Tehnilised nõuanded

Начал Henn Sarv среда, 16 декабря 2009
Возникла проблема на этой странице?

Участники:

Упомянутые профили:

Проекты:

Показаны сообщения 1441–1470 из 2968
28.4.2012 в 10:07 до полудня

Agnes Valgiste "tegevused" -> "teata sellest" saata teavitus "deceased" Geni kasutajatoele. Võib ka kirjutada lisainfo näit. kellele profiili haldus üle anda kuid see pole nõutav.

28.4.2012 в 11:12 до полудня

Kui avalik, siis on ju võimalik teha topeltprofiil ja märkida siis surnuks ja mestides valida konfliktsetes andmetes surnud.

28.4.2012 в 1:05 после полудня

Agnes Valgiste Kellest jutt? Saada PM, korraldan ära.

29.4.2012 в 5:11 до полудня

Aitäh Lauri Kreen, Jaak Tulp, Jaanus Luuse, sain hakkama!

29.4.2012 в 1:31 после полудня

Kas keegi oskab aidata: nimelt sai kahe aastane Geni Pro kasutusõigus otsa ja nüüd seda uuendada aga igakord, kui sisestan oma krediitkaardi andmed siis tuleb ette: The configuration with processor is invalid. Call Merchant Service Provider. Kas kellelgi on veel sarnane probleem olnud ja kuidas te selle lahendanud olete.

30.4.2012 в 2:41 до полудня

Kas oled oma kaardi internetiehinguteks aktiveerinud? Kui ei, siis saad seda netipangas teha. Olin kunagi ise sama problemiga kimpus ning sain siitsamast foorumist abi

Частный профиль
30.4.2012 в 3:24 до полудня

Tere,Merle!
Kui oled vahepeal krediitkaarti vahetanud ja pole internetipangas uusi turvaparoole valinud,siis just niisugune kiri ette tulebki.

30.4.2012 в 4:52 до полудня

Merle Piiskop The configuration with processor is invalid teate saate alati ka siis kui krediitkaardi numbrite väljale satub kasvõi üks tühik või numbrist erinev sümbol. Sinna kirjutatakse ainult numbrid "kõik ühe pika joruna". Muud jutud panga kohta - Swedbank korral on ka õiged.

1.5.2012 в 9:19 до полудня

hmmm... Geni Will Be Right Back!
iga kord kui tahad konfliktsete andmete listi tagasi minna.....

2.5.2012 в 10:33 до полудня

Частный профиль - haldajate hulka ta vist jääb vaid esialgu. Alates eilsest pole ta enam Geni kasutaja.
Üleminek puudutab 125 isikut:
http://www.geni.com/list?focus_id=6000000001614732716&group=add... Uued põhihaldajad on ka siit näha.

Частный профиль
11.5.2012 в 1:04 до полудня

Kas oma sugupuu liikmeid, eelkõige siis veresugulasi, on võimalik siit Genist tõsta kuidagi näiteks Excelisse? Minu probleem on selles, et ma aeg-ajalt võtan ette nimekirja kõigist veresuguastest, kelle kohta mul mingid andmed puuduvad ja lihtsalt lappan meetrikaid läbi ning otsin neid korraga füüsiliselt taga. Paraku on see isikute hulk, kelle hulgast ma selliseid puudulike andmetega profiile tuvastan, läinud liiga suureks, mistõttu lihtsam oleks neid Geni-väliselt grupeerida-sorteerida jne

Частный профиль
18.5.2012 в 1:45 после полудня

Üks PRO kasutajast kauge sugulane on lisanud paarile mu lähisugulasele profiilipildid, aga piltide peal on hoopis võõrad inimesed. Ei leia kohta, kust saaks profiilipildi ära kustutada. Ei mõista ka originaalpildil vale nime ära muuta. Originaalpildi juures on küll tuvastamise nupp, aga sellel klikkamisel ei juhtu midagi. Palun abi!

18.5.2012 в 1:56 после полудня

Anna palun profiilide lingid ja üritan ära võtta või siis õiged inimesed seal tuvastada. Kirja teel oleks mõistlikum edasi arutada.

19.5.2012 в 11:22 до полудня

Kas see kirje on vales kohas või äkki aitab äkki andmete ümbermuutmine? Kui ikka vaja kustutada, siis puu vaates rist "kasti" paremal üleval nurgas

19.5.2012 в 11:42 до полудня

Küsimus oli hoopis selles, et keegi oli kustutanud ja tuli taastada. Kirjutasin juba nii Частный профиль-ga kui sai ka kiri saadetud kustutajale.

20.5.2012 в 6:55 до полудня

Tere!

Mul on üks ettepanek ja üks mure.
Ettepanek - kas Geni tegijatel oleks väga keeruline puu vaates isikukirjetele, milles sisaldub mingi informatsioon mistahes rubriigis (ülevaade- lingid jne., meedia-dokumendid) misiganes kujul, sünni-, surma- või abiellumiskoht, lisada mingi värviline vidin. Et ei peaks puu konflikti korral harutama lahti kõiki läheduses olevaid profiile eraldi veendumaks, et seal midagi ei leidu. Mõni autor on mainunud, et andmete lisamisele kulub palju aega ja siis aja kokkuhoiumõttes on sünnikoht lisatud ainult ühele järeltulijale :) Nii oleks puu vaates kohe selge ,kust vaadata!

Ja mure...lubage mul küsida, kallid kaasgenilased ja kaasautorid, kas te tahate vaadata ilusat ja arusaadavat pilti oma sugupuust? Kas te tahate teada, kuidas te olete seotud Ott Leplandi, Lydia Koidula või Vana Jumala enesega? Ma arvan, et vastus on JAH. Iga uuendusega on Geni tegijad seda võimalust pikendanud,ahendanud, piiranud, raskemaks teinud jne - neil on selleks omad põhjused ja nendest põhjustest on siin varemalt ka juttu olnud. Just sellepärast on mõned siin eesti genis võtnud endale õiguse, nimetanud selle arusaadavas keeles Abiliseks ja tegelevad omast vabast ajast ning vabast tahtest robinhoodlusega, et kõik kasutajad ei peaks omale PROd soetama. Ka on need isikukirjed kokkuleppel avalikud. Ning, kui nad viibivad mingis peregrupis, pole nad seal mitte isiklikust uudishimust ja lahkuvad kohe, kui vastuolud lahendatud. Samuti on kogu see informatsioon Abilise ülevaate väljal kirjas. Ent, selle töö käigus (et sellest ka KASU oleks) on vaja kustutada mõnikord Kasutajate dublikaate.
Palun ärge taastage neid meie poolt kustutatud Kasutajate dublikaate!!! See muudab meie tehtud töö nulliks! Need dublikaadid on tavaliselt märgistatud, NIMI ja 1, 2,3,d või dublikaat -nime väljal. Ainuüksi eesti Geni (väga ümmargune mõiste) on tuhandeid Kasutajaid, kellest enamik on mitteaktiivsed. See tähendab seda, et nad pole Genis viibinud rohkem kordi, kui esimesel sisselogimisel. Ka on neil märge seadetes, et Geni ei saadaks kirju! On mõeldamatu neile kõigile kirjutada , et nad lubaksid muuta oma isikukirjet mestimise ajaks! Isegi juhul, kui saaks kõik need teie tehtud Kasutajate dublikaadid liidetud Kasutaja kontodega, ei saaks teie kui lisaja Kasutajate isikukirjeid nägema. Nii, et teie jaoks ei muutu haldusalas midagi. Parem looge peregrupp kõigi oma peres olevate Kasutajatega (ka suuremate lisajatega, kes ise ei pruugi teie peres olla). Samuti nõustuge, kui keegi teid perekonda kutsub, sest ainult nii saate te "nägijaks"
Samuti arendage oma puud seni veel uurimate harudest, lisage puuduolevaid andmeid . Ärge sealjuures unustage sünni, surma kohta. Lisamisel on lausa 5 veergu selle ülitähtsa info jaoks ja seda saab alati muuta või täiendada. Tähtsal kohal on ka teave abielu kohta.
Kui keegi nüüdleiab, et just mina oma kustutamisega olen tema halduses olevaid profiile vähendanud, siis mul on andmebaasis paarkümmend tuhat veel lisamist vajavat isikut! Pakun iga oma kustutatud isiku eest 10, 100 või x isikut sisestamiseks kuni esimese dublikaadi tekkimiseni - kahjutasuks. :)

Ei tea, kuhu selle jutu peaks postitama, et see jõuaks nendeni, kellele mõeldud on?

Parimate soovidega
Anne ja Abiline

Частный профиль
28.5.2012 в 3:42 после полудня

Üks Geni-väline abimees geograafia vallas. 1700 aastate lõpus tehtud Eesti ja Läti atlas. Saab päris üksikasjalikult suumida kaarte. Tallinna ümbrus on lk 10, Saaremaa 9 jne. Atlase tegemine võttis aega 28 aastat.
http://www.wdl.org/en/item/2571/?utm_source=twitter&utm_medium=...

Частный профиль
28.5.2012 в 10:30 после полудня

Viide on uuendatud ka projektis: http://www.geni.com/projects/Kasulikke-allikaid-ja-muid-materjale/1... rubriigis Kohanimeregistrid ja kaardid. Seal on nüüd kollane viisnurk vastava viiterearea alguses.

29.5.2012 в 4:39 до полудня

Частный профиль
Äkki oleks need Mellini kaardid mõistlik sinna lisada koos sisukirjeldustega ja otselinkidena? Näiteks:
[http://www.wdl.org/en/item/2571/zoom/#group=1&page=6 Tartu kreis]
jne?

Частный профиль
29.5.2012 в 4:49 до полудня

Võiks kah. Kui neid aga palju tuleb, läheb nimekiri pikaks. Võib-olla lisada täpsem selgitus, kuidas jõuda konkreetse kaardini?

On kellelgi mahti selline nimekiri või selgitus valmis teha? Pole ise jõudnud veel neid uurida.

Частный профиль
29.5.2012 в 5:33 до полудня

Mellini kaardid on olemas ka Rahvusarhiivi kaartide infosüsteemis:
http://www.ra.ee/kaardid/index.php/et/map/searchAdvanced?creator_la...

Tõsi vaadata pole minu arust nii mugav kui eeltoodud saidil.

Частный профиль
30.5.2012 в 2:02 после полудня

Ma ei saa hästi aru, kuskohas misasi ei näita?

Mina olen hädas olnud sellega, et taustal laetav facebook.net mingi skript kiilub kinni ja jääb minutiks laadima. Mina lahendasin asja lihtsalt - keelasin masinal (st Operal) facebook.net aadressi lihtsalt ära, tol korral läks asi palju lõbusamaks. Firefoxi Adblock (Plus) võiks ka selliseid asju võimaldada?

Siis võiks Internet Options üle vaadata, et ühendusel mingit proxy't peal ei oleks. See mõjub korrga IE ja Chromele ja kui Firefoxi installimise ajal on see asi peal olnud, siis sinna ka.

Kahjuks ei oska ma asja edasiseks analüüsimiseks häid vahendeid pakkuda.

30.5.2012 в 2:09 после полудня

Mina Firefox-iga näen, aga avamine on häääääästi aeglane.

30.5.2012 в 4:45 после полудня

On tõesti mingi kala selle avalehe tapeedi Muudatused saki all näidatavaga. Mul on seal alustuseks Showing 1-20 of 6930 items ja tegelikult kuvab vaid 1, ülejäänud 19 puuduvad.
Showing 21-40 of 6930 items näitab 13 muudatust, järgnev Showing 41-60 of 6930 items näitab 20
Ajaliselt tundub, et mingi muudatus, mis sellist käitumist tingib, on tehtud pärast 18. maid. Mulle kuvatavatest muudatustest viimane on tehtud 26. mail.

30.5.2012 в 9:11 после полудня

Enamasti ei kuvata mulle seal (ka Firefoxiga) enam midagi - peale ülemiste numbrite.
Edastatud sellekohane probleemiraport hooldajate arutelu kaudu.

30.5.2012 в 9:26 после полудня

Частный профиль jt.
Geni adminnid ei soovita (igasse lehte peidetud) statistiliste loendurite jms linkide ärakeelemist (Hosts faili vms abil).

Mõtlen linke nagu:
https://google-analytics.com/
https://ssl.google-analytics.com/
http://www.google-analytics.com/
http://connect.facebook.net/
https://ajax.googleapis.com/
http://www.w3.org/
jms

Nende ärakeelamine või mujale suunamine võib põhjustada häireid mitmete Geni funktsioonide töös (kuna Geni kasutab pidevalt ka nende saitide kaudu antavat tagasisidet)

Частный профиль
31.5.2012 в 12:07 до полудня

Error: You don't have permission to view this item.

Minul millegipärast töötavad muutused nomaalselt, ehkki nad pole eriti kiired.

Lauri, ma pole facebooki klubi liige ja selle asja blokeerimine ei saa kuidagi rikkuda mulle vajalike geni funktsioonide tööd :)

Частный профиль
31.5.2012 в 1:02 до полудня

Jah, tänan!
Kas ta jääbki ketrama? Kui kaua olete viitsinud oodata? Minul läheb umbes 10 sekundit, aga mul on muudatuste koguarv ka väike, paari tuhande ringi - võib-olla sõltub sellest.

31.5.2012 в 4:29 до полудня

51337 muudatust ei peaks seda küll tähendama, mul sai hiljuti topelt ümmargune nr. täis. Huvi pärast ma tegin oma nimel ka päringu sinu muudatustest. Äkki muutus midagi?

Показаны сообщения 1441–1470 из 2968

Зарегистрируйтесь или войдите в систему чтобы участвовать в этом обсуждении