Jakob Berndt Munster

Is your surname Munster?

Research the Munster family

Jakob Berndt Munster's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Jakob Berndt Munster

Also Known As: "Jakobsson"
Birthdate:
Death: 1780
Kaprio
Immediate Family:

Son of Jakob Berndtsson Munster and Brita Elisabet Johansdr Munster
Husband of Maria Sofia Munster
Father of Maria Kristina Munster
Brother of Elsa Jakobsdr Munster

Managed by: Jouni Ruohonen
Last Updated:

About Jakob Berndt Munster

http://www.helsinki.fi/ylioppilasmatrikkeli/henkilo.php?id=8563

Ylioppilasmatrikkeli 1640–1852 Henkilötiedot:

12.3.1765 Jakob Berndt Munster 8563. Vht: Kupanitsan kirkkoherra Jakob Munster 5778 (yo 1730) ja Brita Elisabet Alopaeus.

Ylioppilas Turussa 12.3.1765 Munster Joh.‹¿› Bernh. _ 495. Nimi on kopioitu Albumista v. 1786 Viipurilaisen osakunnan matrikkeliin [1765 Mart. 12.] Johann.‹¿› Bernh. Munster. | Pastor in Ingria. Obiit. ‹Näin M. Caloniuksen matrikkelissa (signum ViO:Ba1.1), mutta puhtaaksikirjoitetussa matrikkelissa (signum ViO:Ba1.2) sukunimenä virheellisesti Münster.›. Todistus ordinaation hakemista varten saamaansa kutsua noudattaen registratuurassa 31.3.1767 Witnesbörd för Studenten af Wiborgska Landskapet Jacob Bernhard Munster.

— Kaprion kirkkoherra Inkerissä 1771.

† Kapriossa 1780.

Pso: 1773 Maria Sofia Hoppius.

view all

Jakob Berndt Munster's Timeline