully today?), all the possible merges will be visible for all of us to work on.

2. Counts are not updating properly right now. When you switch include collaborators on or off, the count will not be updated right away, but the list will. The count will update eventually. Also, when you complete or request merges, the count is not updating right away. We are trying to fix both of these issues today."

Error
You don't have permissions to request management of this profile.

Avatud profiili puhul, millel menüüst saab tellida manageerimist, on sellise vastuse saamine veidi kummaline. Õnneks selgus profiili taasavamisel, et kapoti all mootor siiski töötab.
Arvan, et kui siia edaspidi veel keegi kavatseb kirjutada, oleks kasulik märkida ära ka Geni versioon, mida näeb paremklikkides. Selle vestluse käigus oleme minu mäletamise järgi jõudnud läbida Geni 6xxn ja Geni 7xxn. Hetkel Geni 825a

See on küll hea, et juba heaks kiidetud ÕIGED liitmised enam ei ole vastetes kirjas ega juba taodeldud liitmised probleemides. Huvitav, mis saab aga siis kui juhuslikult on taodeldud ERINEVATE profiilide liitmised? Kas siis juhuslikult või teadmatusest...tagasi enam võtta ei saa. Peab lootma juhusele, et keegi ikka märkab ja ütleb, et on erinevad inimesed. Lõpetatud liitmiste teadaandmistega on ka probleeme - ei e-maili ega midagi. Võib juhtuda, et leiab avalehelt, aga see pole ka kindel, et sinna soovitud liitmise näitamine satub. Peab ise harusid pidi tuulama?

Keegi Riina Linde (Sepp) möllab Genis. Huvitav, mis õigus on igal arvutikasutajal teiste tööd rikkuda. Arvatavasti lasen selle tegelase Genist eemaldada. Mina ei või enam Rein Ratast, oma kandi inimest keele peale lasta. Huvitav. Nõukogude Liidu nimelise vene impeeriumi tase. Selline Riina Linde (Sepp) oleks pidanud Glavlitis töötama. Karl Vaino ja Rein Ristmetsa käe all. Häbitu selline.
Tee, kurat, juurde, aga ära käpi teiste tööd. Arvatavasti tean Rein Ratase esivanematest ja Kotlandi küla lähisugulastest natuke isegi rohkem. kui häbitu Riina Linde (Sepp) .

Rahu, ainult rahu. Siin GENIs on igasugu veidrikke.
Läksin inimese liivakasti servale sooviga mestida üks topelt profiil. Vastuseks sain küsimuse: "Aga kuidas MEIE sugulased oleme?"
GENI ei pidavat näitama. Ja üleüldse ei olevat vanaonu täditütre mehe jne jne tema meelest mingi sugulane.
Ei aita muud, kui Genimergega vägisi kallale minna. Aga ma ootan kuni see hetkel kokku keeratud segapuder veidi selgineb. Käib ju mingi paaniline mestimistorm, mis uputab kogu mõistliku info enda alla. Ka server higistab ja ei suuda sugupuud serveerida.
Üllatusena näen eilsest isiklikku puud avades varasema suure võsa asemel vaid 105 lähisugulast. Ju on tegemist uue versiooniga Geni 901a kaasnevaga.

Arvan, et võiks tasapisi juba kohale jõuda, et siin ei ole tegemist sugupuuga vaid globaalpuuga.
Inimesed, mõelge siinkohal tunduvalt suuremalt kui ainult oma (lähi)suguluskond!
Uskuge mind, see aitab :)

Kui aus olla siis mulle ei jõua kohale miks Geni pidevalt muudab seda süsteemi kuidas profiilile liitmise ettepankut tehakse. Ons see nüüd hea, et peale ühe enam keegi teine seda ettepanekut profiili liitmise osas teha ei saa.

või

mida annabki tegelikult see kui a la 5 inimest on kinnitanud, et see on üks ja sama isik aga mingid liitmist ikka ei toimu.

Milleks seda süsteemi selliselt üldse vaja on, et pidevalt üle korrata, et see tõesti on üks ja sama isik? Kas sellega saadetakse uus meeldetuletus või jääb see ikka lihtsalt rippu?

Ma saaks aru, et kui Pro või teatud arvu kinnituste arv maksaks midagi ja profiilid mestuksid aga selliselt ei ole sellel variandil mingit sügavat mõtet.

Nende seisvate mestimiste juurde võiks aga olla tekitatud kommentaari kastike. Koht kus mestimistaotluse esitajad saaksid oma muljeid vahetada mida üks või teine mestimistaotlust esitanu on konkreetsete profiilide liitmiseks üritanud teha. Samas ka koht kuhu jätta kommentaar, kas seda poolikut mestimist on mõtet üldse üritada edasi mestida või panna kohe põhjus kirja, et need on küll üks ja sama isik aga kuna Mari ei salli Jüri ja vastupidi siis seetõttu kumbki profiilihaldur neid meelega nagunii ei mesti - ürita palju tahad.

Kusjuures kummagi mestitava profiili halduril ei tohiks olla nende kommentaaride kustutamise õigust.

Igaks juhuks pean veidi täpsustama oma versioonimaaniat.
Osutub, et IE 8 ja Opera 10.6 puhul toimib versioon Geni 901a.
Chrome puhul aga ikka veel Geni 825a. Kuna nad kõik kuvavad nüüdsest tunduvalt väiksemat sugulusringi, ei ole tegemist versioonist sõltuva omadusega.
Timeout sõnumit: "See sugupuu on liialt suur, et seda kuvada" nägin üsna hiljuti, ju on hoopis selletõttu mu vaatevälja ahendatud, et klikkisin end seal mingist valikust pimesi läbi.

Hetkel kontrollisin ja just Crome oli 901a ja IE näitas 825a

Kust te seda versiooni näete?

Olev Ait - kas kurdad selle profiili kustutamise üle?:
Rein Ratas
see vist jah Riina töö
http://www.geni.com/list/deleted?focus_id=6000000008093760620

Arusaamatu asi - äkki ta lisas uue Reinu (aga seda Geni veel ei leia - ja mina Riinaga koostöös ega sõber pole, uut ei näe - ja vana ka taastada ei saa)

Mõned Reinud veel siin:
http://www.geni.com/search?names=Rein+Ratas

See mahakriipsutatud link on
http:// www.geni.com/ people/ Rein-Ratas/ 6000000008318442545

Minu kogemus: müstiliselt kustutatakse minu loodud profiile ilma minult luba küsimata. See kustutamine peaks toimuma samadel alustel kui mestimine, et küsitakse ennem luba esialgselt profiili loojalt. Kahju on suur, enam ei viitsigi taastada mõnda profiili. Ja kas saab keegi PRO mees suhelda geni loojatega ja lõpetada see arutu kogu maailma mestimiste pakkumine. Mul on üle 800 mestimise ootel, ma ei tunne ega tea ühtegi neist. Paljud on deleted. Välismaa nimedega haldajad. Pahatahtlik saaks seal palju kurja teha.

Versioonidest. Neid näeb, kui Geni puu kuvamisel paremklikkida.
Hetkel on siis Geni 901a, aga teatud konfide puhul toimib ikka veel Geni 825a. IE 8.0.6001.18943, Chrome 6.0.472.53 ja Opera 10.61 ketravad rahus viimast versiooni, aga teises arvutis, kus on Crome 7.0.503.0 beta (koos sisselülitatud graafikakiirendusega) käib ainult 825a. Väliselt vahet ei näe. Ise valida ei saa. Puu kuvamine käib Adobe Flashi seljas ratsutades, mistõttu ka selle versioon võib olla oluline (loodetavasti olete kõik oma vana turvaaukudega versiooni välja juurinud ja uuega asendanud).

@Marve... Kas vaid sinu loodud profiile või ikka veel sinu halduses olevaid?
Pole eriti viimaseid kustutatud:
http://www.geni.com/list/deleted?focus_id=6000000006329995646

Kui annad halduse üle on uuel "peremehel" ka õigus kustutada...
Kuigi jah, suur-Geni-kogukond eelistaks seda viimast teha läbi mestimise (ka siis kustuvad profiilid kui nende sidemed antakse üle).

@Arne - tänud. P.S. Osade arvutitega (95, NT, 98, 2000, ME, 95MCE jt) ei tööta ükski hilisem Flash kui 9.

Ja''rjekordne a''a''retu pettumus Genis.Ei tea,kas see ka''ib ka privaatsuse alla,kuid mina ei na''e ta''nasest antud profiili vahetuid sugulasi enam ilusti korrastatult profiilis vaid la''bisegi ja suuremate perede puhul mitteta''ielikult all,immedate family juures ainult.Profiilis pole muud,kui synni-surmaaeg ja haldaja nimi,samuti na''eb paralleelprofiile nyyd veel vaid yksikutel,ning,mis minu jaoks ta''hendab totaalset katastroofi:kadunud on v6imalus uusi profiile lisada va''ljaspool puuvaadet,kuhu ma niigi ei pa''a''se pa''rast eelmisi ymberkorraldusi (kuna mul on arvutis ME)...
Ja need on esimesel pilgul na''htud muutused, ega tea,mida hullu siin veel leida v6ib...Nyyd pole va''hemalt mul kyll siin enam midagi teha peale passiivse ja''lgimise...Tuleb pliiats ja paber ette v6tta ning oma aeg nyyd pyhendada kogu selle meeletu info paberile yle kandmisele,juhuks kui varsti enam sedagi ei na''idata

Kasulik oleks ju omada sugupuu backuppi mida imelihtne teha GEDCOM-i abil ja toimetada vajadusel selle kallal ntx Family Tree Makeri abiga (mis on kodukasutamiseks puhta tasuta)

Showing 151-180 of 1175 posts

Create a free account or login to participate in this discussion