Mille Audensdatter Veidholmen

Is your surname Veidholmen?

Research the Veidholmen family

Mille Audensdatter Veidholmen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Related Projects

Mille Audensdatter Veidholmen (Aspa)

Norwegian: Mille Audensdatter
Also Known As: "Milde Oudensd. Veien Veidholmen"
Birthdate:
Birthplace: Aspa, Tingvoll, Møre og Romsdal, Norway
Death: circa January 07, 1660 (72-80)
Hemne, Sør-Trøndelag, Norway
Place of Burial: Sør-Trøndelag, Norway
Immediate Family:

Daughter of Audun Torsteinsen Ohr and Lisbet Eriksdatter Ohr
Wife of Michel Christensen and Melchior Jacobsøn Falch
Mother of Berit Mikkelsdotter; Auden Michelsen Michelsen; Elisabeth Michelsdatter; N.N. Michelsdatter Helgebostad; Sigrid Michelsdatter and 6 others
Sister of Torstein Audenson Aspa; Guri Audensdotter Aspa; Erik Audunson på Kvalvaag; Synnøve Audunsdotter Mumme; Ivar Audunsson Aspen and 5 others
Half sister of Trond Audunson Boksasp

Occupation: 1648, Nevnt. 1647: Eide g. Torvik, Nærø, Sunnm
Managed by: Anne Bakmand
Last Updated:

About Mille Audensdatter Veidholmen

Følger Tanja på det hun skriver under. Slo sammen profiler for Mille Audensdatter og koblet foreldre. Men jeg ser at her er det noe uryddighet med profiler som kommer igjen i flere generasjoner. Jostein Todal

Tanja Vean:

NB! I følge bla.a denne kilden:

http://www.smidths.dk/gruppe6/1361.htm

Så har vi i dette treet hoppet over ett ledd. Mille Audensdatter fra Veiholmen har her en datter som også heter Mille.

Kan noen sjekke om de eventuelt finner flere bekreftelser på dette? Det er "litt" rot i treet nå og det er muligens dette som er årsaken?

---------------------------------------------------------

Mille AUDENSDOTTER

ABT 1584 - ABT 1660

RESIDENCE: 1648, Nevnt. 1647: Eide g. Torvik, Nærø, Sunnm

BIRTH: ABT 1584, (Milde) (Trygge ?) Aspa, Tingvoll, MR

DEATH: ABT 1660, Hemne, ST

BURIAL: (først g.m. Sjur Torkjellson ?)

Father: Auden Torsteinson ASPA

Mother: Lisbet

Family 1 : Michel CHRISTENSSON

MARRIAGE: ABT 1600, (ca. 1610/1611 ?)

+Elisabeth MICHELSDOTTER

+Auden MICHELSON

+NN

Sigrid 
Sten MICHELSON 

Family 2 : Melchior Jacobsen FALCH

MARRIAGE: 25 Aug 1619, Kirkesæter, Hemne ("Skandalebryllupet")

+Michel Melchior Melchiorsen FALCH

Jacob Melchiorsen FALCH 

+NN Melchiorsdatter FALCH

+Margrethe Melchiorsdatter FALCH

Mille Melchiorsdatter FALCH 

+Gunille Melchiorsdatter FALCH

Kilde: nermo.org


http://www.nermo.org/slekt/d0034/g0000046.html#I3897

ABT 1584 - ABT 1660

   * RESIDENCE: 1648, Nevnt. 1647: Eide g. Torvik, Nærø, Sunnm
   * BIRTH: ABT 1584, (Milde) (Trygge ?) Aspa, Tingvoll, MR
   * DEATH: ABT 1660, Hemne, ST
   * BURIAL: (først g.m. Sjur Torkjellson ?) 

...

Family 2 : Melchior Jacobsen FALCH

   * MARRIAGE: 25 Aug 1619, Kirkesæter, Hemne ("Skandalebryllupet")

Mille Oudensdatter http://www.xn--wraas-sra.com/genealogy/getperson.php?personID=I234&...

   * Født omkring 1584.
     Død efter 1655.
     Datter af Audun Torsteinsson og Lisbet.
     Hendes nesteldste? kendte barn Lisbeth Michelsdatter, skal være født ca. 1600; hendes yngste? Gunhild Melchiorsdatter er født 6. jan. 1628.
     Efter sin (anden) manns død i 1639 nevnes hun stadig i lensregnskapene frem til 1655, men efter dette år bare sporadisk.32
     Melchior Jacobsøns enke underskrev på Kvalevåg i Tingvoll 28. nov. 1642 sammen med sin sønn Michel et makeskiftebrev. I 1654 var hun fadder for datteren Gunhilds barn. Hun nevnes også i 1657 [NRR. XII, s. 38].30
     Herr Melchiors enke Wesse (Wedtzøe) til herr Christopher Olsen (Røg) iflg. lensregnskapet for 1641-42. Hvorvidt herr Christopher eller hans husru var beslektet med , vides ikke.33

Father: Auden Torsteinson ASPA - Dennes slægt kan føres tilbage til de norske konger

                                                                        på nermo.org/slekt

Mother: Lisbet

Family 1 : Michel CHRISTENSSON

MARRIAGE: ABT 1600, (ca. 1610/1611 ?)

+Elisabeth MICHELSDOTTER

+Auden MICHELSON

+NN

Sigrid 
Sten MICHELSON 

Family 2 : Melchior Jacobsen FALCH

MARRIAGE: 25 Aug 1619, Kirkesæter, Hemne ("Skandalebryllupet")

+Michel Melchior Melchiorsen FALCH

Jacob Melchiorsen FALCH 

+NN Melchiorsdatter FALCH

+Margrethe Melchiorsdatter FALCH

Mille Melchiorsdatter FALCH 

+Gunille Melchiorsdatter FALCH

--------------------------------------------------------------------------------

                                                   _Erik TORSTEINSSON ________
                          _Torstein Erikson ASPA _|
                         |                        |_Sunnive Ivarsdotter ASPA _+
_Auden Torsteinson ASPA _|

| | _Jon STOKKE _______________

| |_Gudrun JONSDOTTER _____|

| |___________________________

|

|--Mille AUDENSDOTTER

|

| ___________________________

| ________________________|

| | |___________________________

|_Lisbet _________________|

                         |                         ___________________________
                         |________________________|
                                                  |___________________________

Kilde: http://www.nermo.org/slekt/d0034/g0000046.html#I3897



Mille Oudensdatter. Født omkring 1590. nevnt 1619-48.

view all 20

Mille Audensdatter Veidholmen's Timeline

1584
January 7, 1584
Aspa, Tingvoll, Møre og Romsdal, Norway
1598
1598
Hemne, Sør-Trøndelag, Norway
1600
1600
Hemne, Sor-Trondelag, Norway
1600
Hemne, Sør-Trøndelag, Norway
1605
1605
(meget usikre foreldre) Hitra, ST ? (Hemne ?)
1612
1612
Hemne, Sor-Trondelag, Norway
1615
1615
Hemne, ST ? (usikre foreldre)
1619
August 1619
Hemne, Sør-Trøndelag, Norge (Norway)