Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Tallinna Kalamaja kalmistu

« Back to Projects Dashboard

view all

Profiles

 • August Sinka (1886 - 1936)
  TLA.1359.2.58 TLA.1359.2.63 Tallinna aadressleht Surm
 • Miralda-Johanna Tamm (1909 - 1941)
  Sünd vkj 10. mail 1909. TLA.1463.1.12 Surm ja matus
 • Aleksander-Konstantin Jalaka ← Lemberg (1886 - 1940)
  PR Tallinna Kaarli 1915 Abielu ALEKSANDER-KONSTANTIN, ELVINE-VILHELMINE LEMBERG perekonnanime muutmine JALAKA 08.04.1935-11.01.1936. ERA.5201.2.20528 Surm ja matus. elk.143.0.34
 • Tiina Kasepuu (1861 - 1941)
  Sünd vkj 1. juulil 1861 Surm ja matus
 • Eleonore Luht (1896 - 1941)
  PR: Saaga TLA.1359.2.60:47?171,1261,1087,381,0 Surm

Olete teretulnud kõik need kes soovivad oma lähedased seoses selle rahupaigaga ära märkida ja projekti lisada.

Projekt "Tallinna Kalamaja kalmistu" koondab neid, kes on aegade jooksul seal oma rahu leidnud.

Kalamaja kalmistu oli kalmistu Tallinnas Kalamaja linnaosas. Esimesed kirjalikud andmed kalmistust pärinevad aastast 1561, mil sinna maeti 2000 Rootsi sõjaväelast. Aastal 1730 pöördusid eesti ja rootsi kogudused linnavõimude poole palvega ehitada Kalamaja kalmistu ümber plankaed ja seada üles kellad. Aastal 1780 rajati P. Duborgh rahastamisel kalmistu väravatorn, mis on säilinud tänapäevani. 18. sajandil oli Kalamaja kalmistu Pühavaimu ja Rootsi-Mihkli koguduste matmispaigaks. 19. sajandil laiendati kalmistut korduvalt. 1950.aastal alguses kalmistu suleti. 1962. aastal tuli ajaloolase Robert Nermani teatel korraldus puhastada Kalamaja kalmistu pargiks, sellega alustas ülesande saanud tehas "Volta" 1964. aastal. Otsus tuli ilmselt kuskilt kõrgemalt, muidu ei oleks enne kalmistu sulgemist sinna veel maetud. Muinsuskaitseliikumise algatusel hakati kalmistut taastama mälestusparginekropolina ja aastast 1993 on see pargina looduskaitse all. Seal kasvavad kõrged põlispuud, on jalgteed ja muinsuskaitse all olev kellatorn. 2008. aasta kevadel pöördus Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš kirjalikult Kalamaja elanike poole, et leida toetust pargi ümberehitamiseks, plaanitud summa oli 20 miljonit krooni. Elanike vastuseisu tõttu kohendati projekt endisele kalmistule sobivamaks ja ka kulutatav summa muutus tagasihoidlikumaks. Kalmistupark valmis suvel 2009 ja sai uueks nimeks Tallinna Kalamaja Kalmistupark. Rekonstrueeritud Kalamaja kalmistupargi pindala on 6,7 ha. Park on avatud iga päev kella 6-23, öösel on pargi väravad suletud.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projektiga liituda on võimalik nupu "Tegevused" alt valides "Liitu projektiga" Selle peale saadetakse projekti koostööpartneritele Teie taotlus, mille rahuldamisel liitute projektiga. Isikute projekti lisamiseks ja selles osalemiseks peab isiku profiil/isikukirje olema ja püsima avalikuna. Avalikuks on profiili/isikukirjet võimalik muuta võttes profiilil/isikukirjel olles "Muuda selle isiku andmeid" (puu vaates "muuda") ja lisades linnukese "Selle isiku andmed on avalikud" ette ning salvestama valiku. Kui see võimalus puudub, ei ole Teil õigust profiili/isikukirjet avalikuks muuta ja tuleb liituda kas profiili/isikukirje haldaja pererühmaga või taotleda lisada soovitavale profiilile haldus.

Selleks, et lisada isikuid projekti on vajalik minna lisatava isiku profiilile/isikukirjele ja kasutades nuppu "Tegevused" lisada isik projekti. NB! Kui isikukirje/profiil ei ole avalikuks tehtud puudub ka menüürida, mis lubaks isikut projekti lisada. Olles liitunud projektiga ja kasutades seal nuppu "Tegevused" on võimalik kutsuda projekti ka koostööpartnereid.

Kalmistuga seotud foto projektis osalemiseks tuleb ka see projekti lisada lisaks projektis osalevale profiilile/isikukirjele endale. Vastasel korral ei ole see täieõiguslikult nähtav koos oma võimalike lisaandmetega. Fotosid on võimalik projekti lisada ka eraldi, profiilist/isikukirjest sõltumata.

Samuti on võimalik projektist lahkuda. Selleks tuleb samuti kasutada projektis olevat "Tegevused" nuppu ja sealt vajudes "Lahku projektist" menüüriba.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sticker_new_right.gif Kui Teil on pakkuda märksõnasid, mis aitaksid paremini seda rahupaika Geni otsinguga leida ja iseloomustada või sooviksite, et sama piirkonna kalmistud oleks kohe sellest projektist leitavad võib need vabalt ise lisada ja teised kalmistuprojektid selle projektiga ära siduda.