Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1531-1560 of 2971 posts

Ühel on esivanemate õvesid ja langusid 5 põlve lõikes oluliselt rohkem kui teisel.

Kuidas saab minule täiesti võõras isik, kes ei ole mu peregupis, kellega ma ei tee koostööd, kes pole ei pro ega mitte ka geni aktivist (ise on ta lisanud ainult 7 inimest) KUSTUTADA minu lisatud ja õiged isikukirjed????
Arumaisaa...
Ja siis ei saa mina Pro'na kõiki mestida, kes on ilmselgelt näha, et on sama isik; isegi mitte kõiki neid, kus ma ise ühe poolena haldaja olen.

Agnes Valgiste - saab kustutada kui mõni kasutajast lähisugulane või lähedalt sugulane pererühmas on ta oma pererühma võtnud. Aga saab ka kui mõni Pro ta kuskile lähisugulaseks tõstab...

Neid kustutatuid saab taastada...

Mestida ei lase kui on isoleeritud puus, ise kasutaja või privaatsena üle 5 sugulusastme kaugusel (samas puus).
Sellepärast mõnedel Prodel abilised ongi et see nn 5 põlve piirang ületada...

Tänan vastuse eest, Lauri Kreen
Kas husband's third great nephew's partner on piisavalt lähisugulane? Usutavasti ei ole ta nii fänn, et keegi teda kuskile tõstaks, see käib tegelikult tavakasutajatele natuke üle arusaamise. Arvan, et ta lihtsalt kogemata...
Loomulikult ma taastasin need isikud, 4 kirjet.
Aga lihtsalt arusaamatuks jäi, et kogematagi saab nii teha, et teise töö kõik kosmosesse saata.
Kena suve jätku kõigile!

Kas nüüd hakkab Geni lausa mõnitama? Üle poole avalehe jookseb kiri "Mesti "sinised plussid""- Kui aga üritad, siis määritakse vägisi pro pähe. Kas tõesti rahahimu lämmatab väärt ettevõtmise?

Jah, vale jutt. Ei tööta see mestimine ehk ühildamine. AH

Oh ega see üldine mestima kutsumine pruugi ainult hea ollagi. Mul on tulnud lahutada sellise mestimisega kokku pandud valesid profiile ja mestijal jäi veel õigust ülegi. Talle ju öeldi, et nii tuleb teha ja geni pakkus.

No just, Arno! Ikka mett keele peale ja siis tuleb see pipar ka ikka järgi. No ma võin ju pahameele ära teenida, aga oskamatutele susserdajatele ei peakski mestimisõigust andma.

Tundub, et asi toimib vaid siis kui oskad seda kasutada. Aitäh Jaak Tulp

Jaak! Kas raha väljakäimisega koos tuleb ka kohe tarkus? Ma ei pakugi end mestijaks, aga ma ei taha ka, et mulle proga pinda käiakse.

Kuidas oleks võimalik saata profiili haldajale taotlus, et ta lisaks mind sama profiili haldajaks? Tahaksin ligi pääseda oma 4-põlve ettepool asuvatele vanavanematele, kuid profiilid on privaatsed ja oma avalikustamispalvele pole ma vastust saanud.

Ma ei anna vist kõige õigemat nõu, aga ma olen selle sugulustee paralleelselt teinud ENDALE, kui muidu ei saa. Südame rahustuseks võib öelda, et samaaegselt eksisteerivaid ja ühendama nn.alampuid või oksi on GENI-s piisavalt, miks siis mitte kasutada enda huvides sellist teed, aga jah üritage üritage ... nii nagu mind pommitati, et ma midagi muudaks, aga see oli ühe daami oma, kes esialgu ei teinud väljagi, aga ju siis keegi suutis daami ümber veenda ja protestid mulle? on lakanud, vähemat selles suhtes

Milleks siis selline üleskutse, et Basic ja Pluss kasutajad saavad mõnda aega vabalt mestida, kui see ei toimi?
Või on meie Eesti programmijupikesel miskit viga?

Hille Marandi Mestimine on võimalik nii nagu ka varemgi omadel tingimustel ja seda juhul kui üks mestitav profiil on Teie hallatav ja teine avalik või mõlemad on avalikud ja asuvad suures puus või on Teil olemas teise profiili haldajaga pererühm. Tasuta kasutajatele on antud erandkorras õigus mestimist teostada, mitte neid ootele panna ehk siis just need sinised kuulikesed plussiga puu vaates ja juhul kui on täidetud üks ülaltoodud õiguslikust tingimusest.

Oma hallatavat ja "teise" kasutaja privaatset profiili pole vast kunagi mestida saanudki või oli see siis enne seda kui Geni kasutama hakkasin.

NB! Põhiline on see et mestimise saate heaks kiita ja lõpule viia kas siis kui teie hallatav on (teie olete) isoleeritud puus ja teine osapool on avalik suures Maailmapuus.

P.S. Soovitan kõigil mitte-PRO-del saata nende siniste plusside teise poole haldajale kiri et nad oma hallatava avalikuks muudaksid.

Hetkel tuleb iga päev mulle nii uudisvoona kui ka postkasti kümneid ja kümneid teateid mestimiste lõpuleviimise kohta, kusjuures enamik neist on mitte-Pro-de kätetöö.

Lauri

See mestimiste lõpuleviimine töötab praegu väga hästi, mitu isoleerit puudes inimest on juba end suure puu külge mestinud ilma igasugu koostöö ja peregrupita.
Oluline et on olemas mestimistaotlus mida vastu võtta.

Ei tööta see tuhkagi. Proovisin väimeest mestida, tutkit. Siis läksin onupoja kallale, sama lugu, ikka määritakse prod pähe. Proovige ise, ehk kellelgi õnnestub: http://www.geni.com/merge/compare/6000000006292874760?from_flash=1&...

Arno Suur

Jesver, nu kaua võib! Selleks, et "kasutajat" (profiil (ka isikukirje), mille haldaja on profiili omanik ise) mestida on vaja sellesama "kasutaja" poolt eraldi õigust selleks. Väimees on "kasutaja" ja peab Genisse sisse logima ja lisama "linnukese" selle kohta, et ta lubab pererühmal oma profiili muuta. Siis saab mestida küll.

Kuidas kindlaks teha, et üks või teine isik on Genis "kasutaja" e. ise oma profiili/isikukirje haldaja. Kui vaadata tähelepanelikult puu vaates profiilikastikesi siis leiame, et profiilidel on foto ümber erinevat värvi raam. Sinine, lillaks, roheline ja ka värvitu. Neist igaühel on oma tähendus. Sinine neist tähendab seda, et profiili haldaja on selle omanik ise ja tema profiiliga ei saa selle tõttu ringi käia samamoodi nagu teiste n.ö. tavaliste, kellegi "teise" poolt hallatavate profiilidega.

Nii peab käituma iga isikukirjega/profiiliga, mida soovitakse mestida ja millest üks mestitav on ise "kasutaja"

Et ei peaks keeruliselt seletama siis et õigust anda ja linnukest lisada tuleb mina oma konto seadetesse. Klõpsata "õigused" peale ja lisada ilmuvast loetelust "Luban pererühma liikmel muuta minu andmeid" teine linnuke või võib kasutada ka Genis sees olles seda linki http://www.geni.com/account_settings/permissions, et õigesse kohta kohe jõuda.

Kordan veel üle. Õiguse annab "kasutaja", mitte see, kes mestida soovib.

Ehk siis antud juhul väimees peab selle asja läbi tegema siis saate Teie mestida.

Hiljem, kui ei soovita, et "kasutaja" profiil oleks liialt kättesaadav on võimalus "linnuke" eemaldada aga seda tasuks temha siis kui sama isiku kõik profiilid on kokku viidud.

Tõsi, see on kasutajate jaoks keeruline ja kui igaühega peab nii mässama, et asju sirgeks saada siis on üritatud minna lihtsama vastupanu teed ehk siis see TBD profiilide eemaldamine ja vastav TBD projekt - kui olete äkki märganud.

Need TBD-d on üldjuhul infotühjad kasutajast liikmete topeltprofiilid, mida ei õnnestu kasutaja passiivsuse tõttu liita ja need lihtsalt kustutatakse võimaluseta neid taastada.

Et kui asi toimib ka nii nagu Private User väidab, et pole midagi muud vaja kui ainult mestimistaotlust siis võiks Väino ise mestida.

Siin on aga ka jama see, et Väino ise ka lausa topeltliitunud.

Arvan, et mõistlik oleks see konto sulgeda
Väino Suur

ja seda kontot rõõmsalt edasi kasutada:

Väino Suur

Ma ei pea mõistlikuks, et kogu Geni nii keeruliseks on aetud. Mäletan aegu, kui kõik operatsioonid olid tehtavad ühe-kahe klikiga. Miks pean oma pead vaevama tohutu reeglistikuga? Võtan Genit siiski, kui meeldivat ajaviidet, mitte kui tõsiteaduslikku uurimistööd. Väidan, et kõik need takistused on tehtud raha väljapressimiseks.

Kusjuures olen juba sel nädalal näinud teateid kus lihtkasutaja mestis ise oma (ootel) topeltkanded niipea kui teine osapool avalikuks märgiti.

Arno Suur

"Pappi" võib välja käia küll ja isegi PRO või koguni kuraator võid olla aga ka "papp" ei aita kasutaja profiili teisega liita seega Teie väitel pole alust.

Mäletan, kui oli tavakasutajale asi suht vaba, siis oli palju väljaastumisi selle kohta, et Geni pole turvaline ja kasutajate nii aktiivsed kui passiivsed õigused pole piisavalt tagatud. Nüüd, kus Geni on teemas kõvasti edasi arenenud siis näe enam ei kõlba!

Kuid kui nüüd asjale tõsisemas toonis läheneda siis... kas meelelahutuslik või mitte kuid hea on kui tead kuidas saavutada eesmärki.

Olgu see süsteem nii vaba või piiratud ja kuidas me (aktivistid) ka ei tahaks, et puu saaks kiiresti ja üheselt korda jäävad meid ikka ja alati segama kasutajale antud õigused. Sellega tuleb suuta toime tulla!

Igal mängul on reeglid olgu siis mäng ise kui meelelahutuslik, sügavteaduslik, tasuline või tasuta tahes.

Aktiivse kasutaja profiili õiguste tagamine on vajalik selleks, et keegi ei saaks profiilide mestimise käigus lisada sellist infot mida profiiliomanik ehk enda kohta profiilil näha ei tahaks. Samuti tagab see kasutaja õigust teha valikuid keda võib ja keda mitte ei tohiks tema profiiliga siduda mestimisel tekkivate seoste läbi.

Absurd seisnebki selles, et nagunii võid sa seoseid tekitada sellele samale kasutaja profiilile aga teda ennast tema endaga liita ei tohi.

Kas see süsteem ei võiks olla seatud nii, et kasutaja profiili oleks võimalik liita tingimusel, et tema lisatud profiili lisainfo on see mida näidatakse ka edaspidi kuid kõik see, mis liitmisel lisandub siis selle kohta võiks kasutajale saata meili vastuolude täpsustamiseks. Vastuolu lahendamist või lisatud info kuvamist või mittekuvamist oleks võimalik täpsustada ainult profiiliomanikul endal. Tekiks n.ö. üldist süsteemi mittetakistav must auk.

Olen sinuga igati nõus ja ei vaidle reeglite kehtestamisele vastu. Mind häirib see, et nõutakse minult plakatkirjaga üle poole avalehe mestimist, kuigi teatakse, et ma seda teha ei saa. Teine asi, mis vastu hakkab, on see sinine riba avalehel, otsekui häbipost, et näe, kui pappi välja ei käi, siis hoia alt! Kõige rohkem aga imestan selle üle, et 63 miljoni kasutajaga keskkond ei leia muud rahastamisvõimalust, kui sulaselge väljapressimine.

Arno Suur

Siin on jällegi see, et tuleb vahet teha sellel, mis on meie enda aktiivsete osalejate (kasutajate) heatahtlik soovitus ja see mida Geni ise tõesti ehk peale surub.

See lause seal tervituse järgi, seda ei ole olemas siis kui keerata Geni inglise keelseks. Geni eesti kasutajad kasutavad seda tervituse rida ja tõlgete rea sellist tõlgendamist ära selleks, et masse teavitada. Hiljuti 02.08 muutis Geni meie tasuta kasutaja jaoks midagi paremaks - võimaldas tasuta kasutajal mestimise. Küll ajutiselt ja teadmata tärminiga aga ikkagi.
Rida oleks veelgi pikem kui seal ka ikka tingimused ka lahti seletada ja uskuge mind kõik ei saaks siis ka aru mis ja miks toimub.

Sinine riba aga on Geni enda plakat kuidas kasutajat "teavitada" või ka kui kellelegi tundub see survestusena siis ka nii võib seda ju võtta.

Ma ei saa muidugi aru kui keegi tahab oma toodet müüa siis miks ta seda teha ei või? Minu jaoks on LHV panga noored müügimehed igas kaubanduskeskuses oluliselt häirivamad oma argressiivse värbamispoliitikaga kui mingi silt või riba kuskil programmis ja ma ei tunne ennast sugugi alaväärsena kui ma seda teenust tarbida ei taha.

Lõpuks jõuab ikka asi selleni jälle, et "Eestlased, teeme oma Geni!" Mina eelistan aga vastavalt tingimustele ja võimalustele pakutavast viimast võtta. Oluliselt mugavam on.

P.S! Väimehele kirjutasin kirja, loodan, et ta loeb ja tegutseb vastavalt ning jätan mestimise au sulle teostada.
Väinoga aga ei tea mida ette võtta. Kui tal muidugi ligipääs oma kontodele olemas siis saab need ühildada. Kui aga mitte siis on see Geni kasutajatoe teema. Eeldatavalt siiski on võimalik vähemalt üks kasutajast Väino profiil sinu puus liita.

Mare Tomson! Siin on just see, millest Jaanus Luuse pikalt - laialt seletas: ühe profiili haldajal (kärt elmend) on isoleeritud puu ja talle tuleb selgeks teha, et ta ühineks Teie suure puuga jne. Soovitan lugeda kõiki Jaanus Luuse õpetusi ja soovitada sedasama ka kõigile algajatele genilastele - tehke endale samm-sammult asjad selgeks ja tundke sellest rõõmu!

Private User, sel ajal veel eestlastel enamasti perenimesid ei olnud, kui kõnealune Mart elas. Kui see koht on juba vaatluse all puus, peaks ehk selle nime asja kah paremaks korrigeerima. Või oli see haru erandlik ja perenimedega?

Eks ma röömustangi , et mulle pakutakse ikka ja jälle PRO staatust :)
See sugupuu haru tuli mulle mestimise teel ... suurema töö ja nime kujud olid haldajad juba ära teinud.

Seda plakatitega mestimist "nõuame" vaid meie eestlased, Genis pisut nipiga tõlkimist tehes. See pole kohustuslik kuid see oli meie ainuvõimalik tee teavitada muutunud olukorrast korraga kõiki eestikeelse Geni kasutajaid. Tahaks need kaks kirja veel nädalaks muutmata jätta - lihtkasutajate poolt lõpuleviidud (ammu ootel olnud) mestimiste hulk kasvab iga päevaga.

NB! neile kes sinist plusside korral takistusele põrkuvad:
Nüüd oleks vaja, et juhul kui mestimisel teine osapool on privaatne - saatke haldajale palve ta avalikuks muuta + enda oma muutke ka avalikuks. Ei aita siis kui üks või teine on isoleeritud puus ja mestimist kiidab heaks suures puus olija.

Showing 1531-1560 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion