Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1021-1050 of 2971 posts

Anne Kukermann on ka oma kirjakast ja ta ootab sinna arvamusi ja nõuandeid selle kohta, mis valesti või hästi!
Konfliktsete andmete korral kasutan loogikat või vaatan Saagast.
Kannatust veel natuke, varsti saab kõik mestitud ....ja õnneks on kannete juurdetegemine piiratud :)

Mina kui mittePRO enam mestida ei saa, seega aktsepteerin Jaagu ja teiste temasuguste tegevust ja olen neile tänulik :)
Samas tean, et minu hallatud isikutel on enamasti kontrollitud korrektsed andmed, sünniaastad, kuud jne. Samadel isikutel kellegi teise sisestatuna võivad sünniaastad-kuupäevad erineda. Saaremaal on probleeme eesnimedega - inimene on kantud Genisse õigeusu ristinimega, sama inimene kellegi teise poolt jälle tegeliku nimega. Mittesugulasest mestija ei tarvitse kõiki neid nüansse tunda ja kui andmete kallale juhtub sattuma mõni aktiivne loll, siis on kuri karjas. Ega ma tegelikult muretse, puu kasvab ilma minu sorkimisetagi, küll kunagi keegi jälle ära parandab :)

Jaak Tulp
08.12.2009 alates oled teinud 65 924 muudatust Genis.
23.11.-29.11. on tehtud 6577 muudatust - kõik pole küll mestimised aga enamik on.

Lauri Kreen Aitäh statistika eest! Mida ma ütleks selle teise PRO puusse tungimise kohta iseenda profiiliga. Miks mitte teha abilist ja opereerida iseenda profiiliga? Väike lisaboonus on peregrupid, mis on seotud iseenda kontoga. Tänu sellele suutsin siseneda isoleeritud puusse ja selle ära liita, abilisega ei saanud. Alati ei suuda valida õiget kohta kus kellelegi ette ei jää ehk suhteliselt tagaplaanile jääda. Mõni topeltprofiil, mis on puukonflikti taga võib üsna mitmel juhul kümnest olla kellegi PRO lähedane inimene, aga kuna selle haldaja on mitteaktiivne kasutaja ja ei ole see "lähedane PRO" ja sellel "lähedasel PRO-l" ei ole selle mitteaktiivse kasutajaga peregruppi, siis miks ma ei tohi selle mitteaktiivse kasutaja profiile ära liita? Kuidas muidu seletada fakti, et "lähedane PRO" ei ole oma esimese ringi sugulase topeltprofiile alates selle aasta maikuust seisma jäänud mestimisi ära liitnud...

Puukonflikte lahendades pole mul aimugi esialgu kes on parasjagu selle teise ootel poole läheduses aktiivne kasutaja, kellele ma pean aru andma ja kelle õuele ma parasjagu satun "teekonna" järgi sammudes. Piltlikult öeldes lähed teise inimese ajaauku lappima ja satutakse peale, et olen hoopis aia lõhkuja. No ma ei seleta rohkem, lihtsalt tahtsin veidi südamelt ära rääkida...

Ivo, Anne ja ka teised PRO-d ja kuraatorid. Ei ole küll väga minu asi õpetada teisi tööd tegema, aga palun pöörake tähelepanu piirkonna konfliktsetele andmetele, mis on kaua seisma jäänud. Kui juba antud piirkonnas, siis vaevalt, et keegi nende vastu huvi tunneb või saab midagi teha, seega oleks kena need ära lahendada loogika järgi. Aitäh tähelepanu eest! :)

Vabandust Anne. Te läksite teise PRO kirjesse, kes on oma kandeid alati väga täpselt teinud ja jälgib pidevalt Genis toimuvat. Ta ei ole ainult eesmärgiks võtnud 10 tuhandeid kandeid teha. Miks Te arvate, et ta oma hallatavate kirjetega enam hakkama ei saa. Teiega suhelda saab ikka ainult avalikult. Kui Teil ennast avalikustada ei kõlba, siis ei kõlba Teil ka teiste kirjete kallal toimetada.

Lauri Kreen ja Jaak Tulp
Huvitav, mida peaks järeldama siin ( http://www.geni.com/worldfamilytree ) toodud numbritest?
Lõpuleviidud mestimisi: Eile: 1,899 Viimased 7 päeva: 13,249
Kas Jaak on teinud pooled kogu maailma mestimistest?

Tiina Männik kes on siis see PRO kelle privaatsust ma rikkusin? Miks ta ise minuga ei räägi? Ma pole ennast peitnud ja vastan kirjadele kohe kui märkan.
Jaak kirjutas siin pika jutu mestimisest - lugege läbi!
Arne Pajula see number 13,249 on meil Jaaguga kahepeale, no ma ei tea miks ülejäänud ei tee midagi :)

Sander Sulg jutt on õige
Puuparandajad - kui te vanade muhulaste, saarlaste, hiidlaste, läänemaalaste (ja osaliselt ka pärnumaalaste) puudesse satute siis teadke, et jah läbi paari viimase sajandi on seal tõesti väga paljud õigeusku läinud, seal sündinud või ka sinna usku jäänud kahenimelised ehk siis tüüpvorming eesnime lahtris on:
Ristinimi / Tarbenimi
Näited: Akilina / Liina; Timofei / Timmu; Mihail / Mihkel; Elena / Leena; Aleksei / Seiu; jne. jne.
Ärge siis seal nimede hulgas puhastustööd tegema hakake vaid jätke ikka mõlemad nimed alles.
NB! See õigeusu ristinimi on nn vanas transliteratsioonis ja seda tänapäevasesse vene-eesti transkriptsiooni üle tuua pole õige ehk jääb: Elena, mitte Jelena; Mihail, mitte Mihhail jne.

Arne Pajula Ma tõin ju välja KÕIK Jaagu muudatused viimase 7 päeva jooksul. Arvan et mestimisi on neist ca 1/3 ülejäänud on: ühendas, nimetas, muutis, lisas, kustutas, lahendas, taastas jne.
P.S. Mina ei tea mis ühikutes on need mestimiste arvud seal lehel. Neid tundub pisut vähe olevat.

Jaak Tulp See pererühma boonus jääb sul ka koos abilisega toimima.
Abiline olgu alati pererühmas ja koostööpartner. Ajal mil abiline on kellegi vend või lell avad ka oma kontos selle haldaja puu ja/või loetelu ja teed ära need mestimised/kokkulangevused mis pereühma puudusel abilisele kättesaamatud. Proovi ja katseta.
Vanade Geni tegijate kindel seisukoht on, et oma kontoga ja puuga (neid kuhugile ühendades või kellegagi mestides) riskida kunagi ei tasu.
P.S. Kui ikka keegi sinu peale ametliku kaebuse teeb pannakse GENI CS poolt su konto lihtsalt kinni (neid oskaks siin juba terve rea loetleda), ühe abilise "hävimine" pole aga väga suur probleem.

OK! Sain aru. Eks ma siis taastan oma Geni Sanitari. Kui siis keegi jälle ei tule ütlema nagu Annele öeldi.

Lugupeerud "aktiivsed"PROd! See siin ei ole enam meie ühine sugupuu, vaid teie tegevuse ja maitse sugupuu. Ma olen üsna väheste oskustega, algaja Genis toimetaja, aga ma olen algusest peale leidnud minust targemad, oskajamad koostööpartnerid, kes mind on aidanud, õpetanud ja ka vajalikud liitmised ära teinud. Me oleme seda teinud koos, mõlemad pooled on rangelt kontrollinud, mida nad teevad ja vastastiku täiendanud. Võimalusel oleme ka vastastikku informatsiooni vahetanud, kui keegi midagi konkreetsemalt teab liidetavate isikute kohta. Oleme vastastikku soovitanud lugeda raamatuid, kus me teame, et on midagi kirjutatud konkreetse paikkonna, sealsete inimeste ja olude kohta. Minu lisatud kirjed on kõik varustatud viidetega ja enamasti rohkem kui ühega.Sellise normaalse sugupuu uurimise ja otsimise käigus on minu pererühmas praegu ligi 5000 isikut, aga see ei ole olnud mingi eesmärk.
See, mis praegu toimub, see on mingi paroodia. Kellel on vaja selliseid liitmisi. Laske need seisma jäänud puud seisavad, kuni inimesed saavad jälle nendega tegeleda. Sugupuu koostamine ei saa olla mingi ralli. Minu meelest ei ole see küll mingi auasi, kui saadakse raporteerida, et nädalaga on "stahhaanovlikult"liidetud üle 10000 kirje. Ja kes on neile liitjatele sellise õiguse andnud. Kui minul on oma puus, õieti minu suguvõsa liikmetele kuuluvas puus, vaja teha liitmisi, leian ma PRO (õieti leiame koos), kes saab aidata ja kui ei leia, siis ootan, millal ma seda teha saan.
Ja PROde-stahhaanovlaste rõõmustamine, et varsti saab selle raske liitmise tööga ühele poole, ega nüüd kirjeid ka enam juurde ei tule, on kohatu (lugege palun siit eelnevaid postitusi).

Eks ole elu üldse konarlik. Aga jah, mind häirivad need, kes vist oma nime ka ei taha või julge teada. Samuti häirivad olukorrad, kus asi on ilmselgelt valesti, aga haldaja on info salastanud ja ei reageeri mitte millegagi sinu soovile-ettepanekule. Ühesõnaga, GENI elab OMA elu. Edu meile! Ostke PRO ja siis läheb mitmelgi elu paremaks. Vähemalt nii arvatakse. Ah jah, privaatsus häirib mind kõige rohkem. Edu ka selle jama ületamisel. Sest nime võiks ju teised ka teada, kui sa ilma oled sündinud. Eks ole mister ja missis X-id.

eh.... probleem ongi tihti selles, et keegi jääb miskit raamatut lugema, samal ajal teised üritavad puud edasi kasvatada....
...nothing personal... :)

Tiina Männik, küsimus on selles, et ei tea, kes on aktiivne ja kes mitte. Reaalsus on see, et suur osa kasutajatest on mitteaktiivsed ja puukonfliktid tuleb puust ära saada. Seega tuleb see õigus liita endale võtta lihtsalt.

Kusjuures näpukaid ja vigu juhtub kõigil ja vaevalt et tahtlikult :)
nii nagu ma hetkeski ei arva, et Tiina kirja alguses olev trükiviga oleks tahtlik või et ma seda pahaks paneks - lihtsalt juhtub :) :)

Kas keegi saab aidata.
Leidsin nimelt Genist ülesse oma vanaisa venna Hans Tomson (Toomesoo)
Suguvõsa, aga kuna hetkel Pro staatust osta ei jõua (vana tariifi
järgi oleksin juba ostnud, aga nemad otsustasid vahepeal hinda tõsta,
ja see hind käib mul hetkl ülejõu), siis palun Teie abi.
Kui panete otsingusse Tomson (Teie saate vist panna ka Hans Tomson)
tulevad nad kõik välja 74 leheküljel.
Hans Tomson (Husband of Marta Ado t. Tomson
Father of Uno Toomesoo; Heino Toomesoo ja Aino Pruuli
Brother of Anton Tomson) on minu isast Hans Tomsonist 3 sammu tagasi,
Tema isa Hans Tomson on minu isast Hans Tomsonist 6 sammu edasi. Hans Tomson/Toomesoo
on omakorda temast 4 sammu edasi.
Äkki saad midagi ära teha?
Ette tänades

Kui on veel neid, kes ei tea, siis siin üks andmebaas, kust ühel hetkel võib saada päris hea ülevaate viimase u 100 aasta jooksul maetute kohta erinevates surnuaedades Eestis.

http://www.kalmistud.ee/Kalmistute-koduleht

Siit võib saada hea vihje, kes kuhu on liikunud+ sünni-, surmaajad ja võimalikud pereliikmed.

Vabandan kirjavea pärast.
Olen kindel, et ühegi kasutaja puus ei saa olla mitukümmend tuhat konflikti. Ja kui nad on, mis siis. Olen ise oodanud mitmeid liitmisi rohkem kui pool aastat. Kui see teine inimene ei ole sellest liitmisest mingil põhjusel huvitatud või ei saa seda teha, siis olgu tal see õigus.

Tiina :) Meil on puus väga palju inimesi, kes on esimese hooga sisestanud 20-200 isikut ja siis loobunud, unustanud parooli, kaotanud huvi - või mis veel keerulisem - lahkunud teise internetti ja jäänud siia genisse.

Kui selle käigus on mõni neist profiilidest-okstest ühendatud, siis pole midagi parata. Ta kas jääb puud risustama (halb), tuleks puu küljest maha raiuda (samuti halb) või siis ära ühendada (ka halb?). Ka on paljudel endil nii ühendamine kui ühenduste kinnitamine praeguses maailmas võimatu, kui nad just masma ei taha hakata.

Seepärast on sageli parim valida vähem halvem ja selgelt paralleelharud ühendada.

Puuharud, mis on suurest puust isoleeritud - neid ei saa ilma haldaja tahteta ühendada aj need jäävad ilusti puutumata, aga harud, mis kord on ühendatud - need tuleks korrektsuse mõttes ühendada lõpuni.

Ühendamise käigus ei lähe infot kaduma. KUi keegi valibki vale nimekuju, siis põhimõtteliselt on see korrigeeritav-taastatav. Ka jäävad alles kõik lisamärkused ja pildid (kui keegi neid just ei kustuta).

Seega on duplikaatide osas ALATI parem ühendamine vastupidiselt kustutamisele.

Ja segaduste vältimiseks ühendamine vastupidiselt ripakile jätmisele.

Ikka ja alati - oma isoleeritud ja ainult oma puud saab pidada paljudes teistes keskkondades ja programmidega. Geni on just selle jaoks, et pidada sellist ühist korrektset puud.

Loomulikult tuleb sellise koostöö käigus ette konflikte, arusaamatusi, valestimõistmisi jne. Aga inimeste vahel on kõik need võimalik kokku leppida ja ära rääkida.

Tervitades ja ikka rõõmsameelne aktiivne-PRO - Henn

Henn Sarv Jaak Tulp Anne Kukermann Lauri Kreen
Igasugu abimeeste kasutamine on põhimõtteliselt asjalikum, kui isikliku puuga riskimine, kuid nagu ikka on asjal kaks külge.
Jaak oli siin vahepeal ka minu puus mingi vanaonu, aga kuna olen siin varem nende mestimistega aktiivne olnud, sain selgelt aru, mis toimus.
Vähem vilunud ja harvem Genis käival inimesel tekitab see mõistagi ehmatuse.
Äkki oleks mõistlik kokku leppida alljärgnevas:
1. Abimehe isikukirje on alati avalik
2. Seal on kirjas isiku tegelik nimi, tema tegeliku isikukirje link ja seletus, mille jaoks antud tegelane on loodud
3. Kuna mestimiste tagasivõtmine on ikka veel võimatu, mõtleb Abimees 10 korda ja siis mestib

1. ON
2. Hää mõte täiendan, haldaja nimest näha hetkel minu nimi
3. Reeglina teen (2 korda olen vist eksinud ja siis KOHE koos haldajaga parandanud)
4. Pahandusi pole olnud

Henn

Lugupeetud Iida Tõnisson!
Arvan, et meil on mõnikord tõesti kasulik lugema jääda. Milleks on meile 10000 sugulast kui me ühestki mitte midagi ei tea ja teada ei tahagi. Genis olemine ei ole kohustuslik ja siin olemisega ei peaks nii kiire olema, et teistest üle sõita.

Kui keegi hea inimenene mestib minu hallatavate/jälgitavate/lisatud iskute topeltprofiilide, siis võib lahkesti jätta vastuolud "lihtsalt sisetunde järgi" lahendamata, vaatan need aeg-ajalt nagunii üle ja "vastuolud andmetes"-st on neid palju lihtsam leida, kui vaadata ükshaaval üle koostööpartnerite tehtud muudatused, kas seal mõni minuga seotus nimi ka esineb. Teen seda praegugi aeg-ajalt, aga mitte igapäevaselt nagu varem.

Lugupeetud Geni kohalikud"JUHID"!
Selle asemel, et püüda leida võimalus taastada olukord, et inimesed saaksid ise oma sugupuuga tegeleda, olete teinud SAALOMONLIKU otsuse ja muutnud Geni HÄKERDAMISE kohaks ja soodustate seda.
Ärge seda sõnumit kustutage, sest see võimalus teil ju on.

Au ja kiitus kuraatoritele, kes mõtlesid välja isoleeritud puu.
Koolis õppeprogrammis oli ettenähtud sugupuu koostamine. Lapsed täitsid kooliülesande, mõni tarkpea muutis isegi sisestatu privaatseks.
Korrastamist jätkub. Kuidas ikkagi selgitada sugupuu koostamise tähtsusest piiratud mõtlemisvõimetega haldajatele: nokitsegu oma köögis "lähedastega" ja ärgu alavääritagu teiste tööd. Teadke, et kes midagi ei tee, sellel ei saagi halba juhtuda.
Olgem mõistvam ja koostöö laabugu!

ei väsi kordamast, et oma olemuselt on Geni avalik ruum milles viibijatel on erinevaid õigusi. kuidas neid õigusi kasutatakse on eri teema.
selles avalikus ruumis on mõned nurgad kardinaga eraldatud intiimsemate toimingute läbiviimiseks.
see, kes tahab nüüd sellist ruumi mis käib kindlalt lukus, ei leia seda Geni alalt ja PEAB leidma teise keskkonna.... ruudulise vihiku ntx.... :)

Kallid Genilased!
On teatud tõde, et ükski sugupuu ei saa olla ühe inimese oma. Olen olnud rõõmus iga uue sideme ja haru üle. Olen rõõmuga koostööd teinud kõigiga,kes seda sugupuud arendavad ja laiendavad. Teen seda koostööd rõõmuga edasi. Minu sisestatud kirjed on suuremas enamuses olnud algusest peale avalikud. Kui mõni on kinnine, siis on see minu tähelepanematuse tõttu või algul ka oskamatusest seda tähele panna. Ma sooviksin, et sugupuu arendamine tähendaks ka praeguses olukorras koostööd ja vastastikust lugupidamist. Arvan, et see peaks olema võimalik ka avalikus ruumis.

Private User Noh põhimõtteliselt võiks ju jätta lahendamata jah, aga kes ütleb mulle, et keegi nende vastu üldse enam huvi tunneb? Kõik info jääb ju muudatuste alla alles ja saab vajadusel vaadata teisi variante ja taastada. Mõni näiteks on mulle kaevanud, et tema on tükk aega hädas osade konfliktsete andmetega kuna teine osapool ei suvatse üle vaadata ja tema ei saa midagi teha. Tiina Männik Ei ole jah ühe inimese oma, see on kõigi oma ja igaüks annab oma panuse niipalju kui see on võimalik.

Showing 1021-1050 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion