Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1621-1650 of 2972 posts

Ka minu geni vahetab keelt omavoliliselt. Hommikul oli
eestikeelse geni asemel ingliskeelne . Muutsin kohe eestikeelseks, aga peale lõunat, kui uuesti genisse sisenesin, oli jällegi keel ära muudetud ingliskeelseks. Muutsin uuesti eestikeelseks.

Mul kah jälle inglisekeelne.

Huvitav, et minu ingliskeelne püsib nagu valatud. Diskrimineerimine?

Pidin ma seda ütlema - nüüd läks minu keskkond eestikeelseks, ehkki ma pole seda kunagi valinud. Hmh.

Panin teine päev rootsikeele (saksakeelet, kuhu ta ise läks)peale tagasi. Järgminekord ingliskeelne. Vajutasin siis Lauri keelelinki, peale seda on siiamani eestikeelsena püsinud.

Kuid nüüd jälle ingliskeel...

Keele muutus vöib olla ka sellest , mis keelne Windows on arvutis. Mul on soome keelne ja genigi on alustanud soome keelsena.

Mul ka arvutis muidu soome keel, kuid geni on siiani ônneks püsinud eestikeelsena. Nüüd tuleb küll 3x üle vasaku ôla sülitada...

Noo nii! Juba kolmas päev sisse logides rõõmsalt inglise keel, ju siis jääb igapäevane lingitamine ......

No võtke ometi vaevaks vahepeal oma tolmused küpsisetoosid puhtaks teha ju seal kusagil on mingi kala. Või logige korraks Genist välja ja taas sisse.
Puuvaates on näha, et Geni on üle väga pika aja kasutusele võtnud uue versiooni 1.0.3. ja kui te ei ole vahepeal oma Flashi uuendanud, on võimalik, et mingi jama käib seal taustal.
Vaadake http://get.adobe.com/flashplayer/
tõmmake viimane versioon. Logige välja ja uuesti sisse.
Küpsise kustutamisest rääkis siis, kui eelnev ikkagi ei aita.

Mind aga häirib tõsiselt see, et ma ei saa mitte kellelegi sünnipäevaks vm tähtpäevaks õnnitlust saata. Ütleb, et You don't have permission to view this page. No miks ma siis ei tohi geni kaudu kasvõi oma abikaasale tervitust saata?? Mis erilist luba mul selleks vaja on?
Firefox mul on ja välja-sisse logimist proovisin ka.

Arne, küpsised ei aita. Ja üldse on keelendus segi - keele vahetamise aknas näitab ta, et vaikimisi keel on English, samas avaneb ta ikka eesti keeles. Brauseriks viimane Opera.

Chrome 21.0.1180.89 ei ole mitte mingisugust keelevahetust üritamas, olgugi, et olen ise siin keeli vahetanud.

Üldiselt näivad keelevahetusega eriti hädas olema inimesed, kelle keeleseaded ei klapi sellega, mida geni automaatselt pakub (mina :)). See konkreetne käitumine muide tekkis paar päeva tagasi, enne seda olid segasemad olud (täiesti vale keele pakkumine). Naaberteemas selgus, et paar päeva tagasi parandati neid esimesi jamasid; nüüdsed jamad lubati korda teha esmaspäeva-teisipäeva jooksul. Ootame-vaatame.

Private User a) Brauser vaatab mis keel on arvutis vaikimisi ja seab oma keele sellele vastavaks (kui võimalik), b) Geni (või muu veebileht) vaatab mis keel on brauseris vaikimisi ja seab oma keele sellele vastavaks (kui leht on nii tehtud)
c) Geni keelevaliku nupud (all reas ja ülal paremal valikus) muudavad kasutuskeele kasutaja otsusel ära ja seavad vastava küpsise (Cookie).

Praegu tundub, et see "keeleküpsis" on Genil mingil põhjusel kiiresti aeguma ("riknema") hakanud.

Agnes Valgiste teie pole esimene, Mike Stangel juba pool nädalat uurib miks paljudele (ka PROdele) kingituste link veateate annab.

Private User kui see on nii, siis selleks, et püsivalt oleks Geni eestikeelne tuleb A) Arvutis Regional/Language settings eesti keele peale seada, B) brauseris sama asi teha (eesti on esimene eelistus) ja alles siis C) Geni alumist keelenuppu vajutada.

Minul chromes jätkuvalt tõrgeteta eestikeelne aga android telefonis ingliskeelne. Paistab et tõesti küpsiste värk.

Lauri, mul on vaja, et geni oleks püsivalt ingliskeelne. Kuni viimase ajani ta seda oligi ja loodetavasti varsti hakkab jälle olema. Arvatavasti pani geni oma küpsise sessioonipõhiseks - seda muuta ei ole neil loodetavasti liiga keeruline.
Minu poolt võib selle teema praegu ammendatuks lugeda.

Kas Teil paneb kaa üleslaetavad fotod mitte valitud kausta, vaid uude kausta, mille nimi on "sisesta uus nimi" vms.

Liivika, kui profiililt meedia kaustast vaadata, siis saab suuremalt ka näha, muidu jah, mul ka enam lihtsalt pildil klõksides ei avane miskipärast.

Varemalt oli nii, et kui saatsin kellelegi koostöö- või pererühma liitumise taotluse, siis ülesse vasakule pildi kohale ilmus kiri "Taotlus on saadetud" ja paremal Tegevuste lingi alla jäi alles "Koostöötaotlus on ootel". Seega oli hea kohe näha, kellele taotlus juba saadetud ja kes vbl pole genis käinud ega taotlust aktsepteerinud.
Uuemal ajal ütleb küll vasakul, et "Taotlus on saadetud", aga paremal jääb jutt samaks "Lisa pererühma" või "Taotle koostööd". Seega ei tea, kas saatsin juba? Ega ma ülesse ka kirjuta, kellele olen juba saanud, seega on mõni vbl mitugi samasisulist saanud. Või siis mitte ühtegi, sest näen, et isik genis käib, aga huvitav, miks ta siis mind ei aktsepteeri?! Et kas taotluste saatmine on ikka veel jõus või ei saa saata/pole mõtet saata?

Teine küsimus veel - kas mitte oma hallatavatele isikutele saan saata kutseid genisse tulekuks? Kirjutan aadressi küll vastavasse aknasse ja saadan, aga tühi aken ilmub tagasi.

Püüan genist ja selle toimimisest aru saada...

Varasemalt võis see olla nii, et võisidki tampida neid kutseid palju süda lustis ühele ja samale kasutajale. Nüüd juba pikemat aega aga lubatakse saata kasutajale teise kasutaja poolt üks peretaotlus ja üks koostöötaotlus. Kui seda teha puu vaates siis kaob lausa see rida ära, et ei oleks võimalik teistkordselt taotlusi saata ja jääb võimalus kirja teel ühenduse võtmiseks.
Võimalik, et alles siis on võimalik kordustaotlus saata kui kasutaja on eelneva taotluse tagasi lükanud.
Kõik saadetud taotlused on näha saadetud taotluste all ja püsivad need seal kuniks need siis kas vastu võetakse või tagasi lükatakse. Tagasilükatute kohta infot ei edastata kuid taotlused, millega on nõustutud, kuvatakse ajaloo all.

Loogiline oleks, et ei pea olema ilmtingimata profiili haldaja, et kedagi Genisse kutsuda aga ise pole eriti tundnud vajadust selleks. Ehk mõni targem teab kommenteerida.

Jaanus Luuse
Agnes Valgiste
Vaadake hoolega isikukirje sees seda ülemist välja, kuhu kuvatakse sugulusside. Sinna ilmub nupp "Remind", mis lubab kutset korrata. Ma ei oska öelda, kui palju aega peab selleks esimesest kutsumisest mööduma ja ma ei tea ka kas see hetkel töötab, paar kuud tagasi küll.

Teine võimalus puuga liitumise korduvkutse saatmiseks on isikukirjest e-posti aadressi kustutamine, mispeale ilmub uuesti kutsumise kast isikukirjesse. Mõistagi töötab see ainult mittekasutajate puhul.

Agnes Valgiste See probleem on taas brauseri küpsiste või vahemäluga seotud. Olles proovinud kellelegi taotlust saata tuleks lehekülg uuesti laadida, alles siis näitab tegevuse all olekut õigesti.
Tundub, et see probleem on sage kui Genis ollakse korraga mitme aknaga või vahekaardiga.

Selge siis, vbl tõesti. Alati on ju mitu akent lahti, mitu erinevat tegevust. Proovin siis ainult ühe aknaga olla, kui tahan kedagi taotlustega pommitada.

Ka Jaak Ennuste oli hädas piltide laadimisega. Mul veidi teistlaadi probleem. Saan küll pildid uude loodavasse albumisse, aga kui tahan täiendada mõnda olemasolevat albumit, mis on ajas "tagapool", siis sinna need pildid ei lähe, pigem "ajas eelviimasena loodud" albumisse.
Loodan, et sain arusaadavalt kirjeldatud...

Agnes Valgiste - Sellest: "aga kui tahan täiendada mõnda olemasolevat albumit, mis on ajas "tagapool", siis sinna need pildid ei lähe, pigem "ajas eelviimasena loodud" albumisse" küll selliselt aru ei saanud et Geni tegijatele asja inglise keeles selgitada võiks ....

Lauri, mina sain nii aru, geni ei lase pilte lisada varem loodud albumitesse vaid paigutab uued pildid kas viimasena või eelviimasena loodud albumisse. Varem loodud albumid on justkui lukus uute piltide lisamiseks.

Ohoo! Täna hommikuks on minu taotlustele positiivselt vastanud 12 inimest, kellele ma nüüd viimaste nädalate jooksul olen neid saatnud. Samas on kohale läinud ka kõik puusse kutsumised!
Aitäh! Tundub, et siin on midagi toimetatud :)
Aitäh Private User minu mõtte korrektselt esitamise eest!

Showing 1621-1650 of 2972 posts

Create a free account or login to participate in this discussion