Maran Grand Rebbe Zvi Hersh Grunwald, of Opoczna

Is your surname Grunwald?

Research the Grunwald family

Maran Grand Rebbe Zvi Hersh Grunwald, of Opoczna's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Maran Grand Rebbe Zvi Hersh Grunwald, of Opoczna

Hebrew: הגאון הקדוש מרן רבי צבי הערשעל דישקעס (גרינוולד), זצ"ל (מגזע איש צבי)
Also Known As: "Hirschele Dishk's [Dyszk's]", "haZadik holy gaon maran admur rebbe"
Birthdate:
Death: 1852 (77-86)
Opoczno, Opoczno County, Łódź Voivodeship, Poland (cholera)
Immediate Family:

Son of Rabbi Dov Beer(berko) Grynwald and Dyszka Greenwald(Rabinowitz)
Husband of Ester Liba Estreich and The Rebbetzin Rivka Greenwald(rosenthal)
Father of Joseph Mosiek Greenwald; Rbzn. Chaya Tauba Morgenstern, of Kotzk and Sura Hana Greenwald
Brother of Sheindel Kiestenberg-Horowitz

Occupation: grand rebbe&merchant
Managed by: Private User
Last Updated:

About הגאון הקדוש מרן רבי צבי הערשעל דישקעס גרינוולד,זצ"ל,מגדולי אדמו"רי וצדיקי פולין{מגזע איש צבי} (עברית)

הצדיק הגאון הקדוש מרן רבי צבי הירש גרינוואלד זצ"ל מגדולי אדמור"י וצדיקי פולין{מגזע צבי}

מאפאטשנא המפורסם בעולם החסידים בשם ר׳ הירשילי דישקיס. הרבני המופלג החסיד מו"ה צבי הירש (הוא הה"צ חסידא קדישא מו"ה הירשלי דישקעס זצ"ל מאפאטשנע)

נצר נטע מגזע אלים ותרשישים.

haZadik holy gaon maran admur rebbe Zvi Hersh Grunwald, of Opoczna(ish-zvi)

 בנם של  הרה"ח רבי דוב בער  גרינוולד זצ"ל ודישקא ,חותנו של הרה"ק רבי דוד מורגנשטרן- האדמו"ר  השני מקוצק זי"ע ,ומחותנו של ראש גולת אריאל הרמ"מ מקוצק זי"ע, החסיד הגדול ביותר של החוזה מלובלין,וקרוב משפחתו, היה איש סודו,ויצא לכל שליחות שהחוזה מלובלין שלחו,סירב לקבל עליו אדמורו"ת,-הוא ראה את מגמת חייו להיות חסיד  של אדמורים ולא אדמו"ר של חסידים,המשיך בעבודת הקודש שלו,ועסק גם במסחר ואמר:"אדם עמל לכל היום במסחר ולעת ערב משקיע הוא את שארית כוחותיו בתורה,אמרו עליו חז"ל כאילו עמל כל היום בתורה"

רבי צבי הירש לא הזכיר מעולם את קרבתו המשפחתית לחוזה מלובלין,אבל החוזה מלובלין הקפיד להזכיר בכל שיחה את היותו של רבי הירש גדול חסידיו,קרוב משפחתו,ואיש סודו ואמונו. אמרו עליו:"חסיד אמת,בעל מדרגות,מלא קדושה וטהרה". נסע לקוצק ולפשיסחה,לפי סדר קבוע,לעיתים מזומנות מראש,ופעם נסע לקוצק וצרורו נגנב,אמר לו האדמו"ר מאלקסנדר "אצלי לא גנבו מעולם את צרורי":,מה פירוש? תמה רבי הירש,— פשו ט מא ד : לפנ י יציאת י לדר ך אנ י מפקיר את חפציי וכשגונבים , שו ב אי ן ז ה שלי,ענה רבי הירש:"מה תעזור הסגולה אם הצרור איננו" (מתוך בית קוצק , האריו ת שבחבורה , חל ק שנ י ע ׳ 27 ו — 134 ).

היה חסיד גדול ועשיר מופלג.היה לו באופטשנה בית מזיגה שהתנהל על ידי אשתו וילדיו,בעוד שהוא עצמו ישב על התורה ועל העבודה.מספרים שפעם סיפק משקאות לצבא הרוסי,ומזה התעשר.(מתוך הספר הרבי מקוצק ושישים גבורים סביב לו) אשתו הראשונה ואם כל ילדיו: הרבנית מרת רבקה (לבית רוזנטל) אשתו השניה:אסתר ליבה(לבית אסטריך) לאחר מותו הועלה לדרגה הגבוהה ביותר: הגאון הקדוש מרן האדמו"ר מאופוטושנה רבי צבי הירש זצוק"ל זי"ע נ"י

הצדיק מאופוצ'נה,ממרום היחס ממשפחת גזע צבי,בנם של גדולים וקדושים,עשיר וסוחר מובהק,למדן ואיש אשכולות,ויחד עם זה איש המעלה מלא קדושה וטהרה,עד כי העיד עליו רבו המובהק,החוזה מלובלין כי חסיד אמת הנהו.למדן היה,שלא רצה לעשות תורתו קרדום לחפור בה,פתח לו באופוצ'נה בית מסחר ליינות,עומד בחנותו וספר בידו.נוסע לקנות יין להונגריה או לבסרביה הרחוקה וארגז מלא ספרים באמתחתו,עושה תורתו עיקר וסחורתו טפל אבל מצליח גם בעסקיו.מדי חודש בחודשו,סר ללובלין לרבו הקדוש החוזה,בן משפחתו.אין הוא מדבר על היותו שארו של רבן של החסידים,מסביר לנכדו שהוא מתבייש:אותה משפחה גדלה ילדים ותראו אותי,ותראו את החוזה,איש אלקים,לעומתו,ואולי בגלל זה מבליט החוזה תמיד את קרבתו אליו,מקבלו בין הבאים ואמר:"לבן משפחתי צריכים לתת שלום אחר לגמרי"(מתוך הספר בית קוצק-השרף,עמוד:372)

.

Son of Rabbi Dov Ber Greenwald zt "l , The father - in - law of the Admor of Kotzk:rebbe dovid morgenstern ztk "l , the greatest chassid of the The Chozeh of lublin, and his relative, was his confidant, and went out on every mission that the Chozeh of lublin sent, He continued his holy work, and also dealt in commerce. He said: "A man labors all day in commerce, and in the evening he invests the rest of his powers in Torah. As if he labored all day in the Torah. "

Rabbi Tzvi Hirsch never mentioned his family connection to The Chozeh of lublin, but the Seer of Lublin made sure to mention in every conversation the greatness of Rabbi Hirsch, his close relative, confidant and trust. They said: "A true chassid, with steps, full of holiness and purity." He went to Kotzk and Peshischa, in a regular order, sometimes in advance, and once he went to Kotzk and his bundle was stolen. The Admor of Alexander told him, "I never had my stolen bundle,What does that mean? Rabbi Hirsch said, "Before the day of my departure I leave my possessions and when steal my bundle It's not mine, Rabbi Hirsch replied:" What will the purple help if the bundle is not "(from the house of Kotzk, Hariyot Which in the group, sections 2, 27 and 134). He saw the trend of his life to be the chassid of the Admorim and not the Admor of Chassidim

After his death he was raised to the highest level: the holy Gaon maran admur of Opoczno rebbe zvi hirsh ztk "l(ish zvi)

His first wife and mother of all his children:Rivka Greenwald (Rosenthal) his second wife:ester liba greenwald,(estrich)

https://beta.hebrewbooks.org/reader/reader.aspx?sfid=56412#p=261&fi...

https://beta.hebrewbooks.org/reader/reader.aspx?sfid=51418#p=3&fitM...

https://beta.hebrewbooks.org/reader/reader.aspx?sfid=6556#p=1&fitMo...

אופוצ'נה,ספר קהילה(מעמוד 43)

יודאיקה ירושלים - סיוון תש"ע-קטלוג מכירה פומבית(ערך:399)

Herszko

https://tablet.otzar.org/pages/?&restore=1&t=1622654881973&pagenum=...

https://tablet.otzar.org/pages/?&restore=1&t=1624022949439&pagenum=...

view all

Maran Grand Rebbe Zvi Hersh Grunwald, of Opoczna's Timeline