Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Project Tags

view all

Profiles

  • Oldrich Bures (1896 - aft.1945)
    Oldřich Bureš was born 21st February 1896 in Steinaujezd near Pilsen into a big family - he had 11 brothers and sisters....He was a passionate actor and joined a travelling theatre company (Vladykova s...
  • František Laštovička (1896 - 1945)
  • Anna Pollert (1899 - 1945)
    Death record: Born 07. 05. 1899* Last residence before deportation: Prague XII* Murdered 19. 01. 1945 BerlinCopyright: National Archives (NA), Policejní ředitelství Praha II – všeobecná spisovna (PŘ II...

Český protinacistický odboj se začal formovat bezprostředně po německé okupaci Čech a Moravy 15.3.1939 a skončil v květnu 1945.

V odboji za znovuobnovení Československé republiky svůj život položili tisíce statečných členů různých odbojových organizací.

Cílem tohoto projektu je připomenout si hrdinství, odvahu a oběti účastníků domácího protinacistického odboje a oživit jejich příběhy. A spolu s nimi si připomenout osudy obětí nacistických represí. Na popravištích vedle aktivních účastníků odboje často končili životy nejen jejich rodinných příslušníků, ale mnohdy i životy zcela nezúčastněných osob.

Jednou z nejúspěšnějších akcí protinacistického odboje byl atentát na v pořadí třetího nejvýznamnějšího představitele nacistického Německa zastupujícího říšského protektora a šefa Hlavního říšského bezpečnostního úřadu SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha.

●▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬♥▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬●

První stanné právo (28. 9. 1941 - 20. 1. 1942)

Praha - jízdárna Ruzyňských kasáren -seznam popravených

Brno - Kounicovy koleje - seznam popravených

Druhé stanné právo (27. 5. 1942 - 3. 7. 1942)

Praha - Kobyliská střelnice - seznam popravených

Brno - Kounicovy koleje - seznam popravených

Lidice - seznam popravených

Pardubice Zámeček - seznam popravených

Kladno Krnčí - seznam popravených

Tábor Žižkova kasárna - seznam popravených

  • Adam František (23.12.1881-26.6.1942)
  • Anděl Josef (5.7.1880-10.6.1942)
  • Babka Emil (26.6.1907-2.7.1942)
  • Bambule Karel (5.10.1898-26.6.1942)
  • Bárta Václav (20.7.1910-3.7.1942)
  • Bedrna František (13.1.1907-3.7.1942)
  • Benda Jaroslav (19.2.1913-2.7.1942)
  • Bendová Božena (15.12.1917-2.7.1942)
  • Beránek Josef (22.5.1897-5.6.1942)
  • Berka František (7.1.1906-3.6.1942)
  • Bíca Jan (24.10.1917-3.7.1942)
  • JUDr. Blecha Alois (21.3.1896-10.6.1942)
  • Blecha Hugo (5.2.1895-10.6.1942)
  • Bürger Václav (17.7.1906-3.7.1942)
  • Cílek Jan (21.7.1910-16.6.1942)
  • Čech Stanislav (31.3.1898-11.6.1942)
  • JUDr. Černý Zdeněk (16.2.1885-23.6.1942)
  • Červenka Antonín (16.8.1894-3.6.1942)
  • Červenka Václav (1.5.1897-16.6.1942)
  • Činátl František (15.3.1905-2.7.1942)
  • Dajčl Jan (12.9.1890 -5.6.1942)
  • Dostál Jiří (9.4.1890-3.6.1942)
  • JUDr. Dvorský Josef (8.11.1910-16.6.1942)
  • Erhart Vojtěch (12.2.1897-3.7.1942)
  • Erla Bohumír (8.11.1901-14.6.1942)
  • Erlová Melanie  (12.7.1904 -14.6.1942)
  • Farka Josef (2.8.1887-1.7.1942)
  • Fišer Alois (17.6.1921-3.7.1942)
  • Frojda František (26.7.1903-3.7.1942)
  • Frojda Tomáš (17.7.1869-3.7.1942)
  • Fuksa Antonín (17.11.1882-29.6.1942)
  • Fulín František (25.5.1898-29.6.1942)
  • Hájek Jindřich (15.3.1895-29.6.1942)
  • Hák Václav (15.9.1900-11.6.1942)
  • MUDr. Háková Anna (27.4.1909-11.6.1942)
  • JUDr. Halík Václav (6.9.1905-10.6.1942)
  • Hamerle Václav (23.6.1876 -21.6.1942)
  • Hejtmánek Ludvík (9.9.1918-14.6.1942)
  • Homér Jaroslav (27.3.1890-18.6.1942)
  • Honzák Bohumil (26.10.1880-5.6.1942)
  • MUDr. Hrdlička Jaroslav (27.4.1895-28.6.1942)
  • Dr. Huspeka Vlastimil (19.8.1900-29.6.1942)
  • Dr. Ing. Chochola Karel (30.9.1893-5.6.1942)
  • Jahn Hyacint (16.8.1893-26.6.1942)
  • Jandera Alois (6.2.1907-29.6.1942)
  • Janko Jindřich (11.2.1887-22.6.1942)
  • Jílek Karel (15.1.1911-2.7.1942)
  • Jílek Rudolf (30.3.1913-2.7.1942)
  • Jílková Anna (11.12.1907-2.7.1942)
  • Kafka Jaroslav (13.10.1878-10.6.1942)
  • Kalma Bohumil (12 .10.1907-2.7.1942)
  • Karpe Josef (14.12.1889-29.6.1942)
  • Kazda Josef (31.5.1903-29.6.1942)
  • Kazdová Marie  (13.4.1907 -14.6.1942)
  • Dr. Ing. Keller Jindřich (6.9.1887-23.6.1942)
  • Kneissel František (30.3.1913 -21.6.1942)
  • Kodádek Josef (26.2.1896-29.6.1942)
  • Kodádková Antonie (27.5.1899-29.6.1942)
  • Kolmann Jan (23.3.1911-29.6.1942)
  • Königsmark Hubert (3.11.1917-3.6.1942)
  • Konvička Karel (2.11.1907-2.7.1942)
  • Ing. Kopecký Cyril (16.12.1900-28.6.1942)
  • Kord Augustin (17.10.1878-22.6.1942)
  • Kordová Marie (27.11.1879-22.6.1942)
  • Kozlík Bohumil (5.2.1904-2.7.1942)
  • Kramář Josef (25.3.1899-3.7.1942)
  • Krampera Jan (27.8.1900-3.6.1942)
  • Krausman Antonín (13.6.1896-18.6.1942)
  • Krausová Marie (2.4.1913-2.7.1942)
  • MUDr. Krbec Josef (7.9.1897-11.6.1942)
  • Krbecová Petronila (5.8.1908-11.6.1942)
  • Kuba Vincenc (20.12.1900-23.6.1942)
  • Kubeš Josef (6.8.1901-2.7.1942)
  • Kučera Karel (9.10.1894-11.6.1942)
  • Kukačka Jan (5.8.1901-3.7.1942)
  • Kůrka Alois (11.12.1901-29.6.1942)
  • Kyzlík František (1.10.1899-21.6.1942)
  • Lamač Václav (7.12.1904-14.6.1942)
  • Listopad Konrád (23.11.1900-16.6.1942)
  • PhDr. Lukeš Josef (7.3.1893  -21.6.1942)
  • Ing. Machovec František (3.9.1892-1.7.1942)
  • Marek František (4.10.1914-2.7.1942)
  • Mazač Antonín (22.4.1900-16.6.1942)
  • Michálek Jan (3.7.1863-22.6.1942)
  • JUDr. Michálek Jaroslav  (2.7.1904 -21.6.1942)
  • Mladý Antonín (27.2.1888-3.7.1942)
  • Mráz František (20.12.1889-2.7.1942)
  • Navrátil Jan  (11.1.1897 -14.6.1942)
  • Navrátilová Bohumila  (4.12.1903 -14.6.1942)
  • Nedělka Jan  (3.12.1896 -14.6.1942)
  • Němec Josef (27.3.1890-18.6.1942)
  • Neudik Karel (7.5.1897-3.6.1942)
  • Novák Jan (6.1.1908-3.7.1942)
  • Novák Jaroslav (2.3.1893-10.6.1942)
  • Novotný František (16.10.1873-22.6.1942)
  • Novotný Vratislav (1.5.1902-3.7.1942)
  • Ondrejková Kristýna (13.9.1919-28.6.1942)
  • Otava Václav (22.9.1883-29.6.1942)
  • Otruba Miloš (13.6.1922-8.6.1942)
  • Pán Jan (16.9.1889-29.6.1942)
  • Patočka Theodor (9.7.1877-21.6.1942)
  • Pfléger Karel (28.12.1894-5.6.1942)
  • Pietron Bedřich (4.3.1890-16.6.1942)
  • Ploc Vojtěch (11.4.1893-1.7.1942)
  • Poláček Ladislav (3.5.1907-29.6.1942)
  • Polák Rudolf (16.2.1888-29.6.1942)
  • Procházka Karel (29.10.1913-29.6.1942)
  • Ing. Prokůpek Jaroslav (7.8.1899-1.7.1942)
  • Randa František (1.2.1890-22.6.1942)
  • Rödl Bernard (19.8.1900-15.6.1942)
  • Rosenfelder Josef (10.3.1895-2.7.1942)
  • Rosol Emanuel (7.12.1876-29.6.1942)
  • Ryba Antonín (5.1.1882-2.7.1942)
  • Rybák Jaroslav (4.5.1917-5.6.1942)
  • MVDr. Rys Hanuš (7.9.1889-23.6.1942)
  • Rytíř Karel (30.11.1919-3.7.1942)
  • Dr. Sazyma Jan (12.7.1888-16.6.1942)
  • Sedlák Václav (19.10.1900-8.6.1942)
  • Semrád Jan (19.4.1886-14.6.1942)
  • MUDr. Schiller Antonín (27.8.1882-16.6.1942)
  • Schlesingerová Marta (5.11.1910-11.6.1942)
  • Schling Ludvík (5.9.1887-29.6.1942)
  • Somárová Marie (18.8.1896-10.6.1942)
  • Spěváková Božena (22.12.1917-28.6.1942)
  • Steindler Josef (6.6.1891-1.7.1942)
  • Dr. Stejskal Josef (3.3.1897-16.6.1942)
  • Stočes Antonín (6.2.1925-29.6.1942)
  • Stočes Vojtěch (28.11.1884-29.6.1942)
  • Straka Ervín (6.4.1900-11.6.1942)
  • Svoboda Jan (14.5.1888-3.7.1942)
  • Šabata Josef (23.5.1887-22.6.1942)
  • Šemberová Marie (23.5.1899-29.6.1942)
  • Šimeček Josef (22.8.1890-29.6.1942)
  • Štván Ondřej (18.3.1883-29.6.1942)
  • Švec František (31.3.1882-1.7.1942)
  • Trnka Josef (3.11.1888-1.7.1942)
  • MUDr. Tůma František (7.8.1892-1.7.1942)
  • Tupá Marie (25.1.1912-29.6.1942)
  • Tupý Viktor (10.9.1907-29.6.1942)
  • Tutter Václav (19.9.1880-2.7.1942)
  • JUDr. Veger Josef (9.2.1900-11.6.1942)
  • Vegerová Blanka (9.5.1910-11.6.1942)
  • Velinský Arnošt (26.7.1889-11.6.1942)
  • Velíšek František (1.4.1877 -21.6.1942)
  • Verner Josef (17.10.1895-3.7.1942)
  • Veselá Aloisie (29.11.1900 -5.6.1942)
  • Veselá Antonie (13.9.1906 -5.6.1942)
  • Veselý Vojtěch (11.4.1903-5.6.1942)
  • Vlasák Josef (27.2.1888-29.6.1942)
  • Vobořil Václav (2.4.1904-22.6.1942)
  • Vopršálek Karel (16.9.1895-3.7.1942)
  • MUDr. Weisskopf Géza (10.10.1906-29.6.1942)
  • Zámrský František (29.11.1908-18.6.1942)
  • Závora Josef (30.9.1897-22.6.1942)
  • Závorová Antonie (10.1.1886-22.6.1942)
  • Dr. Zikmund Svatomír (9.12.1898-28.6.1942)

Plzeň Lobzy - seznam popravených

Vejprnice - seznam popravených

Luby u Klatov - seznam popravených

1.července 1942

  • Viktora Josef (1899 -1942)
  • Viktorová Božena (1898 -1942)
  • Viktorová Marie (1923 -1942)
  • Viktora Jiří (1926 -1942)
  • Lukešová Marie (1883 -1942)
  • Lukeš Jaroslav (1917 -1942)
  • Doubek Jan (1880 -1942)
  • Doubková Marie (1881 -1942)
  • Doubek Alois (1918 -1942)
  • Doubek Václav (1906 -1942)
  • Hüblbauer Karel (1907 -1942)
  • Hüblbauerová Marie (1911 -1942)

2.července 1942

  • Hanžla Vojtěch (1900 -1942)
  • Kubec František (1890 -1942)
  • Hrubec Jaroslav (1912 -1942)
  • Hrubec František (1896 -1942)
  • Hrubcová Cecilie (1889 -1942)
  • Krzák Severin (1882 -1942)
  • Krzáková Antonie (1887 -1942)
  • Krzáková Jiřina (1921 -1942)
  • Krzáková Zdeňka (1924 -1942)
  • Rybáková Tereza, Roz. Krzáková (1889 -1942)
  • Rypáček Jan (1898 -1942)
  • Kazimour Karel (1889 -1942)

3.července 1942

  • Šprasl Václav (1889 -1942)
  • Šteflíčková Marie (1903 -1942)

Brandenburg 19.2.1945