Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1561-1590 of 2971 posts

Private User teine avalik isikukirje on isoleeritud puus.
Niipea kui Kärt Elmend (isoleeritud puus) mestimise heaks kiidab ongi mestimine tehtud ja Kärdi puu suure puuga liidetud.

NB! Just see oli selle 02/03.08.2012 muudatuse tegelik ajend - et isoleeritud puude haldajad saaksid ootel mestimisi heaks kiites oma puud Maailmapuuga ühendada.

Lauri Kreen
äkki viitsid sinna ülemise kasti sisse esimeses reas puuduva a tähe lisada, kui pead vajalikuks tekste pikemalt püsti hoida?
Private User
see probleemi valmistav puu http://www.geni.com/family-tree/index/6000000015729340526 on üks omapärasemaid, mida ma olen siin GENIs näinud. Kärt Elmend ja lisaks ka Unknown Profile on sisestanud kaks korda n põlve Jüri Kuldkeppe, neist osa ilma sünniaastateta. Üks vale näpuliigutus ja teil on koos mõnus puder ja kapsad. Loodetavasti õnnestub...

Arne Pajula korras, tänud.

NB! Nüüd peaks lihtkasutajate jaoks nende mestimiste juures mida neil heaks kiita pole õigust olema roheline "Pro" märk.

Kergem oleks vist Geni kasutajatele teatada , et nad läheksid http://www.geni.com/list/requested_merges lehele ja klikkaksid neile pooleli olevatele mestimistele , millel ei ole PRO märkki

Mulle pakutakse 112 mestimist ja kõik PRO märgiga. Ega ma sealt paljusid oskakski mestida, inimesed enamasti tundmatud ja seega ei saaks ma andmete õigsuse üle otsustada. Osa asju olen siiski saand parandada, näiteks lisas üks teismeline tüdruk inimeste nimed kõik väikese algustähega, segadust oleks vähem kui Geni ei loeks neid vastuoludeks andmetes.

Sander Sulg Pro märgiga mestimisi tasuta ja Pluss kasutajad lahendada ei saa! Pole mõtet proovidagi. Samas tasub võtta kontakti teise poole haldajaga, on võimalik et tema jaoks need kõik pole Pro märgiga.

Private User jah nüüd saab ka nii!

Kui õnnestub teha see üks mestimine, siis edasi tavakasutaja enam mestida ei saa. Enamasti on peale ühe isiku mestimist vaja mestida ka vanemad, abikaasa, lapsed, õed-vennad... Praegu tuleb juurde profiile, kus see sinine rist on asendunud kollase kolmnurgaga ja isikul on kaks isa, kaks ema, kaks abikaasat...
Näiteks Tiit Vähi: Tiit Vähi
Kahjuks jääb enamasti asi poolikuks.

Private User Võtmeisikuid (MP) saavad mestida vaid kuraatorid. Juhul kui topeltkanne on elus kasutada siis me sellist mestimist teha ei soovigi (MP võimalused kaovad), pigem lisame nad sel juhul enda kuulsale vennale "vennaks".

Las need kollased ja valged märgid tekivad ja jäävad - neid hakatakse nüüd Geni poolt pakkuma lähimale PRO-le puus või pererühmas (ka haldaja koostööpartnerite hulgas).

Lauri Kreen Vähemalt on Tiit Vähil nüüd üks ema ja üks isa ja :)

Lihtsalt ma ei ole hetkel PRO ja saan aru, miks kõik tavakasutajad ei rõõmusta selle üle, et nüüd saab mestida. Palju mestimisi seisab ju selle taga, et teine profiil on privaatne ja selle haldaja on siin Genis käimisest loobunud - neid mestimisi ei saa ikka teostada.
Ja kui mõni mestimine õnnestubki teha, siis jääb asi ikka poolikuks. Mõnel juhul ei tekki märki ka juurde. Näiteks Anna Karoline Schinmannil : Anna Karoline Schinmann on nüüd kaks Otto Schinmanni nimelist meest ja mingit märki pole, vähemalt tavakasutajale.

Mulle meeldivad need sinised ristid rohkem kui kollased kolmnurgad.

Private User ütleme, et kollane hüüumärk on kordi kasulikum kui see sinine ristike.

Jaanus Luuse Tänan Otto mestimiseest!
Tavakasutajana ei saa sellest kollase kolmnurga kasulikkusest aru, PRO-na sain küll:)
Kuna nüüd on kõik aktiivsed mestijad, siis tekib ka vigu rohkem. Viimastel päevadel leian kollaseid kolmnurki, millele vaadates selgub, et antud isikul on kaks isa ja kaks ema, kes ei sobi omavahel kokku, teistest lähedastest rääkimata.
Näiteks August Ilves: August Ilves

Private User Kui sa võtad tavakasutajalt õiguse mestida ja siis kõvasti hiljem tood selle õiguse tagasi siis loomulikult on hasart nii suur, et võtab mestimisel mõistuse ja silmanägemise sassi. Keegi ju ei tea kaua nad seda jälle lubavad. Siis jällegi on teine hulk inimesi kes kunagi polegi mestida saanud ja kui nüüd mestivad siis ei saa lihtsalt aru, et on küll sama nimega aga täiesti erinevad inimesed tegelikult. Muidugi see näide on ka hea. August Ilvesi nimele tuleb Genist 80 vastet. Kuid tegelikult eks elu käib spiraali mööda ning ju siis oli vaja PRO-dele jälle tööd juurde tekitada. Muidu näpivad siin asju, mis kellelegi ehk väga pinda käib.

"Muidu näpivad siin asju, mis kellelegi ehk väga pinda käib."

Jahh...ise ei tee või ei saa/oska teha ja teistel ka ei luba teha. Ma mõtlen siin protestijaid. No on küünilisus! Seletamisest pole kasu...mõnel on lihtsalt liiga suur ego ja vähe arusaamist.

Jaak ja Jaanus! Võtke õige kätte ja looge seletav sõnaraamat, nn. "Genipeedia" korduvatest küsimustest koos üksikasjaliku juhendiga, kus kõik mõisted oleksid lahti seletatud koos näidetega.Võtke eeskujuks kasvõi näiteks Subclubi kasutusjuhendid, kõik on üksipulgi puust ja punaseks tehtud. Paljud inimesed ei ole arvutit hällist kaasa saanud, ja teadja inimese selgitamine on küll talle enesele ja asjatundjatele selge, kuid poolvõhikutele ja asjaarmastajatele jääb segaseks.

Arno Suur
Kahetsusväärselt muudab Geni oma tegevusmudeleid ja algoritme piisavalt tihedalt, mis muudab iga seletava teksti surnult sündinud projektiks.
Täiendavalt peaks veel tähelepanu juhtima sellele, et kuraatori kõrge künka otsas kehtivad teised reeglid, kui mädasoos, mistõttu isegi kogemuste jagamine on küsitava väärtusega.

Ma midagi olen püüdnud teha ja oma profiilile lisateabe alla selle üles pannud kuigi kirjatükilises vormis. Päris kasutusjuhendit piltide, fotode ja kaasaskäivate materjalidega teha vist ei tohiks Geni autoriõiguste tõttu.

Mina jälle piltidega.
Probleem pildil isiku tuvastamisega. Hoolimata sellest, et ma ise isiku haldaja olen, ütleb "Search returned no results." St ei leia sellenimelist inimsest Olen kopeerinud ka URL aadressi või kirjutanud naise nime nii neiupõlves kui abielludes. Otsingusse pannes leiab profiili üles, ent pilti tuvastada ei saa.
Hoolimata sellest, et ma ise isiku haldaja olen, ei luba mul isikut tuvastada, sest mul polevat selleks õigust! Inimene ise pole liitunud, keegi teine haldaja ei ole ega ole saanud midagi seal keelustada. Miks ma ei saa oma pildil oma lisatud inimest tuvastada?
See anomaalia on ka, et kui esimest-teist korda proovin tuvastada, siis ei leia sellist inimest genist. Aga nt poole tunni pärast juba 5. või 6. kord proovides leiab isiku ja kõik korras.
No miks see geni käitub nii nagu ta käitub?? :)

Agnes Valgiste aga kui lisada profiilinumber ja üks tühik selle järgi ning otsida siis? Nime kirjutamisel on võimalik teha vigu. Profiilinumber on aga kindel kui see kopeerida ja kleepida ja lisada üks tühik.

kas keegi peale minu veel on kogenud viimastel päevadel, et keele seade muutub iseenesest

Henn

Henn, muudab jah. Puu vaates.

Jaanus Luuse Aitäh nõuande eest, nüüd sain korda. Aga see numbrijoru jäi ka kõik nime taha alles. Ja seda ma ka ei usu, et 6-7 korda on võimalik nimi valesti kirjutada ;) Aga profiilinumbri järgi otsimine aitas tõesti.
Ennem proovisin ka seda, et kopeerisin profiililt nime, et ei eksiks. Aga see ei aidanud.

Henn, muutub. Ja mitte ainult puuvaates.

Kas teil on Facebookiga seotud kontod?
Sinna ülapalgi alla serva ilmus vahepeal mingi naljakas naga sotsiaalse sidususe ;-) kohta.
Nüüd on see taas kadunud. Äkki olid keelemuutused selle katsetusega seotud?

Arne, ei ole facebookiga seotud.

Agnes Valgiste - too pildi tuvastamine on mul ka olnud probleem. Vahel kui avada tolle isiku profiil ennemb, saab kiiremini - hiljutiste alt siis pakub.

Täna on mul probleem sünnipäevaõnnitlustega - punaselt hüppab ette kiri Error
You don't have permission to view this page.
Kas see mingi üleüldine või ainult blokeerib minu sünnipäevatervitusi?

Konto seadete korralduste hulgas on ka järgmine allosa.
Tõkestatud kasutajad:
Vajadusel saad tõkestada tülika kasutaja kirjad ja keelata tal kõigi sinu halduses olevate isikukirjete käsitlemise. Kasutaja tõkestamisega eemaldatakse ta ühtlasi ka sinu pererühmast.

Kasutaja tõkestamiseks klõpsa lingil „Tõkesta see kasutaja“, mille leiad iga kasutaja andmikus „Veel tegevusi" valikust. Tõkestatud kasutajat ei informeerita tõkendi seadmisest.

Mida tähendab täpsemalt "keelata tal (tülikal kasutajal) kõigi sinu halduses olevate isikukirjete käsitlemise"?

"Kasutaja tõkestamisega eemaldatakse ta ühtlasi ka sinu pererühmast."
Kas sellest saab abi ka tülika mestija vastu?

Vello Suigussaar Muidugi!! Parim oleks veel kui kõik need kes selles nimekirjas on http://www.geni.com/account_settings/family ka sinna panna.

@Jaanus Luuse. Aitäh vastuse eest. Aga "sinu halduses olevate isikukirjete käsitlemise" ei ole ikka selge. Kuidas seda käsitlemist siis maakeeles mõista? Kas see on kirjade takistamine, profiili andmete varjamine, andmete muutmine, kustutamine, mestimine, või mis täpselt?

Ei tahaks just ka oma peregrupi või pererühma liikmeid sinna tülikate nimekirja panna.

Showing 1561-1590 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion