Eliezer Pinchas Eliashar

Is your surname Eliashar?

Research the Eliashar family

Eliezer Pinchas Eliashar's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Eliezer Pinchas Eliashar

Hebrew: אליעזר פנחס אלישר
Also Known As: "Lazar"
Birthdate: (65)
Birthplace: Jerusalem, Israel
Death: May 14, 1955 (65)
חיפה
Immediate Family:

Son of Rabbi Joseph Saul Eliashar and Ricah Eliachar
Husband of Pauline Eliaschar and Lina Bollisa Eliachar
Father of Haim Shaul Eliachar; Private; Samuel Eliachar and Raphel Eliachar
Brother of Rachel Mizrachi and Moshe Eliashar

Managed by: Danny Gershoni
Last Updated:

About Eliezer Pinchas Eliashar

http://sefarad.org/lm/083/page39.html


Rabbi Joseph Eliachar ( - ca1948) BenZion Amzalak (1858 - 1931) Ricah Baruch ( - ca1902) Bolissa Amzalak (1862 - 1948)

Eliezer, Lazare Eliachar [3046], [3035] Pauline Amzalak [3035], [3104] b. 1888 d. 1955, age: 67 [3046] occ. edu. b. 1905 [3046] d. 1990, age: 85 [3046] Birth 1888 Gender Male Died 1955 [2] Person ID I129526 Les Fleurs de l Orient Last Modified 13 Jul 2011

Father Eliachar Rabbi Joseph, d. Abt 1948 Mother Baruch Ricah, d. Abt 1902 Family ID F93156 Group Sheet

Family Amzalak Pauline, b. 1905, d. 1990 Children 1. Eliachar Haim, b. 1928, d. 1990, Boston, MA, USA

 2. Eliachar Ricah

Results 1 - 6 of 6 for אלישר אלעזר  1.Page 2781 http://www.tidhar.tourolib.org/tidhar/search?q=%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%A8+%D7%90%D7%9C%D7%A2%D7%96%D7%A8

About אליעזר פנחס אלישר (עברית)

אלעזר אלישר יליד ירושלים, כיו תמוז תדמיט. בנו של ר׳ יוסף אלישר. חונך בתית הספרדים ואח״כ למד בישיבת םבו הרהיג חמיא, ועם הרה״ג נסים אלישד זיל. בן ייט נסע לפריז, ושם בקר בית ספר למסחר, ובהשלימו את תוק למודיו בו בשנת תדםיח, חזר לארץ מחל עובד במשרד אביו. שנים רבות עמד רחוק מכל עניני הצבור, וכשרון העסקנות, שבו תוננו רוב בני משפחתו כאילו נטל ממנו. ואולם בשנים האחרונות נמשך אליה. נמנה בין מיםדי קופת אשראי א״י קרידיט בנק, שאח״כ נקרא בשם בנק קדם לקרידיט בע״מ, ויהי ממנהליו במשך כל שנות קיומו עד כה. בראשית תדצ״ב, נבחר לסגן יר׳ד התאחדות הספרדים העולמית ושל הועד הפועל שלה בירושלים. בין שאר תפקידיו יזכרו, היותו הבד ההנהלה של בנק קופת עם בע״מ, מיסד לשכת המסחר האיטלקית בירושלים, וסגן יר׳ר שכונת ״תלפיות״

אלעזר אלישר נולד בירושלים, כ"ו תמוז תרמט (1889).

לאביו יוסף שאול (מעסקני ירושלים) ולאמו ריקה (נכדת הרב חיים נסים ברוך).

קבל חנוך מסורתי בתלמוד תורה של הספרדים, בישיבת סבו הרב חיים משה אלישר ("חמ"א" - ראה כרך ב', עמוד 640) ואצל הרב נסים אלישר.

בן 17 נסע לפריז והשתלם בבי"ס למסחר, ובהשלימו למודיו חזר לארץ.

עזר במשך כמה שנים לאביו במסחרו.

בשנת 1925 נשא לאשה את פאולין בת בן ציון ולונה בוליסה אמזלג (ראה כרך ב', עמוד 874).

נמנה בין מיסדי "קופת אשראי א"י - קרדיט בנק בע"מ", שאח"כ נקרא בשם "בנק קדם לקרדיט בע"מ" והיה ממנהליו.

בראשית 1932 נבחר לסגן יו"ר "התאחדות הספרדים העולמית" ושל הועד הפועל שלה בירושלים.

היה חבר ההנהלה של בנק קופת עם בע"מ, בשנת 1924 מיסד לשכת המסחר איטליה-א"י בירושלים ונשיאה עד 1930, היה סגן יו"ר שכונת תלפיות ואח"כ יושב ראש הועד.

אחרי הכבוש, כשנוסדו העתונים : "דאר-היום", בריד אל-יום" ו"פלסטין וויקלי" נתמנה למנהל עניניה. הוא נתן דחיפה לעניני "הסולל" שניהל את העתונים והדפוס הנ"ל.

. היה חבר ועדת הגיוס במלחמה העולמית השניה. בניו: שמואל (פקיד ב"קול ישראל"), רפאל (חבר קבוצת הסוללים-צפורי). אלעזר אלישר נולד בירושלים, כ"ו תמוז תרמט (1889). לאביו יוסף שאול (מעסקני ירושלים

view all

Eliezer Pinchas Eliashar's Timeline

1889
July 26, 1889
Jerusalem, Israel
1928
March 5, 1928
Age 38
Jerusalem, Israel
1955
May 14, 1955
Age 65
חיפה
????
????