Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1171-1200 of 2971 posts

Anna siis abipalved abilistele edasi...mul küll väga palju pooleli, aga saada kirjakasti need profiilid, mida tahad liita. Kui pole isoleeritud puu, siis saab kõik hakkama.

Jaak Tulp - kas Teie olete siis mingisugune volitatud isik, kes seda tööd teeb? Kas tavalisel PRO-kliendil ei ole seda võimalust?

Küsiksin veel juurde - kas on olemas mingi võimalus Basic-kliendil oma sugupuu üle anda PRO-kliendile, kes saaks siis mõlemat hallata ja toimetada?

Silvia Kirsipuu Üle anda pole miskit vaja - oleks vaja lihtsalt jõuda selleni et igas pererühmas oleks vähemalt üks PRO.
Kui üks osapool pole PRO tuleb nn mestimiskandidaadid (mõlemad) avalikeks märkida, siis saab iga PRO mestimise lõpule viia.

Silvia Kirsipuu Ütleme, et on vaja teadmisi kuidas süsteem toimib, volitustega pole siin eriti midagi tegemist. Lihtsam viis on jah nagu Lauri seletas.

Mul on Pro õigused, aga mestimistega ma ikkagi hakkama ei saa. Kuigi mõlemad mestimiskandidaadid on avalikud, kuigi olen mõnele isegi haldaja, kuigi on minu enda lähiringkonnas-pererühmas, ikka peale oma mestimistaotluse kinnitamist lisandun nt 14. isikuks, kes arvab, et on jah üks ja seesama isik ning tuleks need kaks kirjet ühendada.
Aga ikka ei oska ega saa! Ju siis veel vähe oskusi ja kogemusi.
Jaak on vist seda ka juba seletanud mulle, aga aru ikka veel ei saa ;)

Agnes Valgiste - kui avalik on isoleeritud puus "Isikuga X. YYYY ei õnnestunud ühtegi sugulusseost leida." siis aitab PROd mestimisõigusesse vaid pererühm haldajaga (hooldajale piisab koostööst).

Viimasel ajal on ka mul probleem mestimistega - nimelt õnnestub küll kaks profiili ühendada aga ei õnnestu lahendada vanemate konflikti, näiteks:
Loviise Raudmees
http://www.geni.com/people/Marri-K%C3%A4bi/6000000015068307115

Märgin küll ära kahest paarist õiged vanemad, kuid siis Geni mõtleb hulk aega ja teatab, et meil on tekkinud probleem.

Arvan, et see on mingi tehniline ja ajutine probleem. Kas sellel on mingi lahendus või tuleb lihtsalt oodata?

Kaidi Sarv See ajutine probleem kestab juba kuu aega vähemalt.
Loviise Roodi haldajana sain vanemate vastuolu lahendada nii:
puuvaates profiilil "muuda", edasi sakile "sugulussidemed", ootad paar minutit kuni neid sidemeid laeb, siis klikkad tekkinud sinisel veateatel ja siis lõpuks saad välja valida ja eemaldada valed sugulussidemed.
Geni at it's best :)

PS Lihtsam on enne mestimist lisada puuduolev vanem, siis vastuolusid ei tekigi.

Mitte PRO-na aitab kaa kui näiteks enne mestimist kustutada üksik vanem lapse küljest ja alles siis mestida "öigete" vanematega. See on Geni -- see on elu :|
Proovisin Ivo, su öpetuse järgi lahendada
Ewa Metsar puuvaates konflikti . - ei önnestunud :( Köigepealt teatas inglise keeles "Loading Relationships..." ja peale 2 min. ootamist teatas sulaselges eesti keeles "Toimingu lõpuleviimine võtaks liiga kaua aega."

Rene, selle eestikeelse jutu taga peaks olema veel midagi (praegu peast ei mäleta) ja siis link, millelel vajutades saab sugulussidemed kätte.

Karin , ma olin hommikul vist liiga kannatamatu , ei jöudnud seda linkki ära oodata . Ja pealegi mitte PRO-na poleks ma sealt lingist eriti kaugele jöudnud :)

Private User ja Private User
Mitte PRO-d on alati saanud oma puus/haldusalas silmuseid lahti lõigata, ehk siis nii et puu katki ei lähe.
Seega kui isa vend on kogemata seatud hoopis pojaks tuleb ta ka vennaks lohistada ja alles siis saab ta "isa" küljest lahti lõigata.

Aitäh Lauri! Mul mitte-prona vaid üks lahtilõikamisvajadus oli ja tolle sain alles prona korda - muidu pakkus geni võimalust, aga linnukesed olid hallid ja ei töötanud.

Praegu aga genis mulle üks esmakordne huvitav nähtus - sisestan isiku ja isik duubeldub - on kaks venda ühe nimega äkitsi, siis sisestan esimese õe talle, ilmub puusse 1 õde, sisestan teise õe talle - puus kaks esimest õde - mõlemad nagu minu sisestatud...

Järjekordne bug, ühe inimese sisestamise asemel sisestatakse kaks. Mul tekkis esimene duubel eile, täna veel kolm.
Isegi kasulik mõnikord, ühe klikiga sisestasin lapsele mõlemad vanemad, tõsi, üks isadest tuli naiseks ümber muuta ;)

Heh, ma siis mestisin isikud, aga esimene mõte oli nagu Ivol - muudaks nime ja sugu, jääks sünnikoha kirjutamine ära :)

Private User ja Private User - kas see esineb vaid puuvaates lisades?

Mina ainult puuvaates lisangi, profiilist pole proovinud.

Tere geniprofessorid!
Ma panin oma puumestimisega võsasse. Mestisin 2 Paul Kääri,sest veel kahe õe-venna andmed klappisid, kuid edasi selgus (osa andmeid ilmus alles hiljem), et vanemate Adami ja Mari ga on segadusi. Kas on võimalik mestimist tühistada, et vältida uusi vigu?

ikka see

ega alati ei tähenda, et vale mestimine on, lihtsalt uurimisandmete lahknemine. Tuleb välja selgitada, kas on ikka samad isikud ja kas küsimus on ainult selles, et üks on valed vanemad kirja pannud või siis tuleb topeltprofiilid teha uuesti või ainult vale vanematepaar lahti lõigata.

Lauri - ikka kohe kaks eraldi profiili - klõpsasin ka profiilivaatesse venna - sel samanimeline vend oli. Mestisin. Õde enam ei vaadanud, mestisin - Private

Jaak Tulp
NB! alati on ka kolmas võimalus, valesti hargneva lüheldase jupi (nagu valed vanemad) saab segaduste vältimiseks ja ripakil isikute vähendamiseks ka alla neelata (jõuga mestida ja andmed õigeks väänata). Loomulikult eeldusel, et nende kirjed ei sisalda olulist informatsiooni.

See viimane võimalus jäägu absoluutselt viimaseks variandiks, sest iga inimene väärib kirja panemist ja olgugi, et ta on vales kohas, on see kirje korrektne ja vajalik ja mõni teine võib otsida selle inimesega kokkulangevust.

Eesti Geni aktivistide arv kasvab. Peaks olema ka rohkem organiseeritud tegevust. Näiteks iga kuu otsida kontakt vähemalt ühe perepuu haldajaga, kes on eksikombel või teadmatusest sisestanud kaugemate esivanamate profiile privaatselt, et need ümber muuta avalikuks.

Tegelikult peaks selline asi toimuma automaatselt süsteemi poolt, et näiteks inimene, kellel on 3 generatsiooni järglasi, on automaatselt avalik või siis näiteks on sünniaasta selline kus peaks olema üle 125 aasta vana, nagu on süsteemisäte ja viskab veateate, et peaks surnud olema. Siis on veel võimalus muidugi, et võtad oma peregrupi liikmed lahti ja filtreerid kõik surnud välja ja siis hakkad järjest avalikuks märkima. Seda peaks kõik saama teha mu meelest...vähemalt kui oma haldus juures.

Automatselt süsteem profiile avalikuks ei tee. Hiljuti nägin Genis privaatset, kes sündinud aastal 1901. Pole kuulnud, et eelmisel aastal see mees oleks tähistanud 110-ndat sünnipäeva, aga mine tea, sest seal puudusid andmed surma kohta.

Showing 1171-1200 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion