סממנים ייחודיים - שמות ותאריכים עבריים

Started by Ron Rabinovitch on Saturday, April 9, 2011
Problem with this page?

Participants:

Related Projects:

Showing 31-44 of 44 posts

What about the option for Yhartzeit and Barmitzvah in the profile?

Ariel - Good point
אופיר/שמואל - כדאי באמת לבקש מג'ני מועדים מיוחדים (יארצייט הוא בעצם תאריך אזכרה גנרי ולא כ"כ מיוחד לנו ואולי נקבל אותו יותר בקלות
בר מצווה זה משהו יותר ממוקד, ואולי יש כאלה שלא ממש יאהבו את זה - באותה נשימה - להוריד את תאריך ההטבלה ליהודים ומוסלמים)

Private User,
נכון, כרגע אין אפשרות לרשום את התאריך בצורה מובנת, אבל עד אז. ניתן לעשות זאת כטקסט חופשי בתיאור הפרופיל, או אפילו בשדות הטקסט של פרטי הלידה / פטירה.

Ariel Ben Solomon,
You can enter the Yhartzeit as free text in the About-Me section or in the automatically generated death event. You can add a new event for the Barmitzvah. I really do NOT think it is justified, **at present,** to ask Geni to create special-case Events for this sort of thing (beyond the more generic need for a Jewish calendar of course). Geni IS aware of these issues and the importance of getting Yhartzeit REMINDER updates. So we just might get those, after they add the additional calendars (I know of at least three such requested).

כמו שכתבתי למעלה, ניתן לכתוב את התאריכים העביריים כטקסט חופשי. ניתן גם לייצור "מאורע" עבור הבר-מצווה.

Yes Shmuel you are probably right. I have used the About me section for this. I agree the calendar (Hebrew dating) option is more important. The reason I raise the Bar Mitzvah issue is because there exists a special option to enter in "Baptism" details in the profile. I would prefer that if you clicked Jewish then this would automatically remove this option.

if you go to
http://www.geni.com/calendar

you have the option to include birthdays of deceased relatives so perhaps it's a good start for Yhartzeit's (?) reminders

meant birthdays and anniversaries of deceased relatives

Birthdays and wedding anniversaries would be appreciated in the Hebrew calendar, and not just yahrzeits. Many of us celebrate happy events in the Hebrew calendar, and not just deaths.

אני כותב בעברית כדי לא "למשוך אש" ממקומות לא רצויים.
אני תוהה האם כל ההתעסקות הפומבית הזו ב"צרכים הייחודיים שלנו" לא תעשה בדיוק ההפך?
אין חולק שלוחות שנה נוספים על הלוח הגריגוריאני ישרתו גם עמים אחרים(הלוח המוסלמי, לוחות מאסיה הרחוקה וגם הלוח שלנו).
אין חולק שתאריכי תזכורת לארועים משפחתיים נוספים זה דבר חשוב, ובהחלט הייתי רוצה ש"תאריך ההטבלה לנצרות" לא יופיע ליהודים, למוסלמים ולבני שאר הדתות שאינן נצרות - להפך, זהו תאריך נוצרי מובהק שראוי שיופיע *רק* כאשר הדת היא "נוצרי".
אני משוכנע שתוספת יסודית בבסיס הנתונים של שמות בשפה אחרת מאשר אנגלית הוא דבר חשוב, לא רק לנו, ראו דיונים על שמות רוסיים בכתב קירילי, אני מניח שיש גם דיונים בשפות אחרות שאותן איני יודע לקרוא.
הנקודה שלי היא שיש מספיק שונאי ישראל ואנטישמים בעולם שיעשו "מטעמים" מהדברים שנכתבים ומוצעים בדיונים בפרויקט שלנו.
אני חושב שאנו צריכים להיות גאים בהיותנו יהודים בכלל וישראלים בפרט, אבל צריך לעשות את זה בצורה שלא תעורר עלינו את זעמם של האחרים.
כמובן שהנושא פתוח לדעות הפוכות - אבל בצורה תרבותית בבקשה.

יעקב,
אני יכול להרגיע אותך, לפחות לגבי אפשרויות לשמות בשפות אחרות במקביל. בימים אלו ממש, ג'ני עובדת על זה. אנו האוצרים משמשים גם סוג של "צוות יועצים/מומחים" מול ג'ני לגבי פיתוחים עכשיויים ועתידים. אז כבר ראינו והתדיינו בשדרוג רציני למערכת קביעת השמות, עד כדי הצגת תמונות של הממשק בפועל!

אני לא חושב שיש צורך "להתחבא" מפני שונאי ישראל. באופן כללי, לא פגשתי כאלה באתר. צוות האתר וצוות האוצרים מאד מודעים וזהירים בתחומים הנ"ל. לדוגמא, לאחרונה נוספה לנו האפשרות לסמן ולהסתיר הערות בדיונים ציבורים, עד לבדיקה של הנושא המסוים ע"י צוות האתר. כמו שכתבתי בראשית דף-הפרויקט, אנחנו *לא נסבול* שום פעילות פוגענית ב"תחום" הפרויקט.

גם לנושא "תאריך ההטבלה" ג'ני הבטיחו לתת פתרון, כחלק מהמשך התמיכה הבין-לאומית שלהם. קצת סבלנות. ;-)

אני חבר באתר למעלה משלוש שנים, וההתקדמות כאן היא מדהימה ביחס לגודל החברה.

אני באתר מספטמבר 2008, אכן יש התקדמות ניכרת מצד צוות הפיתוח.
מה שכתבתי היה רחוק מ"להתחבא", הכוונה שלי היתה לעשות דברים בצנעה ובסובלנות, תוך נסיון לגבש שינויים שיהיו טובים לכל המשתמשים ולא רק לבני דת משה.
ולכן אם נגדיר שיש צורך בהגדרות מקומיות של ארוע משפחתי, נוכל תחת סעיף לוקליזציה להגדיר "בר מצווה" וגם "ברית מילה" שאלו ארועים של יהודים, ובאותה מידה ארוע הטבלה יוגדר כארוע של נוצרים.
בצורה זו מדובר בשינוי גלובלי ולא שינוי לוקלי, שגם יותר נכון "פוליטית" וגם לא "מושך אש"
לגבי אפשרות ההסתרה - אכן זה עובד בדיון עצמו, אולם קפיצה קטנה לדף של הכותב עצמו תגלה לכל צופה את מה שהוא רצה לכתוב...

בעניין השמות שמחתי לראות את התגובה של שמואל מה11 במאי על כך שבג'ני עובדים על האפשרות לשמות במספר שפות במקביל. האפשרות הזו ממש חסרה לי וחשובה לי. לגבי הפחד מהאנטישמים של יעקב אני מסכים עם שמואל שאין לנו מה להתחבא מפניהם. לגבי העניין של תאריכים מיוחדים כגון תאריך הטבלה אני כמובן מסכים עם מה שנאמר כאן אבל לדעתי צריך לאפשר להוסיף תאריכים מיוחדים כאלו גם לאנשים שאינם שייכים לדת המציינת תאריך זה והסיבה היא שיש אנשים ששינו את דתם במהלך חייהם ואזי ייתכן שיש להם למשל גם תאריך הטבלה וגם יורצייט. לדוגמא: אבנר (אלפונסו) מבורגוס או דונה גרציה נשיא (ביאטריס דה לונה מיקז)

פיטר - האבחנה שלך לגבי אנשים ששינו את דתם - נקודה חזקה שלא חשבתי עליה. פתרון גמיש לגבי מועדים מיוחדים אכן יספק מענה מלא.

במבנה תיבות המידע הקיימות היום בדף הראשי, אני "שותל" מידע של תאריכים עבריים. מוסיף בעברית תאריך לידה עברי באחת השורות של מקום הלידה. כך אפשר לעשות גם לגבי תאריך עברי של פטירה, בתיבות מקום הפטירה. למשל - בפרופיל של אבי

http://www.geni.com/people/Rachmil-Bursztyn-%D7%99%D7%A8%D7%97%D7%9...

לא בדיוק לפי הכללים - אבל מופיע ברור בדף הפרופיל עצמו

Showing 31-44 of 44 posts

Create a free account or login to participate in this discussion