Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1141-1170 of 2971 posts

OK, kui ma nüüd seda viisakalt ja ametlikult suudan teha, tahaks pisut näo täis sõimata. Keeravad töötava süsteemi ....

Jaanus Luuse See probleem on sütemaatiline, mitte ainult mingis konkreetses puu harus, seega ei usu, et tegemist on kasutaja endapoolse kaitse ja susserdustega. Ma seni kõik hakkama saanud (ok, üks avalik profiil oli, millest ei lasnud puud avada ja ei saanudki korda, aga see on seni ka ainuke)

Lauri Kreen saatsin ära.

Lisasin kaaskirja ja saatsin edasi - loodame paremat.
P.S. Andke teised ka teada kui puuvaates lohistamise tulemus (teist sõltumatutel põhjustel) õieti välja ei kuku (et lisate tüdruku isale tütreks aga puusse ilmub hoopis isa õena (enda sõtsena)) jms.

Sain asjale pihta, see on olukord kus tehakse väga paljusid mergesid aga tihtipeale jääb liitunud kasutaja profiili mergemise taha kollane hüüumärk. Ühes puuosas on aga liitunud kasutajaid palju ja seda ei saa ju keegi teine lahendada. Seega jääb ühest mergemisest üles mitmeid lahendamata kollaseid hüüumärke.

Kuna neid on aga kogunenud liialt palju siis paljud visardid n.ö. risti- rästi lahendamata ja tulemuseks ongi veateated.

Põhimõtteliselt oleme jõudnud sinna kuhu see asi loogiliselt jõudma pidigi ehk siis selleni, et Geni puu jõulise arengu takistuseks on saanud liitunud mitteaktiivsed kasutajad või teisalt kaudselt liig aktiivsed abimehed - asi on Geni mõttes tasakaalust väljas.

Seda on juhtunud ka varem ja sellele järgneb tavaliselt Geni poolt mingi õiguste või süsteemi muutmine a la näiteks tava liitunud kasutajale kuuks PRO täievoliliste õiguste andmine vms.

Hmm...no mulle tundub sel juhul, et see on täitsa loogiline, et nagu üks tore Mihkel Genist ütles, et üks koormust jagama pidanud võrgukaart ütles üles ja liiga aktiivsed abilised andsid ühe õppetunni, et narri põldu üks kord, narrib põld sind üheksa korda. Tahaks loota ainult, et selles suhtes midagi ei muudeta, et abilised aidata ei saa, aga no see peaks nende enda huvides olema, et süsteem rohkem korda saab. Pilluvad ainult kaikaid kodaratesse tõelistele entusiastidele ja "korravalvuritele"!

Praegu too tobe asi jah, et vastuolusid saab vaid nagu Jaak õpetas, osasid vanemaid "muuda" alt eemaldades lahendada... Hüüumärk kaob, aga vastuolud puus lk antud asi alati ei kao... Kas keegi oskaks mulle seletada, mis too "suletud sugulasringid" on - mul pole veel kordagi arvuti välja mõelnud - ikka tuleb jupp aega oodata ja siis proovida ilma nendeta...

An.

Noh tõenäoliselt see tähendab ikka seda, et kusagil ema poja naiseks ei ole vms. Täiesti mõttetu mu meelest kui inimesel endal mõistus peas on. See nn. kontroll võtab aega ainult ja tüütab. Sama mõttetu kui hoiatused, et "elus/surnud märge on erinev - ära mesti kui pole kindel". Nojah...ega ma ei saa siin kõike enda järgi võtta. Algajad on ka inimesed ja neile peab puust ja punane olema. Seda ka veel, et enne kui tahtsid mõnda sugulussidet eemaldada värvis ikka punaseks kui puu selle sideme eemaldamisel katki läheb, nüüd mõistata ise.

Private User
See "suletud sugulasring" on minu tõlkesünnitis, mis parema puudumisel on elus. Originaalis on "cycles", mis samuti midagi lahti ei seleta. Põhimõtteliselt annab sellise tulemuse olukord, kus ühel või teisel põhjusel on Geni vaatevälja piires võimalik tuvastada normaalselt hargneva puu asemel mingit "tuulepesa". See võib olla tekkinud mingi vigase mestimise tulemusena ja seetõttu käib hoiatamine. Samas võib see olla täiesti loomulik "kõukude kadu". Nii tõlkides lööks ilmselt üldse pahviks?
Häda on selles, et programmi jaoks on see igal juhul paha probleem, sest ta jääb sinna nürilt tiirutama. Just seetõttu on rõnga lahti naksamine kõige produktiivsem lahendus.
Mõistagi kasvab talgutööna mestides "tuulepesastumise" tõenäosus, eriti, kui asja kallal ollakse mitmekesi.

Aitäh seletamast. Nagu juba mainisin - pole mul programm noid sugulusringe kunagi välja mõelnud - ei chrome ega firefoxiga, isegi internet exploreriga proovisin. Et küsimus pole tõlkes, vaid, et mis nipiga see avaneb?
Üks veider asi siis veel nüüd: kui mestimisel on nt. ühe profiili Mari isa Ado ja teise profiili isa Ado ja ema An, siis kokku noid pannes jätabki geni mul teatama, et ma eemaldasin Mari seose isa Adoga - mistost, et Ado ka ilusti mestitud ja endiselt Mari isa... Mille tarvis selline uuendus?

Kunagi vanasti suutis Geni need ringiratast toimuvad otsingud ühel hetkel lõpetada ja kuvas seda, mida nägi, ilmselt on nüüd keegi asja uuendades unustanud esmase piduri ära, mistõttu mitte üks sirvija ei suuda midagi näha, sest server keerutab ühel kohal ringiratast, kuni lõpuks saab mingi karmima taimaudi ja näitab hädakisa sugulusringide kohta.
Huvitav, kas selle isa lahtirebimise kisa puhul toimub muutus põhihaldajates, siis võiks see ju kuidagi loogiline olla.
Mari põhihaldajaks on üks kasutaja, isa Ado mestimisel saab põhihaldajaks teine kasutaja = hädakisa?

Vot ei oska kosta. Mul nihukesi juhtumeid viimasel ajal ikka ette tulnud. Viimaseim näide siin: http://www.geni.com/people/J%C3%BCri-Joost/6000000008741870211#/tab...

Private User ja Arne Pajula kui oma vaatevälja (ehk analüüsitava puu mahtu) piirata http://www.geni.com/account_settings/family siis äkki otsib topeltringe lühemalt.

Kui vaadata selle esimese mestimise, kus Joost ja Jüri Joost on mestitud, kirjeldust, siis hõljutades hiirt Joost kohal, näed, et Geni arvates on isikukirje kustutatud = side isaga katkes.
See kanne on küll hilisem, kuid kuna Geni tavaliselt alati veidi ootab, enne, kui sedavõrd olulisi asju teatab, arvan, et see on sama protsessi tulemus.

Tere! Selline lihtne küsimus - kas ma saan alustada uut sugupuud, mis ei ole mingil määral minuga seotud ja millest pole genis praegu jälgegi? Kuidas seda teha? Kui võtan avalehelt selle "alusta puud, lisades ennast ja oma ema-isa-õde-vend", siis sinna ma peaksin ju panema siis tolle teise isiku, kelle ümber ma hakkan isikuid lisama. Aga tahan lisada endana, võõrast rahvast.
Et meie maailmapuu ikka kasvaks :)

Alusta lihtsalt kusagile lisamist ja siis lase PRO-l lahti lõigata.

Üks väga ebameeldiv kogemus tuli abistajana tegutsedes...

Private User

Teen ettepaneku luua Geni kasutajate häbipost ja tema kaanetüdrukuks (poisiks). Nimedeks on tähekombinatsioonid, mis on tühikutega eraldatud. Absoluutselt ei mingeid nimesid, lihtsalt initsiaalid? Ei tundu initsiaalid ka olema, on koodid. Kas tõesti inimene kardab nii väga oma privaatsuse pärast, et ei julge isegi eesnime välja kirjutada inimestel? Jätnud siis see puu tegemata. Kuidas ma pean nüüd välja selgitama, et kes on kes ja kas puu pärast läheb sassi või mitte?

Jaak Tulp Selliseid siin ju sadu.
Milles probleem? Ma tavaliselt kirja teel torisen seliste pseudo-privaatsetega kes ennast ära peidavad (see siin tegi puhastust "22.09.11" ehk siis solvus tasulise Geni peale) aga lähisugulased jätavad täisnimedega ning mõni lähisugulane on pealegi avalikuks muudetud....

Agnes Valgiste - kuna sa oled PRO võid vabalt omale kunstliku venna tekitada ja sealtkaudu kogu vajalik puu sisestada, pärast lõikad lihtsalt vale venna oma vanematest lahti ja jääd ikka mõlema puu haldajaks.

Mitte PRO korral soovitaks uus konto teha ja sealt kaudu kogu uus puu (max 98-99 isikut siis) Genisse kanda. Lisaja võib olla mõni selle puu praegu elava haru otsa nimeline või täiesti suvaline - pereühma võetud PRO saab selle vale haru lahti lõigata (lisaja jääb haldajaks ikkagi).

Nuujah...kahju sel juhul. Aga kas siis tuleks ära mestida kui keegi arvab nii ja siis pärast igat mestimist kohe nimed korrektseks või äkki tuleb see pseudo-privaatne tagasi ja valmistab ka teistele sama isiku haldajatele peavalu?

Aitäh kaasarääkijatele!

Aga endiselt arvan, et uuendatud mestimissüsteem on vigane ja mitte hää...
See, kui mestimine kauem aega võtab (ikka hulga kauem) ja lisaks nuputamist nõuab (mis ühel puhul töötab, ei tööta alati teise mestimise juures), et kuidas hoiatusmärgist lahti saada, ei tähenda, et oleks vähem valesti mestimisi, vaid hoopis, et jääb rohkem pooleli olevaid, vigaseid mestimisi.

An, vot ma nüüd ei saanud päris pihta. Et siis mestimised võiks kauem seista...enne oli mure, et keegi neid üle ei vaata ja et kui seisavad, siis äkki keegi peaks nendele rohkem tähelepanu pöörama? No ma saan aru, et kui näiteks on tehtud vale mestimine ja õiges kohas laps on saanud valed vanemad, sest on valesti ära lõigatud vanemate paar. Siis tuleb jah uuesti õiged vanemad tagasi siduda ja valed ära lõigata, aga ikkagi tegevus toimub. Uisapäisa muidugi ei tohi liita, aga ükskõik kes, kes arvab ennast olema kompetentne antud puu osaga tegelema, võiks asja ühte või teistpidi ära lahendada, et midagi ei jääks ühe isiku mitteaktiivsuse / kõhklemise taha pidama. Asi on süsteemi vildakuse korrigeerimises kui nii võib öelda. Alati saab parandada ja täiustada!

Jaak, ei arva üldse, et mestimised peaksid kuskil õhus olema, hoopis vastupidi :)

Aitäh An ja Lauri! Alustasin sisestamist, aga mõtlesin, et ühendan kohe lahti, ennem kui ma suure koguse infot sisse kannan. Tuleb välja, et ma ei oska seda ega saa aru ;) kuidas vale inimene oma vanematest lahti lõigata!
Puuvaates inimese kastil Muuda, siis seal on Põhiandmed ja Sugulussidemed. Vanemateks on ainult valida minu suguvõsa vanemad/erinevad paarid. Või siis lingist Veel - Lohista isik uude kohta > aga kuhu uude kohta ma ta lohistan?
Palun andke nõu ja tänan juba ette!!

Agnes Valgiste
Puuvaates lähed isikukaardi peale ja klikid Muuda, avanevas aknas valid parempoolse saki "Sugulussidemed"
Klikid sellel, avanemise järel ootad, kuni Loading Relationships lõpeb ja sidemed avanevad. Seal linnukesi ladudes ja heaks kiites saadki sidemed katkestada.
Kahjuks tundub, et seda enam nii teha ei saa, sest Geni on mingi vusseri seal teinud ja saad vastuseks, et see võtab liialt kaua aega.

Arne, Agnes sai vist asja korda juba.
Aa muidu kui seal piisavalt oodata, saab lingi "Proovi uuesti ilma suletud sugulasringe uurimata" - ja siis kõik kohe ok - nagu vanasti (vigisesin siin varem juba antud teemal, et milleks see ootamine...)

Jah, tänu An'ile sain asjale pihta!
Olin tõesti liiga kärsitu ega mallanud ära oodata, millal need sugulussidemed alla laaduvad. Veidikene kannatust ja siis tuligi ette tuttav pilt ning sain hakkama.
Järgmine küsimus: kas Pro saab pilte laadida lõpmatult või tuleb 1000ga piir ette?
Kuskilt ma selle kohta midagi lugesin, aga enam ei oska otsida.

Pro-le on kõik unlimited

Agnes Valgiste ja Jaak Tulp
Jah aga - maagiline piir on 5000 - te võite lisada/hallata/omada 5000+ isikut kuid ülevaadet te neist enam korraga ei oma - kõik otsingutulemused, loetelud ja vist isegi puu suurim vaade on vaikimisi piiratud 5000 isikuga. Seda piirangu suurendamist (kasvõi ajutiselt isegi Hooldajate/kuraatorite jaoks) - pole meil õnnestunud enam välja kaubelda (perioodil 12.2006-xx.2009 väidetavalt aga sellist piirangut polnud)

Hm...no ma olen näinud puid, kus ühes vaates on pea 15000 profiili

Jaak Tulp
Kui üles leiad anna teada. Katsetasin siin - oma puus näitab (kõik põlved eelistustes lubatud) mul korraga vaid 1506 isikut (ülejäänud pakib nn rohelisteks pilvedeks kokku) võõrastes puudes näitab enamasti 500 - 700 isikut vaid korraga.

Tundub et "ürgesivanemad" on erandid - siin: http://www.geni.com/family-tree/index/6000000001540380463 näitab alguses vaikimisi 5825 isikut,
"load more" klõpsates ... ei näita ka rohkem.

Ma ei tea, kas aruteludes on seda küsimust käsitletud, ei ole kõike läbi lugenud, aga kuidas ikka saab profiile mestida, kui üks osapool ei ole PRO? Mina võin ju teha mestimistaotluse, aga kui mittePRO ei saa mestida, jääbki see "nõialuud" eksisteerima. Ja neid on juba meeletult palju. Ja kõik ei hakka PRO-ks.

Showing 1141-1170 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion