מדור חיפוש קרובים

Started by Ofir Friedman on Thursday, May 12, 2011
Problem with this page?

Participants:

Related Projects:

Showing all 29 posts
5/12/2011 at 3:25 PM

מכירים את הבדיחה שאומרת שאם 2 יהודים נפגשים ואחרי חצי שעה עדיין לא גילו איך הם קרובים אז זה סימן שהם לא דיברו מספיק
?

ובכן חשבנו על כך שיהיה נחמד לנסות למצוא מידע דרך הפרוייקט הזה וכך גם לגלות קרובים חדשים

מי יודע אולי תופתעו לגלות שזה מישהו שאתם כבר מכירים ואולי אך רואים כל יום ואף פעם לא ידעתם שאתם גם קרובי משפחה

היבט נוסף הוא האפשרות להיעזר באנשים שיש להם יותר גישה מאחרים למקורות מידע

5/12/2011 at 11:04 PM

כדי שיהיה לכולם יותר קל לעזור לכולם, חשוב להפקיד על הדברים הבאים:
1. פרופיל ה"יעד" שאותו מחפשים צריך להיות ציבורי - אחרת לא נוכל לראות שום דבר.
2. פרופיל ה"עוגן" שממנו נתחיל לחפש קשרים ליעד - גם הוא צריך להיות ציבורי, מאותן סיבות...

פרופיל ציבורי הוא פרופיל שכולם יכולים לראות, ורק משתפי הפעולה יכולים לערוך - לא צריך לחשוש יותר מדי מה-"צבוריות".

5/13/2011 at 12:26 AM

אני לא כל כך בטוח שצריך שהפרופיל יהיה ציבורי
לפי דעתי מספיק יהיה לכתוב את המידע שקיים בלי קישורים לאתר
ואז לנסות למצוא את החתיכות החסרות בפאזל

מה דעתכם
?

5/13/2011 at 12:38 AM

ברור שגם זה אפשרי, אבל זה יקשה מאוד על מיקוד הסיוע באדם הנדון.

5/14/2011 at 5:05 AM

אני אשמח לעזרה בהשלמת עץ
להוסיף בקשות פה או שרשור נפרד ?

5/14/2011 at 5:36 AM

תתחיל פה, נראה לאן זה ממשיך. בהצלחה!!!

5/14/2011 at 5:43 AM

אני מחפש קרובים של
@Sir Solly ZUCKERMAN

אני הכנסתי את כל מה שהצלחתי להוציא מהמשפחה עד כה (ושלחתי בקשה לתשאל את אחות של סבתא בבית אבות בקייפטאון)

אבל אם מישהוא יודע איך לקשר עוד צדדים למשפחה...

עוד דבר, כאשר הכנסתי את הנתוים בהכנסת הילדים כבר הופיע הודעה של כפילות. אם מישהוא מהמנהלים יכול בבקשה לאשר את החיבור אצל הילדים Paul ו Stella.

5/14/2011 at 5:52 AM

תתחיל מ-
Rt Hon Solly Zuckerman, Baron Zuckerman, OM, KCB, FRS
לפחות לפי נתוני הבסיס מדובר כנראה על אותו אדם. במקרה הזה מדובר גם על פרופיל ציבורי כך שיחסית יהיה לך קל למזג.

5/14/2011 at 5:53 AM

אופס...
חשבתי שהתכוונת לפרופיל שאתה מנהל...

5/14/2011 at 10:30 AM

כאוצר יש לי אפשרות למזג את הפרופילים אבל רציתי לדעת
האם יצרת קשר עם המנהלים האחרים

Private User

Private User

5/14/2011 at 2:32 PM

שלחתי למיכאל רוזנטל בקשה לשיתוף פעולה.
אני מחכה.

5/14/2011 at 8:27 PM

בקשה לשת"פ תאפשר מיזוג "חד צדדי" של ציבוריים בלבד. אם יש לכם פרופילים פרטיים משותפים - אין תחליף לפניה אישית עם ציון מדויק של הכפילויות, וזאת לאחר שהצעת את המיזוג.

5/14/2011 at 10:16 PM

כל מה שיש לנו במשותף זה כמה פרופילים ציבוריים. 4 בסך הכל
ברור לי שבמקום שבו נדרש המיזוג חסרים עוד אנשים אבל אין לי מידע עליהם. זה כל כך רחוק ממני שברור לי שמישהוא באזור ההוא של העץ צריך להיות מי שמטפל בזה.
בגלל זה גם יספיק לי עם אחד האוצרים יעשה את החיבור.

בהקשר לחיפוש קרובים, אני יותר מתעניין בקרובים שחסרים לי באמצע. כבר יש לי קשר עם מישהוא ואני מקווה להשלים חסרים בקרוב.

רועי,
גם בצד השני מדובר כקרבה רחוקה מאד. כאוצר זה יקח לנו בדיוק דקה להשלים את המיזוגים הנדרשים כאן, *אבל* זה יהיה מאוד *לא ראוי* לעשות כן, כיוון שמדובר באנשים החיים בהווה, ובמנהלי פרופילים פעילים באתר.

יתרה מזו, תמיד, אבל פשוט *תמיד* עדיף לבצע מיזוגים בכל מקום בעץ באמצעות תקשורת והסכמה. אנו האוצרים אמורים להתערב אך ורק כאשר הפרופילים הם היסטוריים ולא ניתן להגיש הסכמה של הצד השני (בדרך כלל כי עזב את האתר או באינו מגיב).

מניסיוני, "השגת" מיזוגים בעורמה או בכפיה, כמעט תמיד תסתיים בעוגמת נפש מיותרת.

5/15/2011 at 3:01 AM

I would love to share information on three of my four ancestral last names:

Yampolski (Yampolsky) Kiev, Ukraine area

Leshner (Leshchiner) Rakitner and Tarascha (Stehtlim by Kiev)--those who did not leave were murdered at Babi Yar

Yasgur (Jasgur, Yazgur, Iasgur). Minsk, Belarus area--Those who did not get out were either murdered in the Minsk ghetto or in the Sobibor Concentration Camp.

On my tree are most of those who emigrated before 1939 to the States, and a few survivors. As mentioned before, I have a wealth of information from ancestry.com and uploaded documents to the corresponding geni records.

If I you have any information for me or if I can help you with these names because they are not common, I would certainly be happy to help.
Feel free to ring me up at 052-3032048 if you like or email me directly at schwartz972@gmail.com if you feel the correspondence is not relevant to the whole group.

I have to brag a bit..I have EVERY descendant of my mother's grandfather on her mother's side (220) in geni, down to the last newborn, born a few months ago in Efrat! I have a cousins' page in Facebook for us, and 50% are Facebookers and are in that page!

5/15/2011 at 3:05 AM

Correction to the above--25% are Facebookers--many have passed away of course--my great grandfather was born in 1860!!

Private User
5/15/2011 at 3:07 AM

למשתתפים שלום

המשפחה שלי בלי עין הרע מכל הכיוונים מדובר בשבטים ענקיים ומשפחות ששמרו תמיד על חלק גדול מהנתונים!

כך שאצלי העץ מגיע למרחקים עצומים ולכל מיני כיוונים.

אבל תוך כדי זה אני מגלה עצים אחרים שחוזרים פשוט על קטעים מסויימים מהעץ וחבל מאד שלא הכל יהיה מחובר.

אני פונה להרבה אנשים וחלק מחברים וחלק לא אבל זה עושה המון עבודה של תיקונים.

למשל אחד הדברים הנפוצים שאחד כתב את השמות בעברית והאחר באנגלית וצריך להחליט איך זה יופיע.

במקרים כאלו היה רצוי מאד שהתכנה תדע לתרגם ולהבין שזה אותם הנתונים!

(יש ימים שהייתי צריך לעשות יותר ממאה כאלו תיקונים) ויש כאלו שנשארים תלויים כי האחרים (אחד או יותר) עדיין לא אישרו אותם.

צריך למצא לזה פתרון!

המקרה העניין זה שהגעתי לתיקון בעץ מאד רחוק ועל אותו השם היו

70 מנהלים!!!!!!!!!!

כאן אולי המקום לעזרה מהמנהלים של האתר!

אפשר לזגזג קצת בעצים שלי ולהבין על מה אני מדבר!

אשר שלום,
בחלקים של העץ הכללי, יש פרופילים של מלכים ידועים עם למעלה מ-700 מנהלים

בג'ני עובדים כרגע ממש על הרחבה משמעותית בתחום כתיבת השמות. בינתיים, אנא ממך (ואחרים), אם אתם נתקלים במיזוג בין שמות, מאוד חשוב לשמור על **שתי** האפשרויות! אחרת אתה פשוט כופה את דעתך, והורס עבודה לגיטימית של אנשים אחרים. נראה למשיהו הגיוני שמשתמש אחד ישנה פרופיל של 70 מנהלים אחרים, בגלל שהוא רוצה לראות רק עברית או רק אנגלית? יש אנשים כאלה באתר. הם גורמים מפך נפש רב לכולם, ובסופו של דבר, אם אינם מסתדרים עם צורת העבודה השיתופית, מצואים את עצמם בחוץ

שימוש בשמות רב-לשוניות הוא המוסכמה ברבים מאיזורי העץ הכללי. נכון זה דורש מעט יותר עבודה, אבל מצדיק את התוצאה כי כך "כולם" יכולים למצוא את אותו הפרופיל בין אם מחפשים אותו בעברית או בלועזית. יש לנו שיטה לעשות זאת, שאני מתאר בקישור הבא, ובכלל אני מאד ממליץ לכולם לקרא את הדיון הנ"ל.
http://www.geni.com/discussions/93156?msg=692106

במקרה הנ"ל של מיזוגים בין שפות, הפתרון הפשוט ביותר הוא לערוך את העץ שכתוב באנגלית **לפני המיזוג** ולהעתיק אליו את השמות בעברית. בצורה זו המידע המשותף לא ילך לאיבוד המהלך המיזוג עצמו. ניתן לעשות זאת יחסית בקלות אם עובדים עם חלונות מקבילים של העצים.

Private User
5/16/2011 at 1:49 AM

לשמואל שלום!

זה לא שאני כופה איזושהי שפה רק כשמאחדים שתי אנשים התכנה דורשת להחליט מה השם הנכון והיא לא נותנת אפשרות לשמור את שניהם!

יכול להיות שהיה צריך לתת אפשרות לשמור לאותו האדם את שתי השמות עברית /לועזית.

הדבר הזה נכון גם לפרטים נוספים שלא בהכרח סותרים אבל הם שונים

אשר

5/16/2011 at 2:02 AM

גם שכותבים בעברית ובאנגלית צריך לעשות זאת בדרך מסויימת אחרת הפרופיל נראה מבולגן וגם לא מופיע בחיפוש רגיל
כמו שראיתי בימים האחרונים

5/16/2011 at 2:04 AM

קבלו ביטול לגבי עניין החיפוש
:-)

אשר,
אני יודע שלא ניתן לבחור את שניהם. זאת בדיוק הסיבה שאמרתי שכאשר מבצעים בפועל מיזוג כזה, נדרש שלב מקדים נוסף של הוספת השמות בשפה השניה לאחת משני הפרופילים.

מה שאני עושה הוא ברגע שאני נכנס למסך המיזוג. כאשר המיזוג רק *מוצג*, זאת-אומרת פרופיל מול פרופיל אני פותח בחלון נוסף, את זה שכתוב באנגלית (ניתן ללחוץ על השם במסך זה כדי להגיע לפרופיל), ואז עורך אותו. בצורה זו כאשר המיזוג נעשה בפועל, המידע בשתי השפות כבר קיים באחד משני הפרופילים.

[ הסיבה שאני פותח דווקא את זה שכתוב באנגלית הוא כיוון שכאשר כותבים שדה דו-לשוני, העברית *חייבת* להופיע *בסוף* הטקסט. ]

אם צריך אני אסביר זאת ביתר פירוט.

5/29/2011 at 2:54 PM

זלמן ארן - חבר הכנסת הראשונה.
אני מנסה ליצור לו משפחה "נורמלית" על מנת לטייב את כלל נתוני חברי הכנסת הראשונה (עד עתה נותר מספר קטן של "יתומים" - ח"כים ללא משפחות).
המידע הידוע עליו מויקיפדיה ומהאנציקלופדיה של תדהר (חלוצי הישוב) הינה על הורים (יוסף וגניסה אהרונוביץ)ואישה בשם קלרה.
יחד עם בת בשם אביבה.
באלבום המשפחות של ראשון לציון:
http://www.gen-mus.co.il/person/?id=10366
מופיעה אביבה הימן (הבת של זלמן וקלרה ארן).

שאלתי: האם אני בדרך הנכונה? האם מישהו יכול להוסיף מעט על משפחת הימן (מראשוני ראשל"צ)?

5/30/2011 at 11:02 AM

רון,
לדעתי חמישה בני משפחה של ידוען מהדורות האחרונים הוא מקבץ יפה וראוי ע"מ להוציאו מ"ענף הפרופילים היתומים של ידוענים היסטוריים" לחלל של ג'ני. אני לא בטוח שכדאי להוסיף פרופילים נוספים אלא אם אתה קרוב משפחה שלו/ה. עדיף להשאיר זאת לבני המשפחה. הם מגיעים בסוף

5/30/2011 at 11:36 AM

יגאל,
אם כך - אז כדאי להתחיל באותם 5 וודאיים ולצפות לשאר (דרך אגב - הוא אפילו לא יתום ברגע זה, אלא יש להקים לו פרופיל מהתחלה).אין ברירה- יש לטפל בו..

Private User
6/1/2011 at 12:44 PM

בהמשך לפרטים לאילן היוחסין של זלמן ארן
עפ"י נתונים שבידי שם האב של אביבה הימן הוא ישראל ולא זלמן.
באתר הויקיפדיה על זלמן ארן הבת לא מוזכרת
האם יתכן שלא הוא האב?

בכל אופן
לאביבה ונחמן הימן, שלושה ילדים
ברוך הימן - לו יש 11 צאצאים
אביטל הימן אלפרוביץ - עם ילד אחד
ורננה הימן מזרחי - עם 2 ילדים
בוודאי אחד הצאצאים יוכל להבהיר את הענין

6/1/2011 at 1:01 PM

זלמן ארן- זו אכן הסיבה שאיני רוצה להתחיל התהליך עימו, כל עוד איננו סגורים לגבי הנושא.
כמו ן, כפי שיגאל כתב - כל עוד קרובי המשפחה לא מעורבים, אז אולי לא כדאי להתחיל בתהליך בניית העץ..

מה דעתכם בנושא

6/1/2011 at 1:22 PM

להתחיל - אני חושב שכן.
לדעתי - חשוב לציין ב"אודותי" שמדובר על נתונים שנאספו ממקורות באינטרנט ובספרות, ולא על קשר משפחתי.
כאשר יימצא כזה קשר, או, לחליפין כאשר יימצא מקור מוסמך (למשל צילום מצבה במקום הרלוונטי) לעדכן את הנתונים ולהוסיף את מצביע המקום או המסמך

Showing all 29 posts

Create a free account or login to participate in this discussion