Sędziwój Leżeński h. Nałęcz

public profile

Is your surname Leżeński h. Nałęcz?

Research the Leżeński h. Nałęcz family

Sędziwój Leżeński h. Nałęcz's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Sędziwój Leżeński h. Nałęcz

Also Known As: "Sędziwój Głowacz Leżeński"
Birthdate:
Death: October 03, 1466 (42-50)
Toruń, Toruń County, Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Poland (zaraza)
Immediate Family:

Son of Jan "Głowacz" Leżeński and Katarzyna Leżeńska
Husband of Anna Gólczewska h. Prawdzic
Father of Anna; Zofia; Hieronim Leżeński h. Nałęcz; Sędziwój Leżeński h. Nałęcz; Abraham Leżeński h. Nałęcz and 1 other
Brother of Dobrogost alias Anzelm Głowacz z Pawłowic; Elżbieta; Offka and Dobrogost Anzelm z Leżenic

Managed by: Private User
Last Updated:

About Sędziwój Leżeński h. Nałęcz

Boniecki, Herbarz Polski, t. VI str. 345 (Gostomscy h. Nałęcz)

Jan, po ojcu Głowacz, był właścicielem i kilku wsi, w powiecie pyzdrskim, jako to: Krampkowa, Graboszewa i innych. W 1423 r. był kasztelanem santockim, 1429 r. marszałkiem ks. Bolesława na Czersku, a 1435 r. wojewodą mazowieckim. Córki jego: Elżbieta, za Janem Kanimirem, podkomorzym chełmskim 1464r. i Offka, oraz synowie: Dobrogost alias Anzelm i Sędziwój, późniejszy wojewoda sieradzki. Sędziwój nabył 1451 r. Pawłowice, w powiecie radomskim i na mocy działu dokonanego w tymże roku z bratem, musiał mu je oddać, bo Dobrogost alias Anzelm i jego potomstwo, pisało się odtąd z Pawłowic (Rad. Inscr. I f. 76: Inscr. i Decr. IV f. 141 i 640; VII f. 324; M. 144 f. 112)

view all

Sędziwój Leżeński h. Nałęcz's Timeline