Wilhelm Jan Broel-Plater

Is your surname Broel-Plater?

Research the Broel-Plater family

Wilhelm Jan Broel-Plater's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Wilhelm Jan Broel-Plater (of Plateliai par.)

Polish: PMD Wilhelm Jan Plater h. wł., Lithuanian: PMD Vilhelmas Jonas Broel-Pliateris
Also Known As: "only his son received count title"
Birthdate:
Death: May 17, 1769 (53-54)
Vilnius, Vilniaus pavietas, Lithuania, Polish-Lithuanian Commonwealth
Immediate Family:

Son of Jan Wilhelm Plater h. wł. and Helena Filipina Oginska
Husband of Petronela Nagurska
Father of Clara Plater; count Joseph Anthony Wilhelm Plater; Josaphata Lucia Barbara Plater; Rosalia Antonia Plater; Georg Broel-Plater and 1 other
Brother of Rozalia Albertyna Plater h. wł.

Occupation: Castrametator Ducatus Livonionsis / sędzia grodzki Inflantski / Livonijos miestų teisėjas
Managed by: Leszek Mila
Last Updated:

About Wilhelm Jan Broel-Plater

Sędzia grodzki [inf] Inflanty.

Owner of Szweksznie (bought it on 22/05/1766 from Prince Ogiński)

Apie PMD Vilhelmas Jonas Broel-Pliateris (Lietuvių)

Vilhelmas Jonas Pliateris (1715 m. – 1769 m. gegužės 17 d. Vilniuje) – grafas, kilęs iš garsios Pliaterių giminės, Šateikių dvaro savininkas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybės veikėjas.

Biografija

Lietuvos dvasinio tribunolo maršalka (pirmininkas).

Žmona Petronėlė Nagurska (Petronela Nagórska herbu Leszczyc) (1730–1790). 1766 m. gegužės 22 d. už 714 tūkst. auksinių nupirko visus Mykolas Mykolo Kazimiero Oginskio dvarus Žemaitijoje, tarp jų ir Švėkšną. Nuolat gyveno Vilniuje arba Šateikiuose, o Švėkšnoje tik apsilankydavo. Mirė, palikdamas nepilnamečius sūnus:

Antaną Juozapą Vilhelmą (1750–1832), paveldėjusį Šateikių dvarą ir su žmona Terese Abramovičiūte susilaukusį dukterų Onos Julijos (1776–1845) ir Konstancijos (1782–1874) bei sūnų Gracijono Viktoro (1777–1784), Jono Norberto (1778–1786), Filipo Nerijaus Gracijono Viktoro (1784–1838), Pranciškaus Ksavero (1786–1786) ir Vilhelmo Ignoto (1784–1838) Juozapą Konstantiną (1758–1793?), būsimąjį Abiejų Tautų Respublikos Seimo atstovą (apie palikuonis žinių nėra), Jurgį (1760–1825), paveldėjusį Švėkšną ir su žmona kunigaikštyte Karolina Giedraityte susilaukusį dukterų Brigitos (1790–1790), Onos Vicencijos (1794-?) (pirmasis vyras Eustachijus Karpis (1785–1825), antrasis – Stanislovas Pilsudskis (1790–184?), Viktorijos Rozalijos Kunigundos (1801–1853) ir sūnų Pranciškaus Stepono Juozapo (1798–1867), Stepono Emeryko (1799–1864), Aleksandro Juozapo (1800–1859), Juozapo Antano (1804–1834), Kazimiero Konstantino (1807–1866) ir Jurgio Konstantino (1810–1845)

view all

Wilhelm Jan Broel-Plater's Timeline

1715
1715
1749
1749
1750
June 13, 1750
Šateikiai, Platelių parapija, Telšiai County, Lithuania, Polish-Lithuanian Commonwealth
1751
December 15, 1751
Plateliai, Telšių apskr., Lithuania, Polish-Lithuanian Commonwealth
1754
October 3, 1754
Plateliai, Telšiai County, Lithuania, Polish-Lithuanian Commonwealth
1760
1760
1764
July 3, 1764
Plateliai, Telšiai County, Lithuania, Polish-Lithuanian Commonwealth
1769
May 17, 1769
Age 54
Vilnius, Vilniaus pavietas, Lithuania, Polish-Lithuanian Commonwealth