Alida Visser, b2c3

Is your surname Visser?

Research the Visser family

Alida Visser, b2c3's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Alida Visser, b2c3

Also Known As: "Aeltje Bodenstein"
Birthdate:
Birthplace: Ao' 1680 den 2 Junii Aeltie Gerrit Vissger en Jannetie Dielmansz .NGK Cape Town
Death: Died in Cape, South Africa
Immediate Family:

Daughter of Gerrit Jansz Visser, a4b2 and Jannetje Tielemansz Hendriks b,1660
Wife of Jacob (Jacobus) Petrus Bodenstein, SV/PROG and Gommer Jasper
Mother of Hendrikje Gommers; Elisabeth Gommers; Leendert Gommers and Geertruyt Gommers
Sister of Thieleman Visser, b2c1; Hendrik Visser, b2c2; Johannes Visser, b2c4; Jacomina Visser, b2c5 SM; Gesina Visser, b2c6 SM and 7 others

Managed by: Jaco Strauss
Last Updated:

About Alida Visser, b2c3

c3 Alida / Aeltje ~ 02 Jun 1680 X 16 Des 1696, Kaap met Jacob Petrus BODENSTEIN *1676, vanaf S-Gravesande, Nederland. Sy is uit die Kaap verban as gevolg van haar onsedelike verhouding met Jasper GOMMER. Die dogter van Maria van Guinea, Brijnette van de Caep word 50 guldens betaal om vir twee maande na haar ses kinders om te sien. Alida XX 1701 Jasper GOMMER *C1676, (Word nie genoem in testament nie.)


Alida / Aeltje ~ 02 Jun 1680 X 16 Des 1696, Kaap met Jacob Petrus BODENSTEIN *1676, vanaf S-Gravesande, Nederland. Sy is uit die Kaap verban as gevolg van haar onsedelike verhouding met Jasper GOMMER. Die dogter van Maria van Guinea, Brijnette van de Caep word 50 guldens betaal om vir twee maande na haar ses kinders om te sien. Alida XX 1701 Jasper GOMMER *C1676, (Word nie genoem in testament nie.)

view all 12

Alida Visser, b2c3's Timeline

1680
June 2, 1680
Cape Town, WC, South Africa
June 2, 1680
June 2, 1680
Cape Town, Cape Of Good Hop, South Africa
June 2, 1680
1680
Ao' 1680 den 2 Junii Aeltie Gerrit Vissger en Jannetie Dielmansz .NGK Cape Town
1702
1702
Age 22
South Africa
1707
1707
Age 27
Cape of Good Hope, South Africa
1709
1709
Age 29
South Africa
1712
1712
Age 32
South Africa