Is your surname Kaar?

Research the Kaar family

Olga Kaar's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Olga Kaar (Välbe)

Birthdate: (49)
Birthplace: Sadala küla, Laius-Tähkvere vald, Laiuse khk
Death: May 13, 1943 (49)
Karintorfstroi, Kirovi oblast, Siber (seenemürgitus)
Immediate Family:

Daughter of Aleksander Välbe and Mari Välbe
Wife of Aleksander Kaar
Mother of Andrus Pulst
Sister of Veera Parma; Jüri Välbe; Anna Paikre; Maria Brandt; Aleksander Välbe and 3 others

Managed by: Anne Kukermann
Last Updated:
view all 14

Immediate Family

About Olga Kaar

...sündis 23.11.1893 Laius-Tähkvere vallas Sadala külas kohaliku õigeusu abikooli õpetaja Aleksander Välbe ja Mari Truusmanni pere 7 -nda lapsena. Lõpetas keskooli ja töötas Tartu pärmivabrikus raamatupidajana. Abiellus 27. juulil 1929. aastal Tartus Lümandalt pärit agronoom, riigi., seltsi- ja põllumajanduselu tegelase Aleksander Kaarega, kellega oli tuttav juba I Maailmasõja päevilt Omskis, kus ta ajutiselt elas. Abielus elasid Saaremaal Lümandal, kus pidasid Paavli talu. " Olgal oli meeldiv metsosopran, väga hea muusikaline kuulmine ja erk rütmitunne. Pikemat aega oli ta end laulu alal täiendanud - laulnud ansamblites ja esinenud ka solistina nii kodumaal kui kaugel Omskis olles " (vend Jüri Välbe). Peale selle mängis veel klaverit. Ta oli töökas, heatahtlik, avara silmaringiga. valdas vene ja saksa keelt. Peale abiellumist ei töötanud, tegi kodu- ja aiatöid kodutalus. Hiljem asus tööle Lümanda Tarvitajate Ühingu raamatupidajana. Tegutses aktiivselt Lümanda Maanaisteringis, oli naiskodukaitse jaoskonna juhatuse liige. 1938. aastal sai Kotkaristi teenetemärgi. Arreteeriti 4.märtsil 1942. aastal ning küüditati koos abikaasa ja pojaga Siberisse, kust poeg hiljem kodumaale tagasi pääses.

" Tumepunane pluus, must peenvillane plisseeritud seelik, kaela ümber valge pärlikee ja randmel kuldne peene ketikesega käevõru. Värvimise kommet tal ei olnud. Vaid imepeenest siidist pluus lõhnas üsna pisut - nii natuke, et seda vaid väga lähedalt võis tunda. "

" Meid võõraspoegi vaatas sooja pilguga, tegi pai ja jagas vähjakomme ning apelsine. Kindlasti peab tal olema hea süda nagu isa ütles "

(Valdur Kaar)

view all

Olga Kaar's Timeline

1893
November 23, 1893
Laiuse khk
1932
August 12, 1932
Age 38
1943
May 13, 1943
Age 49
Karintorfstroi, Kirovi oblast, Siber