Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 601-630 of 2971 posts

Probleemid isikute lisamisel puuvaates: tahtsin lisada enda poolt hallatavale profiilile uusi pereliikmeid, puuvaates nagu ikka. Kuid puuvaates pole ega tule mingeid võimalusi uute pereliikmete lisamiseks. Profiil, mida tahtsin täiendada on lisatud 2010. a. aprillis.

Ado Erlemann

NB! Kui tahate oma puuvadet kasutada, ärge kiirustage Adobe Flash Player 10.3.183.5 installimisega. Just see näib olevat põhjuseks, miks osa kirjeid valivad kuvamisel ülalt alla kirjutamise suuna. See toimub ka standardse puuvaate korral.

Private User Geni on vaevu välja tulnud eelmisest krahhist, kuid see neid ei peata. Uuendused jätkuvad (tavakohase kohmakusega).
Nüüd on versiooniks näha 0802a ja selle tekkimisega kaasnes alguses ca tunni vältel hoopis huvitavam kujundus, kus isikliku kodulehe ülapalgilt oli ära koristatud Avaleht ja otsingu aken oli kolitud keskkoha poole. Ilmselt tekitas see muudatus Geni enda kontoris paanika ja nad keerasid vana pildi tagasi, kuid ilmselt puuvaates on muudatused sees. Kui vaadata puuvaate Eelistused sakki, siis seal on "Näita kollaseid nooli" valikukast seni veel olemas, kuid see on hall ehk mitteaktiivne.
Ilmselt tähendab see, et kui keegi kisa tõstab, saate nooled tagasi. Ise eelistan juba ammu püstiste nimekaartidega versiooni (minu arust lubab paremini näha alati pigem külgsuunas väljavenitatud puid), kus nooled puuduvad, kuid ka selles vaates on varasem nimekaardi allservas kuvatav "Muuda" link kadunud.

Aare Külaots
"tahtsin ühte liita kaht enda poolt lisatud ja hallatavat isikut, kuid kahjuks teatati mulle, et mul puudub selleks õigus?"
olles seda veateadet tõlkinud tean, et tegid nupul "Mesti need isikud" topeltklõpsu ehk andsid mestimiskäsu 2 korda järjest. Sel juhul on mestimine juba toimunud ja Geni segaduses teatabki nii...

Mul on puus kollased nooled praegu kusagil 3-4 põlve minust ülespoole, aga oma kuuenda põlve vanaema lisada ei saa (abikaasat profiilile Wennikesse Peep), sest seal nooli pole ja profiilist seest lähdaste lisamise nupule vajutades ütleb ka, et pole õigusi lisada... tahaks loota et olukord on ajutine ja möödub ruttu.

sama lugu siin,lisada sugulasi ei saa,isegi kui ise oled haldaja,ning tean kindlast allikast,et ma pole ainuke,kes selle hädaga kimpus on,samuti on sugulusastmed puhta valed...ühes ütleb,...your fift great grandfather,tolle isa aga mingi''lehma lellepoeg''läbi 3-4 abielu sugulaste sugulaste....sugulane???

Kuidas nende kollaste nooltega siis on,sest minu sugupuus on suvaliselt neid puudu. Ühel on ja kolmel pole ja siis jälle on.Mida teised ette võtavad?

Kollased nooled ilmusid tagasi kui võluväel pärast seda, kui puuvaates eelistustega "mängisin".

Nooleprobleem parandati nüüd Geni poolt ära. Kas kellelgi on veel midagi?

No "tore" on see, et installisin Adobe Flash Player uuenduse enne kui siit hoiatuse leidsin ja nüüd on nimed ülevalt alla kirjutatud.

Mul on ka puuvaates nimed ülevalt alla kirjutatud.

Private User ja Private User palusin Lauril lahenduse siia postitada, aga ju ta on liiga bisi.
Püstiste nimede vastu aitab puuvaate taustal CTRL+hiireklõps
Mõju on piiratud ekraani suurusega, kuid pärast esimest klõpsutamist aitab mujal ka lihtsalt CTRL vajutamine.
Naljakal kombel on lisaks püsti ja pikali versioonile olemas ka üksikud mässulised kirjed, mis pärast klõpsutamist algsest horisontaalist vertikaali pööravad.
"Mõistagi" ei ole Genil selle kõigega midagi pistmist. See olevat "paha" FLASHi probleem. Väidetavalt pidada varsti valmima HTML5 kodeeringuga versioon ja siis peaks see jama lõppema.
Seniks lõbusat suvepuhkust!

kas vahe peal on jälle muudetud geni väljanägemist? miks ei tule enam esilehte ette? või ma ei oska seda õigest kohast otsida?

Ebe Juuremaa Kliki GENI - siis tuleb avaleht

Uuuuuuuuhhhh....mida!!! Kas nüüd tavakasutaja ei või enam mestimisi ka kinnitada? Üks hea tuttav mul andis teada, et tema ei saa isegi enam kollaste noolte kaudu profiile lisada, koguaeg näägutab, et hakka PRO-ks. Kas kellelgi on dollarid silme ette kerkinud jälle?

Teen lahti mestimistaotluse ja ole aga lahke, et kui PRO-ga ei liitu, no siis ei mesti ka.
Kas nüüd on kätte jõudnud murdepunkt, kus üli populaarseks muutunud geni Eestis, nullib kogu tekkinud huvi ära? Kui siiamaani sai normaalselt ka ilma selle PRO jamata igatsugu asju teha, siis nüüd on täielikult kõik otsad kinni tõmmatud. Mida see genile enesele annab?

mis te siin jutustate mestimisest,selle veel elaksin üle,teeksin oma arvutisse ümber lihtsalt,kuigi igsugudel koostööl oleks siis lõpp(igaühel pole lihtsalt raha laristada),kuid nüüd on oma tehtud töö ka kadunud,pooltele oma sisestatud profiilidele,kus oled ise üks haldajatest,pole enam ligipääsugi...siis tuleb ju kolme aasta töö(teile,tööinimestele vast topelt niipika aja töö...olles invaliid,võin olla arvutis kasvõi 24 tundi)uuesti otsast alustada...isegi avatud profiilidele,kus haldajaks koostööpartner,ei pääse vaatamagi,muust rääkimata...milleks neid koostööpartnereid siis korjatud sai?mis mõte on siis koostöökogul ja selle ingliskeelsel vastel ''collaboration pool''?,mis mõte on avatud profiilidel?,nüüd veel ainus mõte...saaks kuidagi materjali pliiatsi ja paberiga ümber kirjutatud...saaks niipaljugi kätte,et palja sugulusrea ümber kirjutada,lisamaterjal on niikuinii läinud

http://www.geni.com/blog/geni-pro-just-got-a-whole-lot-better-36966... siit leiate ingliskeelse Geni uuendamise kohta eputamine - kirumised. Mõlesin varsti Proks hakkata, kuid nüüd küll mitte.

Mõned asjad, mida enne GENI väljasuremist teha:
1. Teed endale 2-nädalase (tasuta) PRO-proovikonto
2. Laed oma sugupuu(d) koos juurtega arvutisse

Vähemalt on asjad olemas ja saab vajadusel oma arvutis edasi ehitada. Kurb lugu.

Kindlasti on veel teisigi, kes Erkilt nõu küsivad, et kas oleksid nõus pisut
selgitama-õpetama, et kuidas toimida, et su loodud sugupuud endale arvutisse laadida kui see katseajaga PRO on ostetud?
Olen loonud päris mitmeid sugupuid. "Istutanud" oma sugupuu kaudu ka oma küla põliste sugude sugupuud enda puu juurde. Sest kohapeal on kõik kõigiga abielus. Mure ongi, et need kaduma ei läheks, sest oli päris keeruline ettevõtmine nende venepäraste nimedega sugupuid kokku panna.
Ette tänades Tiia

ma õnneks sain omale metsa gedcomi salvestatud juuli lõpus, tuleb hakata oma arvutis pusima ahnenblatis või midagi?

Ehk tuleks teha mingi teistmoodi varu koostöövõrgustik skype´i või meiliaadresside jagamise teel, aga neid luubikesi ei anna tõenäoliselt ümber teha ja ei saa kogu maailmale iga enda hallatava profiili kohta järelepärimisi teha, et kas sul on sama isik olemas. Absurd!

Kas lugupeetud härra Henn Sarv´el on ka nüüd suu vett täis? Ehk õnnestub ka natuke suurte Geni bossidega rääkida ja küsida selgitust või seletada paljude kasutajate nördimust?

Jaak Tulp Henn näib olevat väga töine, mestimiskeskuses on PROde uute õiguste valguses tema nimega seotult hõljumas umbes 500 täiendavat taotlust. Meie teda aidata ei saa, las teeb PROfessionaalset tööd ja higistab.
Vaadake ka hoolega teateid, mis annavad teada, et keegi on asunud karja kaupa isikuid jälgima. Need on märgid sellest, et oled ilma jäänud haldaja positsioonist. Üsna tihti on seal ülevõtjaks Henn või tema salapärane kaksik Hea Aitaja Vaatleja. Pahatahtlikum ja paranoilisem võiks arvata, et toimub sihipärane ja eesmärgikindel Eesti puu ärastamine. Aga noh, mina ei ole pahatahtlik, ma olen nüüdseks lihtsalt eikeegi, Genibomz....

Veel üks omapärane detail. Kui lähen hetkel mestimiskeskusesse ja üritan mestida, siis mõistagi midagi ei õnnestu, kuid minu nimi maandub sellest hoolimata muutja koha peale.

Hennu ei maksa küll süüdistada,ta on alati olnud väga abivalmis igasuguste kerkinud probleemidega,lihtsalt kui tema või ta''kaksik''on kuskil midagi lisanud või liitnud,tähendab,et see on tema oma toimetustes talle ette sattunud ja ta on võtnud vaevaks see kirja panna...

Mul ei ole kunagi suu vett täis - pisut ülekohtune arvamus

Mu koormus on peale uusi muudatusi umbes kolmekordistunud. Juba enne seda kulutasin ma päevas keskmiselt 10H et mestida nende inimeste puuharusid, mida keegi teine mesti ei saanud või ei jaksanud.

Ka Jaaku olen ma aidanud üsna palju. Mai tea, millest tema selline toon.

MA lihtsalt ei jaksa KÕIGIS vestlustes üle korrata asju, mida ma mõnes olen öelnud.

Endiselt on kõik teretulnud mulle saatma, kui neil on mingi mure ja ma aitan - et järjekord nüüd on pisut pikem, tuleb lihtsalt arvestada pikema viivitusega. Hetkel on mul ootel umbes 100kond mestimiskohta (igas reeglina 30-50 mestimist)

See, et ma uue korraga rahul ei ole ja et ma sellel teemal ka geni nn "bossidega" tihedas vestluses olen, ei pruugi siin kajastuda.

Ütlen ka siin, et ma annan ka nõu, kuidas uues olukorras endiselt normaalselt tööd jätkata, aga seda ma annan vaid isiklikult ja otse - on põhjusi, miks ma seda vestlusrubriigis ei tee

Henn

Ahjah - Aarne, mida sa pead ülevõtmiseks? KUs on keegi midagi üle võtnud või "ärastanud"

Kui ma mahajäetud kontod sulgen ja ei jäta nende hallatavaid profiile põllule, siis eesmärk ei ole midagi üle võtta. Mul on oma 80K hallatava profiiliga niigi tegemist, et mul ei ole vaja midagi üle võtta.

Kui kellelgi on soovi, siis ma võin mahajäetud kontode puuharud ka talle üle kanda?

Henn

Henn Sarv rahu, ainult rahu. Ma kirjutasin, et pahatahtliku käsitluse korral võib see nii paista. Geni teeb mestimisi oma loogikaga, aga mõistagi on kuraatorid ja PROd eelistatud.
Nojah, teised ju enam ei saagi mestida.

Samas kaotavad tööd teinud Genibomzid nii õiguseid enda sisestatud isikukirjetele, muutuvad haldajatest jälgijateks (see on uus, et sellest nüüd ka märku antakse).
Kirjutasin ma sellest pärast sissekande: "Silver Möls jälgib nüüdsest isikute: Jüri Hindrau, Tõnis Raddus, Jüri Raddus ja Mari Raddus uudisvoogu." lugemist. Silver ei ole siin sugugi kadunud hingede hulka kuuluv kasutaja. Olen ka ise viimase ajani kulutanud energiat puu puhastamisele ja sirgeks ajamisel, mõistagi oma võimete piires. Nüüd seda lõbu enam ei ole. Mõistagi ei tähenda 80k korral paar hinge rohkem ega vähem midagi ja kui meil oleks mingigi kindlus Geni tegevusloogika suhtes, ei oleks teema üldse käsitlemist väärt. Olen ise senini olnud seisukohal, et mida enam haldureid isikul on, seda parem. Õnnetuseks ei ole meil mingit kindlust.

Ma nentisin juba aasta tagasi, et Geni liigub eksklusiivse klubi suunas, kus prügikaladel suurt midagi teha ei ole (ja episoodilised kasutajad on alaliste muutuste tõttu pidevalt kraavi tõugatud). Ma ei ole õnnelik, et pean nentima, et mul oli õigus.
Ma tahaks väga loota, et kellelgi on olemas Eesti (sugu)võsa(de) GEDCOM, mille alusel pärast Geni pankrotti minekut (jah, just sellisele tulevikule viitab toimuv paaniline rabelemine pärast börsside järjekordset vabalangust) saaks luua kuhugi Riigiarhiivi alla ID kaardiga kättesaadav Eesti puu, millel oleks kindlasti huvitavaid teaduslikke väljundeid lisaks lihtsale inimlikule uudishimule.

Kahjuks ei ole minul viimase pakkumisega hetkel midagi peale hakata.

Arne (ühe aa-ga)

Härrased,me pole enam esimeses nooruses...Palun võtke tuure maha,on ju teada,et solvumistundest võib saada infarkti.Loomulikult on see meie suhtes hirmus ülekohtune,kes me iga vaba momendi oleme genis veetnud,kuid omade kaela pole seda mõtet valada...just omade,sest Henn on oma positsioonile vaatamata korduvalt tõestanud,kelle poolel ta on...
Ja Hennul paluksin mitte veel oma praegust koormat süvendada,mehed on lihtsalt ääretult solvunud ja ei leia õiget kohta,kuhu see kuuldavaks teha...RAHU OMAVAHEL,PALUN!

Vabandust, Henn! Ma natuke reageerisin tõesti üle selle uue muudatuse pärast. Ma tean, et sa oled väga hõivatud. Oleksin pidanud need sõnavõtud lihtsalt üles otsima.

Kas keegi oskab juhendada kuidas need rippuvad nimed oma kasti tagasi saaks. Kui vahetan puu paigutust püstise ja standardvaate vahel on hetkeks kõik korras, järgmise liigutusega seis jälle sama. Või jääbki nüüd nii? GENIaalne- teha kasutamine võimalikult ebamugavaks.

Showing 601-630 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion