Susanna Janse van Vuren, b1 SM (c.1691 - 1711) MP

‹ Back to Janse van Vuren surname

Is your surname Janse van Vuren?

Research the Janse van Vuren family

Susanna Janse van Vuren, b1 SM's Geni Profile

Records for Susanna Janse van Vuren

20,015 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Nicknames: "Sùsanna Faveùr"
Birthplace: Bellinchamp, Drakenstein, Franschhoek, Western Cape, South Africa
Death: Died in Cape of Good Hope
Managed by: Hans Peter Silbernagl
Last Updated:

About Susanna Janse van Vuren, b1 SM

Gerrit Jansz van Vuuren * Vuren, Nederland a. 1687, boer “De Goede Hoop”, Drakenstein † 20.6.1700 x c. 1690 Suzanne JACOB * Vielle Eglise, Calais, Frankryk 9.9.1671 ≈ Guisnes, Frankryk 27.9.1671 † c. 1696 d.v. Pierre Jacob en Suzanne de Vos

b1 Suzanne * dist. Drakenstein c. 1691 x Kaapstad 7.2.1706 Ignacé MARÉ (wew.)

MARE / JANSE VAN VUUREN PROGENITOR LINE

Please See Maré Project and Summary of Discussions resulting in this configuration:

A) Paul Mare marries NN

B1) Ignace Mare i (c1670)

marries first NN (d c 1700)

C1) Catherina Mare (c 1690)

marries in 1713 Johannes Janse Van Vuuren i (1694 )

D1) Gerrit Janse van Vuuren (c 1716)

D2) Anna Elisabeth Janse van Vuuren (c 1718 - c 1727)

D3) Johannes Janse van Vuuren (c 1721)

D4) Lucas Janse van Vuuren (c1724)

D5) Anna Elisabeth Janse van Vuuren (c1727)

D6) Pieter Janse Van Vuuren (c 1730)

D7) Susanna Janse van Vuuren (c 1732)

D8) Daniel Janse Van Vuuren (c 1737)

C2) Ignatius Mare ii (c1690 - c1728)

marries second in 1706 Suzanne Janszoon van Vuren i (1691)

C1) Johannes Mare (c 1708)

C2) Anna Elisabeth Mare (c 1710

C3) Susanna Mare (c 1713)

C4) Lucas Marthinus Mare (c 1716)

C5) Francina Mare (c 1718)

C6) Maria Maree (c 1721)

C7) Paulus Ignatius Mare (c 1724)

C8) Magdalena Fenesie Mare (c 1726)

C9) Ignatius Mare iii (c 1729)

xxOOxx

A) Gerrit Janszoon van Vuren i (1667) marries Suzanne Jacob (1671)

B1) Suzanne Janszoon van Vuren i (1691)

marries in 1706 Ignace Mare i (c1670)

C1) Johannes Mare (c 1708)

C2) Anna Elisabeth Mare (c 1710

C3) Susanna Mare (c 1713)

C4) Lucas Marthinus Mare (c 1716)

C5) Francina Mare (c 1718)

C6) Maria Maree (c 1721)

C7) Paulus Ignatius Mare (c 1724)

C8) Magdalena Fenesie Mare (c 1726)

C9) Ignatius Mare iii (c 1729)

B2) Johannes Janse Van Vuuren i (1694)

marries in 1713 Catherina Mare i (c 1690)

C1) Gerrit Janse van Vuuren (c 1716)

C2) Anna Elisabeth Janse van Vuuren (c 1718 - c 1727)

C3) Johannes Janse van Vuuren (c 1721)

C4) Lucas Janse van Vuuren (c 1724)

C5) Anna Elisabeth Janse van Vuuren (c 1727)

C6) Pieter Janse Van Vuuren (c 1730)

C7) Susanna Janse van Vuuren (c 1732)

C8) Daniel Janse Van Vuuren (c 1737)

Ignace MARE, Franse Hugenoot, het as wewenaar van Calabria aangekom in die Kaap in 1706. In 1707 kry hy toestemming van die Goewerneur van der Stel om hom in Drakenstein te vestig. Hy trou op 7 Feb 1706 met Susanne Janszoon van VUREN, sy was ook bekend as Susanna Janse van Vuuren. Haar ouers het gesterwe toe sy nog jonk was. Ons vermoed dat Susanne en haar broer deur hul ouma, Suzanne Jacob grootgemaak was:

Hy het heel moontlik in Italië gewoon, omdat hy se een dogter Magdalena Fenesie genoem het. Hy het die volgende leenplase gehad: De groene Kloof, Langefontein, Elsjeskraal "aan de Tygerberg". Hy word die eienaar van Elsjieskraal op 14 Oktober 1714. Hierdie plaas verkoop hy aan Theunis van Aardt in 1733. Ignace koop toe St. Omar in Daljosafat in 1723 van boedel van Armand Veron.

KINDERS

1. Catharina x 29 October 1713 Gerrit van Vuuren

2. Johannes ~ 24 Sep 1708 + Drakenstein 1761 x Sara Delport

3. Anna Elizabeth ~ 4 Jan 1711 x 21 Des 1727 Pieter Delport

4. Susanna ~ 8 Okt 1713 x 13 Jun 1713 Jacob Delport

5. Lucas Marthinus ~ 12 Jul 1716, burger Drakenstein, x 17 Sep 1741 Maria Jordaan

6. Francina ~ 27 Nov 1718 x Pieter du Plessis

7. Maria ~ 5 Jul 1721 x Nicolaas van Rensburg

8. Paulus Ignatius ~ 27 Aug 1724

9. Magdalena Fenesie ~ 15 Sep 1726 x Pieter de Wet

10. Ignatius ~ 14 Aug 1729, burger Drakenstein, x Margaretha Roux xx 16 Jul 1775 Claudina du Toit xxx 19 Feb 1786 Anna Dorothea Pretorius, weduwee van David du Buisson

----------------------------

Name: Suzanne Mare

Birth: 1691 at Bellinchamp, Drakenstein, South Africa

Death: in Kaap

Note: b1

Note: Sy was ook bekend as Suzanne Janse van Vuren, en party bronne het haar van selfs as van Feure en Jansje van Feure! Haar ouers het gesterwe toe sy nog jonk was. Ons vermoed dat sy en haar broer deur hul ouma Suzanne Jacob (De Vos) grootgemaak is.

Father: Gerrit Janszoon van Vuren b: ABT 1660 in Netherlands

Mother: Suzanne Jacob b: 9 SEP 1671 in Vieille Eglis, Calais, Frankryk

Marriage 1 Ignace Mare b: ABT 1684 in moontlik Calabria, Italie. c: ABT 1686 in Ardennes, Montherme, Frankryk

•Married: 7 FEB 1706 in Cape Town

view all 14

Susanna Janse van Vuren, b1 SM's Timeline

1691
1691
Franschhoek, Western Cape, South Africa
1706
February 7, 1706
Age 15
NGK Kaapstad
1708
October 24, 1708
Age 17
Drakenstein, Cape, South Africa
1710
1710
Age 19
Cape, South Africa
1711
1711
Age 20
Cape of Good Hope
1713
1713
Age 20
1716
1716
Age 20
South Africa
1718
1718
Age 20
South Africa
1721
1721
Age 20
1724
1724
Age 20
Paarl, Western Cape, South Africa