Rabbi Simcha Fraenkel-Teomim

Is your surname Fraenkel-Teomim?

Research the Fraenkel-Teomim family

Rabbi Simcha Fraenkel-Teomim's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Rabbi Simcha Fraenkel-Teomim

Hebrew: Rabbi Simcha Fraenkel-Teomim, הי"ד
Also Known As: "הרב מסקאבין", ""הרב מסקאבין""
Birthdate:
Birthplace: Poland
Death: Died in Cracow Ghetto, Cracow, Poland
Cause of death: Murdered by the Nazis in the Holocaust, in Cracow ghetto, in WWII
Place of Burial: Cracow ghetto, Cracow, Poland
Immediate Family:

Son of Rabbi Shimon Alter Frankel-Teomim and Sora Gittel Frankel-Teomim
Husband of Miriam Frankel-Teomim
Father of Chaya Lau; Shimon Alter Fraenkel-Teomim; Mordechai Dov Fraenkel-Teomim; Yaakov Yiztchak Fraenkel-Teomim; Shmuel Nechemyah Fraenkel-Teomim and 2 others
Brother of Rabbi Jacob Frankel-Teomim; Nechama Schneerson; Ruchama Horowitz and Chaya Halperin

Managed by: Shmuel Farkash
Last Updated:

About Rabbi Simcha Fraenkel-Teomim

Rabbi Symcha Frenkel was born in Poland in 1876 to Shimon and Sara. He was a rabbi and married to Ita. Prior to WWII he lived in Krakow, Poland. During the war he was in Krakow, Poland.Rabbi Frenkel perished in 1942 in Krakow, Poland

רבי שמחה פרנקל תאומים אב"ד סקאווין, זוגתו מרת מרים בת דודו רבי נפתלי הלברשטאם אב"ד קשאנוב. הדפיס בראשונה את הספר 'דברי יחזקאל' לזקינו הנ"ל, עם הסכמת הגאה"ק רבי יחזקאל שרגא משינאווא. במלחמה היה חבר ועד הרבנים בקראקא ונפטר בגטו, והיה האחרון שנקבר כראוי בביה"ח בעיר בימי המלחמה. צאצאיו א. רבי יהושע פייביל פרענקעל אב"ד פאדגארזע הי"ד. ב. רבי שמואל נחמיה פרנקל תאומים הי"ד שנשא לאשה את חנה בת האדמו"ר רבי אברהם אלימלך פרלוב מקרלין הי"ד. ג. רבי מרדכי פרנקל תאומים אב"ד יאווארזנע חתן האדמו"ר מקוזניץ לובלין הי"ד. ד. ר' שמעון אלתר פרנקל תאומים הי"ד חתן ר' אהרן אלימלך טברסקי בן הרה"ק מהורונסטייפל. ה. ר' יעקב פרנקל תאומים, נשא את מרת גיטל בת האדמו"ר מזלושיץ הי"ד. ו. ר' שלמה חתן האדמו"ר מויעליפולי הי"ד. ז. מרת חיה אשת מנשה אונגר, ולאחר מכן היתה אשתו [השניה] של רבי משה חיים לאו אב"ד פיעטריקוב הי"ד. ח. מרת רבקה אשת בן דודה רבי יהושע פייבל פרנקל תאומים אב"ד פודגורזע. ט. מרת רייזל הי"ד אשת ר' ראובן הורוביץ, ובזיוו"ש אשת רבי יוסף הירש מו"צ בעיר קראקא, ואחרי המלחמה רב בעיר טארנא, בעהמ"ח ספר שו"ת 'חדות יוסף' וספר 'דברי יוסף' נפטר ר"ח שבט תשכ"ו.

http://toladot.blogspot.co.il/2012/04/blog-post_08.html

About Rabbi Simcha Fraenkel-Teomim, הי"ד (עברית)

תאומים-פרנקל, שמחה, בן שמשון אלתר.

נולד בתר"ל,1870. היה ראב"ד בסקאווינה, שבגליציה המערבית. בימי מלחמת העולם הראשונה היה בווינה. בימי מלחמת העולם השניה היה בקרקוב, ושם היה חבר בוועד הרבנים. כשהוקם שם הגטו, באדר תש"א,1941, היה בין אלה שהקימו חברת עזרה ליהודים שנושלו מעבודתם ומנכסיהם. קיים קשרים עם פולנים, מחוץ לגטו, והם העבירו לו מצרכי מזון. לפי וונדר הוא דאג להציל את ספר התורה של הרמ"א והבריח אותו אל מחוץ לגטו. נפטר בגטו קרקוב בשבט תש"ב, והובא לקבר ישראל.

רק חמישה מ-47 נכדיו שרדו את השואה