Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1591-1620 of 2972 posts

Vello Suigussaar, ma pole just 100 % kindel, aga Jaanusel vist sai see postitus miskipärast mitte abi, vaid iroonia korras siia ülesse pandud.

Ma tahaks ka tegelikult teada, et mida see "tõkestamine" tegelikult tähendab.

Vello Suigussaar püüaks Genis asju ajada ikka nii, et kedagi ei peaks blokkima. Mis puudutab seda peregrupi liikmete lisamist siis see oli iroonia tingimustes kus nagunii on häda profiilide kokku ajamisega suures puus.

"sinu halduses olevate isikukirjete käsitlemise" tähendab seda, et see kehtib Teie halduses olevate profiilide / isikukirjete jaoks ligipääsu piiramist. s.h. kõike seda mida pidasite selle puhul siin vajalikuks üles lugeda. Ehk, et kirju ei saa saata sellele kasutajale ja tema ei sa Teile saata. Kuna pererühmas enam ei olda siis on andmed varjatud, kuna puudub ka koostöö siis on ka avalikud profiilid mitteligipääsetavad ja piiratud on seega ka andmete muutmine, kustutamine, mestimine jne. Seda tingimusel kui ei olda profiilidega kaashalduses blokitud kasutajaga - siis nende profiilide puhul piirang ei saa justkui kehtida, sest kui blokitu haldab sama profiili Teiega on nii Teil kui temal sinna vaba ligipääs.

Kas siin aga kehtib mõte, et peahaldajal on suurem õigus kui kaashaldjal siis seda ei oska kommenteerida.

Põhimõtteliselt on see aga olukord kus selle kasutajaga lõpetatakse kõik n.ö. diplomaatilised suhted kuni bloki eemaldamiseni.

Siin on aga üks aga. Ja aga seisneb selles, et kolmas isik, kellel on pererühm nii Teie kui teie blokituga siis temal on võimalus Teie ja teie blokitu profiilid omavahel ikka kokku viia. Seega, et ennast täielikult hästi ja kindlalt tunda oleks vajalik ikkagi kõik pererühma liikmed ära blokkida, et mestimisi ei toimuks blokituga ega kellegi teisega. See omakorda aga seab Teie siin olemise ja osalemise mõtte üldse küsimärgi alla.

Nii, et see iroonia polegi nii iroonia kui mõni ehk arvata võib.

Kui A blokerib B, jääb A Ble halliks ja kättesaamatuks. Aga mida A ise näeb Bst ja B poolt halatavate isikute kohta, mida lubatakse Al teha?

Mina proovisin- blokeerisin ära B ja saan B hallatavate isikute profiile muuta.

Blokeerimine EI VÄHENDA kellegi õigusi ega takista tal muudatusi teha

Blokeerimine:
1. eemaldab isiku su pereringist (kui ta seal on kutsutuna)
2. eemaldab isiku koostööpartnerite hulgast (mitte et see midagi loeks)
3. blokeerib kirjavahetuse võimaluse kasutajaga
4. ... võib olla midagi veel

Blokeerimine EI VÕTA isikult õigust mingite profiilidega toimetada, kui see õigus ei tulene sellest, et oled lisanud ta peregruppi või koostööpartnerite hulka.

Henn

Maela Jaanivald

Private User

Henn Sarv

Ohh! ma ei tunne seda Geni süsteemi ikka mitte üks raas. Vabandust vildaka info levitamise pärast!

Mitte blokk ei keela aga bloki tulemusel pererühmast väljaheitmine ja koostöö katkestamine ei luba vastastiku profiile käsitleda juhul kui persoon, keda blokitakse, on Teie pererühma kutsutud ja ei ole veresuguluse alusel seal.

Veresugulase blokkimisel ei lubata saada ja saata kirju.

Jaanus

Aga veresugulane on ennast halliks laigugs keeranud, eks ta on minu siis ära blokerinud ja sele tulemusel ültse kättesammatu. Või mis siin juhtus?

Maela Jaanivald Kas siin äkki on hoopis tegu sellega, et Teie veresugulane on teinud sellelt lingilt http://www.geni.com/account_settings/family esimeses rippmenüüs valiku (non of your blood relatives), kus tema otsesesse pererühma kuulub automaatselt ainult tema ise? Seega tuleks ta kutsuda pererühma aga kui siis ta on Teid ka blokkinud siis ei jõua Teie kutsed talle kohale ja nii ongi keset puud hall laik.

Maela Jaanivald ja samas kohas teises rippmenüüs teinud valiku (no other inlaws) millega piiratakse igas liinis esimese hõimalase kuulumine automaatsesse pererühma ehk siis tõmmanud oma automaatse pererühma suuruse ringi koomale n.ö. mitte mina maailmas tüüpi vaid mina ja maailm tüüpi inimene!

Jaanus, vaatasi neid tegurid, kuid rippmenüü on koguaeg ainuld annud valida "eemalda pererühmast" (ise tõlgitud).

Ja kuna veresugulane, otseses mõttes, nagu siinselhul on, ei ole "in-law", ei pea "in-law"-sätte ültse mõjutama.

Kuid ükstaskõik, nüüd on profiil millegipärast jälle värviline ja kõik korras.

Armsad Geni sõltlased:)
Kas keegi oskab anda nõu, kuidas saaks Isikukirjetelt ära kaotada need xxx kirjete kokkulangemist "Archives" ning "Ancestry" kas seda on otsingut on võimalik välja lülitada.
Nii kaua kui see otsing toimub on kogu kirje hangunud ja tihti tänu pikaajalisele otsingule annab lihtsalt veateate:(
Kasutan hetkel Crome brauserit, ehk on mõni teine brauser parem?
Tänu!!!

Ära seda kaotada minu teada ei saa, aga hetkel on kogu geni panges, meeletult aeglane ja pidevalt kaob täiesti.

Ma ei imesta geni jamade üle - ühe päevaga on vast 130 tuhat profiili lisatud, paljud ilmselt tasuta kasutajate poolt - see on neile päris hea koormus. Eks see läheb paari päeva pärast üle jälle :)

Seda 'meerika arhivide osa ärakaotamist on teisedki soovinud - ei viitsi geni hakata mingeid erandeid tegema, ilmselt tulu 'meeriklaste liitumisest teiste teenustega on piisavalt suur.

Ma arvan, et ma suudan Opera ja vast ka Firefoxi jaoks kirjutada skripti, mis selle päringu ära keelab; täna küll kindlasti mitte. Või kui Henn-Lauri suudaksid Genile selgeks teha, et see päring peaks kasutajtel konfigureeritav olema...

On veel hulga vidinaid, mille ma tahaksin maha võtta (kasvõi kõik need statistikad, mida võiks ju vahel näha, aga mitte kogu aeg iga profiili kõrval), kuna nad lihtsalt koormavad Genit - aga nad vist ei saa ise hästi aru, et võimsamate serverite ja jämedama netiühenduse asemel võiks kasutajatele vähem igasugust läbu serveerida, nende kulud väheneksid ja kasutajate rahulolu kasvaks. Peaks vist lähiajal selle blokeerimise teema käsile võtma.

Agnes Valgiste
selline asi nagu teil siin kirjas http://www.geni.com/discussions/63190?msg=812148
võib muide kaasneda ka juhtumiga kui keegi pererühmast on isikule e-maili lisamisega teda juba Genisse kutsunud, talle on õnnestunud kiri saata (s.t see e-mail toimib), aga ta pole veel liitunud. Selline ootel liitumine ehk nn veerandkasutaja on eriolukord ja väga paljud tegevused on selle isikukirje juures nüüdsest (endiste) lisajate/haldajate jaoks keelatud või piiratud.
Selliseid ootel liitujaid on Genis juba väga palju - hetkel on nende saatus ebaselge, hooldajate aruteludes on nõutud, et iga kutse peaks aeguma 6 kuu pärast (kui e-mail ei toimi siis kohe või niipea kui meeldetuletusi enam sellele saata ei õnnestu) ja, et isikukirje peaks siis oma esialgse oleku (avalik või privaatne) tagasi saama. Veel on nende veerandkasutajatega see probleem, et ka kuraatorid hetkel ei näe millal kutse saadeti või mida ja millal sellise isikuga viimati tehti. Neid nõutud/soovitud muudatusi aga seni Geni poolt sisse viidud ei ole.

Hommikut head Geni sõltlased:))
Nüüd on ilmunud veel Geni lehele pidev " Võrgustiku jagamine", milleks see hea on? Facebookiga sidumine on ju lausa jäme lollus, et iga kirje , mis teha Genisse ilmuks ka FB s:(((
Kuraatorid, te olete peremehele lähemal, palun võtke see ka päevakorda!
Soovin kõigile värvilist ja päiksepaistelist sügist!!!

Private See asi - ühenda oma Geni konto oma Facebook kontoga oli siin ju ka varem, aga siis tahtis ta iga lisatud isiku ja kokku mestitud puu (kus puu kasvas) kohta FB ajajoonele postitust teha (samad asjad mis Geni uudisvoogu lähevad). Nüüd aga saad nende sees/väljasm nuppudega asja juhtida. Kui on sees kopeerub Geni uudisvoog sinu FB ajajoonele (muidugi kui FB ja G kontod ühendatud siitkaudu: http://www.geni.com/account_settings/facebook_settings loe siit ka muud lisateavet), kui väljas siis jääb tegevus vaid Genisse.

Täpsustus - lisateave (kuidas oma konto Facebookist lahutada) ilmub viidatud lingile vaid siis kui kontod on ühendatud.
Hetkel kahjuks muude sotsiaalvõrgustikega kui Facebook (Google+, MySpace, Netlog, Orkut, Twitter, Windows Live, LinkedIn, Frype. Odnoklassniki, VKontakte, jt jt) seoseid tekitada ei saa.

Ma arvan, et Eha mõtles ehk seda, et kui Geni konto ei ole FB-ga ühendatud, siis võiks see FB -s jagamise link profiili aknas üldse puududa. st kui konto FB-ga ühendatud ei ole, siis poleks seda jagamise linki siia ette ka vaja. Ainult tekitab segadust. Mind igatahes see link häirib, sest pidevalt plingib ees kui hiirega liigun.

Private User
Kui ei ole FB-s, siis mingit muret ei ole. Miks? Sest sealt ei lenda tahataskusse küpsiseid. Piisab vaid kellelgi käia korra FB-s piilumas ja veider naga ripub, kuni paari päeva pärast ära interneeduse sirvija selle ära unustab.

Küsimus oleks selline : minu õde otsis puuvaates tahvlikese ''otsi isikuid'' kaudu ühte nime.Geni ketras,ketras ja lõpuks tuli tahvel sinise kirjaga ''Sinu taotlus on aegunud.Kas vähendame isikute arvu? ja soovitus ''nõustu''.Sõnakuulelik inimene vajutas ''nõustu'' ja nüüd on tema puust varema ca 700 profiili asemel 117.Mina küll ei leidnud kohta,kuhu klõpsata,et ta oma täispuu tagasi saaks.Nüüd oleks hea nõu kallis.

Paul-Vladimir Lill
Valige puuvaates lehe allosast vahekaart "Eelistused". Seal saab üles- ja allanuppude abil suurendada-vähendada kuvatavate põlvkonda arvu

Henrik Manitski -suur tänu õe ja ka minu poolt-tegelikult oleks pidanud ma ise taipama aga..........Paul

Henn Sarv, saan ette kanda, et iseeneslik keelevahetus minu geni kontol areneb ja süveneb: sedapuhku lööb ette taani keel. :)

Haha, mul äkki Geni saksakeelne, keset tegevust lihtsalt....vist mingi üldine keelesasi.

Salvestage siis endale kuskile "eesti peale tagasilüliti": http://www.geni.com/tr8n/language/switch?language_action=switch_lan...

Lauri Kreen: Mulle viskab kogu aeg sama "Tehnilised nôuanded" lehe ette, kui seda viimast linki püüan avada. Mul küll pole veel keelevahetustempu teinud, aga môtlesin igaks juhuks selleks valmis olla.

Private User Seda ta peabki tegema. Ta muudab ju vaid Geni keele eestikeelseks (tagasi) ja seda iga lehe korral kust pealt see link sisestada/käivitada.

Niihhh, nüüd minu geni vahetab ka keelt omavoliliselt.
Õnneks siis inglise keele peale läks, mitte jaapani :)

Siin värske kokkuvõte Geni liiklusest (Top 30) riikide alusel, allikaks http://www.alexa.com/siteinfo/geni.com

Geni.com’s Regional Traffic Ranks
Country Rank
1 Norway 117
2 Estonia 147
3 Lithuania 1,558
4 Latvia 1,571
5 Sweden 2,067
6 Finland 2,239
7 Denmark 2,318
8 Israel 2,585
9 New Zealand 2,639
10 United Arab Emirates 2,925
11 Ireland 3,254
12 Slovakia 3,336
13 Canada 3,751
14 United States 3,771
15 South Africa 4,172
16 Australia 4,785
17 United Kingdom 5,872
18 Bangladesh 6,850
19 Portugal 7,025
20 Malaysia 7,583
21 Netherlands 7,802
22 India 8,869
23 Indonesia 9,321
24 Philippines 9,871
25 Belgium 11,525
26 Switzerland 11,798
27 Poland 18,759
28 Mexico 20,113
29 France 22,014
30 Germany 22,392

Eesti ja Norra võitlevad esikoha pärast juba pikemat aega .....
Leedu ja Läti Geni kasutus an aga just viimasel aastal kõvasti kasvanud.

Showing 1591-1620 of 2972 posts

Create a free account or login to participate in this discussion