Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1231-1260 of 2971 posts

Tänud Olavi. Wikis ja Help-s kaevates jõudsin lõpuks samale mõistmisele. Kuid mulle oli jäänud mälestus, et "vanasti" sai mestiga lihtsamalt. Aga see mälestus võis ka ekslik olla.

See on mestimine isoleeritud puuga, mis varasemalt oli võimalik ilma isoleetud puus oleva kasutajaga peregrupis olemata siis nüüd ilma peregrupita mestida sellist puud pole võimalik isegi siis kui sellises puus on avalik profiil. Seega enam ei kehti reegel, et PRO-l on alati õigus kaht avalikku profiili mestida.

Kas keegi oskab seletada, et miks on PRO-d kasutatavatel inimestel
profiilide osad read lukus?. Samuti ei lase see lukustus vale vanema all olevat profiili lahti arutada, et saaks õige ema külge tõsta. Olen tähele pannud, et nendel profiilidel, kellel PRO märk on "muuda andmeid" küljes, neid toiminguid teha ei saa. Mis peaks siis edasi tegema?? Ka praegusel ajal on selle profiili haldaja tavakasutaja aga PRO on andmete muutmisel küljes
Ette tänades Tiia

Private User, kui Te mõtlete avaliku profiilil "muuda andmeid" juures olevat PRO märki, siis see tähendab, et PRO-d saavad mõningaid andmeid muuta (sünni-surma kuupäevad ja -kohad jms) kui Teil puudub antud profiili juures koostöö (profiili haldajatega) ja see ei kuulu teie pererühma. Kui oleks koostöö, siis saaks kõiki andmeid muuta.

Tänud! Asi lahenes haldajaks saamise palve järel

An, miks abiliste poole ei pöördu sellise asjaga? Ei ole vaja kustutada selle pärast, et haldaja ei saa mestida. Siis mestib keegi teine tema eest.

Jaak, egas ma selle pärast kustuta, ma sihukesel puhul taastaja rollis :) Ikka pöördun haldaja poole ja hõikan abiliste järgi. Sa isegi mind aidand ju :)

küsimus laiale ringile-miks kustutab mingi suvaline anne abiline+ minu puust inimesi?

Private User Kas need profiilid on äkki kasutajakontode dublikaadid?

jaak Tulp Kuidas aru saada mõistest dublikaat?olen teinud ainult ühe puu

Kulla inimene...siin Genis on üle 7 miljoni kasutaja, eestlasi nendest pakuks mitukümmendtuhat kindlasti. On väga ebatõenäoline, et keegi ei satu kirja panema täpselt neid samasid inimesi, keda sina oled kirja pannud. Kui puu liidetakse, siis tulebki kõik dublikaadid ehk sama isiku kohta käivad kirjed mestida. Juhtumisi vaatasin ka ise su puu üle ja oled isegi samasuguseid kirjeid teinud ehk sama inimese kohta mitu kirjet. Kui tegemist on kasutajakontodega, siis neid ei saa mitte keegi peale konto omaniku enda liita või siis saab tema pererühma liige, kes on PRO ja konto omanik on lubanud oma kontot muuta. Sellepärast on suht tavapärane praktika, et kasutajakonto dublikaadid mestitakse kokku ja seejärel kustutakse, mis on erand reeglile, et kõik dublikaadid mestitakse. Miks siis kustutada?
1) puu näeb välja korrektne
2) isegi kui õnnestub liita, siis kasutajakonto haldajaks ei saa mitte keegi muu peale konto omaniku enda, seega halduse küsimus kaob ära.
3) oleks mõistlik jätta kustutamata kui kasutajakontol puudub mingi oluline informatsioon nagu kuupäevad või pilt.

Jaak kirjutas: "3) oleks mõistlik jätta kustutamata kui kasutajakontol puudub mingi oluline informatsioon nagu kuupäevad või pilt."

Mõhkugi ei saanud aru, mida tähendab "oleks parem mitte kustutada kui puudub info või pilt". Muide, mina andsin vanaisa kohta info, aga mestimisel see kustutati võõra poolt. Uuesti ei hakka enam tegema, siiber.

Aivar Jänes
Jääb veidi arusaamatuks, mis kustuti. Kui keegi juhmard kustutab sinu loodud isiku, siis saab selle ühe hiireklõpsuga taastada.
Kui aga isikukirjed mestiti ja kustutati sinu sisestatud infot, siis ka selle saab tagasi. Vaid hiireklõpse on veidi rohkem vaja teha.
MIdagi uuesti teha küll vaja pole.
Jaak püüdis vaid seletada, et kui mestitakse kasutajate isikukirjeid kellegi teise loodud isikukirjega, ei ole suuremat vahet sellel, kas algatada mestimine ja riskida, et see jääb ripakile või kustutada paralleelne kirje. Pärast mestimist ei oleks endisel haldajal nii kui nii kasutaja isikukirjele haldusõigust ja põhimõtteliselt on õigem, et iga kasutaja ise otsustab, missugust infot ta enda kohta siin näha tahab.

Sorry, kirjutasin ehk tõesti segaselt. No eks igaüks ise teab, mis on oluline. Mina ei hakkaks kasutajakonto dublikaate kustutama kui see sisaldab vajalikku infot, mis keegi on kirja pannud ja kasutajakonto seda ei sisalda. Aivar Jänes Kõik info on taastatav profiili muudatuste sektsioonist. Soovitaks selline võõras blokeerida, kes infot hävitab ilma haldust omamata. Eks see on tegelikult vastastikuse lugupidamise näitamine, et ei kustutata üksteise kirja pandud infot, olgu see siis milline on. Enne tuleb ühendust võtta ja asjad selgeks rääkida. Aiäth, Arne Pajula! Seletasin pisut üle nüüd...

Kas siit http://www.geni.com/list/deleted näeb ära ainult konkreetselt minu poolt kustutatud profiilid või ka koostööparnerite poolt kustutatud profiilid.
Mul probleem selles, et minu jaoks ühe teise koostööpartneri juba surnud esivanemate profiilid (kuigi ütleb, et avalikud) minu jaoks privaatsed ja ka tema jaoks osad minu profiilid privaatsed.
Kahtlustan, et koostööparner on mestimise asemel kustutatud mõned minu profiilid ja puud omavahel ühendamata.
Kontrollin igaks juhuks üle, kas minu juba surnud inimeste profiilid on ikka avalikud.

Kui lisada lingi lõppu soovitud profiili ?focus_id=xxx, näeb ka teiste omi.
http://www.geni.com/list/deleted?focus_id=6000000011753720402

Kui ma "haldan" ühte suurt osa oma sugupuust läbi koostöö nende profiilide haldajaga st ma ei ole haldaja, kuid sisestan puuduvat infot+vajadusel ülenejaid ja alanejaid sugulasi jne, siis mis saab siis, kui minu koostööpartner lõpetab tegutsemise Genis ja lõpetab seetõttu koostöö. Kas ma pääsen siis ligi vaid nendele profiilidele, mis ma ise olen sisestanud ning muule puule enam ligi ei pääse? Pro-staatusega vist pääseb kõigile avalikele profiilidele endiselt ligi? Ja tava-kasutajana pigem mitte?

Private User Noh kui lahkub Genist ses mõttes, et ei logi enam sisse, siis tuleb järelikult lasta endale haldus saata või siis topeltprofiili mestides see võtta. Kui lahkub sellega, et sulgeb konto, siis võib paluda, et see inimene annab oma hallatavad profiilid üle sinule. Muidugi võib abilisi ka paluda, et vajalikud korrektuurid saaks tehtud või kui on vaja mõnda profiili avalikuks või privaatseks teha.

Tere. Palun abi. Sulgesin oma 2 kontot, kuna olin iseendale õde. Aga nüüd vaatan, et sellest polegi abi olnud, ikka ripun oma poolvennal 2 õena üleval. Minu probleem oli selles ilmselt, et olin 2 korda end sisestanud ja erinevate meiliaadressidega. Aga muuta ega ühildada ma neid andmeid miskipärast ei saanud ega osanud. Ehk targemad aitaksid!

Ester Must ega sa valed kontod ei sulgenud? Praegu sa ei ole üldse Suure puuga seotud!

Eks ma sulgesin seda, mis olemas olid. Kui ma vaatan oma poolvenna Mart Neilinni kontot, siis olen 2 musta lärakana seal ikka olemas ja iseenda õena, aga puus pole jah. Kui ma saaks nendest mustadest lärakatest platsi puhtaks, saaks vend mind uuesti sisestada, arvan mina oma võhiku arvamust.

no selle asja nimi on "mestimine" mis jäi tegemata. kuna Mart on Pro siis temast kindlasti abi.....

Mart on üritanud, aga ei pääse ligi. Aitäh kaasa mõtlemast, aga lahendust veel pole.

Ma jäin natuke hiljaks, Ester oleks pidanud ainult ühe konto sulgema. Nüüd tuleb üks konto taastada.

Konto taastamisel on mõtet, kui on soovi ise 100 esivanemat puuse sisestada... (mille topeltprofiilide mestimisega siis hiljem palju lõbu..... )

Muidu aga võimalik juba puus oleva profiili kaudu liitumiskutse saata.

Ikka ja jälle käib jutt selle kohta, mis puudutab topeltliitumist, mis puude ühendamisega on välja tulnud. Selleks, et kasutajaks registreerinud inimese kahte kontot oleks võimalik mestida on vajalik, et ligipääs oleks olemas mõlemale kontole.

Selline kasutaja peab andma mõlema konto puhul eraldi oma profiili muutmise õiguse pererühmale. Iga liitunud kasutaja leiab oma konto sellised sätted siit http://www.geni.com/account_settings/permissions Lingilt avanevalt lehelt siis panna teine linnuke ja salvestada valik ja seda korrata siis oma teise kontoga.

Kui see tehtud siis saab pererühmas olev PRO mestimise teostada.
Hiljem võib selle muutmise õiguse ka maha uuesti võtta aga isiklikult arvan, et antud situatsioonis kus "Basic" kasutajal mestimisi nagunii teostada ei lubata siis ei oleks see ka mõistlik, sest võib tulla veel kolmas, neljas, viies jne. sugulane kes lisab Teie profiili ja siis oleks see ka vaja korda saada. Kui aga linnukest vajalikus kohas pole ei saa seda keegi teine teha.

Ei ole küll hiljuti testinud, aga varem on kahe kasutajakonto mestimise algatanud ka kui esimesse profiili lisada teises kasutusel olev e-posti aadress.

Liivi Murumets toimib küll aga seda algatust saab kahjuks lõpule viia vaid muutmisõigustega ja pererühmas olev PRO.

"In case you haven't noticed it basic users have the last week been allowed to add 100 profiles them self regardless of the size of the tree they got invited to or got merged into."

Ehk siis iga tasuta Geni kasutaja saab nüüd lisada 100 isikut vaatamata sellele kui suure puuga ta liitub või liidetakse (juhul kui ta varem pole juba 100 (või enam) isikut lisanud).

Jaksu

Lauri Kreen

Mis tähendab ka, et kõik Isoleeritud Puudes olevad kasutajad võivad nüüdsest julgesti heaks kiita kõiki koostöö ja pererühmataotlusi - suure Maailmapuuga liitmine ei võta neilt enam õigust lisada omapoolselt isikuid!

Showing 1231-1260 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion